Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#31 2012-07-11 12:25

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Świadome śnienie

Maroko, chyba się Incepcji naoglądałaś  XD
Ale tak na serio to jeśli ktoś ma choroby psychiczne to tak ma.
"Normalnej" osobie to nie grozi.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#32 2012-07-11 12:30

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-02-06
Liczba postów: 319
WWW

Odp: Świadome śnienie

Nie oglądałam Incepcji, hehe. Widziałam kiedyś na Discovery czy czymś podobnym taki film o podobnych przypadkach. Ludzie którzy coś odwalili podczas lunatykowania albo myśląc że śnią. Serio takie rzeczy sie zdarzaja. Ja mam taka zasade: po ludziach mozna spodziewać sie wszystkiego wiec nic mnie nie zaskakuje. Ludzie potrafia byc naprawde idiotami. To bylo w Ameryce a tam wiesz, mysla ze węże to stworzenia fantasy ktore sa fikcja filmową, komiksową itd, mysla ze smoki istnieja i sa w Azji oraz ze w Polsce mamy tak jak jest na Antarktydzie i pingwiny nam chodza po ulicach. Serio, sa takie przypadki!

Offline

#33 2012-07-11 12:55

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Świadome śnienie

Ameryka to nie kraj! Ameryka to stan umysłu! :awesomecat:
Ja tam żadnych problemów z tym nie mam :)
Chyba  o_O


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#34 2012-07-12 00:38

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Świadome śnienie

Maroko napisał/a:

Ale ponoc niektorym ludziom myli sie swiat snu i swiat realny, nie wiedza czasem czy sie juz obudzili czy nie i robia głupie rzeczy. To tak btw.

Maro, to nie jest takie rzadkie i dziwne. To tylko False Awaken, nawet mi zdarzało się bardzo często przy zwykłych snach kiedy dawniej ćwiczyłam ich zapamiętywanie.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#35 2012-07-12 09:54

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Świadome śnienie

Fałszywe przebudzenie też miałem. Ale w czasie jego trwania zauważyłem, że to sen i wszystko w porządku.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#36 2012-08-04 11:10

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Świadome śnienie

Czy możecie mi dać parę wskazówek. Dopiero niedawno dowiedziałam się o świadomym śnie i chciałabym spróbować. Od czego zacząć, jaka technika na was działa i jak ją używacie. Jak można pomóc w pamiętaniu snów. Dajcie jakieś rady.


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#37 2012-09-04 19:51

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Świadome śnienie

Poczytaj cały wątek, kilka wskazówek daliśmy :3

Offline

#38 2012-09-11 17:54

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Świadome śnienie

Od paru miesięcy (bez żadnych ćwiczeń) miałam w snach tak, że na przykład pomyślałam, żeby jakiś koleś się na mnie popatrzył, a on za chwilę gały na mnie albo uciekałam przed kolegą i myślę, że za chwileczkę mnie złapie, a tu kolega mnie dogania. Czy to były świadome sny? o_O


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#39 2012-09-11 17:57

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Świadome śnienie

Vita napisał/a:

Od paru miesięcy (bez żadnych ćwiczeń) miałam w snach tak, że na przykład pomyślałam, żeby jakiś koleś się na mnie popatrzył, a on za chwilę gały na mnie albo uciekałam przed kolegą i myślę, że za chwileczkę mnie złapie, a tu kolega mnie dogania. Czy to były świadome sny? o_O

Raczej nie. Świadome śnienie polega na tym, że masz nad sobą kompletną kontrolę i co ważniejsze masz świadomość tego, że śnisz.


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#40 2012-09-20 16:28

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Świadome śnienie

Hahaha udało mi się po raz pierwszy uzyskać świadomość w śnie. Tylko, że tak się ucieszyłam, że zaraz zostałam wywalona z snu.  :(  Ale wiem że mam teraz szanse na świadomy sen.  :D


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#41 2013-02-08 10:01

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Świadome śnienie

Tak sobie teraz myślę, że fajnie byłoby wrócić do świadomego śnienia. Tylko musiałabym jakoś unormować sen, a tu się robią schody :|

Offline

#42 2013-02-08 10:21

LauvaTai
Administrator
Lokalizacja: Stolica
Data rejestracji: 2013-01-04
Liczba postów: 821

Odp: Świadome śnienie

Tak, spokój snu jest koniecznie potrzebny. Ja bez tego nawet nie mogę ich zapamiętać (chociaż dzisiejsza noc nie była taka najlepsza, ale jednak 2 sny zostały w głowie).
Co do świadomości to niedawno miałem ją dosłownie przez 5 sekund :). Gdy tylko oderwałem stopy od ziemi to mnie wywaliło...


"And then one day you find
Ten years have got behind you
No one told you when to run
You missed the starting gun"
Lauva w wersji lwiej (dzięki Caro!)

Offline

#43 2013-03-17 12:46

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Świadome śnienie

Kurde, bardzo chciałabym osiągnąć ten stan bo mam wiele pomysłów :la:

Zaczęłam prowadzić dziennik snów. Może coś z tego będzie.

Salina i LauvaTai - jak wam się to udało?


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#44 2013-03-17 13:07

LauvaTai
Administrator
Lokalizacja: Stolica
Data rejestracji: 2013-01-04
Liczba postów: 821

Odp: Świadome śnienie

Cóż, u mnie to był chwilowy i jak na razie jedyny przebłysk świadomości. A w śnie uświadomiło mnie wtedy zachowanie kolegi, który w rzeczywistości nigdy chyba by się tak nie zachował.


"And then one day you find
Ten years have got behind you
No one told you when to run
You missed the starting gun"
Lauva w wersji lwiej (dzięki Caro!)

Offline

#45 2013-03-19 15:55

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Świadome śnienie

Na razie nie mam czasu na trenowanie świadomego śnienia. Do tego potrzebny jest czas na zapisywanie rano snów. Postanowiłam, że potrenuje w wakacje.


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#46 2013-03-19 17:32

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Świadome śnienie

Czas jak czas.. Bardziej potrzebny jest regularny sen i w miarę dobra pamięć.

Offline

#47 2013-03-22 10:54

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Świadome śnienie

Udało się *_* Osiągnęłam, lecz tylko przez krótką chwilę. Było to tak:

Stałam z jakimiś kolesiami i każdy niósł belki. Chyba mieliśmy budować jakiś schron. Któryś z nich coś mi zaproponował, nie pamiętam już co, a ja odpowiedziałam, że takie rzeczy to tylko we śnie. Wtedy pomyślałam o lataniu i wzniosłam się *_* Niesamowite uczucie.


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#48 2013-05-05 14:10

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Świadome śnienie

Ja miałem kiedyś taki sen ( Jeden z nielicznych moich świadomych snów ). Stałem na swoim ogródku i przywiązywałem do siebie 3 balony meteorologiczne napełnione helem. Po jakimś czasie zawiał wiatr i dzięki nim uniosłem się. Leciałem na wysokości jednego piętra wzdłuż mojego domu. Niestety szybko się obudziłem, ale wrażenie było naprawdę nieziemskie  :la:

Jeszcze tak ciut z innej beczki. Komu zdarzyło się coś takiego, że tuż po obudzeniu, to co widzi w śnie miesza się z rzeczywistością ? ( Inaczej - Śnienie poza snem )
Mi się zdarzyło i mojemu bratu też ( Zdarzają się przez to komiczne rzeczy ).
U mnie to wyglądało tak:
Po poobiedniej drzemce obudziłem się. Wszystko wyglądało normalnie. Wstałem, podszedłem do okna i na tym normalność się skończyła. Patrzę na boki, wszystko wygląda normalnie. Patrzę przed siebie i widzę, że na ogródku sąsiada stoi wielki komin z huty cynku w moim mieście    :wow:  Myślę sobie "Co to jest ?! :co:   :wow: ".  Stwierdziłem, że lepiej się położę...po połowie godziny wstałem, popatrzyłem przez okno, a po kominie ani śladu :jupi:

Inny przypadek nałożenia się warstwy snu na to, co się dzieje w rzeczywistości, zdarzył się u mojego brata. Wiedział gdzie jest, kto jest w pokoju i kto co robi, ale nie do końca ogarniał, co kto do niego mówi w wyniku czego gadał ( Lekko mówiąc ) dziwne rzeczy. Było to tak:
Mój brat wraca z imprezy i zasypia. Mama wchodzi do pokoju i zaczyna rozmowę. Brat siada na łóżku.
MAMA - No i jak było ?
BRAT - No nie ważne, tak to było z ogierami.
MAMA - Marek, ale jakimi ogierami ?
BRAT - No mamo ty nie rozumiesz. No tymi ogierami obok których daję worki z ziemniakami, kiedy skończę pracę.
MAMA - Marek, jakie worki, jakie ziemniaki, gdzie ty byłeś ? Popatrz na mnie. Ty się naćpałeś ?
( Ja stoję obok i płaczę ze śmiechu )
BRAT - Nie, nie mamo. Ehh dobra szkoda gadać.
MAMA - Ale Marek...
BRAT - Nie, nie, nie bo i tak nie zrozumiesz.
Wychodzę z mamą i mówię tacie co się stało. 15 minut później idę do brata i z nim rozmawiam. Mówił zupełnie normalnie i wszystko rozumiał, ale nie umiał ( Nadal nie umie XD ) uwierzyć mi w sytuację jego rozmowy z mamą, kiedy mu ją opowiedziałem. Jego mina po usłyszeniu tego była mniej więcej taka  :wow:  i taka  o_O 
Od tego czasu zdarzyła się jeszcze jedna taka sytuacja, ale nie chcę mi się o niej pisać. W każdym razie wrażenia są świetne  :)

// Utarło się, że czerwony kolor zarezerwowany jest dla Administracji ;)  ~Madame Carotte //


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#49 2013-05-05 19:14

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Świadome śnienie

Darkness, zdaje się, że mój tata ma czasem takie schematy. niby nie śpi, ale jak z nim rozmawiasz to ogólnie bredzi :D

Offline

#50 2013-07-30 18:34

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Świadome śnienie

Madame Carotte napisał/a:

Darkness, zdaje się, że mój tata ma czasem takie schematy. niby nie śpi, ale jak z nim rozmawiasz to ogólnie bredzi :D

Takie przypadki są piękne  :awesomecat: . Kiedy się słucha tej osoby bredzącej i się śmieje XD a osoba która bredzi nie rozumie, ze czego się śmiejesz XD


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#51 2013-08-19 00:19

Mamao(Kiara 0)
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Carotte
Mów mi: Mamo ;P
Wiek postaci: młoda dorosła
WWW

Odp: Świadome śnienie

Świadome sny to świetna idea i jak się je opanuje, dają spore możliwości rozwoju (pomyślcie o dodatkowych 6-8 h nauki do egzaminu czy coś XD).
Nie chcę zniechęcać, ale podkreślając ilość pracy i siły woli jaką trzeba włożyć, powiem, że prowadziłam Dziennik Snów przez 2 lata, razem z używaniem RT, ale miałam może za małe samozaparcie, bo nie udało mi się ani razu wywołać LD. Jedyny błysk świadomości jaki miałam był zupełnie przypadkiem. Boję się też, że należę do tych kilku % ludzkości, która nie wiadomo dlaczego, ale nie może uzyskać LD choćby nie wiem co.

//Drobne poprawki. Ib//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2013-08-19 16:28)

Offline

#52 2013-08-30 01:07

Leah
Użytkownik
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior!
Data rejestracji: 2013-03-04
Liczba postów: 306
WWW

Odp: Świadome śnienie

Akurat dzisiaj miałam świadomy sen. Przed snem nic nie robiłam, by uzyskać tą świadomość.
Przejdę lepiej do treści snu ;)

Było ciemno. Dosłownie nic nie widziałam. Nagle usłyszałam głos mojego kuzyna. Okazało się, że miałam zamknięte oczy. Byłam u siebie na podwórku. Zauważyłam moją mamę i nieznaną mi osobę. Siedzieli na krzesłach ogrodowych. Zrobiłam jakieś kółko wokół roślin posadzonych na środku podwórka. Ustałam w tym samym miejscu, co na początku. Rozłożyłam ręce jak ksiądz podczas mszy ( xd) i uniosłam się jakieś dwa metry do góry. Po chwili upadłam. Zrobiłam to drugi raz. Podczas tej drugiej lewitacji usłyszałam słowa powiedziane moim głosem " Nie mogę się obudzić... Jest fajnie...".Uświadomiłam sobie, że mam świadomy sen. Po tych słowach znowu upadłam. Robiąc to po raz ostatni usłyszałam słowa wypowiedziane przez mamę "Jak pięknie...". Gdy lewitowałam miałam zamknięte oczy. Otworzyłam je. Spojrzałam na okno od sypialni, a tam co? W oknie stałam ja w moich dzisiejszych ubraniach, czyli różowej bluzce i spodenkach. Po raz ostatni upadłam. Siedząc na ziemi usłyszałam hejnał z radia. Myślałam, że to w śnie, ale okazało się, że to nie był już sen.

  Wiecie co jest najdziwniejsze? To, że dzisiaj stałam w tym samym miejscu przy oknie i patrzyłam się cały czas w tamto miejsce, gdzie lewitowałam.  o_O


>> deviantART>> KoziolTerrorysta
''Every place you've ever imagined... It's real. There's a fictional city in your mind, and you know every corner of it. Your mind is a world. Each of us is a place."/ Porter Robinson // 【=◈︿◈=】

Offline

#53 2014-06-09 13:16

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Świadome śnienie

Fajnie by było czegoś takiego doświadczyć. Ale słyszałem, że ponoć dążenie do tego może spowodować różne skutki uboczne.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman