Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-05-03 19:05

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Kim jest dla ciebie Skaza ?

Kim dla ciebie jest Skaza ? Odpowiedz. Ja go po prostu uwielbiam ( tak jak Kiarę ). Oczywiście zagłosowałem na najlepszego lwa, jakiego znam.

Ostatnio edytowany przez pokemon (2012-05-03 19:08)

Offline

#2 2012-05-03 19:47

Karinda
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia ziemia
Data rejestracji: 2011-12-12
Liczba postów: 2,054

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Dla mnie?
Jest dla mnie przykładem tego, jak Ahadi był zły. Ta jego blizna na pewno nie była nieboląca. Tylko Uu była dla niego dobra. Zagłosowałam na Tyrana, bo zrujnował LZ podczas jego rządów.

Ostatnio edytowany przez Karinda (2012-05-04 12:06)


Av by Madame Carotte
Na FH gram pod 4 osobami: KarindaPL[normalna],KarindaPL[ze skrzydłami],Karin[Strasznie mała] i Karinda[z ranami na ciele].
[you], Przyjaźń jest potężna ponad wszystko.
Zapraszam na moje forum o KL!
Zapraszam na moje forum o Psach i Kotach!
Zapraszam na największe Polskie Forum o Kung Fu Pandzie!
Kovu_Stamp_by_Lottie499.gif kiara_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffkb3.gif

Offline

#3 2012-05-03 20:20

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Skaza to taki Makbet. Po trupach do celu. Zabił Mufasę, okłamał Simbę (i też kazał go zabić), prawie doprowadził do upadku Lwią Ziemię i okłamywał swoich pomocników czyli hieny. Krótko mówiąc tyran i najgorszy lew jakiego znam, ale nie można mu odmówić, że był mądry.


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#4 2012-05-03 20:23

Saini
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-26
Liczba postów: 78

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Tyranem - Kto tak mógł wymyślić?
Odpychanym młodszym bratem - Tak, żal mi go że Ahadi nawet nie myślał, że ma drugiego syna, czyli Skazę.
Mądrym lwem - Mądrym to nie jest, bo robił układ z hienami a potem one go zdradziły.
Głupim lwem - Gdyby nie powiedział Simbie, że zabił Mufasę, ten by nie odzyskał sił i Skaza by już wyrzucił Simbę.
Najgorszym lwem, jakiego znasz -  ...
Najlepszym lwem, jakiego znasz -  ...
Zagłosowałam na ''Odpychanym młodszym bratem''.


Każdy przyjaciela powinien mieć i codziennie móc na niego liczyć. Dzisiaj sny twoje spełnią się. A przyjaźń to magia, każdy to wie.

Offline

#5 2012-05-03 20:24

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Muszę przyznać ci rację. Był faktycznie odpychany, ale ja i tak go uwielbiam.

Offline

#6 2012-05-03 20:43

Laini
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 827

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Szczerze mówiąc żadna opcja mi do końca nie pasuje. No, może ewentualnie to "odpychanym, młodszym bratem", ale...
Dla mnie Ahadi nie był złym ojcem (tak btw, ta blizna o której pisała Karinda - ja skłaniam się raczej ku wersji z bawołem), a jeżeli Skaza był nieco "zepchnięty" na drugi plan, choć to nawet za mocne słowo, o tylko ze względu na to, że Mufasie jako przyszłemu królowi siłą rzeczy należało się więcej uwagi. Jako król musiał przecież pojmować wiele rzeczy, więcej niż Skaza-nie-król, a kto mógł przewidzieć, że historia tak się potoczy? Z tego też powodu nie był "mądry", inaczej przecież nie pozwoliłby na opanowanie Lwiej Ziemi przez hieny, nie wpadłby na ten chory pomysł przejęcia władzy dla tytułu... Gdyby był mądry wiedziałby, że zakłócenie Kręgu Życia przez pobłażanie masowym mordom o po prostu samobójstwo, bo w końcu wszyscy poumieraliby z głodu. On nie potrafi sobie tego uświadomić aż do końca.
Był za to inteligentny i przebiegły, a to różnica. Te jego plany, układy, sojusze - wszystko do końca przemyślane pod względem realizacji. Umiał obrócić wszystko na swoją korzyść. Wiedział, jak podpuścić Simbę by nikt nie zauważył jego knowań.
Podsumowując, moja odpowiedź na zadane pytanie brzmi: Skaza to najsprytniejszy lew jakiego znam :)


Gołębie serce. Lwia dusza. Grrrau.

Przeszłość, młodość Obeca sygna by Sachara, avatar by Vita - THX :dusi:
346mgp3.gif

500 postów -> 09.06.2012 :good:

Offline

#7 2012-05-04 11:37

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-08-07
Liczba postów: 134
WWW

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Zagłosowałam na "odpychanym młodszym bratem", bo jednak, w przeciwieństwie do Laini bardziej przekonuje mnie wersja z tym, że bliznę na oku zrobił mu jego własny ojciec. Jest dla mnie bardziej naturalna - gdy młody lew za bardzo skacze, oczywistym jest, że ojciec (tudzież przywódca) wymierzy mu reprymendę. Prawdopodobnie, gdyby nie był bratem króla, zostałby po prostu wypędzony ze stada jako, iż jest samcem i może ubiegać się o władzę (ale może, nie musi). Słowem - konkurent, wróg. Jeśli zapytacie, a Tojo, Malka, Chumvi? Owszem, wierzę w ich istnienie i wierzę, że należeli do stada Simby (lub przynajmniej częściowo), ale w żadnym z filmów ich nie było, więc przyjmuję teorię: lew jest tylko jeden. To oczywiście teoria według filmu, która nie musi być prawdziwa. Więc Skaza, jak ten gorszy, byłby popychany i nie był tak szanowany jak jego silniejszy brat czy ojciec-władca. Zwróćcie uwagę, że Nuka (jedyny samiec na Złej Ziemi) wcale też nie był darzony specjalnym szacunkiem - był po prostu słaby. Więc siła też tu ma znaczenie. Gdy lew nie jest silny - jest popychadłem. Skaza nie był silny. Nuka (prawdopodobnie był jego synem) również nie był silny. Obydwoje nie cieszyli się szacunkiem. Dopiero, gdy Skaza został władcą Lwiej Ziemi, poniekąd cieszył się jakimś drobnym poszanowaniem ze względu na swój stołek (a nawet bardziej ze względu na obstawę, która była jego ochroną - hieny). Lwice w stadzie nie miałyby szans z tak olbrzymią hordą hien.
Zaś zupełnie zgadzam się w kwestii sprytu przedstawioną przez Lainę. Skaza rzeczywiście był niezwykle sprytny i przebiegły. Umiał zapewnić sobie ochronę - te hieny. Lwicom, zwłaszcza osłabionym później wskutek głodu byłoby ciężko go wypędzić ze względu na wierne hieny. Umiał omamić Simbę. Jak i też umiał oszukać Mufasę, pozorując wszystko na wypadek. Po prostu spryciarz i chytrus, i to jaki!


sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

Offline

#8 2012-05-04 15:50

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Masz rację Saraw.
Jeszcze jedna sprawa : dużo osób zagłosowała, że Skaza to tyran. Oni chyba nie wiedzą, że gdyby role się odwróciły to głosowalibyście, że Mufasa jest tyranem. Skaza był odpychany, mądry ( chociaż tu by pasowało sprytny ), ale macie prawo go nie lubić.

Offline

#9 2012-05-04 19:22

Koy
Użytkownik
Lokalizacja: Magiczna Ziemia
Data rejestracji: 2011-11-05
Liczba postów: 1,241
WWW

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Dla mnie Skaza jest zwykłym lwem i tyle. Nie zwracałam na niego szczególnie uwagi, tak jak na innych bohaterów. Ja zwracam zwykle uwagę na piosenki, a nie na postacie.


46714.png
27xkrbc.jpg ZAPRASZAM!
Życie to ciągłe zmiany...

Offline

#10 2012-05-04 21:30

Naelia
Użytkownik
Lokalizacja: Wesoła Ziemia
Data rejestracji: 2011-09-07
Liczba postów: 90
WWW

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Koy napisał/a:

Dla mnie Skaza jest zwykłym lwem i tyle. Nie zwracałam na niego szczególnie uwagi, tak jak na innych bohaterów. Ja zwracam zwykle uwagę na piosenki, a nie na postacie.

Zgadzam się. Ja też nie zwracam zbytnio uwagi na postacie. Dla mnie Skaza jest zwykłym łotrem/lwem i tyle.


Czy istnieje życie bez życia? Czy istnieje śmierć bez śmierci?
Stary nick: FankaKrólaLwa

http://krol-lew-4-wedlug-mnie.bloog.pl/ - Zapraszam na mojego bloga o KLu.

Offline

#11 2012-05-16 16:05

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Kto ( oprócz mnie ) zagłosował ,,najlepszy lew, jakiego znasz" ? Bo ten ktoś myśli o Skazie tak samo, jak ja !

Offline

#12 2012-06-21 13:55

matipst9
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-06-20
Liczba postów: 34

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Zagłosowałem na Odpychanym młodszym bratem.
No bo ojciec Skazy go nie lubił nie wychowywał poprostu odpychał go!
:wrrr:


Imię lwa:Renos (w skrócie Ren)
Wiek:Młody
Płeć:Samiec
Rodzina:Saku (Starszy Brat)------> WXnp1.png
Przyjaciele:Nie
Wrogowie:Hieny :T_T:

Offline

#13 2012-06-23 22:31

Katarina
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2012-06-18
Liczba postów: 10
WWW

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Czy ja wiem czy on był odpychany... Zasadniczo w 'The Lion King: Six New Adventures' nie było mowy o tym, żeby Ahadi jakoś go nie lubił, gardził nim. Taka mógł po prostu mieć taki charakter. Był od początku bardzo zimny, negatywnie nastawiony do wszystkiego, wiecznie zazdrosny o brata. Ojciec niekoniecznie musiał mieć na to wpływ w 100%.

A jeśli chodzi o pytanie zawarte w temacie to Skaza jest dla mnie postacią co najmniej intrygującą. Tajemniczość, spryt, zaradność czynią tego lwa najciekawszą postacią z Króla Lwa. (według mnie) Przez pierwszą część Skaza jest z reguły samotnikiem. Niby otacza go rodzina czy hieny jednak nie ma on jakiejś bratniej duszy czy lwicy przy boku.  ;(  Także współczucie miesza się trochę z nienawiścią. (zabicie Mufasy) Może dlatego ta postać jest taka ciekawa.

Gdyby twórcy stworzyli coś w rodzaju kontynuacji Króla Lwa w postaci krótkiego serialu z odcinkami z TLK:SNA, "A Tale of Two Brothers" z pewnością wyjaśniłoby wiele znaków zapytania związanych z tym lwim rodzeństwem. Marzenie  :good:

Offline

#14 2012-07-17 19:05

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Kim jest dla mnie Skaza? Cóż, przypomina mi mojego złośliwego wuja. Taki, co nidgy nie powie prawdy i "byle pod siebie".
Tyran? Prawda, był nim. Odpychanym, młodszym bratem? Prawda, że był na uboczu. Poddając analizie postać Skazy biorę pod uwagę jedynie informacje zawarte w filmie i nie włączam do niej żadnych spekulacji fanów czy informacji zatwierdoznych przez fandom, dlatego też tylko tyle powiem w tej kwestii. Mądry czy głupi? Mądry, a popełnianie błędów nie świadczy o głupocie, tylko o byciu kimś realnym. ;)  Najgorszy czy najlepszy? Hm... Nie wiem, ale z pewnością bardzo go lubię. ^.^


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#15 2012-08-04 10:34

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Moja decyzja jest taka:
a)Tyran.
b)Odpychany młodszy brat.
c)Mądry lew.

a) Na pewno był tyranem. Nie interesowało go to, że brakuje jedzenia i Lwiej Ziemi grozi upadek. Najchętniej to by się obżerał i słuchał śpiewu Zazu XD .
b) Tego dokładnie nie wiemy. Na pewno ojciec poświęcał mu mniej czasu niż Mufasie i to zrozumiałe. Nie wierzę jednak, że to Ahadi zrobił mu bliznę. Możliwę jednak, że Skaza pomyślał, że to wina Mufasy i ojca jak to było w TLK6NA
c) Może nie całkiem mądrym, ale sprytnym. To przecież on wymyślił plan zabicia Mufasy oraz wcześniejszy dotyczący pozbycia się Simby( który się nie udał raczej z winy hien niż jego) Trzeba tez mieć trochę oleju w głowie, aby zaprzyjaźnić się z  hienami-naturalnymi wrogami, oraz by nie dopuścić do sporów między nimi, a lwicami.

Ostatnio edytowany przez Salina (2012-08-04 10:35)


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#16 2012-08-28 16:47

Azra
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-08-28
Liczba postów: 31

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Dla mnie Skaza był inteligenty. Głupi to był Nuka albo Ed, ale nie on. Wszystko sobie dokładnie zaplanował, oszukał hieny, no i dzięki swojej inteligencji i sprycie, a nie sile został królem. ;) Dlatego zaznaczyłam, że był mądrym lwem.


Oni i my to jedno.  :ok:

Offline

#17 2012-08-28 18:29

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

To, że Skaza dostał blizne od ojca to tylko Fan Fiction! Moim zdaniem Skaza to był poprostu typowy tyran.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#18 2012-08-28 21:47

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Moim zdaniem Mufasa był szkolony na króla przez Ahadiego, a Uru zajmowała się małym Taką/Skazą. Skaza był zazdrosny, że Ahadi poświęca więcej czasu Mufasie i dlatego znienawidził swojego brata. Jako lwiątko był pewnie lekko zagubiony. Wychowała go po części Uru, ale nie poznał całkowicie za młodu życia. Uważam, że to bawół zrobił mu tą szramę. W dorosłości miał żal do brata i próbował zdobyć władzę, aby mu dokopać i w jakimś stopniu ukarać.  Żałował tego, że nie urodził się pierwszy i nie był wybrańcem Ahadiego. Zabił Mufasę tak naprawdę za to, że m zazdrościł miłości i wiedzy podarowanej mu przez ojca. To dla mnie bardzo smutne. Szkoda mi było, że zaczął zadawać  się z hienami. Niestety, miał inny charakter od reszty. Nie chciał opuszczać swojego domu, Lwiej Skały, dlatego nie zgodził się, aby stado uciekło z jego rodzinnego domu. Miał mrok w sercu, którego nie potrafił ogarnąć. Nienawiść go zniszczyła.


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Online

#19 2013-03-14 20:48

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

"odpychanym młodszym bratem" i "mądrym lwem"
A jeśli chodzi o bliznę, to w książce jest napisane, że to bawół. A jeśli ktoś twierdzi, że Ahadi, to podważa książkę, podważając tym samym istnienie Ahadiego, który występuje tylko w książce.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#20 2013-05-25 15:06

Moon
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-02-21
Liczba postów: 72

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Sama nie wiem, na co się zdecydować...
Tyranem - tyranem samym w sobie nie jest, ale nie da się ukryć, że podczas swoich rządów pokazywał swoje dość mroczne oblicze,
Odpychanym młodszym bratem - jak już w innym poście pisałam, uważam, że Skaza nie był faworyzowany przez nikogo, tylko zazdrosny o przyszłość Mufasy,
Mądrym lwem - czy mądrym? Bardziej pasowałoby określenie "sprytny".
Głupim lwem - nie był głupi, ale uczynił głupią rzecz - wszedł w układy z hienami,
Najgorszym lwem, jakiego znasz - nie, dla mnie nie był najgorszą postacią,
Najlepszym lwem, jakiego znasz - nie należał jednak do idealnych postaci, to też nie wybieram tej opcji...
Dobra, głosuje na mądry  ;P


"Każdy człowiek jest jak Księżyc.
Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."
~Mark Twain

Offline

#21 2013-08-15 01:26

Bochotaraji
Użytkownik
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 2013-08-14
Liczba postów: 15

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Dla mnie Skaza jet najlepszym lwem jakiego znam i trochę odepchniętym młodszym bratem. Bo nie da się ukryć, że gdyby Mufassa czy Ahadi okazali mu trochę więcej szacunku, to mogłoby się wszystko inaczej potoczyć. A tak Skaza brnął  mroczną ścieżką, z której ciężko jest zawrócić samemu.

//Na końcu zdania powinna być kropka.
I nie pisz całego posta jako zdanie wielokrotnie złożone, bo ciężko to się czyta. ~Fantlk//

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-08-15 13:03)


Avatar jest mego autorstwa stworzony przy pomocy http://suti-cub.deviantart.com/art/Lion-Creator-2-0-127306958
http://ziomal1987.deviantart.com/ - mój skromny "skucykowany" dev :good:

Offline

#22 2014-03-28 20:23

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Szczerze mówiąc żadna opcja mnie nie przekonuje. Taki do końca odpychany to nie był, wydaje mi się, że Ahadi na równi traktował obydwu swoich synów. Głupi na pewno też nie był, po prostu popełnił kilka błędów i przez to skończył jak skończył. Co do tego czy był mądry, hmm... powiedziałabym tu prędzej, że był sprytny, przebiegły, pomysłowy, może nawet ambitny, po prostu wiedział czego chce i jak to osiągnąć. Ale mądry mi się za bardzo kojarzy z kims takim jak Mufasa czy Rafiki. Najgorszy/najlepszy lew - tu się nie wypowiem. Tyranem był na bank, ale jednak zbyt bardzo go uwielbiam by zaznaczyć tą opcję. Tak więc nic nie zaznaczam :P


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#23 2014-05-24 18:12

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Kim jest dla ciebie Skaza ?

Tu by się przydała opcja: inteligentnym lwem.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman