Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-02-22 10:42

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

W tym temacie oceniamy Timona WYŁĄCZNIE poprzez pryzmat KL3, z tego powodu znajduje się on w tym dziale.

W KL1 owszem, było widać, że jest trochę... cwaniaka w Timonie, ale już w trójce było to ukazane bez owijania w bawełnę.

A więc - jak waszym zdaniem Timon wypadł w tej części? Pogorszył się może wasz stosunek do niego?


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2013-05-02 17:18

Himsi
Weteran
Lokalizacja: Kobyłka
Data rejestracji: 2013-05-02
Liczba postów: 1,138

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

ja tam lubie timona jak i pumbe oni graja wspaniale role jak ojcostwo Timon gra  ojca który ma pilnować simbe przez swoje lata. A gdy dorósł  musiał wracać na tron.

Offline

#3 2013-05-02 17:51

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

Timon owszem, jest cwaniakiem, ale jest jednocześnie bardzo dobry. Podoba mi się to, jak uświadamia sobie wartość przyjaźni po tym, jak Simba odszedł odzyskać tron, a Pumba wyruszył za Simbą. Moim zdaniem jest postacią pozytywną i wprowadzającą do bajki dużo humoru :)
Jednak ciut nie podoba mi się sposób pisania przedmówcy. Pierwsze zdanie rozpoczęte z małej litery, imiona też z małej litery i dziwny styl ( trudno mi odczytać właściwy sens pierwszego zdania )   :|

Ostatnio edytowany przez Darkness (2013-05-02 17:52)


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#4 2013-05-02 18:55

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

Wg mnie Timon jest postacią negatywną. Myśli tylko o sobie, wykorzystuje Pumbę.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#5 2013-05-02 21:44

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

fantlk napisał/a:

Wg mnie Timon jest postacią negatywną. Myśli tylko o sobie, wykorzystuje Pumbę.

Może wykorzystuje, ale nie przez cały czas. Jest wiele scen w których widać więź przyjaźni łączącą Timona i Pumbę. Dodatkowo Timon nie robi takich strasznych rzeczy jak Skaza czy Zira. Ma taki charakter i trzeba to tolerować ;)


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#6 2014-01-11 16:46

Sheetani
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2014-01-11
Liczba postów: 6
WWW

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

Ja bardzo lubię Timona zarówno jak i Pumbę, bez nich nie byłoby tak wesoło. Można uznać Timona za cwaniaka, ale jest postacią pozytywną, udowodnił kilka razy, że jest prawdziwym przyjacielem ;)

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-01-11 16:52)


„Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.”
mój blog o królu lwie zapraszam ---> http://krollew-dalsze-zycie.blog.pl/

Offline

#7 2014-01-11 21:37

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

Timon to postać negatywna i nie zasługuje na istnienie (przepraszam, jeśli uraziłam fanów Timona).

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2014-01-11 21:49)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#8 2014-01-23 19:16

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

Tima napisał/a:

Timon to postać negatywna i nie zasługuje na istnienie

Czy te wnioski aby nie są zbyt pochopne? Gdyby nie istniał on w KL3, to nie mógłby też istnieć w KL1 (chyba że KL3 byłoby zupełnie o czym innym, niż jest). A jak wiadomo, w KL1 odgrywa on bardzo dużą rolę.

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2014-01-23 19:59)


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#9 2014-01-24 23:37

Mamao(Kiara 0)
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Carotte
Mów mi: Mamo ;P
Wiek postaci: młoda dorosła
WWW

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

Ciężko powiedzieć... no niby za każdym razem gdy Timon zrobi coś złego albo kogoś urazi to przeprasza, ale... jako, że Pumba jest tak słodko głupiutki i niewinny, to mi go zbyt żal, żeby wybaczać Timonowi jego wyskoki.
Timon jest dobrą i ŚMIESZNĄ postacią, ale często go nie lubię.

Offline

#10 2014-04-30 20:11

Camille
Weteran
Lokalizacja: Za siedmioma rzekami...
Data rejestracji: 2010-12-31
Liczba postów: 2,834
WWW

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

Osobiście nie widzę w nim postaci negatywnej. Nie pomyślałam tak o nim nawet przez moment - póki nie zajrzałam do tematu. Dopiero wtedy dotarła do mnie myśl, że ta surykatka mogłaby być za taką postrzegana. Bo i w cym jego 'negatywność' się objawia? Każdy ma w sobie element egoisty - niezbędny, aby w ogóle przetrwać. Wykorzystuje Pumbę? Pewnie. Na początku. Potem jednak autentycznie się z nim zaprzyjaźnia i rusza za nim. Po tym, jak znalazł swój 'istny raj'. Miejsce, którego szukał i do znalezienia którego 'posłużył się' naiwnością guźca. Nie wydaje mi się, by każdy, który zna swój cel, wie, czego pragnie oraz dąży do tego, może czasem po trupach, powinien być z góry osądzany jako 'zły'. Nie zabijał, nie kradł, nawet nie obrażał wszystkich po kolei, nie szukał problemów... A jednak, aby ratować przyjaciół, włożył spódniczkę, zatańczył hula, oświadczył się hienie... Dla mnie na początku jest postacią w pełni neutralną, a jego wady równoważone są przez jakieś tam zasługi. Później, wraz z rozwojem fabuły, przechodzi w pozytywną. Ja - nie wiadomo, dla jak wielkich korzyści - nie niańczyłabym Simby takim kosztem i nakładem sił wlasnych ;)


<3
:dusi:  Samiii! Kocham Cię za TO :dusi:
A tutaj galeryjka:
x X x X

Offline

#11 2014-04-30 22:51

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

Nie rozumiem czemu bym miała uważać Timona za postać negatywną :/ Ma swoje wady, ale to jest raczej średnim argumentem. Przecież nie każda postać pozytywna ma być z miejsca jakaś święta. To, że mi samej zdarzało się kiedyś tam kogoś wykorzystać, nie sprawiło, że zaczęłam się postrzegać jako złą osobę. Po prostu jestem ludzka ;P I o to chyba w tym chodzi, by nadać postaci trochę cech ludzkich. A to, że Timon ma na swoim koncie kilka dobrych uczynków, sprawia, że nie można z niego czynić całkiem złej postaci. Raczej coś na przestrzeni szarości. A jeśli chodzi o mnie, to lubię jego charakter.


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#12 2014-05-22 17:49

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Timon - postać negatywna, czy pozytywna?

No może i Timon nie jest zły. Ale ten jego charakter tylko wkurza i zniechęca do tej postaci.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman