Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-10-03 16:19

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Dlaczego KL2 nie był puszczany w kinach?

Ok, na wstępie muszę zaznaczyć że KL2 NIGDY nie był puszczany w żadnym kinie - przeznaczony był od początku do wydania na VHSie podobnie jak to było z sequelem Alladyna...
...ale czy aby na pewno?
"Czas Simby" był produkowany w czasach gdy w domu były WYŁĄCZNIE telewizory kineskopowe 4:3, niepanoramiczne i nikt nawet jeszcze nie pomyślał o tym żeby miały format panoramiczny jakim jest 16:9.
A zatem skoro KL2 był skierowany bezpośrednio na VHSy, a nie do kina to po co użyto w nim formatu panoramicznego, który w tamtych czasach był używany wyłącznie w kinach? To się nie kalkuluje - po co rysować o 1/4 więcej obrazu tylko po to by go następnie uciąć? Przecież nikt jeszcze wtedy nie wiedział że wyjdzie DVD i telewizory panoramiczne które pozwolą na wyświetlenie całego obrazu...
Otóż moja teoria brzmi tak że KL2 początkowo był robiony do kin ale nawet Disney pod koniec jego produkcji uznał że jest do tego celu zbyt kiepski... :|
Na prawdę szkoda że tylko pierwsza część KL pojawiła się w kinach... ale tak to jest jak daje się filmowi tak mały budżet że potem się wstydzili ujawnić jaki dokładnie był oprócz tego że był "mniejszy niż w pierwszej części" :(


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2011-10-03 16:33

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Dlaczego KL2 nie był puszczany w kinach?

Ehh... taka prawda... to pewnie to... szkoda... gdyby może wtedy tak nie poskąpili $$$ to byłby to dużo lepszy film... Choć w kinach mogliby go puścić... zarobiliby jeszcze trochę więcej. Ale jak patrzę na KL3 to odnoszę wrażenie, że w nim budżet mieli chyba ujemny xd


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#3 2012-01-23 01:11

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Dlaczego KL2 nie był puszczany w kinach?

Hehehehe ,piękny komentarz Ibciu, ale jednak troche na wyrost. Animacja w trójce jest dobra.

Też pomimo "kiepskości" rada bym była i 2 zobaczyć w kinie.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#4 2012-01-25 17:18

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Dlaczego KL2 nie był puszczany w kinach?

Chyba chetnie zacznę szperać, zeby się dowiedzieć coś wecej na temat produkcji tej części. Jak coś znajdę to napiszę. Bardzo mnie ciekwi co tak naprawdę spowodowało słabość tej części pod względem materialnym.
Nit masz rację ze ta część kierowana była od razu na VHS, ale pamietaj ze DVD tej części zaczęły wychodzić w następnym roku po premierze. Wiec coś w tym planowanym obrazie panoramicznym musiało być. I nie bój się, twórcy na pewno wiedzieli o istnieniu DVD jak robili tą część, a Plazmy wchodziły na rynek pod koniec lat 90-tych ;].

Offline

#5 2012-03-10 16:42

Derpy
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-01
Liczba postów: 427

Odp: Dlaczego KL2 nie był puszczany w kinach?

Dla mnie to z powodu niskiego budżetu .


:diabelek:  :diabelek:  :diabelek:  :diabelek:  :diabelek:  :diabelek:
Mów mi Derp lub Młoda .

Offline

#6 2012-03-10 17:32

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Dlaczego KL2 nie był puszczany w kinach?

No owszem, budżet miał niski ale produkcje z dużo niższym budżetem były puszczane w kinach. ;)
Poza tym - czemu mimo że poprzednik odniósł OLBRZYMI sukces, nieporównywalny z żadnym innym zdecydowali się dać jego następny mały budżet. Przecież w kinach mógłby zarobić o wiele więcej!


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#7 2012-03-11 01:04

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Dlaczego KL2 nie był puszczany w kinach?

Musieli chyba już z góry wiedzieć że ta część nie sprzeda się tak dobrze jak poprzednia, więc ostatecznie musieli zdecydować się na niskobudżetówkę. Zresztą fakty mówią same za siebie - podejście twórców było zdecydowanie inne przy kreaowaniu fabuły i całego charakteru części pierwszej niż drugiej. Mam tu namyśli liczne nawiązania do legend, archetypów, alegorii, podejście do spraw życia afrykańskiej sawanny w sposób poważny (wyjazd twórców na bodaj dwa tygodnie do afryki), zatrudnienie eltona johna, itd. "Dwójka" myślę że nie miała w sobie tej miłości przy tworzeniu, być może wypieranie grafiki rysunkowej przez komputerową też miało znaczenie. Tego jak narazie możemy się tylko domyślać, bo do tej pory nic nie słyszałem o jakichś zakulisowych sprawach na temat KLII (zaczne przeglądać yt to moze czegoś się dowiem).
Jedno jest pewne; tak jak mój przedmówca napiszę, że Król Lew 2: Czas Simby powinien być puszczonym w kinach :].

Offline

#8 2012-11-15 07:38

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Dlaczego KL2 nie był puszczany w kinach?

Czyli w skrócie mamy już odpowiedź - Król Lew 2 był po prostu robiony bezpośrednio do wydania VHS, dla tego wybrano australijskie, budżetowe studio.
Format 16:9... cóż, najwyraźniej pomyśleli o przyszłości. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#9 2014-05-21 13:53

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Dlaczego KL2 nie był puszczany w kinach?

Gdyby był puszczany w kinach, to i tak bym go nie obejrzał wtedy xd.

Ale i tak szkoda, że go nie puścili. A jeszcze bardziej rozpaczam nad tym,  że dali taki mały budżet. Gdyby był większy i się bardziej do tego przyłożyli, to kto wie, czy nie byłoby nawet lepsze od KL1.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman