Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-09-30 22:00

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Sabaton

Szwedzka grupa heavy metalowa. Jej wokalistą jest Joakim Broden. Grupa jest specyficzna, ponieważ gra utwory związane z wydarzeniami z historii (głównie z II wojny światowej). Oto kilka moich ulubionych utworów tej grupy:

http://www.youtube.com/watch?v=Eai5UFmh-jI Wolfpack
http://www.youtube.com/watch?v=_k8Rm3awE2U Cliffs of Gallipoli
http://www.youtube.com/watch?v=RI6p5OK76N0 Art of War
http://www.youtube.com/watch?v=SLnq95KWAxA Wehrmacht
http://www.youtube.com/watch?v=9LeqzHJRxC0 Panzerkampf
http://www.youtube.com/watch?v=epeQwq-aYV0 40:1
http://www.youtube.com/watch?v=tvSrvNE_1H0 The Price of a Mile

A jaka jest wasza opinia na temat tego zespołu?

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-10-01 18:15)


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#2 2013-10-01 12:19

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Sabaton

Mimo, iż nie jestem fanem "metalu", "Sabaton" to według mnie jeden z najlepszych zespołów na świecie. Ich utwory przypominają o tragicznych i (jak w przypadku "40:1") niemal zapomnianych wydarzeniach z przeszłości.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#3 2013-10-01 18:14

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Sabaton

Ja ich utwory lubię. Głównie za to, o czym one opowiadają.
Najbardziej lubię (kolejność przypadkowa):
1. The Price Of A Mile
2. Uprising
3. 40:1


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#4 2013-10-01 18:26

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Sabaton

Uprising tak :) Od tego utworu zacząłem słuchać Sabatonu.


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#5 2013-10-01 18:42

Shadow
Użytkownik
Lokalizacja: Sicz Zaporoska.
Data rejestracji: 2009-04-20
Liczba postów: 763

Odp: Sabaton

Ja swoją przygodę z tym zespołem rozpoczęłam od piosenek: ,,Ghost Division", ,,The Final Solution" i ,,Uprising". Podobają mi się tworzone przez nich utwory muzyczne, ze względu na historię w nich zawartą i metalowe brzmienie, które sobie mocno cenię. Ogólnie jest to bardzo lubiany przeze mnie zespół. Wykonują kawał naprawdę dobrej roboty i mam nadzieję, że kiedyś załapię się na jakiś ich koncert.


,,Jestem człowiekiem, który jeśli mówi tak, to jest tak, jeśli mówi nie, to jest nie, a jeśli nie mówię nic, to albo nie mogę, albo nie chcę powiedzieć prawdy." - gen. Władysław Sikorski

Offline

#6 2013-10-05 23:57

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Sabaton

Ostatnio moją uwagę przykuły jeszcze 2 utwory tej grupy: Gott mit Uns oraz In army now. Bardzo fajnie brzmią, polecam posłuchać ;)


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#7 2013-11-14 17:44

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Lokalizacja: Odwróć się powoli :>
Data rejestracji: 2010-07-20
Liczba postów: 3,697

Odp: Sabaton

W maju miałam okazję słuchać ich na żywo w Krakowie i skakać pod sceną przy genialnym wykonaniu "Primo Victoria" i kilku innych ;)
Atmosfera na koncercie była świetna. Poza tym, że na żywo brzmią równie dobrze jak na nagraniach, to między utworami utrzymywali bardzo dobry kontakt z całą publicznością :)
Ja słucham Sabatonu bodajże od jakichś 4 lat i chociaż jest to raczej nieco "lżejszy" rodzaj metalu, a pojawiające się w ich piosenkach motywy muzyczne bywają do siebie podobne, uważam, że warto ich znać :) Chociażby za wartościowe teksty - co ostatnio w muzyce nie jest bardzo często spotykane.


Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

                                                           ~Dżem

Offline

#8 2014-01-15 17:11

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Sabaton

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to za jakiś czas wychodzi nowa płyta Sabatonu ;)


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#9 2014-01-24 23:46

Mamao(Kiara 0)
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Carotte
Mów mi: Mamo ;P
Wiek postaci: młoda dorosła
WWW

Odp: Sabaton

Może się zainteresuję.
Nigdy nie podejrzewałam siebie o to, że może mi się taka muzyka spodobać, ale pewnie ważną rolę pełni fakt, że teksty ich piosenek poruszają ważne tematy.

Offline

#10 2014-01-25 22:47

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Sabaton

Lubię ich muzykę. Zaraziłam się słuchając sztokholmskiej stacji Bandit Rock. Często puszczają En livstid i krig i Konungens likfärd. Nie dość, że fajnie brzmią to jeszcze pomagają mi w nauce języka.

Offline

#11 2014-01-25 23:56

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Sabaton

No bardzo się cieszę zainteresowaniem zespołem :3 Szczególnie polecam najnowszą płytę w wersji Szwedzkiej i ukochane utwory "Long Live the King", "Carolus Rex" i "Gott mit Uns". Ale inne piosenki są tak samo świetne jak te. Tylko niestety jak na chwilę obecną nie mam żadnych informacji o ich koncertach w Polsce :/


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#12 2014-03-12 19:39

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Sabaton

Tak bardzo metalu nie uwielbiam, ale Sabaton to co innego. Super są. Zaczęło się od tego, że mój kumpel w kółko dręczył mnie piosenką "Primo Victoria" i zaczęłam Sabatonem, gardzić. Później przez przypadek trafiłam na YouTube na "Uprising" i stwierdziłam , że jeju, ta muzyka ma jednak sens. Od tamtej pory zaczęłam non-stop słuchać Sabatonu. Podobają mi się nie tylko ich teksty, ale też muzyka. Te dwie rzeczy sprawiają, że bardzo się wczuwam w to, o czym spiewają. Gdy kończy się utwór,  jeszcze długo jestem w takim osłupieniu, później tylko -  "jeju, ale to było super!". Raz pusciłam "Uprasing" mojemu kumpolwi, to stwierdził, że ten zespół wymiata, no i teraz ma już ich wszystskie płyty xD


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#13 2014-03-12 20:23

Venon Yakani
[class=r][b]Fiery Heart[/b][/class]
Lokalizacja: włochy
Data rejestracji: 2013-05-05
Liczba postów: 1,706
WWW

Odp: Sabaton

Powiem tak, ja nie jestem fanką metalu, ale czasem lubię posłuchać, więc słyszałam jedną piosenkę zespołu" Sabaton -  Uprising", i stwierdziłam, że ta piosenka trochę mnie się spodobała.


newtechno-france-hololens.gif
Och, nie doceniasz tego, co masz nie, ani trochę nie doceniasz tego, co masz dopóki tego nie stracisz. - motto Venona.                    klaussmile.gif
Dawniej Eragon905.
Postacie, którymi gram: ( JWS- RP -Drakon) Dziewczyna- Lena, Smok- Furio.)

Offline

#14 2014-03-29 22:18

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Sabaton

Nie chcę być marudny ale... czy jest teraz jakaś moda na Sabaton? Uważam, że w te piosenki należy się wczuć i... posłuchać ich wiele aby zrozumieć przekaz tego zespołu. Nie mniej jednak... miło, że ktokolwiek go docenia.


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#15 2014-03-29 22:24

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,159
WWW

Odp: Sabaton

Ja UWIELBIAM ten zespół!!! Najbardziej lubie "The Price Of A Mile", "The Art Of War", "Carolus Rex". Nawet pani na polskim pusciła nam piosenke "Uprising".
Ps. Koncert 30.08 w Grudziądzu.

Ostatnio edytowany przez MrLion (2014-08-21 21:44)


We Are One!   X

Online

#16 2014-03-29 23:17

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Sabaton

Właśnie zauważyłam, że Sabaton stał się ostatnio strasznie popularny. Nawet moja babcia zaczęła go lubić, jak jej przetłumaczyłam słowa "40:1".
PS #2 Wiem, to jakieś 600km ode mnie :(


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#17 2014-06-10 15:41

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Sabaton

Niestety większość prostych ludzi myśli, że metal to satanizm. I przez to nie lubią takich zespołów jak ten.
Ja się o Sabatonie dowiedziałem przypadkowo. Na kanale StalinaCWHC znalazłem film o KL z muzyką Sabatonu.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#18 2014-08-21 21:37

K.O.T
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-14
Liczba postów: 187

Odp: Sabaton

Bardzo lubię Sabaton. Podoba mi się ich brzmienie i podziwiam ich za wartościowe utwory. Szczególnie zyskali sobie mój szacunek za piosenki związane z historią polski np. "Uprising". Oprócz "Uprising" Lubię także "40-1".


"Otaczają mnie kretyni…"

Offline

#19 2014-08-30 02:34

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,159
WWW

Odp: Sabaton

Tak się składa, że przed 3 godzinami miałem przyjemność być na ich koncercie w Straszęcinie. Było po prostu extra ! Mieli świetną energię, publiczność bawiła się doskonale. Zagrali piosenki: "Ghost Division", "To Hell And Back", "Carolus Rex", "Soldier Of 3 Armies", "Far From The Fame", (od teraz będę mówił w kolejności losowej) "Uprising", "Swedish Pagans", "Night Witches", "Attero Dominatus", "Resist And Bite", "The Art Of War", "Gott mit Uns" "Primo Victoria", "40:1", "Metal Crue". (Jeżeli jakiejś nie zapamiętałem, to przepraszam.) Mnie osobiście okropnie bolą nogi (ze skakania), oraz bardzo boli gardło, bo śpiewałem (czytaj: wrzeszczałem) wszystkie piosenki razem z nimi. (Fajnie się krzyczało też "Jeszcze jedno piwo !" xD) Tylko kilku ludzi podeptałem po nogach poprzez to skakanie, no ale to szczegół... Mi się osobiście ich występ bardzo, ale to bardzo podobał, może jeszcze kiedyś na ich koncert pojadę ;) (Ba, nawet na pewno !)

Ostatnio edytowany przez MrLion (2014-08-30 13:26)


We Are One!   X

Online

#20 2014-09-05 21:52

Torrez
Użytkownik
Lokalizacja: Suwałki
Data rejestracji: 2014-09-03
Liczba postów: 45

Odp: Sabaton

Jestem fanem metalu i jak dla mnie jest genialny zespół mający oryginalne pomysły na piosenki.  Moje ulubiona to "The final solution" i "The art of war" po której miałem niezłego skilla w MW2.

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman