Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-08-05 14:18

dewil
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia Skała
Data rejestracji: 2013-07-31
Liczba postów: 162
WWW

» 6 lwów i 6 lwic

Pierwszy rozdział jutro.

Będę starała się robić jak najmniej błędów.  ;)

Tu jest tylko jedna zasada co do was:
A mianowicie NIE PRZEKLINAĆ! :evil:
//Zdanie rozpoczynamy wielką literą; zdanie oznajmujące kończymy kropką; przed znakami interpunkcyjnymi nie robimy przerw. ~ Golden//

Rozdział I
Pewnego słonecznego dnia Vitani urodziła 12 lwiątek, nazwała je Howu, Towu, Sarw, Sijon, Rex, Raw, Kejla, Sani, Emila, Sara, Samanda, Zeja.
Zostawiła je Kovu i Kiarze i poszła na polowanie. Chłopcy poszli do Kovu, a dziewczynki do Kiary i tam się bawili.
Po godzinie Vitani była (a nie lepiej wróciła?) na Lwiej Skale.
-K Kovu lu ludzie tu idą, chcą nas wziąć do jak jakiegoś zoo, jako jedyna uciekłam.
Kovu powiedział to Simbie, a ten powiedział całemu stadu._Wszyscy wzięli swoje lwiątka i schowali je._Potem się ukryli._Ludzie znaleźli jedynie 12 lwiątek Vitani.

//Posty połączone. Ib//
//Rób przerwy po kropkach, nie rób przerw przed znakami interpunkcyjnymi.
P.S. Temat przeniesiony na zlecenia autora do Opowiadań Prywatnych. ~ Goldi//

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2013-08-06 14:30)


możesz mi zaufać, jestem dosłownie jak lew najważniejsza jest stado  :dusi:


P.S.Moja kuzynka Claudia dała mi to konto,bo twierdzi że król lew jej się znudził i teraz jestem ja.Mam proźbę,usuńcie to co ona dodała bo ja dopiero zaczynam.

Offline

#2 2013-08-06 14:23

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: » 6 lwów i 6 lwic

Nie będę komentował treści, czy logiki opowiadania... skupię się na tym co się rzuca w oczy:
Piszesz post pod postem (Jak już rezerwujesz pierwszym postem... to go edytuj), stawiasz spację przed znakami interpunkcyjnymi, nie zawsze po... to bardzo pogarsza czytelność.
W dodatku ten" pierwszy rozdział" jest krótszy niż opis filmu z odwrotu kasety wideo (płyty DVD dla młodszego pokolenia).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#3 2013-08-06 16:49

dewil
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia Skała
Data rejestracji: 2013-07-31
Liczba postów: 162
WWW

Odp: » 6 lwów i 6 lwic

Dzięki jutro 2 rozdział.

//A może tak zastosuj się do tego, na co Ci modzi i admini zwracają uwagę? Używaj dużych liter na początku zdania i stawiaj kropki na końcu... to nie boli, naprawdę. Ib//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2013-08-06 17:23)


możesz mi zaufać, jestem dosłownie jak lew najważniejsza jest stado  :dusi:


P.S.Moja kuzynka Claudia dała mi to konto,bo twierdzi że król lew jej się znudził i teraz jestem ja.Mam proźbę,usuńcie to co ona dodała bo ja dopiero zaczynam.

Offline

#4 2013-08-06 17:58

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: » 6 lwów i 6 lwic

dewil napisał/a:

Będę starała się robić jak najmniej błędów.

Obiecanki cacanki.

dewil napisał/a:

Tu jest tylko jedna zasada co do was:
A mianowicie NIE PRZEKLINAĆ! :evil:

Czy ktoś z nas kiedykolwiek w Twojej obecności przeklął?

Co do samego rozdziału zgodzę się z Ibem- to jest za krótkie.

Offline

#5 2013-08-07 14:21

dewil
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia Skała
Data rejestracji: 2013-07-31
Liczba postów: 162
WWW

Odp: » 6 lwów i 6 lwic

Rozdział II
Kiedy dojechano do miasta lwiątka były rozdzielone 4 do cyrku, 4 do zoo i 4 do badań.
Lwiątka w cyrku były uczone różnych sztuczek.Tydzień  potem miały mieć występ.Plakaty rozwieszono wszędzie.Lwiątka z zoo to zauważyły
-patrzcie tam występują :Howu, Towu, Kejla, Sani.
-ta ale teraz to są chyba : Duma, Wielki, Sławna i Niesamowita.
Lwiątka w zoo były jaszcze w klatkach wypuszczone miały być za 5 dni aby się uspokoiły.
Małe lwy do badań już były sprawdzane.Sprawdzano ich szybkość, siłę, spryt i instynkt.Lwy te miały służyć w wojsku do zadań specjalnych.Lecz nie nadawały się i je ulepszono, dano im zbroje z szybkością geparda, siłą goryla,sprytem lisa i instynkt tygrysa.Zaszczepiono im większe i silniejsze kły i pazury.Lwy były tak wykończone że dano im miesiąc na odpoczynek.Lwiątka choć zmęczone powiedziały :
-patrzcie zoo w którym są Sarw, Sijon, Emila, Sara zostanie otwarte za 5 dni.
-chciałeś powiedzieć San, Andżel, Luna i Santa.
-no a ciekawe jak my się nazywamy?
Wtedy usłyszeli rozmowę
- oni to Gep, Gor, Lisa i Tigra.
Ana lwiej skale
-wszyscy są?
-tak chyba tak.
-nie! niema moich dzieci
-jak to niema
-po prostu ich niema!
-jutro zaczniemy poszukiwania.
-dobrze

i co podobało się ?


możesz mi zaufać, jestem dosłownie jak lew najważniejsza jest stado  :dusi:


P.S.Moja kuzynka Claudia dała mi to konto,bo twierdzi że król lew jej się znudził i teraz jestem ja.Mam proźbę,usuńcie to co ona dodała bo ja dopiero zaczynam.

Offline

#6 2013-08-07 14:42

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: » 6 lwów i 6 lwic

dewil napisał/a:

i co podobało się ?

Może zacznę od tego:
Czy ty to robisz złośliwie!?
Bo nie uwierzę w to, że te błędy to są "niechcący". Admini i modzi już wiele razy zwracali Ci uwagę. Więc: albo ich ignorujesz i masz wszystko w ..., albo robisz tak specjalnie.

Może to nie moja sprawa i nie powinienem się wtrącać (wszak od tego są inne osoby), ale tego nie da się czytać!

---
Teraz treść i długość rozdziału.
To jest baaaaardzo krótkie i tego NIE DA się nazwać rozdziałem.

A jeśli chodzi o treść, to wybacz, ale napiszę tylko prawdę.
Treść do mnie w ogóle nie przemawia, nie przyciąga do czytania. Za dużo imion! Idzie się całkowicie pogubić, kto jest kto.

Lecz nie nadawały się i je ulepszono, dano im zbroje z szybkością geparda, siłą goryla,sprytem lisa i instynkt tygrysa.Zaszczepiono im większe i silniejsze kły i pazury.Lwy były tak wykończone że dano im miesiąc na odpoczynek.

Wybacz, że się o coś zapytam: Czy tu jest sens?

Lwiątka choć zmęczone powiedziały :
-patrzcie zoo w którym są Sarw, Sijon, Emila, Sara zostanie otwarte za 5 dni.
-chciałeś powiedzieć San, Andżel, Luna i Santa.
-no a ciekawe jak my się nazywamy?

A tu o co chodzi?
I jeszcze błędy ortograficzne, interpunkcyjne, i cała składnia.
-----------------------------------------------------------------------------------
Nie, żebym był jakiś złośliwy, wredny, itd., ale po prostu nie mogłem tego nie skomentować.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#7 2013-08-07 14:53

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: » 6 lwów i 6 lwic

Powiem szczerze, że nic się tu nie trzyma kupy. Pomijam błędy ortograficzne i językowe, ale jest cała masa błędów logicznych uniemożliwiających zrozumienie tego opowiadania.
Wisienką na torcie jest ostatni dialog. Nie ma moich dzieci, ale co tam to może poczekać, poszukamy jutro. Idealna mama?


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#8 2013-08-07 15:08

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: » 6 lwów i 6 lwic

Mariutunio napisał/a:

Nie ma moich dzieci, ale co tam to może poczekać, poszukamy jutro. Idealna mama?

No nie mów, że ty byś szukał od razu ;P. Dziecko nie zając, nie ucieknie.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#9 2013-08-07 15:13

Leah
Użytkownik
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior!
Data rejestracji: 2013-03-04
Liczba postów: 306
WWW

Odp: » 6 lwów i 6 lwic

Fan ma rację. Nie dość, że nie przyciąga, to jeszcze nazwa opowiadania nie przemawia.

Zanim napiszesz jakikolwiek post, naucz się lepiej ortografii. Tyle razy moderatorzy i admini Cię poprawiali, a ty to (najprawdopodobnie) ignorujesz, a ignorowanie admina lub moda może dla Ciebie źle skończyć.
  Tak wiem, ile pracy trzeba włożyć, żeby opowiadanie, które piszesz, było ciekawe, czytelne i pociągające, bo sama czasami piszę opowiadania, ale ich nie udostępniam.
To tyle ode mnie. Mam nadzieję, że posłuchasz mnie lub Fana i poprawisz ortografię (chociaż patrzeć po ilości błędów nie zrobisz pewnie tego.).


>> deviantART>> KoziolTerrorysta
''Every place you've ever imagined... It's real. There's a fictional city in your mind, and you know every corner of it. Your mind is a world. Each of us is a place."/ Porter Robinson // 【=◈︿◈=】

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman