Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-04-27 11:42

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy to seria fantasy napisana przez Ricka Riordana. Seria opowiada o dwunastoletnim chłopaku (starszego o rok co książkę) Percym Jacksonie który okazuje się synem greckiego boga Posejdona. Od tego czasu szkoli się w Obozie Herosów, ponieważ życie herosa jest pełne niebezpieczeństw. Zwłaszcza teraz, kiedy tajemnicze, prastare zło będzie próbowało powrócić do dawnej potęgi i zniszczyć wszystkich bogów oraz całą zachodnią cywilizację. Ale Percy nie będzie osamotniony w walce. Będą mu pomagać przyjaciele, a wśród nich Annabeth Chase córka Ateny oraz satyr Grover. Seria posiada bardzo ciekawe zwroty akcji, wspaniały humor oraz ciekawy świat gdzie przeplatają się z sobą świat antyczny z światem nowoczesnym. Polecam zwłaszcza zainteresowanym mitologią. Seria składa się z pięciu książek:
-Złodziej pioruna
-Morze Potworów
-Klątwa Tytana
-Bitwa w Labiryncie
-Ostatni Olimpijczyk
Po skończeniu Percyego Jacksona Rick Riordan napisał również kontynuację serii o nazwie Olimpijscy Herosi. Na razie powstały trzy książki, ale ma być nich pięć:
-Zagubiony Heros
-Syn Neptuna
-Znak Ateny
Powstał również film na podstawie pierwszej części PJ, ale lepiej się nim nie sugerować, ponieważ została pominięta i zmieniona znaczna część fabuły. Ale 16 sierpnia ma być premiera drugiej części z nowym reżyserem, który podobna ma się o wiele lepiej trzymać fabuły książki.
Bardzo polecam. :D


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#2 2013-06-22 19:22

Rose
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia Skała
Data rejestracji: 2011-04-21
Liczba postów: 1,554

Odp: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Ja, jak na razie czytałam tylko pierwszą część, bo kurcze nigdzie nie potrafie znaleźć pozostałych -nie mogę kupić, bo aktualnie jest brak $$ xP


[you] widzę cię nawet w tedy, gdy mam zamknięte ślepia, więc nie kombinuj
:chytry:

Dawny nick: Sarmina
FH: nimfanati

Offline

#3 2014-06-10 19:02

Silvana
Weteran
Data rejestracji: 2011-01-21
Liczba postów: 1,104

Odp: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Percy'ego wspominam bardzo dobrze ;P. Po za tym jest to seria, którą przekonałam mojego młodszego brata do czytania - i za to chwała panu Riordanowi (czy tylko ja nie potrafię wymówić tego nazwiska?). PJ jest bardzo zabawną i przyjemną książką. Sam język nie jest może za bardzo wyszukany, jest po prostu młodzieżowy, dzięki czemu nie przytłacza młodych czytelników. Polecam gorąco jako lekturę na wakacje ;)

Offline

#4 2016-05-05 17:31

Des
Weteran
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Data rejestracji: 2011-11-06
Liczba postów: 1,178

Odp: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Nawet nie miałam pojęcia o istnieniu tego tematu, przez te wszystkie lata!
Jestem wielką fanką PJO, i był to pierwszy fandom w który wciągnęłam się cała. Cała historia wciąga i jest bardzo przystępna. To dzięki nim naprawdę pokochałam czytanie, te książki działały dla mnie jak odskocznia kiedy byłam naprawdę przybita tym co się wokół mnie działo, naprawdę mi pomogły.

Oprócz wyżej wspomnianych już książek napisał również:
- Dom Hadesa
- Krew Olimpu
A kilka dni temu miała miejsce amerykańska premiera kolejnej serii "Apollo i Boskie Próby"
- Ukryta Wyrocznia
- The Dark Prophecy (na razie znamy jedynie tytuł)
I szerze przyznaję, że nie mogę się doczekać kiedy dorwę je w moje łapki.


tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

Offline

#5 2016-05-07 18:36

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Te wszystkie książki tyczą się jednego uniwersum (nawet jeśli mają innych bohaterów)?
Książki nie czytałam, prawdopodobnie jest lepsza od filmu, który oceniam 6/10. W pierwszym poście Salina pisze, że drugi film miał być wierniejszy w stosunku do książki. I co, był, czy znów coś wycięto?


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#6 2016-05-08 14:44

Des
Weteran
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Data rejestracji: 2011-11-06
Liczba postów: 1,178

Odp: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Tak, wszystko dzieje się w jednym uniwersum do którego należy też kilka innych książek tego autora, trylogia "Kroniki Rodu Kane" - mitologia egipska (połączone z Percym Jacksonem trzema opowiadaniami "Syn Sobka", "Laska Serapisa", "Korona Ptolemeusza") i "Magnus Chase i Bogowie Asgardu" mitologia nordycka (opowiada o kuzynie Annabeth Chase, przyjaciółki Percy'iego), premiere miała jesienią tego roku. W pierwszej serii głównymi postaciami są Percy i Annabeth, ale w kolejnej dołączają do nich także inne postacie.

O ile pierwszy film zwrócił moją uwagę w stronę książki, choć w porównaniu z nią zawodzi, (kto zmienia wiek postaci z 12 na 17?) to druga była porażką. Jeśli nie znasz treści książki, to może być to film do obejrzenia na jeden raz, ale dla zagorzałych fanów było to przykre doświadczenie. Pominięto ważne wątki, zmieniono treść, uległo zmianie zakończenie. Nie poleciłabym oglądania go jeśli przeczytało się książki, bo można się naprawdę zawieść.
Dla tych, którzy chcieli by się dowiedzieć więcej:
Polska wikia o Percym
Angielska wikia o całym uniwersum.


tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman