Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-01-16 22:10

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Death Note (notes śmierci)

Jest to anime opowiadające historię genialnego licealisty imieniem Light Yagami, który znajduje tajemniczy notes upuszczony przez shinigami Ryūka.
Notes ten posiada niesamowite właściwości: wpisując do niego imię oraz nazwisko osoby, której twarz znamy, ta umiera w określonych przez nas okolicznościach w ciągu 40 sekund. Jeśli w ciągu tych 40 sekund od zapisania imienia ofiary nie zostaną wpisane okoliczności śmierci, osoba umrze na zawał serca.
Light dostrzega w tym szansę oczyszczenia świata ze wszelkiego zła. Pod pseudonimem Kira (od angielskiego killer), który to nadali mu jego zwolennicy, zaczyna wprowadzać swój plan w życie.
Na drodze staje mu jednak tajemniczy L – legendarny detektyw, geniusz, postrzegający działania Kiry jako zwykłe morderstwa.


Oglądał to ktoś ?


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#2 2012-01-16 22:44

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Death Note (notes śmierci)

Ooooo, nie ale wygląda na ... naprawdę ciekawe - fabuła wciągnęła mnie przez sam opis!


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#3 2012-01-16 23:12

Niub
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-02-05
Liczba postów: 269

Odp: Death Note (notes śmierci)

Dzięki że napisałeś o tym, ponieważ kolega mi opowiadał że: "główny bohater idzie sobie ulicą a tu nagle z nieba spada notatnik i jeżeli wpiszesz tam czyjeś imię, on umrze". Twój opis jest "pełniejszy" xD Na pewno obejrzę gdy znajdę czas.


Pusto.

Offline

#4 2012-01-16 23:26

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Death Note (notes śmierci)

Naprawdę to anime jest warte obejrzenia.
Pokazuje jak cienka jest granica między geniuszem a szaleńcem i jak wiele można poświecić by zrealizować zwoje cele i chore ambicję gdy posiada się odpowiednie narzędzie.

Ostatnio edytowany przez turbo1988 (2012-01-16 23:26)


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#5 2012-01-26 21:56

Dagor
Moderator
Data rejestracji: 2012-01-09
Liczba postów: 3,782

Odp: Death Note (notes śmierci)

Anime bardzo ciekawe, ma wielki sens który nam pokazuje...muzyka idealnie dopasowana i większość postaci ma rozbudowany charakter. Podoba mi się.


"Pochwyć w swe ręce broń,
precyzyjnie wyceluj w ten pełen sprzeczności świat
i bez wahania pociągnij za spust!"
Moderator w działach: Nasze Lwie Stado i Stado

Offline

#6 2012-04-07 23:02

Hale
Użytkownik
Lokalizacja: Psychiatryk.
Data rejestracji: 2010-12-20
Liczba postów: 449
WWW

Odp: Death Note (notes śmierci)

Moim jakże skromnym zdaniem anime ma ciekawą fabułe, ale akcja zdecydowanie biegnie za szybko. Jest Kira, jest L, nagle L jest przy Kirze, potem nagle pojawia się drugi Kira, nagle drugi Kira znajduje pierwszego, potem L zamyka ich wszystkich, potem jest trzeci Kira, potem jest ósmy L i dziesiąty Kira. Dużo tego i strasznie pogmatwane. Ale i tak według mnie fabuła jest ciekawa, a anime same w sobie warte obejrzenia. Bardziej mnie zastanawia postać głównego bohatera, który jest najlepszym uczniem i w sumie geniuszem. Gdy ma styczność z notatnikiem jest geniuszem zła, a gdy nie go nie ma staje się nagle zwykłą ciotą, pełną domysłów. No, ale cóż. Widać takie jest oddziaływanie notatnika.


8163934.png Określać, znaczy ograniczać.

Myliłem się. Bycie dobrym nie ma żadnego sensu. Trzeba rozróżnić śmieci od reszty. Stanę się królem.

Offline

#7 2012-08-20 19:54

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Death Note (notes śmierci)

Nie dane mi było obejrzeć wszystkich odcinków anime( ani przeczytać wszystkich tomów mangi), niemniej jednak jest to jedno z lepszych anime jakie widziałam. :awesomecat:

Offline

#8 2012-08-31 23:44

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Death Note (notes śmierci)

Oglądnęłam jeden odcinek xD Nawet wciągające, tylko czasu nie mam oglądać.


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#9 2012-09-01 12:16

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Death Note (notes śmierci)

U mnie bardziej przeszkadza łącze niż brak czasu.. ;< Ale kiedyś na pewno obejrzę całość. Może na uczelnię będę laptopa brała i tam sobie ściągnę albo obejrzę online, w końcu łącze mają szybkie xD

Offline

#10 2013-04-16 00:05

Shigalana
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-04-15
Liczba postów: 17

Odp: Death Note (notes śmierci)

anime zdecydowanie warte obejrzenia, chyba pierwsze tak poważne i niekiedy dające do myślenia jakie oglądałam. pod względem graficznym nie mam żadnych zastrzeżeń, postaci ciekawe, metamorfoza głównego bohatera porażająca (widać to szczególnie po oczach, kiedy porówna się pierwsze odcinki z późniejszymi), fabuła inteligentnie skonstruowana, niekiedy bardzo dynamiczna. niestety, dzielę je na dwie części, nie chcę spoilerować, lecz od pewnego istotnego momentu "Death Note" jak dla mnie traci na "uroku", ciężko było mi się przebić przez niektóre epizody.
oglądając za pierwszym razem kibicowałam Kirze, drugi raz z kolei przyniósł odwrotną fascynację i oddałam swoje serce L xD swoją drogą zdążyłam obejrzeć kilka anime i uważam, że L jest jedną z najlepiej skonstruowanych postaci pod każdym względem

Offline

#11 2013-04-16 07:41

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: Death Note (notes śmierci)

Anime świetne! Co prawda film jest ciut gorszy, ale może być. Oglądałam wszystkie odcinki. Zastosowano tu rzecz, której w innych anime raczej się nie stosuje. Główny bohater umiera.

Offline

#12 2013-04-16 08:15

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Death Note (notes śmierci)

Shigalana napisał/a:

oglądając za pierwszym razem kibicowałam Kirze, drugi raz z kolei przyniósł odwrotną fascynację i oddałam swoje serce L xD swoją drogą zdążyłam obejrzeć kilka anime i uważam, że L jest jedną z najlepiej skonstruowanych postaci pod każdym względem

hahaha tez tak mialam i widze w tym pewna zaleznosc- mamy sklonnosc do kibicowania dobrym. kira poczatkowo dzialal z dobrych pobudek, ale zabrnal w zla strone, a L nie przejawial takiej destrukcyjnosci.

Offline

#13 2013-04-16 14:28

Shigalana
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-04-15
Liczba postów: 17

Odp: Death Note (notes śmierci)

faktycznie coś w tym może być, prawdę mówiąc za pierwszym razem L momentami niezmiernie mnie irytował, wierzyłam w słuszność przekonań Kiry ^^

Offline

#14 2013-04-16 14:58

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Death Note (notes śmierci)

Autor Death Note musi miec ogromna wiedze psychologiczna, a moze celowo tak stworzyl profil postaci, zeby ludzoe co rusz miotali sie i nie wiedzieli kogo lubic, a kogo ne :D

Offline

#15 2013-04-16 15:14

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: Death Note (notes śmierci)

Całkiem to sensowne. Na początku też nie miałam pojęcia kto jest tym złym o_O

Offline

#16 2013-04-24 07:24

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Death Note (notes śmierci)

Haaa zaczęłam oglądanie i czytanie Death Note od początku.. awwwww <3

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman