Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#91 2012-12-30 20:48

Utumu
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-11-27
Liczba postów: 23

Odp: Kopa

Helbi napisał/a:

2. Kovu i Kiara to związek kazirodczy i zachodzi duże prawdopodobieństwo, że ich potomstwo będzie miało odchyły.

Nawet jeśli Kovu i Kiara to związek kazirodczy (choć to nie prawda, bo Skaza nie jest ojcem Kovu) to lwy mogą się wiązać "rodzinnie" czyli kuzyn z kuzynem albo bratanica z wujem. U lwów to się czasem zdarza  ;)


:ok:  "Przeszłość często boli... można od niej uciekać, lub też wyciągnąć z niej, jakieś wnioski!"  :ok:
8498814.png

Offline

#92 2013-03-14 18:35

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Kopa

Utumu napisał/a:

Nawet jeśli Kovu i Kiara to związek kazirodczy (choć to nie prawda, bo Skaza nie jest ojcem Kovu) to lwy mogą się wiązać "rodzinnie" czyli kuzyn z kuzynem albo bratanica z wujem. U lwów to się czasem zdarza  ;)

Nie wiem jak jest w innych krajach, ale np. w polskim prawie, takie związki też są dopuszczalne, a w prawie kościelnym, mogą być dopuszczone za zgodą biskupa. Czyli nawet gdyby był synem Skazy to nie byłoby żadnego kazirodztwa. Taka ciekawostka.

A jeśli chodzi o teorie z Kopą, to: Zira nie mogła go zabić, bo pod koniec KL2 Kiara nie chciałaby jej pomóc (dziwne byłoby gdyby pomogła morderczyni swojego brata). Wg mnie Zira została wygnana od razu po śmierci Skazy, z tego powodu, że była jego żoną. Jak wiadomo z KL2 Simba miał manię wyganiania. A Simba był wg mnie dlatego nadopiekuńczy, bo pamiętał co przydarzyło mu się w dzieciństwie i po prostu się bał. A teoria, że Kopa jest w KL2, tylko się nie pojawia jest nieprawdziwa, bo Simba mówi do Kiary, że to ona zostanie królem po Simbie.

Z kolei jeśli chodzi o to, czemu Disney dał w TLK6NA postać Kopy, a w KL2 nie, to jest na to wytłumaczenie. Czytałem gdzieś wywiad z autorem pierwszej książki z serii, że Disney dał mu całkowicie wolną rękę i to on wymyślił Kopę, a autorzy następnych części po prostu kontynuowali historię Kopy. Natomiast w KL2 nie pojawia się dlatego, że prawdopodobnie wg twórców nie pasował do fabuły. Czytałem też gdzieś, że twórcy KL2 nie wiedzieli nic o TLK6NA.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 2
[Bot] claudebot (2)

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman