Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-01-12 10:54

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Żydzi

No cóż, żydzi... Niestety większości ludzi kojarzą się źle, byli bezlitośnie tępieni przez Hitlera w czasie II wojny światowej, mają opinię krętaczy i oszustów, co nie jest prawdą, po prostu większość żydów ma "żyłki handlowe" i zna się na interesach. Teraz bardzo rzadko można spotkać, albo inaczej: ROZPOZNAĆ ich np. na ulicach, lub w innych miejscach publicznych, bo ujawnianie się często nie leży w ich interesie. Bo żydów ówczesnych jest bardzo dużo, tylko, że większość nawet sobie nie zdaje sprawy ze swojego pochodzenia. To ciekawa strona o ich wyglądzie i trochę o zachowaniach:
http://zydzi.blogspot.com/2010/11/ich-wyglad.html - może i nie ze wszystkim z tej strony się zgadzam, ale poczytać można...
Podałam temat, ponieważ sama jestem pochodzenia żydowskiego i chciałabym poznać wasze opinie ;)


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#2 2013-01-12 11:21

LauvaTai
Administrator
Lokalizacja: Stolica
Data rejestracji: 2013-01-04
Liczba postów: 821

Odp: Żydzi

Do Żydów mam stosunek jak do każdego innego człowieka: jesteś w porządku do czasu, kiedy nie nadepniesz mi na odcisk lub wygłosisz teorię, z którą w zupełności się nie zgadzam i nie ma szans na dyskusję.
Można dopatrzeć się nagonki na różne grupy wyznaniowe czy etniczne, raczej to zawsze będzie (gdyż "większość" boi się o swój system wartości i status quo). Jednak głównie walczy się na postawie stereotypów, które powstają poprzez wyciągnięcie wszystkiego co najgorsze z najgorszych (np ekstremistów różnego sortu) przedstawicieli danej grupy. Zupełnie nie pojmuję środków, które ci "walczący" wyciągają aby udowodnić swoje tezy i dobywać poparcie. Choćby taki przykład kreatywnej matematyki który wiąże rzecz, która jest zupełnie przypadkowa (jak numer PESEL - co prawda są tam zestawy cyfr, które mają znaczenie, ale są one przydzielane przez komputer, który tylko wie, kiedy się urodziłeś/aś i jakiej jesteś płci) z pochodzeniem i religią człowieka noszącego tę rzecz.

Podsumowując: dla mnie liczy się człowiek i jego wnętrze, religia nie ma znaczenia (do czasu, kiedy nie próbuje mnie przekabacać lub wartości niesione przez tą religię kompletnie nie zgadzają się z moimi wartościami i ta osoba nie chce tego uszanować).


"And then one day you find
Ten years have got behind you
No one told you when to run
You missed the starting gun"
Lauva w wersji lwiej (dzięki Caro!)

Offline

#3 2013-01-12 18:43

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Żydzi

Ja do osób wyznania mojżeszowego nic nie mam. Mój dziadek w czasie okupacji pomagał w ewakuacji niedobitków powstańców z getta warszawskiego w 1943r. i zawsze przy spotkaniach w rodzinnym gronie na jakiekolwiek rasistowskie poglądy reagował w ostry sposób, co nauczyło mnie pogardy do uprzedzeń na tle rasowym, czy religijnym.
Według mnie antysemityzm w Polsce nie jest (jak na pewno uważa większość ludzi) pozostałością po hitlerowcach, lecz po Sowietach (głównym powodem tego był fakt, że większość oficerów politycznych NKWD, którzy stanowili kadrę Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, byli pochodzenia żydowskiego). Nie rozumiem też oskarżania Żydów o różnego rodzaju machlojki i "pociąganie za sznurki".


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#4 2013-01-12 21:25

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Żydzi

Ludzie niestety myślą nazbyt stereotypowo. Niestety takich nawyków łatwo się nie wykorzenia. A osobiście nic nie mam do Żydów ani innych mniejszości narodowych.

Offline

#5 2013-01-12 21:35

LauvaTai
Administrator
Lokalizacja: Stolica
Data rejestracji: 2013-01-04
Liczba postów: 821

Odp: Żydzi

A najgorsze, że te stereotypy użyte (nie)prawidłowo mogą prowadzić do różnych skrajności...


"And then one day you find
Ten years have got behind you
No one told you when to run
You missed the starting gun"
Lauva w wersji lwiej (dzięki Caro!)

Offline

#6 2013-01-12 22:17

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Żydzi

Musimy też pamiętać, że stereotypy nie biorą się z niczego. W każdej społeczności znajdzie się grupa, która swoim zachowaniem wygeneruje stereotyp, nieraz nieświadomie, nie wiedząc, że potem mogą cierpieć inni.

Offline

#7 2013-01-12 22:22

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Odp: Żydzi

Czasem śmieszy mnie to, że ludzie uważają żydów (a co najśmieszniejsze WSZYSTKICH żydów) za nie wiadomo jakich bogaczy i "chytrusów" żerujących na innych ludziach, co również jest szkodliwym i niechcianym stereotypem... Teraz przejdźmy do innej kwestii: Czy waszym zdaniem można rozpoznać żyda po wyglądzie, lub/i zachowaniu? Ja swoje zdanie na ten temat mam, podam wam parę stereotypów na temat wyglądu:
* niski wzrost (zwykle mniej niż 175)
* zwykle chorobliwie wyglądająca skóra, blada, czasem trochę szarawa (Hmm.. w moim przypadku to się zgadza..)
* "szkliste" oczy
* wąski nos, szczególnie u kobiet, jak również dość kościsty
* podobno duża część żydów wymawia literę "r" w dość groteskowy sposób
* częste są ciemniejsze otoczki wokół oczu, lub/i tak zwane "worki"
* grube, długie rzęsy
* oczy rzadko kiedy mają typowy odcień np. brązowy, niebieski, tylko są mieszanką paru kolorów (nie, to nie prawda, że żydzi w większości mają ciemne oczy)
* bardzo ciemne, mocne, grube włosy
Parę takich, że tak powiem "kryteriów" podałam, ocenę zostawiam wam ;)


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#8 2013-01-12 23:03

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Żydzi

Nie znam wielu Żydów, ale ci których znam faktycznie są bladzi, niscy i mają ciemne włosy. Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi taki wygląd, a wręcz chciałabym mieć taki typ urody.

Offline

#9 2013-01-13 22:24

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Odp: Żydzi

Caruś, no nie wiem czy na dłuższą metę byś chciała, ja np. nie lubię swej "szarości" i puder tu nic nie da, jak również ciężko zatuszować naturalne ciemniejsze lub czerwonawe obwódki wokół oczu, bo moim zdaniem to wygląda jak by się wiecznie było zmęczonym lub chorym... Jak również kościsty, delikatny nos często bywa narażony na złamania... Szkliste oczy jak u lalki też raczej dobre nie są, wyglądają dziwnie moim zdaniem :<


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#10 2013-01-13 22:56

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Żydzi

We wszystkim jest coś pięknego, mon Cheri ;)

Offline

#11 2013-01-13 23:12

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Odp: Żydzi

Podam kolejne zagadnienie:
Skąd waszym zdaniem wzięła się ta zawziętość na żydów w czasie II wojny światowej? Dlaczego Hitler tak bardzo się na nich uwziął? Ja swoje zdanie na ten temat mam wyrobione, czekam na wasze propozycje powodów i przyczyn tej nienawiści...


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#12 2013-01-13 23:20

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Żydzi

Hitler ogólnie poważał tylko 'swoich', każdy nie-Aryjczyk był z góry skazany na eksterminację. Ale co do Żydów konkretnie- Hitler ubiegał się o studia na ASP, ale się nie dostał. W komisji byli Żydzi- Hitler przestał ich lubić. Później gdy jego matka zachorowała wezwał do niej lekarza, matka umarła i okazało się, że lekarz był żydowskiego pochodzenia- kolejny powód dla Hitlera by nienawidzić Żydów. A jak już doszedł do władzy ...

Offline

#13 2013-01-14 09:21

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Żydzi

Do tego dochodziła jeszcze powszechna opinia, że to Żydzi stali za postanowieniami Traktatu Wersalskiego, który pozbawił Niemcy części ich terytorium sprzed roku 1914.
Nie tylko Hitler był tak zawzięty na osoby semickiego pochodzenia. W ZSRR również panowały antyżydowskie nastroje, spowodowane głównie przez nienawiść Stalina do Lwa Trockiego.

Ostatnio edytowany przez Strzelec (1970-01-01 02:00)


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#14 2013-01-14 21:52

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Odp: Żydzi

Żydzi byli też wtedy wpływowi, mogli "napaskudzić" Hitlerowi, to pewnie też był jeden z powodów... Kiedyś w Polsce żydów było bardzo dużo, teraz przyznających się do swojego pochodzenia w Polsce jest ok. 1000 :
Stan liczebny Związku Gmin Wyznaniowych Żydów w Polsce od 1964 do 1994 r:
1 słupek to lata
2 to liczba gmin
3 to synagogi i domy modlitw
4 to liczba wiernych

1964            20     27    6000
1966     18     30     5500
1968     18     29     5000
1970     18     26     2000
1982     16     24     1892
1985     16     23     1805
1988     13     23     1560
1990     13     22     1560
1992     12     12     1153
1994     21     17     1220

Teraz (według Wikipedii) 1055, a w Ameryce ponad 5 milionów, jest różnica, prawda?


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#15 2013-01-16 10:14

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Żydzi

Fakt, to bardzo duża różnica. Jednak ta zmiana liczebności Żydów w Polsce była głównie spowodowana emigracją do powstałego po 2 wojnie światowej Izraela.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#16 2013-01-20 10:03

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: Żydzi

Ja tam do Żydów nic nie mam. Są to ludzie jak my wszyscy. Nie rozumiem ludzi którzy coś do nich mają. Czasem mi ich szkoda, że otaczają ich tak mało tolerancyjni ludzie -.-.

Offline

#17 2013-01-20 13:25

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Żydzi

Ludzie są nietolerancyjni bo tak im wygodniej. Znacznie łatwiej ulec stereotypowi niż podjąć wysiłek i skonfrontować stereotyp z rzeczywistością.

Offline

#18 2013-01-21 09:20

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Żydzi

Stereotypy, jeżeli chodzi o Żydów, doprowadziły w historii powojennej naszego kraju do kilku tragedii, z których najstraszniejszą był tzw. pogrom kielecki w 1945r. gdy jeden z chłopców katolickich zeznał, że Żydzi uwięzili go z zamiarem zabicia "na macę" (ludzie uważali, że osoby wyznania mojżeszowego piły krew chrześcijan, by odzyskać siły po powrocie z obozów koncentracyjnych). W wyniku tych pogłosek w Kielcach wybuchła strzelanina, w wyniku której zabito 45 Żydów.

Ostatnio edytowany przez Strzelec (1970-01-01 02:00)


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#19 2013-01-21 22:16

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Odp: Żydzi

Echhh.. tak też spotkałam się z tą historią, dowodzi ona ograniczenia umysłowego co poniektórych osobników w tamtych czasach i zabobonnego strachu przed NICZYM. Swoją drogą żydowski wampir?? Dość zabawna propozycja, tylko bardzo źle to się skończyło...


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#20 2013-01-26 17:22

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Żydzi

Nie ma na świecie całkowicie złych lub całkowicie dobrych narodów. Żydzi mają swoje wady, ale mają też wiele zalet, których niestety brakuje innym narodowościom.

Jednakże naród zły czy dobry nie decyduje o polityce rządu i tych, którzy rządzą rządem. To nie narody rozpętują wojny, lecz ich rządy, a narody muszą dać swoich synów, żeby przelewali krew za brudne interesy sfer rządzących. Tak było zawsze.

Wydaje mi się, że każdego należy traktować normalnie, niezależnie od jego wierzeń, koloru skóry i przekonań. Ci którzy wieszają psy na Żydach, prawdopodobnie bardzo mało o nich wiedzą, podobnie jak o Arabach, Murzynach, Chińczykach i innych nacjach. Propaganda umiejętnie judzi i wzbudza negatywne uczucia, wyrabiając w nas fałszywe poglądy.

Żydzi opanowali naszą planetę wykorzystując głupotę innych nacji, które lubią wydawać pieniądze, ale nie lubią ciułać pieniędzy. Coraz większa liczba ludzi żyje na kredyt, ktoś musi więc być, kto udziela pożyczek. A że robi to na lichwiarski procent, mamy do niego pretensję. Ale właśnie w ten sposób powstały te imperia finansowe, które dzisiaj trzęsą światem. Gdyby każdy żył w ramach swoich dochodów, nie postępowałby według zasady "zastaw się, a postaw się" i składał grosz do grosza na czarną godzinę, lichwa nie miałaby racji bytu. Czy można potępiać Żydów, że wykorzystali koniunkturę? Od wieków polski Żyd prowadził karczmę, gdzie rozpijało się chłopstwo oraz pożyczał "panu" na zagraniczne wojaże i przegrane w Monte Carlo. Czy można mieć do nich pretensję, że mówili zgodnie z prawdą, że "wasze ulice, nasze kamienice"?

Polak ma różne wady, a jedną z nich jest zawiść - piekąca zazdrość, że ktoś inny ma więcej. Ale to nie żadna sztuka zawinąć rękawy, zacisnąć pasa i pracować, pracować, pracować. Ale to jest mało atrakcyjna rada.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#21 2013-03-14 21:11

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Żydzi

Keo muszę Cię pochwalić. To najmądrzejszy post jaki napisałeś i generalnie bardzo dobre spostrzeżenie. Zgadzam się w stu procentach z Tobą. To za co niektórzy Polacy nienawidzą żydów sami sobie zgotowali, przez swoje lenistwo, szpanerstwo i przede wszystkim głupotę.
Żydzi to naród jak każdy inny.


2z59cac.gif

Offline

#22 2013-03-19 16:01

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Żydzi

Myślę, że wielu współczesnych Polaków nie przepada za Żydami z jeszcze innego powodu. Otóż po wojnie Żydów uznano za wielce pokrzywdzonych podczas wojny, wiec dostali własne państwo i mnóstwo pieniędzy od USA. Za to Polacy, którzy bardzo przysłużyli się podczas wojny zostali zostawieni na pastwę komunistów.


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#23 2013-05-05 23:23

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Żydzi

Może masz rację. Ostatnio pisałam pracę maturalną na temat stereotypu Żyda i dochodzę do wniosku, że Żydzi obarczeni są dwoma zupełnie skrajnymi stereotypami. Z jednej strony widzimy ich jako biblijny Naród Wybrany, a z drugiej jako najgorszych lichwiarzy.. Może czas na opinię, która wyważałaby te dwie skrajności.

Offline

#24 2013-05-21 23:35

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Odp: Żydzi

Ja powiem tak, nie od dziś wiadomo że to właśnie raczej Żydzi, a przynajmniej ludzie tego pochodzenia kierują wielkimi koncernami, które mają wpływy na całym świecie, ale to tylko dzięki swojej pracy, może i czasami dążenia do celu po trupach, ale teraz żeby wzbić się wysoko i coś osiągnąć w naszych czasach to jedyne rozwiązanie. W czasie wojny i po niej, trzeba było sobie jakoś radzić, lichwa była wtedy dobrym pomysłem na interes, szybko można było nabić kabzy, dużo ludzi pożyczało pieniądze bo ich potrzebowało, więc interesy lichwiarzy kręciły się bardzo dobrze, a że lichwą zwykle trudzili się w tamtych czasach Żydzi, bo mieli co pożyczać innym, zostali już tym niestety naznaczeni. Nie oznacza to jednak że każdy Żyd jest oszustem, któremu nie można ufać, bo w każdej nacji znajdą się ludzie źli i dobrzy...

To było moje małe odniesienie do do drugiego z aspektów, oczywiście to tylko moje zdanie ;)


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#25 2014-10-25 00:34

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Żydzi

Osobiście nie jestem w pełni tolerancyjny dla tego narodu. Żydzi bez wątpienia mają ciężką historię, na którą składają się różne prześladowania.  O tyle, rozumiem normalne zachowania Żydów podczas II wojny światowej, gdzie Polacy z narażeniem życia starali się uratować ich, przed śmiercią, to kompletnie nie rozumiem tego, co wyprawiają oni teraz w Izraelu. Moja koleżanka będąca tam na wycieczce, została obrzucona kamieniami, ze względu na to iż nie była "stosownie" ubrana. Nic się jej nie stało, ale niesmak pozostał. Po drugie... nieszczęsna strefa gazy. Historii z tego miejsca jest dużo, ale największą hipokryzją był Izraelski nalot na Gazę w którym... zginęło 6 osób. Co w tym takiego specjalnego?  Te 6 osób było członkami rodziny Holendra, który podczas drugiej wojny światowej uratował Żyda przed śmiercią i został odznaczony orderem "Sprawiedliwy wśród narodów świata." Na wieść o śmierci rodziny, oddał go do ambasady Izraelskiej. Uznał, że przechowywanie tego medalu, będzie obrazą dla niego i jego rodziny. Nie rozpisując się więcej, pragnę wspomnieć o zachowaniu młodzieży Niemieckiej, Polskiej, Rosyjskiej i Greckiej, podczas zwiedzania obozu w Oświęcimiu. O ile oni zachowywali ogromną wręcz powagę (szczególnie Niemcy), to grupa (niestety właśnie z Izraela...) wchodząca po nas była... jak można niszczyć, puszczać głośno muzykę i nabijać się zarówno z innych ludzi jak i zdjęć zmarłych ? Pozostawiam do własnej oceny.
Nie jestem antysemitą, ale owe przypadki w sporym stopniu zniechęcają mnie do tego narodu. Oczywiście, nie każdy żyd jest taki, więc jeżeli kogoś uraziłem to bardzo przepraszam. Takie moje zdanie.

Ostatnio edytowany przez Warmik (2014-11-02 00:41)


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#26 2015-07-01 14:11

Sambirani
Optymistyczna optymistka
Data rejestracji: 2009-09-08
Liczba postów: 3,299

Odp: Żydzi

Pochodzę i mieszkam w mieście gdzie zawsze było dużo Żydów. Jest tu cmentarz żydowski, synagoga i masa kamienic, które po sobie postawili. Co jakiś czas przyjeżdżają tu paroma, ogromnymi autobusami i rozchodzą się po całym miasteczku. Gdzie nie popatrzysz tam Żyd.
Żyję tu wystarczająco długo by zauważyć jaki stosunek mają do nich tutejsi mieszkańcy. Widzę też, jak zachowują się Żydzi.
Osobiście nie mam żadnego zdania na ten temat. Są mi całkowicie obojętni. Ludzie jak ludzie. Jeśli oni będą zachowywać się w porządku, ja także. Niestety często swoim zachowaniem sprawiają, że odczuwam do nich niechęć. Wiem, że są różni ludzie i nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Spotkałam się z takimi co kłaniali mi się nisko i miło uśmiechali. Jednak zdecydowana większość odnosi się do nas z brakiem szacunku. Chodzą środkiem drogi, ignorując innych uczestników ruchu, patrzą na wszystkich z góry, śmiecą i np. potrafią załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne zaraz przy bramie cmentarza. Wybaczcie ale ilekroć spacerowałam po okolicach nie widziałam nikogo kto robiłby coś podobnego przy cmentarzu żydowskim.
Mój chłopak jest antysemitą, rodzice nic do Żydów nie mają. Każdy ma swoje rację i potrafią swoich poglądów obronić. Nie jestem typem człowieka który nadto wraca do przeszłości i nie kieruje się stereotypami. Moja mała niechęć do nich spowodowana jest tylko i wyłącznie przez to z czym osobiście się spotkałam.


wężowa mama

XkTwZ8S.png

Offline

#27 2015-07-01 21:38

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Żydzi

Najsmutniejsze jest to, że stereotyp "Polaka antysemity" został nam przypisany już w trakcie zaborów dzięki działaniu carskiej tajnej policji (Ochrany) która to często podburzała, zwłaszcza najuboższe warstwy społeczne, hasłami "Bij Żyda!" mając głównie na celu podzielenie społeczeństwa. W dwudziestoleciu międzywojennym ruszył ONR i Falanga, potem były czasy okupacji i dwóch pogromów zaraz po "wyzwoleniu". Ostatnie większe wystąpienia antysemickie miały miejsce chyba po ucieczce na Zachód Józefa Światły i w 1968 r.

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#28 2015-07-24 09:52

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Żydzi

Czyli można z tego wysnuć wniosek, że choć w gruncie rzeczy nie skupialiśmy się potem na gnębieniu Żydów, to jednak tak zostało i reszta świata, a i część samych Polaków, niepotrzebnie kontynuuje stereotyp przerzucając jego przyczyny np na te "nasze ulice, wasze kamienice".

Powiedzmy, że ja wielu Żydów nie widziałam, choć w Lublin ma wiele historycznych pamiątek z nimi związanych. Jestem absolutnie neutralna w myśleniu o nich - ludzie jak ludzie. I dlatego nie mogę zrozumieć mojej mamy, która chce zwracać na nich uwagę na każdym kroku np. oglądamy House'a a ona rzuca, ze Taub, Wilson i Cuddy to Żydzi, że świetnie po nich widać... T_T

To co robią teraz w Izraelu... w sumie szkoda mi wszystkich ludzi którzy żyją w okolicach działań wojennych. A - i nie mogę patrzeć na Żydów w całkowitym oderwaniu od Biblii. Dzieci Abrahama nieraz dostawały od Boga po dupie za to, że byli krnąbrni i nie zważali na jego prawa. Nie znam historii na tyle, żeby dokładnie określić co złego jako naród robili w XVIII czy XIX wieku, ale wierzę, że musieli robić coś co Mu się nie podobało, że to akurat na nich spuścił największe nieszczęścia II Wojny Światowej. W tym duchu, jak ktoś ma czas to polecam opowieść pewnego 92-latka pt. Hitler też był od Boga.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman