Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-08-26 20:56

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Polityka

Czy interesujecie się polityką? Jakie są wasze poglądy? Ja mam konserwatywno liberalne poglądy i jestem monarchistą. Lubię słuchać wypowiedzi Janusza Korwina Mikke i Stanisława Michalkiewicza.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#2 2012-08-26 21:26

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Polityka

A ja właśnie poprzez oglądanie walki polityków odkąd byliśmy dziećmi zraziłam się do wszystkich ugrupowań. Nie planuje głosować w nadchodzących czy innych bliskich wyborach.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#3 2012-08-26 21:36

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Odp: Polityka

Ja powiem tyle że nie ma dobrych polityków, którzy by nie myśleli o swoich interesach i o nabijaniu forsy. Jak tylko zobaczę w telewizji jakieś ich przemówienia, o tym jak to oni by chcieli, ale nie ma funduszy to aż mi się niedobrze robi... :|


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#4 2012-08-26 22:42

Mesho
Użytkownik
Lokalizacja: Białystok
Data rejestracji: 2009-09-23
Liczba postów: 553
WWW

Odp: Polityka

Nie no, jakich polityków mamy jakich mamy, ale czasem sprawiają nam niezłą bekę :D Nie znajdziemy takiego który by coś u nas zmienił życie na lepsze.

Jakoś zawsze lubię oglądać kto kogo zbluzgał, obgadał czy coś :D Myślę że warto mieć ukształtowane jakieś poglądy. Krótko mówiąc - jestem racjonalistą.

I na tym skończę wypowiedź bo uważam że dalsza wymiana poglądów sprowadzi się do małych wojen, bitew i zarzynania sobie nawzajem gardeł.

Offline

#5 2012-08-27 00:04

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Polityka

Mam wątpliwości, czy to dobry temat. Każdy ma jakieś poglądy. Generalnie w Polsce są moim zdaniem dwie grupy ludzi:
- "Nie interesuję się polityką, wszyscy politycy są źli."
- "Popieram jedną partię i są oni generalnie nie omylni."

Możecie się zżymać i udowadniać na wszystkie sposoby, że nie zaliczacie się do żadnej z nich. Ale po chwili namysłu można znaleźć więcej cech z jednego z tych obozów. Prawda jest taka, że życie polityczne w Polsce oraz świadomość społeczna w tym względzie są tak dzikie i niedorozwinięte, że nie ma chyba zakładu, który by się tym zajął.

Ja zaliczam się jednak z grubsza do tej drugiej opcji. Choć pomników nikomu stawiać nie będę. Nie powiem, którą partię popieram, ale uważam, że jest taka, która oferuje względny rozwój i jaki taki porządek.
Żyjemy w państwie demokratycznym więc skoro mamy zamiar narzekać na władzę to warto samemu coś zaproponować i zobaczyć czy inni maja podobny pogląd. Nie uważam za rozsądne nie chodzenie na wybory. Osoby wybrane na wyborach będą rządzić, bo w końcu ktoś na nich zagłosuje. Warto więc wyrazić swoje zdanie a nie jak zwierzę kopytne poddawać się bezwiednie biegowi wydarzeń. Was nie ciekawi, co by było gdyby frekwencja wynosiła 90%? Jak ktoś wyraża w rozmowie na jakiś temat swoje zdanie to wy się odwracacie i nie odpowiadacie? Skoro są osoby, które wyrażają swój pogląd to czemu wy tego nie robicie? Rączek albo nóżek nie macie?
Nie ma się co oszukiwać, wychowały nas osoby, którym wmawiano przez lata, że władza jest tylko jedna i jest nieomylna, oraz, że nie mają na to wpływu. Jak się okazało w 1989 roku, jakiś wpływ mieli...
Do demokracji trzeba dorosnąć, bo w naszym kraju już tak jest, że z niedojrzałości jednych zawsze skorzystają tacy, którzy wiedzą jak tą nie wiedzę wykorzystać. Więc zamiast się obrażać warto pójść do urny i rozliczyć z czynów, a nie haseł. Zobaczyć co się zmieniło przez 4 lata. Podsumować. Zamiast krzyczeć pomyśleć.
Są głosy, że w naszym kraju ginie demokracja. Z prawnego punktu widzenia to nieprawda. Ale skoro ludzie są coraz większymi ignorantami i coraz częściej olewają edukację to stają się łatwo sterowalnym tumultem, którym się handluje w kościołach, mediach i galeriach handlowych. Podatni na hasła: Zdrada! Lewacy! Naziści! Złodzieje! nie różnią się od stada baranów, które pobiegnie tam gdzie je głośniej wołają.


2z59cac.gif

Offline

#6 2012-08-27 10:07

Mesho
Użytkownik
Lokalizacja: Białystok
Data rejestracji: 2009-09-23
Liczba postów: 553
WWW

Odp: Polityka

Popieram przedmówcę. Najbierniejszym wyjściem jest nie pójść na głosowanie, robi tak ograniczona ciemnota większości naszego kraju. Pogląd jest jak mózg, każdy powinien jakiś mieć :D Trzeba wiedzieć komu kibicować, który program jest według nas dobry a który be.

Sądzę że należałoby zmienić obecny rząd, tylko na co? Oj już wkrada się powoli mój subiektywizm...  :D

Offline

#7 2012-08-27 11:11

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

Helbi: Moim zdaniem demokracja jest "głupia" bo jak można chcieć żyć w ustroju, w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma dwa głosy, a profesor na uniwersytecie ma jeden?
Mesho: Jak to co? Wprowadzić dyktature! A potem króla! ;)
Kiara, Harikana: A może wyłączyć telewizor i poszukać w internecie parti, ugrupowań, które są zgodne z waszymi poglądami?


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#8 2012-08-28 02:02

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Polityka

Keo, a co jeżeli tych dwóch meneli to byli profesorowie, którym się nie powiodło, a ten profesor na uniwersytecie zawdzięcza tytuł kradzieży czyjejś pracy? Chcesz jednoznacznie dzielić ludzi i chcesz wierzyć, że jesteś w stanie takiego podziału dokonać nieomylnie. Takie przekonania prowadzą do katastrofy, której obyś sam kiedyś nie padł ofiarą. Serio Ci tego życzę.


2z59cac.gif

Offline

#9 2012-08-28 18:19

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

Dlatego demokracja jest taka głupia. Moim zdaniem powinno być określona liczba ministrów, którzy tworzyli by prawo a nad tym wszystkim panował król. Ministrowie by byli wybierani tak, że odbywałby się konkurs a najlepiej się do tego nadający wygrywa. A nie kilkatysięcy posłów i senatorów, którzy żerują na podatnikach.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#10 2012-08-28 20:45

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Polityka

Keo....

1. Prawo tworzy władza ustawodawcza czyli posłowie i senatorowie. Ministrowie należą do władzy wykonawczej.
2. Posłów jest 460 a senatorów 100, więc daleko im do tysięcy.
3. Co z sądownictwem?
4. Jak rozdzielisz władzę wykonawczą?
5. Kto miałby rozstrzygać te konkursy?

Obawiam się, że jesteś przykładem ignoranta, który olewa lekcje WOSu. Nie znajomość ustroju państwa polskiego niestety wyklucza Cię z dyskusji o zmianie tego ustroju. Możesz sobie oczywiście gdybać, ale nie jestem pewien czy wiesz nawet jak wyglądała monarchia w Polsce dajmy na to anno domini 1700.  :|

Poza tym twoja wypowiedź jest oderwana od poprzedniej oraz od mojej na nią odpowiedzi. Jedyne co łączy twoje dwa posty to konsekwentne twierdzenie, iż demokracja jest głupia. Niestety nie podałeś jeszcze żadnych przekonujących konkretów. Przynajmniej mnie.


2z59cac.gif

Offline

#11 2012-08-29 12:12

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

Władza ustawodawcza byłaby w rękach ministrów. Oni tworzyliby prawa.

Chodziło mi o tysięcy w całym państwie...

Powinna być zasada, że sędzia nie sądziłby w swoim mieście. Uniknęło by w pewnym stopniu korupcji. Sprawy byłyby losowane a nie wyznaczane.  Dla bezpieczeństwa sędziego musi nosić perukę (tak jak kiedyś w Anglii), w peruce trudno rozpoznać twarz. Sprawy powinny trwać cały czas. Nie można odkładać a to za tydzień a to za dwa. Ma być prowadzona od początku do końca.  Wysokie grzywny powinny być jeśli ktoś nie zjawi się przed sądem. Aby świadkowie dostawali potem odszkodowanie żeby nie tracili na tym.

Rozdzielić? Władza wykonawcza należałaby do króla. Król zarządzałby sprawami państwa i wprowadzałby prawa utworzone przez ministrów jeśli byłyby zgodne z konstytucją.

Król z resztą ministrów wybieraliby najbardziej odpowiedniego, wykształconego. Oczywiście kandydatury byłyby jawne a nie gdzieś tam po kryjomu wybierani. Obywatele wiedzieliby o konkursie(jak, gdzie, kiedy...) i kandydacie (gdzie studiował, gdzie pracował, czy miał problemy z prawem).

EDIT: Chciałbym dodać, że nie znajomość ustroju państwa nie wyklucza mnie z dyskusji tak samo jak nie wyklucza mnie z robienia zdjęć nie znając zasad fotografowania ;)

Ostatnio edytowany przez Keoni (2012-08-29 16:39)


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#12 2012-08-29 23:08

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Polityka

Pozwolę sobie ukrócić tą niezbyt perspektywiczną dyskusję odpowiadając na ostatnie zdanie.

Owszem wyklucza, skoro chcesz go zmieniać, tak samo jakby wykluczała gdyby ktoś uważał, że poprawi lub ulepszy zasady fotografowania nie znając ich. Niestety dla Ciebie nikt się w tamtym temacie nie wypowiedział w tym duchu.

Jak to mawiają... in your face!

Bez odbioru.


2z59cac.gif

Offline

#13 2012-08-30 01:30

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Polityka

Pozwolicie bym się wtrącił? ;P

Keoni napisał/a:

Powinna być zasada, że sędzia nie sądziłby w swoim mieście. Uniknęło by w pewnym stopniu korupcji. Sprawy byłyby losowane a nie wyznaczane.

Czy by uniknęło korupcji to wątpię. "Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy!". Nie ważne czy to Poznań czy Warszawa bo jak będzie chciał to weźmie i tu i tu.

Keoni napisał/a:

Dla bezpieczeństwa sędziego musi nosić perukę (tak jak kiedyś w Anglii), w peruce trudno rozpoznać twarz.

Wiele osób potrafi rozpoznać człowieka na podstawie samych oczów i nosa więc peruka raczej wiele by tu nie pomogła...

Keoni napisał/a:

Sprawy powinny trwać cały czas. Nie można odkładać a to za tydzień a to za dwa. Ma być prowadzona od początku do końca.  Wysokie grzywny powinny być jeśli ktoś nie zjawi się przed sądem. Aby świadkowie dostawali potem odszkodowanie żeby nie tracili na tym.

Tak to czytam i czytam, odnosząc wrażenie, że wprowadziłbyś w tym większe bezprawie niż jest obecnie. Skończyło by się na tym, że zawód "złodziej" wyszedłby z mody i zastąpiłby go zawód "świadek". Gdyby tak wprowadzić kary za nie zjawienie się na rozprawie to przy przemyślanym działaniu, świadkowanie mogłoby być dobrym źródłem dochodu, a cierpieli by niewinni.

Keoni napisał/a:

Rozdzielić? Władza wykonawcza należałaby do króla. Król zarządzałby sprawami państwa i wprowadzałby prawa utworzone przez ministrów jeśli byłyby zgodne z konstytucją.

Chcesz by król podpisywał prawo tworzone przez ministrów, a jeśli jest niezgodne z konstytucją je odrzucał?
Obecnie prezydent podpisuje prawo tworzone od sejm przez senat lub je poddaje ponownej ocenie do sejmu, a jeśli jest niezgodne z konstytucją to oddaje je do oceny trybunału konstytucyjnego.
Z tego co tu napisałeś to wnioskuję, że nie chcesz powołać króla, a dyktatora. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale nawet król nie pełnił władzy w pojedynkę.

Keoni napisał/a:

Król z resztą ministrów wybieraliby najbardziej odpowiedniego, wykształconego. Oczywiście kandydatury byłyby jawne a nie gdzieś tam po kryjomu wybierani. Obywatele wiedzieliby o konkursie(jak, gdzie, kiedy...) i kandydacie (gdzie studiował, gdzie pracował, czy miał problemy z prawem).

Tu mi przychodzi na myśl tylko jedno słowo - NEPOTYZM.

Keoni napisał/a:

Chciałbym dodać, że nie znajomość ustroju państwa nie wyklucza mnie z dyskusji tak samo jak nie wyklucza mnie z robienia zdjęć nie znając zasad fotografowania ;)

Wybacz, ale jednak wyklucza, a porównanie bynajmniej słabe. Za zrobienie słabego zdjęcia nikt cię nie skaże na śmierć, ale jeśli źle zmieniszę prawo to możesz dostać karę śmierci za byle co.

Wiem, że teraz trochę na ciebie naskoczyłem, ale na koniec daje takie moje małe przemyślenie na temat zmieniania czegokolwiek. Bo chodzi o to, że aby coś zmienić to trzeba mieć poparcie, a żeby mieć poparcie to trzeba być nieco bardziej obeznanym w danych sprawach. Obecnie to wygląda tak jakbyś chciał zabarwić wodę na zielono bo ta w morzach i oceanach jest niebieska podczas gdy ludzie twierdzą, że jest przezroczysta.

Ostatnio edytowany przez Feothar (2012-08-30 01:42)


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#14 2012-08-30 11:45

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

Dziękuje za krytyke, zawsze można coś poprawić jeśli chodzi o poglądy. Lubie takie dyskusje bo zawsze można się czegoś nauczyć i znaleźć błędy. I jeszcze raz powiem, że nie można mnie wykluczyć z dyskusji bo ja nie zmieniam prawa tylko o nim dyskutuję. Nie można zabrać człowiekowi prawa do własnych poglądów. Śmierdzi mi tu trochę totalitaryzmem. Co do jednego z postów Helbiego to chodziło mi o takich meneli bez wykształcenia tacy co im się nie chciało ukończyć szkoły.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#15 2012-08-30 14:45

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Polityka

Keoni napisał/a:

I jeszcze raz powiem, że nie można mnie wykluczyć z dyskusji bo ja nie zmieniam prawo tylko o nim dyskutuje. Nie można zabrać człowiekowi prawo do własnych poglądów.

Widzę, że jednak nie zrozumiałeś co miał na myśli Helbi :(
Nikt tutaj nikomu nie zabrania mieć własnych poglądów na temat polityki i polityków. Problem jest jednak w tym, że dyskutujesz o zmianach na podstawie swoich poglądów, a nie stanu rzeczywistego. Rozmawianie o zmianach ustroju według własnych poglądów oraz rozmawianie o zmianach biorąc własny pogląd jako ustrój to dwie różne sprawy. I tu właśnie Helbi ma rację bo jeśli się nie ma podstawowej wiedzy o ustroju państwa to takie gdybanie o niczym naprawdę mija się z celem.


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#16 2012-08-30 15:20

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

To może wy byście opowiedzieli o swojej wizji państwa? Czy może odpowiada wam już istniejący ustrój i nic byście nie zmieniali? Ja na przykład jestem za likwidacją zasiłku dla bezrobotnych. Jak można dawać pieniądze ludziom, którzy nie pracują?


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#17 2012-08-30 23:52

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Polityka

Dziękuję Ci Feo. To wymagało szerszego rozpisania się, a w tym byłem słaby zawsze. Poza tym trochę się zirytowałem.
Keoni, bardzo się ceni chęć pogłębienia wiedzy, którą wykazałeś. Proponuję Ci celować na studia politologiczne jeżeli bardzo Cię to interesuje.

Co do mojej wizji państwa, to niestety wiele nie powiem. Posiadam wykształcenie ekonomiczne i nie czuję się za bardzo kompetentny do projektowania ustroju państwa. Podstawowa wiedza, którą nabyłem w szkole na lekcjach WOSu itp. pozwala mi się jedynie orientować jakie organy rządzą moim krajem, jak mogę próbować to zmienić i jak to wpływa na moje codzienne życie zarówno teraźniejsze i w jakimś stopniu przyszłe.
Mogę trochę pogdybać ^ ^ Wyrażam zatem życzenie by społeczeństwo było bardziej świadome gdzie żyje i co robi, odrobina odpowiedzialności za siebie również nie zaszkodzi. To by nam bardzo dużo dało, szczególnie w demokracji.

A co do zasiłku dla bezrobotnych... Nie każdy bezrobotny jest nim bo tak chce. Czasami decyduje o tym błąd człowieka lub ludzi, którzy nie wiedzą nawet jak się nazywa firma którą posłali na dno pozbawiając pracy dziesiątki ludzi. To nie jest takie proste, znowu próbujesz patrzeć tylko z jednej strony. Za jakiś czas skończysz szkołę i zostaniesz bezrobotnym. Raczej nie od razu znajdziesz robotę. I nie licz na zasiłek którego tak łatwo odmawiasz bezrobotnym. Ty nie dostaniesz ani złotówki, bo ani roku nie będziesz miał jeszcze przepracowanego.

Widzisz, znowu stawiasz zarzuty i krytykujesz, nie znając sytuacji ani zasad. Trudno jest brać twoje wypowiedzi na poważnie. Posiadanie poglądów to nie jest rzucanie dowolnych haseł wedle własnych fantazji. Aby te poglądy mogły być poddane dyskusji musisz je czymś poprzeć. Podaj jakąś teorię z wiarygodnego źródła lub podziel się swoimi doświadczeniami. Robisz niestety to co większość ludzi w naszym kraju. Mówi się, że w Polsce żyje 38 mln ekspertów od polityki i piłki nożnej. Połowa z nich piłkę kopnęła raz w życiu, a druga połowa myli premiera z prezydentem, bo obaj są na "p". A co najsmutniejsze, niemal wszyscy zgodnie uważają, że to ich nie wyklucza z dyskusji na te tematy.

Nie odbieraj tego jako najazd na Ciebie. Po prostu boli mnie, że na moich oczach wyrasta kolejny ignorant. A cały czas możesz to jeszcze zmienić.


2z59cac.gif

Offline

#18 2012-08-31 13:06

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

W branży na którą się szkole jest zapotrzebowanie ale nigdy nic nie wiadomo. Wielu ludzi, żyje właśnie na tym zasiłku a jeśli by tego zasiłku nie dostawali to by chyba jakoś kombinowali by te pieniądze mieć. Więc szukaliby by chyba pracy? Czy też nie? Niewiem jak ty ale ja nie mam zamiaru utrzymywać takiego człowieka? I ja nie chce być też postrzegany jako darmozjada i żyć tak jak oni z pieniędzy podatników. Jeśli ktoś się obawia utraty pracy to niech sobie odkłada zamiast wydawać na np. alkohol. Chce być odpowiedzialny sam dla siebie. Dlaczego państwo musi być takie opiekuńcze? Zasiłki dla bezrobotnych są w socjaliźmie. Jesteś socjalistą? Tak tylko pytam...

Na razie wykluczasz wszystko co ja powiem. Może teraz ty coś podasz a ja to skomentuje?

Ostatnio edytowany przez Keoni (2012-08-31 13:28)


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#19 2012-08-31 16:56

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Polityka

Leonardo/Keoni napisał/a:

[...]jeśli by tego zasiłku nie dostawali to by chyba jakoś kombinowali by te pieniądze mieć.[...]

Najprawdopodobniej kradnąc, bo podebranie czegoś jest o wiele prostsze niż praca, której wcale tak łatwo nie znajdą. Pojedź na wieś na której zlikwidowali PGR. Do dziś są tego skutki - ludzie potracili pracę i to jedyną do jakiej się nadawali. Nikt tam nie chce zainwestować, bo potrzebni są ludzie z wykształceniem/doświadczeniem w konkretnym zawodzie. Języków nie znają tych, które są potrzebne... jak już to rosyjski (który jednak obecnie jest przydatny w innych sytuacjach). Uczyć im się już dość ciężko bo mają 40, 50 lat. Oczywiście powoli (wszak rośnie nowe pokolenie) się ta sytuacja poprawia, lecz nadal jest dość sporo tych ludzi. I co, są darmozjadami skoro pracowali po 10 - 15 lat a nic innego nie potrafią, bo nawet nie byli w stanie zdobyć wykształcenia średniego/wyższego?


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#20 2012-08-31 17:02

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

Moim zdaniem każdy jest odpowiedzialny sam za siebie (oprócz dzieci, rodzice za nie odpowiadają). Zawsze można znaleźć inną prace. Mój ojciec też ma już 50 lat i mówił, że jak by stracił prace to by poszedł na np. woźnego albo kierowce. A jeśli bezrobotni kradną to powinna się tym zająć policja. Pracą policji jest przecież karanie złodziejstwa.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#21 2012-08-31 23:42

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Polityka

Oj nie drażnij się ze mną. Piszesz głupoty. Próbują Ci to już wytłumaczyć 3 osoby...

Musi Ci być stary za dobrze chyba. Pracy jest dużo, nawet teraz. Głównie byle jakiej, dobrej do utrzymania siebie samego i to na spółę z inną osobą. Racja z tą odpowiedzialnością, ale co z tymi dziećmi? Rodzice wystawili Ci rachunek za utrzymanie? Jak twój tata poszedłby na ciecia to według twojej teorii powinien Ci dać kopa. Radź se synu sam. Co to obchodzi pracodawców twojego ojca, że możesz być jeszcze nie gotowy na wejście na rynek pracy. Ilość cieci i kierowców jest ograniczona, tak samo jak sprzedawców w sklepach i sprzątaczek, właśnie dlatego, że już nie mamy socjalizmu gdzie wszyscy mieli mieć pracę i się upychało ludzi gdziekolwiek. Ludzie powinni oszczędzać, owszem ale nigdy nie wiesz ile przyjdzie Ci szukać nowej pracy, a co przez ten czas?

Gdyby państwo nie było opiekuńcze to byłoby to o czym mówi Ib tylko bardziej. Doszłoby to konfliktu wewnętrznego, bo nikomu się nie uśmiecha gryźć gleby. Jeżeli odbierzesz ludziom wszystko to oni nie będą już mieli nic do stracenia. Twoje "poglądy" ukierunkowują się w stronę dyktatury co jawnie głosisz. Wiedz, że dyktatura nie znosi sprzeciwu. Ona problem bezrobotnych rozwiąże właśnie policją albo wojskiem, czyli więzieniem albo śmiercią. Jeśli jesteś tego świadom i popierasz takie rozwiązania, to poczytaj sobie jak skończył Mussolini albo całkiem niedawno Kadafi. Zapominasz, że jesteś tylko człowiekiem, dokładnie takim samym jak Ci menele spod budki. Z tą drobną różnicą, że dziś słońce świeci dla Ciebie. Niestety nie wiesz dla kogo zaświeci jutro. Próbujesz łudzić się, że przed wszystkim się zabezpieczysz. A jak jutro wiatr zdmuchnie Ci dom albo nieszczelna instalacja gazowa zmiecie twoje mieszkanie z powierzchni ziemi. To zapraszam do szałasu, bo to przecież nie była wina państwa, więc nie musi się poczuwać do wypłaty odszkodowania. A policja? To też mój drogi forma opieki państwa.

To czy Ci powiem czy jestem socjalistą czy nie prawdopodobnie nie będzie miało znaczenia, bo obecnie nie wierzę byś znał znaczenie tego słowa. Wybacz ale bardzo irytują/wkurzają mnie ludzie, którzy wiedząc mało zabierają głos w dyskusji, o temacie której nie mają zielonego pojęcia. Ty nawet nie wiesz, że dzwonią ale już rzucasz nazwę kościoła...

Jedyne z czego możesz być dumny to to, że nakłoniłeś mnie do zmarnowania pięciu postów.


2z59cac.gif

Offline

#22 2012-09-01 00:01

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Polityka

Co do zasiłku to przedstawiłeś wszystko tak jakby brali go same nieroby co wolą siedzieć w domu przed telewizorem i popijać piwko. No i oczywiście twierdzisz, że każdy kto chciałby pracować to by kombinował by ją mieć...
W rzeczywistości nie jest to tak czarne i białe jak myślisz. Najprostsza definicja osoby bezrobotnej to "osoba mogąca pracować i aktywnie poszukująca pracy". Czyli jak to sam określiłeś, są to osoby kombinujące by tą pracę mieć i to właśnie oni otrzymują ten zasiłek. Ci co wolą siedzieć z brzuchem do góry to nawet grosza z tych pieniędzy nie widzą. No, ale żeby samo poszukiwanie pracy było tylko jednym wymogiem... Aby otrzymać taki zasiłek to musisz mieć przepracowane co najmniej 365 dni, być zarejestrowanym w urzędzie pracy i odpowiadać na każdą otrzymaną ofertę pracy. I to właśnie wyklucza z zasiłku wszystkie osoby, które dopiero co ukończyły szkołę i jeszcze nigdzie nie pracowały. Na koniec dodam jeszcze, że nie jest tak łatwo gdy już masz ten zasiłek bo możesz go stracić szybciej niż go przyznano.
Następnie piszesz o utracie pracy i oszczędzaniu. Zdajesz sobie z tego sprawę, że nie każdy pija hektolitry alkoholu dziennie. Powiedz samotnej matce co po 5 latach straciła pracę i ma na utrzymaniu 2 nastoletnich dzieci. Z ledwością zarabiała na utrzymanie rodziny przez co jej dzieci chodziły czasami głodne, a teraz jej jedynym źródłem utrzymania jest zasiłek, który po uiszczeniu opłat za wodę, gaz, prąd i inne usługi z ledwością wystarczy na chleb. W tym czasie szuka nowej pracy, ale tej dla niej nie ma bo albo jest za słabo wykształcona, albo pracodawca uznał, że jest za stara na stanowisko. No ale dla ciebie to po prostu darmozjad, który wyrzuca pieniądze na alkohol i nie chce mu się nic robić.
Jak dla mnie to masz bardzo szlacheckie poglądy. Z tego co piszesz mogę wywnioskować, że dobrze by ci się żyło setki lat temu gdzie chłopi umierali z głodu, a szlachta z przejedzenia.


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#23 2012-09-01 11:18

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

każdy jest odpowiedzialny sam za siebie (oprócz dzieci, rodzice za nie odpowiadają).

O dzieciach przecież napisałem. Jestem za państwem minimalnym. Każdy odpalał by pieniądze na wojsko, policje i rząd. Reszte jeśli chcą mogą sobie sami zapewnić. Dlaczego kogoś zmuszać jeśli on np. nie chce się ubezpieczyć? Jego sprawa.
Menele z pod budki niech sobie piją to piwko czy tam tanie winko ich sprawa. Ja bym na ich miejscu przestał pić i przynajmniej spróbował coś z siebie zrobić. A jeśli oni wolą pić i tak żyć to przecież ich sprawa. Tak, można powiedzieć, że są uzależnieni. Są różne schroniska ale oni zamiast dać sobie pomóc to wolą pić. Co do samotnych kobiet z dziećmi to im należy się to socjalne. Praca w domu to też praca. Takim kobietą się należy.
Kiedyś państwo też nie było opiekuńcze i ludzie jakoś żyli. Co do moich szlacheckich poglądów to coś w tym jest (albo napewno jest). Jakiś czas temu zrobiłem test polityczny i wyszłedł mi pinochetyzm (kapitalizm dyktatorski). Jeśli nie chcecie ze mną dyskutowąć to nie dyskutujcie. Naprawde, nie obraże się. Mesho miał racje, że dalsza wymiana poglądów sprowadziła do małych wojen, bitew i zarzynania sobie nawzajem gardeł.

EDIT: Jestem przeciwny karze śmierci. Albowiem wszystko życie jest darem Boga, zaś tego co dane zostało przez Boga niechaj człowiek nie waży się zabrać…

//Keoni/Leonardo... za takie orty, to powinno się karać. Ibilis//

Ostatnio edytowany przez Keoni (2012-09-01 12:11)


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#24 2012-09-01 17:22

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Polityka

Leonardo/Keoni napisał/a:

Co do samotnych kobiet z dziećmi im należy się to socjalne.

To jest właśnie socjalizm... chyba mylisz socjalizm którego większość postulatów zrealizowano w np. Szwecji z ustrojem który był w dawnym ZSRR... komunizm też to nie był (mimo nazwy), bo nie spełniał jego podstawowego założenia "pracować wedle możliwości, brać wedle potrzeb".
Wielu ludzi tak jak Ty reagowało na słowo "socjalizm" tak jak Ty, więc obecnie używa się słowa "socjaldemokracja".

Leonardo/Keoni napisał/a:

Mesho miał racje, że dalsza wymiana poglądów sprowadziła do małych wojen, bitew i zarzynania sobie nawzajem gardeł.

To może skończmy tą "dyskusję", bo nie ma ona najmniejszego sensu. Zwłaszcza z osobą, która pisze "każe śmierci" i myli pojęcia.
Zamknąć temat?


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#25 2012-09-01 17:33

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

Chodziło mi ,że w porównaniu do tych darmozjadów to tej kobiecie się należy. Ale mniejsza z tym. Czy zamknąć temat? Helbiemu i Feotharowi (chyba też) nie podoba się ta dyskusja. Niech administracja zrobi to to uważa za słuszne.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#26 2012-09-23 17:21

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Polityka

"Stop! Czy zastanawialiście się, że zachowanie polskich polityków przypomina zabawę dzieci w piaskownicy? W polskim parlamencie od lat nic się nie zmienia. Wszystko jest the Sejm."
Kabaret Neo-Nówka.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#27 2012-09-23 17:31

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Polityka

Strzelec Lew napisał/a:

"Stop! Czy zastanawialiście się, że zachowanie polskich polityków przypomina zabawę dzieci w piaskownicy? W polskim parlamencie od lat nic się nie zmienia. Wszystko jest the Sejm."
Kabaret Neo-Nówka.

Dlatego trzeba ten rząd obalić i dać jakiś "lepszy". Po co nam tylu posłów?


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman