Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-03-19 21:01

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Ico [PS2]

ico009_2.jpg
Absolutnie niesamowita gra, często dawane jest jej wręcz miano sztuki. O czym ona jest?
Ico - tytułowy chłopiec rodzi się z rogami, dzieje się w jego wiosce co dłuższy czas i uznawane jest to za zły znak.
Zostaje zgodnie z tradycją zamknięty w... czymś na kształt sarkofagu i zostawiony tam aby umrzeć z głodu, jednak olbrzymi i wiekowy zamek naruszył czas i chłopakowi udaje się z niego cudem wydostać.
Po jakimś czasie trafia na dziewczynę mówiącą w nieznanym mu języku, razem próbują się wydostać z zamku.
Nie brzmi zachęcająco? Trzeba w to zagrać, żeby zrozumieć i poczuć klimat tej gry! Zamek jest na prawdę olbrzymi, a kamera jest ustawiona tak aby to dobrze pokazać, jego wymiary wręcz przytłaczają. Dziewczyna jest na prawdę nieporadna i zrobimy wszystko aby jej pomóc :) szczególnie że bez nas zdana jest na pewną śmierć, gdy zostawimy ją samą w drugim pomieszczeniu pojawiają się czarne... duchy, które chcą zabrać ją ze sobą. W czasie gry rodzi się więź między graczem a dziewczyną - poważnie, można ją ciągnąć za rękę w biegu ale widząc jej duże kroki, prawie jakby miała się zaraz potknąć specjalnie spowalniamy mimo że to nie wpłynie na gameplay inaczej niż to że będziemy iść w jej tempie ;)
Gra wzbudza emocje, szczególnie zakończenie... ale nie chcę go zdradzać.
Grę szczerze polecam, grę przechodziłem przez 5 dni po 3h bo na prawdę chce się ją przejść jednym tchem.
A teraz... idę przechodzić ją drugi raz :3 (poważnie! ^^ za drugim razem napisy tego co mówi dziewczyna [nie będę zdradzać jej imienia ^^] nie są "runiczne" jak na początku ale przetłumaczone na angielski więc warto... ale przechodziłbym drugi raz nawet bez nich).

http://www.youtube.com/watch?v=YSXwreNIuYE


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2011-03-19 23:58

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ico [PS2]

Nit... zaintrygowałeś  wyk  muszę to mieć  wyk  XD


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#3 2011-03-20 14:17

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ico [PS2]

Cieszę się ^^ no niestety trzeba mieć czarnulkę (Ps2) żeby zagrać (chociaż niedługo będzie reedycja na ps3) ale warto ją kupić choćby dla takich tytułów jak ICO, SOTC, Kingdom Hearts czy Okami
nie wspomniałem o niesamowitym udźwiękowieniu - przez większość czasu towarzyszą nam... wyłącznie odgłosy zamku ale nie przeszkadza to tylko jeszcze bardziej buduje klimat. Za to gdy już niekiedy zagra muzyka... zgadliście - też świetna z resztą polecam OST

I jeszcze najlepiej moim zdaniem obrazujący próbę opisania ICO komentarz z YouTube:

this is one of those games that if you tried to explain it to someone, It would be like trying to explain the beauty and colors of the northern lights to a blind man.

Once they experience it, only then will their eyes open.


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#4 2012-05-20 22:59

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ico [PS2]

Oj... przeglądając forum przypomniałam sobie o tej grze i ... po raz drugi me serce pęka, że nie będzie mi dane w nią zagrać... :( Niciu... proszę,  da się nagrywać jak grasz?


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#5 2012-06-01 22:10

Hassan
[center][img]http://i38.tinypic.com/i71jbn.gif[/im
Lokalizacja: z Twojej lodówki...
Data rejestracji: 2007-08-26
Liczba postów: 291

Odp: Ico [PS2]

Rzadko spotyka się gry z takim klimatem i oprawą, zarówno wizualną jak i dźwiękową. Nie można jej opisać w żaden inny sposób jak - Piękna.
Ta wszechogarniająca cisza i delikatne świsty wiatru pomiędzy zamkowymi ścianami budowały tak niepowtarzalne wrażenie, że naprawdę ciężko to zapomnieć.
Sam ogrom cytadeli oraz jej piękne obszary wprawiały w zachwyt i po prostu chciało by się popatrzeć troszkę dłużej...
ICO i SOtC były zdecydowanie jednymi z tych bardziej oryginalnych i przemyślanych produkcji na ps2.
Zobaczymy czy "The Last Guardian" utrzyma poprzeczkę...


"Nie wykonuję request'ów/art trade'ów/commission'ów"
1232550737_predator%20duck%20hunt1.gif

Offline

#6 2012-07-31 23:31

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ico [PS2]

Och tak, piękne i poruszające. Aż się dziwię, że nie napisałam tu, iż zapoznałam się z gameplay'em. Przez 3 dni, kiedy tylko mogłam rano i wieczorem, w domu i na każdej przerwie szkolnej oglądałam 5cio godzinną grę.
Piękne, choć szkoda że twórca nagrywający robi to na czas, a nie ogląda dokładnie widoków zamku...


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman