Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-10-29 13:49

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Król Lew - Audiobook

Za ok 14zł można kupić w Empiku audiobooka "Król Lew".
Czyta Artur Barciś (próbując naśladować głosy postaci, co wychodzi raczej średnio XD) a sama historia to po prostu streszczony Król Lew ;)
http://www.empik.com/krol-lew-audiobook … ,ksiazka-p

Spisałem fragment (podziękowania dla Sabiri! :D ) audiobooka:

Król Lew
Opowiada Artur Barciś.

Dla mieszkańców Lwiej Krainy nastał wielki dzień. Urodził się Simba, syn króla Mufasy i królowej Sarabi. Nadworny mędrzec, stary pawian Rafiki pokazał poddanym maleńkiego księcia. Radości nie było końca. Tylko Skaza - brat władcy nie ukrywał swojej wściekłości. Do tej pory to on był pierwszy w kolejce do tronu.

Czas płynął i Simba wyrósł na dzielne, bystre, choć niesforne lwiątko.
Pewnego razu Mufasa zaprowadził syna na Lwią Skałę i pokazał mu całe królestwo. Potem powiedział: "Za to najdalsze wzgórze nie sięga moja władza. To bardzo niebezpieczne miejsce. Nie waż się nigdy tam chodzić."

"Czy byłeś już za najdalszym wzgórzem?" Zainteresował się Skaza gdy po raz pierwszy rozmawiał z Simbą.
"Nie, bo tata mi zabronił." Odpowiedział Simba.
"I miał rację, Cmentarzysko Słoni nie jest odpowiednim miejscem dla młodego księcia. Tam docierają tylko najdzielniejsi" Odrzekł wuj kryjąc chytry uśmieszek. Wtedy Simba zadecydował, że złamie zakaz ojca. Król Mufasa na pewno będzie dumny z syna, gdy usłyszy o jego wyczynie.

"Wybierzesz się ze mną na Cmentarzysko Słoni?" spytał Simba swoją przyjaciółkę Nalę. Dla obojga był to fantastyczny pomysł. Lwiątka wymknęły się swoim mamom i niebawem dotarły do celu. Rozradowane, śmiejąc się, zaglądały do czaszki ze sterczącymi kłami. Nagle usłyszały, że ktoś jeszcze się śmieje - pojawiły się trzy wygłodniałe hieny.
"Jakie apetyczne lwiątka!" zawołała jedna z nich oblizując na myśl o smakowitym obiadku. Simba i Nala w panice rzucili się do ucieczki, rozeźlone hieny ruszyły w pościg. Kiedy już-już mały dopaść lwiątka pojawił się król Mufasa.
"Nigdy więcej nie ważcie się zbliżać do mojego syna!" Ryknął potężny lew przeganiając napastników.

Skaza był zły na hieny, że nie zabiły Simby. Postanowił, że przy następnej okazji za jednym zamachem pozbędzie się i syna i ojca, a hieny mu w tym pomogą. Wtedy na pewno zostanie królem Lwiej Krainy.

Wuj Skaza zwabił Simbę na dno głębokiego wąwozu, a hieny spłoszyły stado antylop, które wpadło tam jak oszalałe. Aby uniknąć stratowania przerażony Simba uczepił się gałęzi. W każdej chwili jednak mógł spaść.
"Twój syn jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie!" krzyknął do króla zdyszany Skaza. Mufasa popędził do urwiska. jednym skokiem znalazł się przy Simbie. Postawił go na wąskiej półce skalnej, ale sam ledwo utrzymywał się na skale nad przepaścią. Ostatkiem sił poprosił go o pomoc, ale ten zepchnął go wprost pod kopyta rozszalałych antylop.
Mufasa zginął.

"Król stracił życie przez ciebie!" Powiedział Skaza do rozpaczającego Simby. "Żyłby, gdybyś był posłuszny i nie wpadł w tarapaty! Wynoś się z Lwiej Krainy!"
Nieszczęśliwy Simba zaczął biec przed siebie, nie wiedział, że wuj Skaza rozkazał hienom, by doścignęły go i zabiły. Kiedy Simba dostrzegł prześladowców rzucił się do ucieczki. Wpadł w gęstwinę kolczastych krzewów i z trudem zaczął się przez nie przedzierać.
"Hyhahaha! Już po nim! Na pewno tego nie przeżyje! Powiemy Skazie, że zginął." Umówiły się przebiegłe hieny.

Skaza obwieścił wszystkim mieszkańcom Lwiej Krainy, że Mufasa i Simba nie żyją. "Z ciężkim sercem zostaję waszym nowym królem." Przemówił do poddanych udając ból i smutek.


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2011-10-29 15:42

pawlo600_45
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2011-09-19
Liczba postów: 8

Odp: Król Lew - Audiobook

muszę go mieć <3:D

// :szty: Dłuższe posty proszę. Ibilis//


simba600_45.gif

ZAPRASZAM SERDECZNIE WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW  :)

Offline

#3 2011-11-09 19:49

Dreamer
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-11-08
Liczba postów: 22

Odp: Król Lew - Audiobook

"Mufasa popędził do urwiska. jednym skokiem znalazł się przy Simbie. Postawił go na wąskiej półce skalnej, ale sam ledwo utrzymywał się na skale nad przepaścią. Ostatkiem sił poprosił go o pomoc, ale ten zepchnął go wprost pod kopyta rozszalałych antylop.
Mufasa zginął."

Może to błąd w przepisywaniu, ale jeśli tak jest w audiobooku, ktoś nie znający KL pomyśli, że to Simba zepchnął Mufasę "wprost pod kopyta rozszalałych antylop".

Offline

#4 2011-12-01 22:36

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Nitrol napisał/a:

Czyta Artur Barciś (próbując naśladować głosy postaci, co wychodzi raczej średnio XD)

Cóż, ja słuchałam kiedyś audiobooka Harrego Pottera, a je czyta Piotr Fronczewski i on nawet kobiece głosy świetnie ukazywał. Myślę że jego głęboki spokojny głos byłby idealny do tego audiobooka.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#5 2012-06-06 16:47

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Król Lew - Audiobook

Witam! Dzisiaj w Rosmanie kupiłam audiobook Króla Lwa za 14,99 czyli prawie 15 zł. Jak się okazało,książka ta miała 17 lat! Jeszcze dzisiaj spróbuję dodać wersję multimedialną i zdjęcia.


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#6 2012-06-06 21:03

Laini
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 827

Odp: Król Lew - Audiobook

Mam to :-D Ta dzika radość, gdy zobaczyłam w Empiku... heh.

Dreamer napisał/a:

"Mufasa popędził do urwiska. jednym skokiem znalazł się przy Simbie. Postawił go na wąskiej półce skalnej, ale sam ledwo utrzymywał się na skale nad przepaścią. Ostatkiem sił poprosił go o pomoc, ale ten zepchnął go wprost pod kopyta rozszalałych antylop.
Mufasa zginął."

Może to błąd w przepisywaniu, ale jeśli tak jest w audiobooku, ktoś nie znający KL pomyśli, że to Simba zepchnął Mufasę "wprost pod kopyta rozszalałych antylop".

Nie jestem pewna... Ale wydaje mi się, że to było "ostatkiem sił poprosił brata o pomoc", ale głowy nie dam, bo nie mam tej książeczki przy sobie.


Gołębie serce. Lwia dusza. Grrrau.

Przeszłość, młodość Obeca sygna by Sachara, avatar by Vita - THX :dusi:
346mgp3.gif

500 postów -> 09.06.2012 :good:

Offline

#7 2012-06-06 23:35

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Hmmm wiecie, czasem myślałam, że może nie audiobookiem, ale najlepszą audio-historią byłoby nagrać dosłownie ŚCIEŻKĘ DŹWIĘKOWĄ z całego filmu. Myślę o tym od dawna, a jak komuś się zachcę to go bedem czcić.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#8 2012-06-06 23:38

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Król Lew - Audiobook

Kiara 0 napisał/a:

Hmmm wiecie, czasem myślałam, że może nie audiobookiem, ale najlepszą audio-historią byłoby nagrać dosłownie ŚCIEŻKĘ DŹWIĘKOWĄ z całego filmu. Myślę o tym od dawna, a jak komuś się zachcę to go bedem czcić.

takie coś mógłbym zrobić nawet na jutro, tylko gdzie to umieścić ?


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#9 2012-06-06 23:45

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Wrzuć jako RAR na media fire. tam jest najlepszy hosting bo bez limitów. Co powiedzielibyście na podział audio-historii na sceny? /wiem, przepraszam za offtop./
I jeśli masz to fajniejsze audio było by ze starej wersji.

/dalsze odpowiedzi na PW./


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#10 2012-06-08 23:48

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Król Lew - Audiobook

Proszę oto wersja multimedialna czytana przez Artura Barcisia,którą podał Nitrol.
Miłego oglądania!
http://www.youtube.com/watch?v=sI3aDLgH5e4
Niedługo dodam również zdjęcia. Mam również dwie wersje audiobooków KL,które postaram się również wrzucić.
PS:Zapraszam serdecznie na kanał!


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#11 2012-06-09 07:23

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Król Lew - Audiobook

Standardowy błąd. Z Rafikiego zrobili pawiana, a to przecież mandryl.


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#12 2012-06-16 08:06

Amstazu
ZBANOWANY
Lokalizacja: Dzika sawanna
Data rejestracji: 2012-04-04
Liczba postów: 85

Odp: Król Lew - Audiobook

Brzmi to niezle. Tylko kiedy Artur próbuje naśladować głosy to troszkę brzmi to mi jak parodia. Ale dla dość małych dzieci nadaje się to w sam raz.


Pixie/Amstazu to jedna osoba. Ban za kradzieże artów

Offline

#13 2012-09-23 21:42

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Król Lew - Audiobook

Adres audiobooka został przeniesiony.
http://www.dailymotion.com/video/xttibm … rsja_music


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#14 2012-11-07 01:05

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Dzięki, Rarity, za wstawienie. :)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#15 2012-12-05 20:20

jafas
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2012-12-05
Liczba postów: 1

Odp: Król Lew - Audiobook

wow nie wiedziałam że coś takiego w ogóle istnieje

Offline

#16 2014-05-19 17:42

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Maru, w TLK6NA Rafiki też jest przedstawiony jako pawian.

Natomiast wracając do tematu, to widzę, że link nie działa. Nad czym bardzo ubolewam ;(.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#17 2014-05-19 18:21

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Poszukaj na chomiku. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#18 2014-05-26 13:34

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Niciuś napisał/a:
Audiobook napisał/a:

Dla mieszkańców Lwiej Krainy nastał wielki dzień.

Co to jest Lwia Kraina? Bo oglądałem KL i nie słyszałem nigdy o tym. A z tego co wiem, to Simba mieszkał na Lwiej Ziemi :|.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#19 2014-05-26 13:51

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Po prostu tłumacz najwyraźniej dawno nie widział filmu. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#20 2014-06-30 09:46

Licho
Użytkownik
Lokalizacja: Resko/Szczecin
Data rejestracji: 2014-01-25
Liczba postów: 30
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Po mojemu, opcja dla ludzi tak niedouczonych że nawet czytanie przychodzi im z trudem. Czekać tylko, aż powstaną autobooki, filmy "wkładane do głowy" wraz z tłumaczeniem co zawilszych scen, by ludzie nie musieli tracić czasu na myślenie ogladając :(
Od tego zacznijmy że Król Lew to w ogóle nie jest pozycja dla "małych dzieci". Nudzi je to, zasypiają, marudzą. Zwierzątka są dla nich zbyt zwierzęce, scenariusz zbyt zawiły i za długi, a nawet jeśli "przecierpią' to polowy nie zrozumieją. Równie dobrze można by im przekładać inne pełnometrażówki na "krótkie i zabawne audiobooki". Np Avatara albo Ogniem i Mieczem. Ciekawe jak zabawnie brzmiałoby naśladowanie głosów Ikranów albo rżenia koni :P
Zresztą, co do zrozumienia scenariusza, wystarczy popatrzeć właśnie co się dzieje wśród młodszego grona na forach. Koniecznie muszą określić kto jest nieskazitelnym dobrem, kto niezaprzeczalnym złem, lubią tą postać która "jest ładna i ma fajny głos", a nie lubią tej, której nie potrafią narysować. Tak więc będę potrzymywać swoje zdanie, że ta pozycja nie nadaje się dla dzieci poniżej 8-10 roku życia w ogóle(miejscami smutno, miejscami przerażająco, pedagodzy zatarliby ręce). A gdy już ten wiek osiągną, o wiele dla nich lepiej jeśli co odpowiedzialniejszy rodzic położy przed nosem prawdziwa książeczkę, a nie włączy nagranie z płyty.


Nie naprawiaj tego, co działa.

Offline

#21 2014-08-12 22:50

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Król Lew - Audiobook

A jest dostępny ten audiobook na Androida?


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

#22 2014-08-13 12:39

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Z tego co kojarzę, to jest on w formacie MP3, które Android obsługuje.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#23 2015-04-04 19:05

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Król Lew - Audiobook

Ktoś próbował to zdobyć tylko dla wzbogacenia kolekcji o KL? Czy uważacie, że jednak czegoś takiego się kupować nie opłaca?

Zaciekawił mnie jeden z komentarzy na stronie Empiku - "płyta nagrana profesjonalnie.Wątpliwość wzbudza tylko jakość wydania.Za tą cenę powinna być ,według mnie,bardziej stabilna okładka .Wizualnie wygląda w realu mniej korzystnie niż na zdjęciu.W związku z tym - Na prezent nie polecam.Do swojej domowej biblioteki - jak najbardziej."

To co... w papierowej kopercie to sprzedają? o_O


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman