Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2010-11-23 17:32

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Fallout

"Wojna, wojna nigdy się nie zmienia...
Pierwsze słowa wprowadzenia, do jednej z najlepszych gier cRPG, w historii (moim zdaniem najlepszej).
Nasza egzystencja... Podziemna Krypta zasiedlona przez tysiące mieszkańców. Siedzimy w niej od momentu wybuchu, aż do odwołania. Trwa to już prawie 80 lat i na razie nikt nie wie, kiedy ten koszmar się zakończy. Wysyłaliśmy już na powierzchnię wielu zwiadowców, niestety żaden z nich dotąd nie powrócił.

Kilka dni temu nasz system pozyskiwania wody uległ uszkodzeniu. Rozpoczęło się dzielenie pozostałych zapasów, które wiadomo to już teraz nie wystarcza nam na długo. Ktoś musi opuścić Kryptę i znaleźć moduł umożliwiający reperację systemu pozyskiwania wody. Ciągnęliśmy losy wypadło na mnie..."
~Tekst z okładki gry.


Filmiki:
Intro z gry, bardzo klimatyczne, wyjaśnia historię zagłady ludzkości.
Walka (głównie wręcz, ale potem strzeli parę razy)
Pierwsze miasto/wiocha (z punktu widzenia gracza)

Jest to doskonała gra typu cRPG, do dziś uważana za niedościgniony wzorzec. Ma co prawda przestarzałą (już w dniu premiery) oprawę graficzną, lecz wtedy (1997) przede wszystkim liczyła się grywalność. Niektórzy twierdzą, że aby przejść tą grę na wszystkie możliwe sposoby trzeba spędzić 800 godzin.
Gra ma ciągle ogromne rzesze fanów (włącznie z kontynuacjami, choć uważają ją za najlepszą) choćby na stronie Trzynastego Schronu. W 1998 roku wyszła o wiele większa (lecz mniej klimatyczna) kontynuacja Fallout 2 (która moim zdaniem może dostać nagrodę za najbardziej ...wnerwiający początek gry). W 2001 wyszła osadzona w realiach Fallouta strategia czasu rzeczywistego (z możliwością gry w turach) Fallout Tactics (nie miała jednak tej swobody poprzednich części). W 2008 roku Bethesda Sofrwork (po uprzednim wykupieniu od bankrutującego Interplay'a praw do marki) wydała Fallouta 3 (jak na mój gust gra taka sobie, monotonna, zbyt absurdalna miejscami. Dopiero po znalezieniu fanowskich modyfikacji, tak koło setki różnych, gra zaczęła przypominać cień tamtych części).

EDIT: Martwy link skreślony, naprawiony link Trzynastego Schronu... zdążyli adres zmienić xD

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2015-03-29 00:55)


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#2 2012-06-01 21:56

Hassan
[center][img]http://i38.tinypic.com/i71jbn.gif[/im
Lokalizacja: z Twojej lodówki...
Data rejestracji: 2007-08-26
Liczba postów: 291

Odp: Fallout

Zdecydowanie 3 miejsce na mojej liście. Przez Fallouta zostałem dosłownie pożarty na wiele dni, miesięcy, lat i nawet dziś lubię do niego wracać gdyż za każdym razem czuję się jak bym uruchamiał go po raz pierwszy.
Jak dla mnie arcydzieło. Potężnie zbudowany klimat, ukazujący szary, brudny, beznadziejny świat przepełniony brutalnością i okrucieństwem.
Oprawa wizualna jak na tamte czasy nie była czymś na co przeciętny użytkownik by narzekał (nie to co dziś), liczyła się rozgrywka i to co ma do zaoferowania odbiorcy - a miała BARDZO wiele.
Sequel jak dla mnie był tym o co można było prosić, a nawet czymś znacznie więcej. Żadna gra już nie wywrze na mnie takiego wrażenia jak uczyniły to obie części Fallouta.

Ibilis napisał/a:

... W 2008 roku Bethesda Sofrwork (po uprzednim wykupieniu od bankrutującego Interplay'a praw do marki) wydała Fallouta 3 (jak na mój gust gra taka sobie, monotonna, zbyt absurdalna miejscami. Dopiero po znalezieniu fanowskich modyfikacji, tk koło setki różnych, gra zaczęła przypominać cięń tamtych części)....

Bethesda kiedyś dawała radę, ale teraz tak jak większość zstąpiła na ciemną stronę mocy.
Bethseda'owki "Fallout" to ciekawa produkcja, tylko zastanawiam się do dnia obecnego - Czemu w tytule jest napisane Fallout ?
Oj nieładnie Panowie, nieładnie.
Soczysty kop w twarz serii Fallout oraz solidny kop z półobrotu wymierzony w stronę serii TES. Z tego ich zapamiętam najlepiej, mimo że ich starsze produkcje bardzo cenię.

Ostatnio edytowany przez Hassan (2012-06-01 21:58)


"Nie wykonuję request'ów/art trade'ów/commission'ów"
1232550737_predator%20duck%20hunt1.gif

Offline

#3 2012-06-02 15:43

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Fallout

Grałem jeszcze w Tacticsa, ale to już nie to samo. (modyfikację Awaken też jak coś)
Jak idzie o sequela, to też był świetny (pomijając ten wnerwiający początek w wiosce XD)
Zaś trzecia część... jak już mówiłem po zainstalowaniu tej setki modów... to zaczynał być grywalny (ale się z Windowsem 7 nie lubi :/ a i przez jego zabezpieczenia w polskim wydaniu nie działają mody używające FOSE - rozszerzenia skryptów)... ale to i tak było trochę od czapy... Pamiętam jak się poryczałem ze śmiechu (i żalu że coś takiego wymyślili) jak zobaczyłem quest "Nadludzki gambit" z tymi superbohaterami T_T.

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#4 2015-03-28 01:10

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Fallout

Wybaczcie pod pod postem, ale po dwóch trzech latach chyba ujdzie.

Jakiś czas po "trójce" wyszedł spin-off Fallout: New Vegas.
Śmieszne jest to, że choć nie jest oficjalną kontynuacją starych Falloutów, to ma z nimi o wiele więcej wspólnego niż Fallout z 3 w tytule.
Przy okazji nie jest również aż tak sknoconą strzelanką, po "trójkowym" kiepskim eFPeeSie, nieklimatycznym eRPeGu jest już średnim eFPeeSem i nawet nie najgorszym roleplayem.
Nadal jednak by być na dłuższą metę grywalną wymaga modów... a o ile zwiedzanie pustkowii jest nawet dość fajne, to samo tytułowe Vegas to (moim zdaniem) porażka... dużo ekranów ładowań przy średnio ciekawych kłestach "zanieś przedmiot tam",  "znajdź kogoś", braku szybkiej podróży wewnątrz na dobrą sprawę pustego miasta (odnoszę wrażenie, że więcej ludności miało Złomowo z Fallouta 1, Klamath z Fallouta 2, ew. Nora albo Redding... a one nie były odpowiednikiem Hubu/Nowego Reno).
A co do podobieństw, to najbardziej przypomina ze starych Falloutów "dwójkę"... w sumie fajnie... szkoda, że tą w wersji 1.0 z jej licznymi bugami.... ... ... serio, żeby w czasie oskryptowanego samouczka postać "drżała" (teleportując się 10 cm do przodu i do tyłu kilka razy na sekundę) biegnąc.

Btw. Ostatnio zainstalowałem Fallouta 1 pod DOSem (mam starą angielską wersję zgodną nie tylko w Windowsem ale i z tym systemem). Powiem tak... jak ktoś chce tak grać, to polecam mieć dużą (jak na DOSa) partycję i wybrać instajacę dużą, albo lepiej olbrzymią(? "humongous"). Na minimalnej trzeba by bootować z dyskietki (więc jej nawet nie sprawdzałem, bo czy zużyję 1 MB, czy 16 to akurat duża różnica dla mnie nie była, a mam spoko skonfigurowany system), a na małej strasznie go przycina jak coś doczytuje (DOS używa CD-ROMa w realnym trybie 16bitowym, nie czyta z wyprzedzeniem jak Windows w 32bitowym trybie chronionym, a jeśli nawet... to zbyt małym). W instalacji dużej (~60MB) przycięcia zdarzają się już rzadko (zwykle przy zmianie lokacji, otwarciu ekwipunku, zmianie broni) i nie przeszkadzają zbytnio (w przeciwieństwie do ścin ilekroć coś wydaje dźwięk). Instalacji olbrzymiej nie wybrałem, bo choć mam 2 GB partycji, to zamierzam tam jeszcze sporo doinstalować, a kolejnej nie będę już wydzielał xD.

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#5 2015-03-28 23:41

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Fallout

Przez większość życia, gdzieś przewijała mi się ta nazwa, ale nigdy nie zdecydowałam się nią zainteresować, z racji, że wydawało mi się, że to raczej gra dla chłopaków. Teraz, kiedy wiem, że do pewnego stopnia interesują mnie klimaty post-apokaliptyczne to po tak ciekawym wprowadzeniu, jaki zrobiłeś w pierwszym poście... me gusta mucho stare gry z dobrym klimatem...  :evil:
Filmik początkowy bardzo mi się spodobał.

P.S. Dwa z czterech linków nie działają w pierwszym poście.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#6 2015-03-29 01:02

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Fallout

//Niesprawny link do gameplay'u usunąłem, naprawiłem link do Trzynastego Schronu//
Cóż, tylko dla chłopaków to ona nie jest, moja siostra ją uwielbia (bardziej patrzeć jak gram, ale ostatnio sama próbuje swoich sił XD).
Szczerze polecam, obecnie można kupić na steamie i GoodOldGames, nie wiem jak sprzedawane tam wersje (mam stare płytowe wydania), ale gierka niezbyt się lubi z systemami nowszymi niż Windows ME. Pod XP potrafi robić glitche graficzne, jak i pod 7... jest nawet trik który pozwala to obejść (trzeba kliknąć prawym klawiszem na pulpicie, wybrać "Rozdzielczość", tam "Zaawansowane", otworzyć ustawienia monitora... i nie zamykając tego okna odpalić grę... dzięki temu paleta kolorów nie świruje... nie wiem czemu xD). A i lepiej często zapisywać xD.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman