Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie


Stado Lwiej Ziemii w trybie awaryjnym. Prace nad przywróceniem forum do stanu używalności trwają. Administracja SLZ

#1 2015-11-17 10:39

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,524
WWW

"Sztuka Infiltracji" - Kevin Mitnick

xGDRDTh.png

Aktualnie na trzecim roku studiów mam przedmiot Bezpieczeństwo systemów komputerowych, na który obowiązkową lekturą okazały się książki Kevina Mitnicka, podobno największego hakera naszych czasów, który wielokrotnie za swoje działania lądował w więzieniu. Pewien sędzia przy ogłaszaniu jednego ze skazujących go wyroków zakazał mu kontaktu z jakimkolwiek komputerem, argumentując, że "uzbrojony w klawiaturę jest niebezpieczny dla społeczeństwa".  :cisza:

Aktualnie jest cenionym specjalistą z zakresu bezpieczeństwa systemów i autorem 2 książek, z których jedną mogę Wam już polecić. Pierwsza ("Sztuka podstępu") opowiada o doświadczeniach samego Kevina, podczas gdy "Sztuka infiltracji" jest to spis historii, innych ludzi, hakerów z którymi Mitnick zdołał się skontaktować i namówić ich do opowiedzenia swoich... przygód. Wbrew pozorom nie jest to pozycja czysto specjalistyczna, a całkiem przyjemna lektura. Każdy może czerpać przyjemność z poznania tych historii, a przy okazji wyciągnąć jakieś wnioski odnośnie bezpieczeństwa własnego sprzętu.

Dla tych, którzy są zainteresowanie praktyczną stroną opisywanych włamań - każdy rozdział kończy się technicznym opisem,  pokazującym jak zostało dokonane, ale jeśli zależy wam tylko na ciekawych historiach, to spokojnie można te fragmenty pominąć. ;)


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman