Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-12-14 11:39

Mania
Weteran
Lokalizacja: Magiczny Las
Data rejestracji: 2013-11-18
Liczba postów: 1,294

"Pamiętaj kim jesteś..."

Więc jak zrozumieliście "Pamiętaj kim jesteś..."? Według mnie chodzi tutaj o to, żeby być sobą. Nie zakładać różnych "masek" tylko zawsze być sobą, zachowywać się tak, jakim zawsze się jest. A nie udawać kogoś. Albo jak Simba, chociaż wiedział, że jest królem, to nie chciał wrócić do LZ. "Pamiętaj kim jesteś" - niektórzy nawet tak się chcą zmienić by się komuś przypodobać, że zapominają jacy są naprawdę.
A wy jak to rozumiecie?

//Nie znalazłam takiego wątku, jednak jeśli był to przepraszam i proszę o usunięcie//

Ostatnio edytowany przez Mania (2013-12-14 11:40)


Tutaj każdy z nas
swe odnajdzie miejsce
a krąg życia, krąg życia niech trwa!

Offline

#2 2013-12-14 14:30

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Według mnie w "Pamiętaj kim jesteś..." chodzi o to, żeby nigdy nie zapomnieć swojego pochodzenia, rodziny, wspomnień itd.

Offline

#3 2013-12-14 14:35

Mania
Weteran
Lokalizacja: Magiczny Las
Data rejestracji: 2013-11-18
Liczba postów: 1,294

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

No, o to też, ale według mnie też o to co napisałam. Każdy zrozumiał to pewnie inaczej  :)


Tutaj każdy z nas
swe odnajdzie miejsce
a krąg życia, krąg życia niech trwa!

Offline

#4 2013-12-14 18:46

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

"Pamiętaj, kim jesteś" ma znaczenie bardzo ogólne. Ale wg mnie w tej konkretnej sytuacji bardziej chodzi o to, o czym pisała Shaia - nie należy zapominać o swoim pochodzeniu, itp.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#5 2013-12-14 19:27

Mania
Weteran
Lokalizacja: Magiczny Las
Data rejestracji: 2013-11-18
Liczba postów: 1,294

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Jeśli popatrzy się na tą sytuację to chodzi o to pochodzenie itp. Ale jeśli spojrzy się na to z innej strony można to inaczej zrozumieć.  ;P


Tutaj każdy z nas
swe odnajdzie miejsce
a krąg życia, krąg życia niech trwa!

Offline

#6 2013-12-14 19:31

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Właśnie dlatego napisałem, że ma znaczenie bardzo ogólne :).


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#7 2013-12-14 23:58

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Moim zdaniem oznacza to niezapomnienie o tym skąd się pochodzi, niezapomnienie o rodzinie, niezapomnienie o konkretnym zadaniu ( W przypadku Simby - byciu Królem ). Ale tak jak napisał przedmówca - ma to znaczenie bardzo ogólne.

Ostatnio edytowany przez Darkness (2013-12-14 23:59)


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#8 2013-12-15 00:00

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

No przecież kolejne zdanie wszystko wyjaśnia.
"Pamiętaj, kim jesteś. Jesteś moim synem i prawowitym królem."


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#9 2013-12-15 00:50

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Mariutunio napisał/a:

No przecież kolejne zdanie wszystko wyjaśnia.
"Pamiętaj, kim jesteś. Jesteś moim synem i prawowitym królem."

No w sumie...
Ale te słowa mogą mieć też głębsze przesłanie, kto wie ;)


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#10 2013-12-15 02:04

Mania
Weteran
Lokalizacja: Magiczny Las
Data rejestracji: 2013-11-18
Liczba postów: 1,294

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Maru, ale mi tutaj chodzi konkretnie o "Pamiętaj kim jesteś..." - bo te słowa, akurat moją znaczenie ogólne. I bardziej chodzi mi o to, no bo jak się doda "Jesteś moim synem i prawowitym królem", to wiadomo o co chodzi. A w bajce częściej pojawia się samo "Pamiętaj kim jesteś" np. mówi to duch Mufasy. A to znaczenie ma ogólne  :)

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-12-15 12:52)


Tutaj każdy z nas
swe odnajdzie miejsce
a krąg życia, krąg życia niech trwa!

Offline

#11 2013-12-15 04:38

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Mariutunio napisał/a:

No przecież kolejne zdanie wszystko wyjaśnia.
"Pamiętaj, kim jesteś. Jesteś moim synem i prawowitym królem."

Specjalne zadanie dla ciebie:
Simba powiedział "Dopóki tutaj jesteś, ważne jest kim jesteś". Jako, że w filmie nigdzie nie znajdziesz odpowiedzi, to odpowiedz "kim jest Kiara?". Tylko nie oczekuj, że zadowoli mnie odpowiedź w stylu "Jest córką Simby i prawowitą królową" ;P
______________________________________________________________________________________

Co do tematu, to za wiele nie mam o czym pisać, bo wszystko zostało już w pierwszych dwóch postach. Jednak zacznę od tego, że nigdy w życiu nie zgodzę z określeniem "Pamiętaj kim jesteś" jako znaczenie ogólne. W przypadku KL te słowa mają znaczenie dość szczegółowe, bo dotyczą jednostki, której możemy wymienić unikalne cechy, a nie zbiorowości, którą możemy opisać kilkoma słowami.
Patrząc na Simbę, można szybko dojść sensu tych słów. Prawda jest taka, że Simba nigdy nie zapomniał tego kim jest. On chciał zapomnieć i z całych sił dążył do tego. Simba chciał być wielkim królem jak jego ojciec. Simba był lwem, synem Mufasy i Sarabi. Simba był przyjacielem Nali. I co najważniejsze - Simba był prawowitym władcą Lwiej Ziemi. //Jeśli ktoś nadal uważa, że te słowa mają znaczenie ogólne, to niech spróbuje przypasować co najmniej dwie wymienione cechy z poprzedniego zdania np. do Skazy lub Kovu.// Słowa, które wypowiada Mufasa mają na celu przypomnienie synowi, by ten się nie zmieniał pomimo przeciwności losu. Rafiki dał mu też sporo do rozumienia, że jeśli się nie wie kim jest, to można być i małpą. Tak samo w drodze do odnalezienia siebie, wielki udział miała Nala, gdy przedstawiła mu realia z rodzinnego domu i udowodniła, że nie można o sobie całkowicie zapomnieć, kompletnie mieszając między Simbą i nieSimbą.
Podobnie z Simbą było w KL2. Z początku sam uczył córkę, by pamiętała kim jest, ale z czasem gdzieś zgubił swoją osobę w Mufasowaniu. Gdy Kovu zjawia się na LZ, Simba zamiast ruszyć głową to szuka odpowiedzi od królów w niebie, ale ci oczywiście milczą. Dalej zamiast ruszyć głową to podejmuje decyzję, którą według niego podjąłby Mufasa. Coraz bardziej brnie w swojej głupocie aż rusza do walki na śmierć i życie. Dopiero córka budzi go ze snu o byciu Mufasą. Gdy Kiara zrozumiała słowa, które kiedyś od niego usłyszała i stanęła na swojej własnej drodze, Simba zrozumiał, że zatracił się w swojej manii i nie potrafił dostrzec tego co ona zauważyła już dawno.

Mówiąc krótko - pamiętaj kim jesteś czyli nigdy nie zapominaj jaki jesteś, skąd pochodzisz czy też jak wyglądasz. I co najważniejsze, nie zmieniaj się pod żadnym pozorem - BĄDŹ SOBĄ i HAKUNA MATATA! :ok:

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-12-15 12:55)


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#12 2013-12-15 13:10

Mania
Weteran
Lokalizacja: Magiczny Las
Data rejestracji: 2013-11-18
Liczba postów: 1,294

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Feothar napisał/a:

Mówiąc krótko - pamiętaj kim jesteś czyli nigdy nie zapominaj jaki jesteś, skąd pochodzisz czy też jak wyglądasz. I co najważniejsze, nie zmieniaj się pod żadnym pozorem - BĄDŹ SOBĄ i HAKUNA MATATA!

No z tym się zgodzę chyba najbardziej  :)


Tutaj każdy z nas
swe odnajdzie miejsce
a krąg życia, krąg życia niech trwa!

Offline

#13 2013-12-24 19:58

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Według mnie słowa "Pamiętaj, kim jesteś..." odnoszą się do tego, że nie możemy uciekać od spoczywającej na nas odpowiedzialności, a co najważniejsze, nie wolno nam zapomnieć o swoim pochodzeniu.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#14 2013-12-25 17:51

Martyn
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2013-11-21
Liczba postów: 9

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Dla mnie to przeciwieństwo słów Timona o rzuceniu przeszłości za siebie. Nie można tego robić, bo wszystko co nas w życiu spotkało, nawet jeśli było tragedią, kształtuje obecnych nas. Uciekając od przeszłości, nie staniemy się nowymi osobami. Staniemy się puści. Tak jak Simba, zapominający o ojcu, który przecież oddał za niego życie...

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-12-27 12:58)

Offline

#15 2014-01-02 19:23

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Zgodzę się z poprzednimi wypowiedziami. Chodzi tu o to, by nie zapominać o swoim miejscu w wielkim kręgu życia, o swoich obowiązkach, przeszłości, rodzinie, ojczyźnie i przyjaciołach.

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2014-01-03 18:45)


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#16 2014-05-28 17:50

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: "Pamiętaj kim jesteś..."

Martyn, dokładnie. Motto Hakuna Matata jest zupełnym przeciwieństwem tego przesłania.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman