Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-07-22 12:43

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Strasznie już być tym królem chcę?

Ładna piosenka, ale chodzi mi o coś innego. Czy Simba śpiewając "Strasznie już być tym królem chcę" miał na myśli "Strasznie już nie mogę się doczekać na śmierć taty"? Logicznie jedna i druga fraza da to samo, bo królów nie może być dwóch. A może to było tylko takie paplanie małego lwiątka, bo wątpię, żeby Simba życzył szybkiej śmierci ojcu.
//Brakujący przecinek dodany. ~ Goldi//

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2013-07-22 13:31)


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#2 2013-07-22 13:24

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Strasznie już być tym królem chcę?

Ja myślę, że Simba za żadne skarby nie życzyłby rychłej śmierci taty, nawet podświadomie. Po prostu nie mógł się doczekać chwili, kiedy stanie się dorosły i obejmie tron, stając się królem. W tej piosence chciał jakby ten moment ''przyspieszyć'' i pokazać Zazu, gdzie ma te jego wszystkie dobre rady, które wówczas wydały się mu zwykłą nudną paplaniną.
//Dodałam brakujące przecinki. ~ Goldi//

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2013-07-22 13:34)


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#3 2013-07-22 21:03

magnetia
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-07-15
Liczba postów: 16

Odp: Strasznie już być tym królem chcę?

Ze dwa dni temu przeglądałam temat ze śmiesznymi memami o TLK i tam był jeden przedstawiający Simbę-pechowca: "Śpiewa o tym, że chce już być królem - jego ojciec ginie dzień później" (czy jakoś tak to szło, wiecie jaki to mem). Rozbawił mnie ten mem i zaciekawił, bo nigdy wcześniej nie myślałam o tym w ten sposób. Sądzę, że ta piosenka ma przedstawić przekorę, jaką ma w sobie wiele dzieci - chcą już być dorosłe i myślą, że dorosłość polega na wolności od wszelkich nakazów. Może rzeczywiście dorosłość trochę na przekór przychodzi do Simby za wcześnie i okazuje się inna niż się spodziewał. Dopiero ten mem pokazał mi to od tej strony  ;)

Offline

#4 2013-07-23 12:51

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Strasznie już być tym królem chcę?

Simba na pewno nie chciał śmieci ojca. Ale marzył o tym, że będzie królem.
------------------------------------------------

Mariutunio napisał/a:

królów nie może być dwóch

Pragnę przypomnieć, że w historii Polski raz zdarzyła się podwójna elekcja. Zygmunt August został królem życia swojego ojca - Zygmunta Starego. Więc królów może być DWÓCH.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#5 2013-08-25 15:15

Anisza
Użytkownik
Lokalizacja: Changea
Data rejestracji: 2013-02-22
Liczba postów: 182

Odp: Strasznie już być tym królem chcę?

Simba nie chciał śmierci ojca, mówiąc tak chciał pokazać,_że nie może się doczekać dorosłości i, że ma gdzieś rady Zazu, które wtedy wydawały mu się niepotrzebne.
//Dodałam dwa przecinki i wyeliminowałam jeden niepotrzebny. ~ Golden//

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2013-08-25 20:13)


Wynik psychotestu MLP: AppleJack - Jesteś niezawodna i pracowita, chociaż bardzo uparta. Nie masz problemu z ubrudzeniem się i wpadasz w konsternacje, kiedy musisz założyć coś ładnego. Jesteś usposobieniem uczciwości.

ZIRA FAN

Offline

#6 2013-12-09 22:04

Narami
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-06
Liczba postów: 7

Odp: Strasznie już być tym królem chcę?

W sumie nigdy tak na to nie patrzyłam...
Ale twierdzę jak reszta. Simba po prostu chciał już objąć tron, to tyle, chodź nie powiem, można to tak odebrać :D.

Offline

#7 2013-12-09 22:19

Mania
Weteran
Lokalizacja: Magiczny Las
Data rejestracji: 2013-11-18
Liczba postów: 1,294

Odp: Strasznie już być tym królem chcę?

Cóż, według mnie to właśnie "paplanie małego lwiątka", ponieważ Simba raczej nie chciał, by Mufasa umarł. Tylko już bardzo chciał być królem, ale raczej nie pomyślał, że tak to nie będzie Mufasy  ;)

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-12-10 17:00)


Tutaj każdy z nas
swe odnajdzie miejsce
a krąg życia, krąg życia niech trwa!

Offline

#8 2013-12-10 00:32

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Strasznie już być tym królem chcę?

Moim zdaniem to jest typowe mówienie napalonego dzieciaka. Przeważnie, kiedy dziecko mówi na przykład "nie mogę się doczekać, aż będę miał nowego psa" nie ma na myśli "nie mogę się doczekać aż mój stary kochany pies zdechnie" ( Pierwszy cytat, to cytat z życia XD ). Simba jest tu po prostu bardzo nakręcony tym, że kiedyś będzie Królem i będzie mógł naśladować i kontynuować dzieło swojego ojca ;)

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-12-10 17:00)


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#9 2014-05-20 14:48

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Strasznie już być tym królem chcę?

Po prostu dziecięca logika znacznie różni się od logiki dorosłego osobnika. Pewnych rzeczy się wtedy nie zauważa nawet.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#10 2014-08-17 23:31

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Strasznie już być tym królem chcę?

Darkness napisał/a:

Moim zdaniem to jest typowe mówienie napalonego dzieciaka. Przeważnie, kiedy dziecko mówi na przykład "nie mogę się doczekać, aż będę miał nowego psa" nie ma na myśli "nie mogę się doczekać aż mój stary kochany pies zdechnie" ( Pierwszy cytat, to cytat z życia XD ). Simba jest tu po prostu bardzo nakręcony tym, że kiedyś będzie Królem i będzie mógł naśladować i kontynuować dzieło swojego ojca ;)

Właśnie : D

//Pisz dłuższe posty. ~FL//

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-08-18 12:14)


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman