Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-03-15 21:19

Mesho
Użytkownik
Lokalizacja: Białystok
Data rejestracji: 2009-09-23
Liczba postów: 553
WWW

Życie Pi

"Przeczytałem go całego", a Wy?

Książka tak mi się spodobała, że co nieco swoich wynurzeń postanowiłem zapisać na swoim blogu:

Witam!

Jako że trochę sprzętu elektronicznego co raz to "wpada mi w łapę" postanowiłem założyć bloga dotyczącego moich opinii wobec używanego sprzętu, przeczytanej książki czy coś w tym guście. Aby nie przynudzać już na samym początku przejdę od razu do konkretów.

Nie będzie to raczej recenzja, ale jakieś moje krótkie wynurzenia towarzyszące lekturze książki Życie Pi.


Nie szukałem specjalnie niczego do czytania, czytelnik ze mnie żaden, zwłaszcza jak przychodzi do sięgnięcia po lekturę szkolną.
Siłą rzeczy wszechpotężna reklama przysłała mi impuls że jest mega hit, czek it ałt madafaka i coś mnie w tej pozycji zaintrygowało. Być może to ta okładka, de facto sama książka już była w Polsce z inną w 2003r, wydanie jej w tym roku było dodatkową reklamą dla filmu. Zdobyłem swój egzemplarz nieco taniej, okazało się że w mojej okolicy jest sklep w którym można zakupić ją o 10 zł taniej niż w Empiku, gdzie o istnieniu pozycji się dowiedziałem.


Trochę spojlerując:
Książka opowiada o 16-letnim hinduskim chłopcu uwięzionym przez 227 dni na środku Pacyfiku, za jedynego towarzysza mającym tygrysa bengalskiego. Podzielona jest na trzy części:
1. Opowiadająca dzieciństwo głównego bohatera
2. Życie rozbitka dryfującego po Oceanie Spokojnym.
3. Historia ocalenia i przesłuchiwań Pi przez japońskich wysłanników.

Więcej zagłębiać się w fabułę nie będę.

Od pierwszych rozdziałów udało mi się "wejść" w historię panicza Piscine Molitor Patela, jednakże prawdziwa akcja zaczęła się w drugie części książki. Nie wiem jakim cudem, ale czytając każdy kolejny rozdział aż chciało się brnąć dalej. Każdego dnia czekałem aż zasiądę do lektury, bo byłem ciekaw co się stanie dalej.

Życie Pi ma to "coś" które typowe nudne lektury szkolne nie mają. Coś jest na rzeczy, skoro udało mi się przejść przez 400 stron w ponad tydzień, a nie potrafię przeczytać 20 stron streszczenia jakiejś lektury gdzie z trudem zapamiętuję cokolwiek, a co dopiero powiedzieć o ruszeniu książki.

Gorąco polecam powieść Yann'a Martel'a, nawet tym co z trudem sięgają.po jakąkolwiek książkę.

http://cowlapewpadnie.blogspot.com/2013 … caego.html

Offline

#2 2013-06-24 21:18

Wasi
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-18
Liczba postów: 660

Odp: Życie Pi

Życie Pi.. Byłam na filmie, a książkę wykradnę kumpeli. Na pewno 100 razy lepsza niż film.


1186661-designstyle-mango-l.png

by Sami klik! | by Goldi klik! | by Caro klik!

Offline

#3 2013-06-24 21:29

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Życie Pi

Film oglądałem... Miał spory potencjał który zmarnowano. Po pierwsze zinfantylizowali bardzo poważną historię... Wstęp był dość długi (o tym skąd jego przezwisko)... a dubbing po prostu zabił film. Zrobili go w taki sposób, że pasował wyłącznie do pogodnego filmu dla dzieci, a on wyraźnie do nich nie był adresowany.
Może kiedyś książkę przeczytam, ale dopiero jak całkiem zapomnę o tej pożal się Boże egranizacji (błąd celowy).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#4 2013-06-25 06:38

Mamao(Kiara 0)
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Carotte
Mów mi: Mamo ;P
Wiek postaci: młoda dorosła
WWW

Odp: Życie Pi

No nie wiem... książki nie czytałam, choć zamierzam, a film obejrzałam i nie widziałam w nim nic z bajki dla dzieci. Pewne sceny nawet przez chwilę trzymały w napięciu, ale oglądałam bez dubbingu - może w tym jest klucz?

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman