Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-06-12 20:48

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

No! Do kontertów, bo nie ma się nad czym rozwodzić, a temat jest jasny i zrozumiały.

Pierwszą bajką, o której chciałabym wspomnieć jest Tomek i przyjaciele. Przeglądając ostatnio internet zauważyłam, że teraz ten serial jest robiony komputerowo, ale akurat rozchodzi mi się o tę wersję starą, kukiełkową (wiem, że to nie jest najtrafniejsze określenie, ale nie mogę sobie na dany moment przypomnieć żadnego adekwatniejszego =_=). Te pociągi miały okropne miny w stylu "gwałciłbym Ciebie, Twoją żonę, Twoje dzieci i Twojego kota". Najbardziej przerażała mnie mina Tomka na napisach końcowych. Niestety nie mogłam znaleźć screena - możliwe, że końcówki się zmieniały z seriami albo po prostu Tomek przestał mnie straszyć. ;p

Druga bajka to Muminki i nie chodzi mi to jedynie o Bukę, jak o cały ich klimat. Jak dla mnie były jakieś takie schizowe i budziły niepokój.

Kolejne to Atomówki, Laboratiorum Dextera i ogólnie większość bajek z Cartoon Network. Atomówki były jak dla mnie ohydne, bałam się, że znowu pobiją Mojo Jojo i że będzie miał mózg na wierzchu. Dexter też miał jakiś taki specyficzny, schizowy klimat, który trochę mi nie odpowiadał.

Bałam się też trochę Rosie z Jetsonów (najgorszy był odcinek, w którym się popsuła!), a pozostając w temacie robotów to jeszcze jego:
nm0tgx.png
Robota z czołówki Scooby Doo, gdzie jesteś?.

Na tę chwilę więcej sobie nie przypominam.
Zachęcam do pisania! Piszcie, piszcie!  :-D


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#2 2014-06-12 22:48

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-08-07
Liczba postów: 134
WWW

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Akademia Pana Kleksa. Chodzi o film polsko-radziecki. Pochód wilków był straszny, i to wycie, bardzo nieprzyjemne dla uszu, ale zawsze najbardziej przerażała mnie pracownia fryzjera Filipa. To było naprawdę straszne miejsce i po dziś dzień budzi we mnie ciarki, choć cały film generalnie jest fajny, lubię, zwłaszcza piosenki.

Z Muminków oczywiście Buka. Plus takie białe, milczące pałki.


sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

Offline

#3 2014-06-14 20:40

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-02-06
Liczba postów: 319
WWW

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

OMG! Te pociągi z Tomka! Zgadzam się z Tobą Pando w 100% jeśli chodzi o nie. Ja jakoś nie pamiętam, żeby któraś konkretna bajka mnie przerażała... Pamiętam za to takie pułapki w moich ulubionych bajach. Kojarzy ktoś słonia Babara? Nawet nie pamiętam teraz czy dobrze piszę jego imię, może to był Barbar... W każdym razie, w jednym odcinku skonstruowali robota, który miał, jak to zwykle w bajkach bywa, pomagać- a popsuł się i zaczął świrować. Bardzo się bałam wszelkiego rodzaju robotów kiedy byłam mała, a zabawki które same chodziły i gadały sprawiały, ze wpadałam w histerię. Ten odcinek był okropny.
Kiedy moja siostra była mała, oglądała  bajkę pt "Martin Tajemniczy".  Uwielbiała  głównego bohatera, chłopaka w czerwonej koszuli z jakimś irokezem na głowie (też nie pamiętam dobrze). Tylko, że w bajce chodziło o to, że ten chłopak poskramiał potwory. Nie dało się jej odciągnąć od telewizora, tak lubiła tą postać, ale przez potwory miała jakieś napady paniki, bała się wszystkiego i strasznie wyła w nocy. Może dlatego teraz jest coraz mniej bajek z przygodami, fantastycznymi motywami i ciekawą akcją, a coraz więcej troskliwych misiów i uczenia się literek z Myszką Miki?

Offline

#4 2014-06-14 22:47

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Bałam się oczywiście na "Chojraku tchórzliwym psie" i " Gęsiej Skórce", ale akurat to dobrze bo o to chodziło w tych serialach. Ja zawsze gdy byłam mała płakałam i ogólnie bałam się początku "Księcia Egiptu" gdy matka Mojżesza wysłała swojego syna w koszu na rzek, i o mało co Mojżesz nie zginąłby przez aligatory i statki. Muzyka i piosenka też robiły swoje. Ogólnie do dzisiaj na tej scenie zawsze czuje dziwny niepokój. A może to ja jestem dziwna. Mama mi mówiła, że jak byłam mała ( 3 może 4 lata) to zawsze  płakałam na piosence  z Klanu.  o_O

Ostatnio edytowany przez Salina (2014-06-14 22:48)


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#5 2014-06-15 17:43

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Niestety należę do grupy osób, których rodzice byli tak okrutni,że puszczali im bajki takie jak "Warship Down" czy "Plague Dogs". Nie chodzi o to, że te bajki miały dziwną kreskę, one były po prostu CHORE. Weźmy na przykład Plague Dogs. Cała bajka ocieka krwią. Już od początku pokazywane były brutalne sceny eksperymentów na psach, które zostały (chyba przez przypadek) zainfekowane śmiercionośnym dla ludzi wirusem. Potem tylko: śmierć, śmierć i śmierć. Pamiętam jak płakałam przed telewizorem gdy miałam 8-lat. Nigdy więcej D:

Offline

#6 2014-06-15 19:11

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-02-06
Liczba postów: 319
WWW

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Coooo?! Po szybkich oględzinach paru randomowych scen w google grafice nie moge uwierzyc, jak Twoi rodzice mogli puszczać Ci w takim wieku taką bajkę? Czy oni mysleli, że to radosna baja o pieskach, niczym te z Disneya i nie obczaili zanim włączyli, czy po prostu chcieli zryc Ci banie?

Offline

#7 2014-06-15 21:13

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Maro napisał/a:

Coooo?! Po szybkich oględzinach paru randomowych scen w google grafice nie moge uwierzyc, jak Twoi rodzice mogli puszczać Ci w takim wieku taką bajkę? Czy oni mysleli, że to radosna baja o pieskach, niczym te z Disneya i nie obczaili zanim włączyli, czy po prostu chcieli zryc Ci banie?

Tak dokładnie myśleli! No wiem, moi rodzice są genialni  :|

Offline

#8 2014-06-15 23:13

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

O ile ogólnie filmów specjalnie się nie bałem, to był jeden wyjątek na myśl o którym ciarki mi szły po plecach.
Dostałem z siostrą w prezencie kasetę z pewną zachodnią animacją z lat 80tych. Miała lektora... głosy postaci negatywnych były naprawdę creepy (wyobraźcie sobie, że młodsza siostra chce to oglądać, ale boi się oglądać sama i robi się za towarzystwo)... Obecnie jeśli ktoś mi pisał "kucyki nie są takie przesłodzone jak te stare", to wyraźnie nie oglądał ich (a przynajmniej nie tych odcinków które miałem na tej kasecie). Mowa o "My Little Pony 'n' Friends" (tak się chyba nazywała ówczesna seria) a wśród odcinków pierwszy był "Powrót Tambelona" i "Ucieczka od Cathriny" (jak przekręciłem tytuły, to sory xD)... więcej grzechów nie pamiętam... XD.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#9 2014-06-15 23:18

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-02-06
Liczba postów: 319
WWW

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Oglądałam kiedyś te kucyki i muszę powiedzieć, że nie zauważyłam tego co Ty. Aż sobie chyba to znajdę gdzieś w necie O_O

Offline

#10 2014-06-16 07:56

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Cóż, po tym jak się te obecne pojawiły i hmm pobiły internet znalezienie starych może nie należeć do łatwych... ale widzę, że są na YT XD.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#11 2014-06-28 17:01

Licho
Użytkownik
Lokalizacja: Resko/Szczecin
Data rejestracji: 2014-01-25
Liczba postów: 30
WWW

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

A ja się bałam żaby Moniki z "Ciuchci" :) Postać niesympatyczna i przemądrzała. I - sama nie wiem czemu, pamiętam sceny z Mapetów z pastereczką i jej psem. Same sceny były fajne ale  potem miałam naprawdę ciężkie koszmary z nią w roli głównej.
Buki się nie bałam - było mi jej szkoda. Podobnie jak Gargamela :P


Nie naprawiaj tego, co działa.

Offline

#12 2015-08-07 09:09

Nymeria
Użytkownik
Lokalizacja: Sulechów (Zielona Góra)
Data rejestracji: 2015-04-29
Liczba postów: 39
WWW

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Maro napisał/a:

OMG! Te pociągi z Tomka!

Zawsze mnie przerażały, bo wyobrażałam sobie co by było, gdybym zobaczyła taki pociąg... Przez to czasem bałam się, że jak pociąg jedzie to będzie wyglądał jak Tomek...
Dodam, że jak miałam między 5 a 8 lat i ktoś z mojego otoczenia puścił pierwszą część "Shreka" to albo uciekałam do innego pokoju albo zwyczajnie zasłaniałam oczy... Nie mam pojęcia dlaczego ale tytułowy Shrek był dla mnie przerażający i bardzo bałam się oglądać...  :D


"Półprzeźroczyste skrzydła zatrzepotały w powietrzu i po raz pierwszy od setek lat noc ożyła muzyką smoków."
khaleesi_stamp8_by_kadajogameover-d7qctvk.gif khaleesi_stamp5_by_kadajogameover-d7qcseb.gif
"– Czy można okazać dzielność, bojąc się jednocześnie?
– Tylko wtedy można być naprawdę dzielnym."

Offline

#13 2015-12-05 00:56

Leah
Użytkownik
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior!
Data rejestracji: 2013-03-04
Liczba postów: 306
WWW

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Ugh, ja zawsze się bałam "Niedźwiedzia w Dużym Niebieskim Domu". Może nie tyle, co całej bajki, ale momentu, kiedy on wąchał kamerę. Chowałam się za kanapę kiedy on to robił.

Nymeria napisał/a:

Dodam, że jak miałam między 5 a 8 lat i ktoś z mojego otoczenia puścił pierwszą część "Shreka" to albo uciekałam do innego pokoju albo zwyczajnie zasłaniałam oczy... Nie mam pojęcia dlaczego ale tytułowy Shrek był dla mnie przerażający i bardzo bałam się oglądać...

Mnie też! Jeszcze się baaaaaardzo bałam płyty DVD tej części.

Ukryta treść

shrek_DVD_little.jpg


>> deviantART>> KoziolTerrorysta
''Every place you've ever imagined... It's real. There's a fictional city in your mind, and you know every corner of it. Your mind is a world. Each of us is a place."/ Porter Robinson // 【=◈︿◈=】

Offline

#14 2015-12-07 19:37

Athastan
Moderator
Data rejestracji: 2015-03-18
Liczba postów: 270

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Ja zkoleji bałem się serii ,,Było sobie życie". Na nieszczęście moja wychowawczyni w przedszkolu puszczała je co tydzień .


Szaman, Lord Cesarstwa Doliny
Mówca Praojców, Mistrz Protokołu i Protektor Tronu
Starodawny, Pierwszy Zaprzysiężony, Strażnik Pieczęci i Pan na Szarej Twierdzy

~ wcieleń ma wiele... ale to tu wszystko się zaczęło.

Offline

#15 2016-02-11 00:21

CherryCola
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-11-11
Liczba postów: 18

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Ja ogółem nie bałam się szczególnie większości bajek, tak naprawdę lubiłam jako dziecko sporą część z tu wymienionych xD. Ale jednak "Chojrak tchórzliwy pies" w pewnym momencie zaczął wzbudzać we mnie niepokój. Nikt chyba nie zaprzeczy, że ta bajka jest dziwna. Nie tylko świat przypominający jedną wielką shizę jest tu niepokojący, bo także nadmierne, lecz usilne urealistycznienie wyglądu niektórych złych postaci i nadanie im chłodnego czy paranoicznego obycia, jak i czasami też ścieżka dźwiękowa wprawiająca w taki... nietypowy stan. Przykładowo ''nauczycielka'', wielki biały łeb, ten koleś wiszący na palu i tańczący makarenę, oraz walniętyzm niepospolity u postaci... ekhem, fryzjera.
Nie możemy zapomnieć o Eustachym który wydaje się wciąż nieobecny choćby był zaraz obok, jak innej wartej zauważenia postaci. Gadający komputer. Nie tylko sam fakt, że ma świadomość, ale to jaką świadomość i charakter posiada - choć pomaga często Chojrakowi, to tak naprawdę nigdy dobrze nie wiadomo, po jakiej stronie stoi. Kiedy ma się tłumaczyć mówi, że jest tylko komputerem, jeszcze bardziej wprowadzając w błąd. Raz jest przyjacielem a raz wrogiem.


We are all connected in the great circle of life.

Offline

#16 2016-04-08 13:59

Ashera
Użytkownik
Data rejestracji: 2015-04-15
Liczba postów: 91

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

W dzieciństwie przerażała mnie harpia z ,,Ostatniego Jednorożca". Jej wygląd, głos, a szczególnie zdanie ,,Ty i ja... jesteśmy siostrami". No i oczywiście ta scena:

Ukryta treść

anigif_enhanced-22813-1397496915-14.gif

Miałam ok. 6-7 lat, gdy dostałam płytę z tą bajką. Może nie była aż tak bardzo brutalna, ale jej nastrój... Cały czas było w niej coś przytłaczającego, niezrozumiałe dla dziecka wypowiedzi, niemal wszyscy bohaterowie są wiecznie nieszczęśliwi. Po pierwszym obejrzeniu płyta na wiele lat trafiła na najwyższą półkę, bałam się jej tknąć. Z rok temu usłyszałam w radiu piosenkę "The Last Unicorn" i wydała mi się znajoma - od mamy dowiedziałam się, że pochodzi ona z tego filmu. Obejrzałam... i o dziwo bardzo mi się spodobała, gdy ją zrozumiałam :) Jednak małemu dziecku bym tego nie pokazała, nigdy.
Dziś obejrzałam wymienione tu wcześniej "Watership Down". Szczerze spodziewałam się czegoś bardziej przerażającego, a film miał więcej z filmu przyrodniczego niż z horroru, a dokumenty przyrodnicze oglądałam jak byłam mała. Ale rzeczywiście, kiedy te króliki zaczynają okazywać zachowania ludzkie, robi się trochę strasznie :O Puszczanie tego maluchowi mija się z celem, bo i tak nie zrozumie żadnego przesłania  :/


tumblr_oh1x7aKzdw1v9ez4qo1_540.gif

Offline

#17 2016-04-09 20:21

Sufuria
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 87

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Ostatni Jednorożec! Pamiętam... to była naprawdę straszna bajka. Oglądałam z wybałuszonymi oczami dopóki ojciec mi nie wyłaczył. Z tego, co pamiętam, to była tam nawet krew... I coś chciało zjeść jednorożeca. Chyba spróbuje znowu... No patrzcie, a już myślałam, że nie znajdzie się taka bajka, co była dla mnie straszna!


PS: Brak polskich literek.. jakby, co ;P

Offline

#18 2016-05-27 00:23

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Scooby Doo ale z tej pierwszej, najstarszej wersji i Rodzina Adamsów, ale też ta najstarsza. I o ile Scoobiego się bałem, ale i tak lubiłem oglądać, to Adamsowie mi się śnili po nocach.


2z59cac.gif

Offline

#19 2016-05-27 00:26

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Bajki, które w dzieciństwie Was przerażały

Serio? Dla mnie Skubidu był zupełnie niestraszny.  :lol:


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman