Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-01-21 23:03

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Obejrzyjcie te wszystkie zwiastuny po kolei


http://www.youtube.com/watch?v=JWC_jY2t … re=related
http://www.youtube.com/watch?v=AqcFYPhTOlE&feature=fvst
http://www.youtube.com/watch?v=y-SmwAMl … re=related
http://www.youtube.com/watch?v=QyRA8S8dapQ
http://www.youtube.com/watch?v=N_nLC2sDjJE
http://www.youtube.com/watch?v=jTbnL6_r … re=related
I zadajcie sobie tylko jedno pytanie.

Dlaczego Król Lew jest sławny?

No właśnie dlaczego?
Spróbujmy sobie to wspólnie wyjaśnić. Musimy razem ''wyciągnąć'' to to jest z tej bajki aż takie niezwykłe.


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#2 2012-01-21 23:36

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Ponieważ to najpiękniejsza bajka na tym świecie?


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#3 2012-01-22 10:11

Maciek
[center][img]http://img543.imageshack.us/img543/35
Lokalizacja: Nieznany...
Data rejestracji: 2011-10-31
Liczba postów: 2,018

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

W skrócie: Fabuła, muzyka i postacie ;)


Baczność [you]!

1769vq.jpg
niesmiertelnik.png

"...Dowodem odwagi nie jest umrzeć, lecz żyć..."

Offline

#4 2012-01-22 10:33

Mazuer
Użytkownik
Lokalizacja: Małopolska/ Górny Śląsk
Data rejestracji: 2011-11-19
Liczba postów: 1,040

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

I dodatkowo świetnie dobrani aktorzy dubbingujący, zarówno w wersji angielskiej jaki i polskiej.


100pxnaramiennikkapitan.png


Kapitan.....i wszystko jasne. Pamiętajcie, wszyscy jesteśmy żołnierzami!!!

Offline

#5 2012-01-22 11:15

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Jedno słowo: ponadczasowość, tematyka w tej bajce ma charakter uniwersalny, tzn. jednocześnie ukazuje świat dziecka, poprzez animację postacie i fabułę, a z drugiej strony za pomocą tychże walorów pomaga dorosłym wyciągnąć wnioski i dojść do przekonań że to wszystko dzieje się również w życiu realnym. Bajka o śmierci, wyborach, zemście i miłości i o tym że jednocześnie w świecie panują dwie przeciwstawne rzeczy - dobro i zło.

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-01-22 11:29)

Offline

#6 2012-01-22 12:02

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Zgadzam się z Sambur, dodałbym tylko że Król Lew wyszedł w "złotych czasach Disneya" co z pewnością pomogło z początku nakręcić jego popularność :)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#7 2012-01-22 14:06

Nimara
Użytkownik
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Data rejestracji: 2010-06-08
Liczba postów: 187

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Jak dla mnie dodanie tych zwiastunów jest bezsensu(tak samo jak ten temat) ..ale dobra,to moje zdanie.

A czemu np. Titanic jest taki sławny?
Można by tak cały czas pytać...

Bo po prostu KL to  wspaniały film,ciekawa fabuła, wspaniała kreska , muzyka...i można by tak cały czas wymieniać :/


Login na FH : Nadra5

Offline

#8 2012-01-22 15:36

Koy
Użytkownik
Lokalizacja: Magiczna Ziemia
Data rejestracji: 2011-11-05
Liczba postów: 1,241
WWW

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Można odpowiedzieć na to różnymi sposobami: Po pierwsze lepsza grafika niż np.: w Królewnie Śnieżce, fabuła, morał który daje dużo do myślenia (ja znam morał), idealnie dobrany i dopasowany dubbing, ciekawa bajka, postacie, kolorystyka, animacje, i wiele więcej to jedna z najlepszych bajek wszech czasów. Można by odpowiadać na to pytanie godzinami, ale nikt nie ma tyle czasu, więc w skrócie pisząc:  Piękna bajka, o mądrym morale.


46714.png
27xkrbc.jpg ZAPRASZAM!
Życie to ciągłe zmiany...

Offline

#9 2012-01-23 19:52

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Hhmmm skoro "znasz morał", domyślam się w postaci konkretnego krótkiego zdania lub pojęcia, to może nas oświecisz?


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#10 2012-01-23 21:43

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Mi w całym temacie chodzi tylko o jedną rzecz. Temat można było by już zamknąć,ale wciąż nie znaleźliśmy tej jedynej ,wyjątkowej rzeczy w KL. Komuś może się wydawać,że w KL była piękna natura i to wszystko,inni powiedzą,że nie było tam ludzi,to tylko taki ''zwierzęcy'' film. A jeszcze inni powiedzą,że za oryginale postaci. Ale przecież Król Lew na pierwszy rzut oka nie wydaje się,aż takim dochodowym i wyjątkowym filmem. Po KL była Pocahontas a zanim powstał Król Lew tworzyli: Alladyna. Więc zacznijmy od początku. Co jest w KL aż takiego sławnego?


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#11 2012-01-23 21:48

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Wszystko! To tak jakby powiedzieć "co jest najlepszego w tym torcie"... może posypka? Tort bez posypki nie byłby aż taki dobry... ale sama posypka sama w sobie nie jest taka dobra. Nie można wyłączyć tego najważniejszego składnika - bo dopiero w połączeniu z resztą jest czymś świetnym ^_^


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#12 2012-01-24 00:59

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

A co Wam się najbardziej podobało w Królu Lwie?
Mi oczywiście bohaterowie i piękne krajobrazy. :D


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#13 2012-02-19 19:17

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Zawsze jest tak że największe dzieła są dziełem przypadku, bo wiadomo jak by się starali zrobić najpiękniejszą animacje w historii to by z tego nic nie wyszło 

są też czynniki które nie są do przewidzenia, pewnie jak Króla lwa zrobili by teraz i pierwsza premiera byłaby w 2012 a nie w 1994 to dużo inaczej by się przyjął

i najważniejsze, czyli przesłanie do którego trzeba jednak dorosnąć(oglądałem TLK w wieku paru lat i wtedy nie do końca wiedziałem o co w tym chodzi)

i te ponadczasowe wątki
http://www.youtube.com/watch?v=v3cUgIx8 … e=youtu.be


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#14 2012-06-16 12:47

Amstazu
ZBANOWANY
Lokalizacja: Dzika sawanna
Data rejestracji: 2012-04-04
Liczba postów: 85

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Czemu jest sławny? Pamiętacie wszystkie filmy o kotkach, pieskach i innych? Tak można wyliczać je w nieskończoność. A filmy o lwach? Wielkich i niemal zapomnianych kotach sawanny? Ja znam tylko Kimba The White Lion ale to już pomniejsza kreskówka. Dlatego KL jest taki sławny. Bo jest w nim świeżość. Coś czego nie ma prawie nigdzie. To moje zdanie.


Pixie/Amstazu to jedna osoba. Ban za kradzieże artów

Offline

#15 2012-09-20 12:23

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Według mnie "Król Lew" jest tak sławny, dzięki ponadczasowej historii, sercu, które włożyli twórcy samego filmu, jak i muzyki oraz temu, że każdy z nas może interpretować film na swój sposób.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#16 2013-02-12 21:50

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Strzelec ma rację. Uniwersalność tej animacji jest jednym z jej najlepszych atutów- każde pokolenie znajdzie w niej coś dla siebie. Ot, choćby przedział wiekowy naszego Stadka może to potwierdzić ;)

Offline

#17 2013-02-21 16:29

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Myślę, że to dlatego, że dorastając w pełni zrozumie się sens tego filmu. Gdy byliśmy mali interesowały nas lwiątka, śmieszne piosenki np."Hakuna Matata", Timon i Pumba itp. Dopiero, gdy jesteśmy starsi widzimy w tym filmie coś innego. Wspaniały morał, walkę dobra ze złem, mądre piosenki np. Krąg Życia, motyw dorastania i podejmowania swoich obowiązków.


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#18 2014-05-19 17:58

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Nie da się wyciągnąć z filmu jednego czynnika, który powoduje, że jest ona taki sławny. Składa się na to wiele czynników. Np. ciekawa fabuła, morał, dobrze wykreowane postacie, oddająca klimat muzyka, ponadczasowość oraz to, że jest on TYLKO o zwierzętach.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#19 2014-05-19 22:56

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Zgadzam się, usunięcie ludzi z tego świata bardzo dobrze wspomaga wyobraźnię, identyfikowanie się z bohaterami i zapodanie morału nie wprost.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#20 2014-05-20 20:10

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Popieram opinię moich przedmówców. Ja osobiście nie potrafię zapomnieć o tym filmie, chociaż parę lat temu próbowałam to uczynić.
Król Lew to nie tylko "film animowany o zwierzątkach", to dzieło, które daje nam wiele do myślenia. Pokazuje nam życie, czyli coś, czego nie jesteśmy w stanie sami do końca zaplanować. Każdemu z nas mogłaby się przytrafić podobna historia jak Simbie. Dzięki temu w błyskawicznym tempie możemy się z nim utożsamić. Magia tego filmu polega na tym, że trafia on do każdego, kto tylko chce go obejrzeć. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że każdy z nas może interpretować go nieco inaczej. Najmłodsi najbardziej skupiają się na żartach i gagach, jednak im człowiek starszy, tym mocniej pragnie się zagłębić w fabułę tego filmu i doszukać się jakiegoś ukrytego przesłania. Te czynniki sprawiają, że Król Lew jest wyjątkowy i ponadczasowy. Całość upiększają jeszcze: wspaniała muzyka, przecudna kreska i żywe kolory. Już na samym wstępie filmu przechodzą mi po plecach ciarki. To znak, że producenci spisali się na medal. To chyba "najszlachetniejszy diament" z wytwórni Disney'a. :D


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#21 2014-05-22 22:48

Lulu
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2014-05-22
Liczba postów: 4

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

To jest jedna z niewielu bajek Disneya  której wątkiem głównym nie jest miłość, a Krąg Życia i droga Simby od jego własnych narodzin przez zostanie królem do narodzin jego córki. Wzruszająca scena śmieci Mufasy('Zwierzę po którego śmierci płakało więcej osób, niż po śmierci jakiegokolwiek człowieka"), genialny, brutalny i inteligentny czarny charakter, główny bohater jest postacią dynamiczną i cokolwiek zrobi i tak czujemy do niego sympatię, wspaniały dubbing i epicka muzyka, zgadzam się z Samburu,  ta historia ma charakter uniwersalny. Oglądając ją widz może zachwycić się wspaniałą grafiką i żywymi kolorami, poczuć afrykański klimat (np. ukryty w KAŻDEJ piosence od Kręgu Życia przez Przyjdzie Czas po Miłość Rośnie Wokół Nas, wszędzie słychać ten rytm lub jakieś słowa w, jeśli się nie mylę, suahili ). Nie ważne który raz się ją ogląda, słowa Mufasy wzruszają, Skaza budzi gniew, a Timon i Pumbaa rozśmieszają, przy śmierci Mufasy, nie zależnie ile masz lat musisz uronić chociaż łezkę. Ten film można opisać paroma słowami miłość, poświęcenie, mądrość, zazdrość, śmierć, narodziny-Krąg Życia.  :)
Szkoda, że nie można większości z tych cech przypisać filmowi Król Lew II...
Amstazu, to nie tak... To wyjaśnij dlaczego ta "nowość" po dwudziestu latach(pamiętajmy, zbliża się rocznica) budzi w nas takie same emocje, a film jest oceniany równie wysoko? Gdyby jeszcze przywrócili tą starą wersję Kręgu Życia.

Ostatnio edytowany przez Lulu (2014-05-22 22:59)

Offline

#22 2014-05-24 19:41

Aar
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2014-05-24
Liczba postów: 10

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Świetna muzyka, niedoświadczalna fabuła i urzekające postacie. Skracając.


Krąg życia jest w nas...

Offline

#23 2014-08-12 23:43

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Dlaczego Król Lew jest aż taki sławny?

Postacie, muzyka, fabuła, klimat, humor, ukazanie prawdziwego życia, nic nie wepchnięte na siłę. Ogółem - arcydzieło.


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman