Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#61 2012-09-28 18:46

Azra
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-08-28
Liczba postów: 31

Odp: Historia Kovu

Ja też wierzę w istnienie Kopy, dlatego uważam, że Kovu urodził się po śmierci Skazy, a nie przed. ;)


Oni i my to jedno.  :ok:

Offline

#62 2012-10-17 18:39

Wasi
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-18
Liczba postów: 660

Odp: Historia Kovu

Wydaję mi się, że Skaza nie był ojcem Nuki, gdyż on o tym nie wspominał tylko mówił, że Kovu nie jest jego synem a o Vitani słowa nie było, że Skaza to jej tata.


1186661-designstyle-mango-l.png

by Sami klik! | by Goldi klik! | by Caro klik!

Offline

#63 2012-11-27 21:29

Utumu
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-11-27
Liczba postów: 23

Odp: Historia Kovu

Narodziny Kovu musiały nastąpić podczas rządów Skazy, być może jeszcze tego samego dnia, w którym Simba zrzucił go z tronu. Sama Zira mówi:
- Kovu przyszedł na świat TU. Tuż przed tym za nim nas stąd wypędziłeś...
Chyba, że było tak jak mówią niektóre teorie, Zira zabiła Kopę, a w tym czasie razem z Nalą była w podobnym okresie w ciąży. Co do rodziców Kovu... Zira mogła być jego matką, ale jako jedyny z całej trójki rodzeństwa nigdy nie powiedział do Ziry "mamo". W przeciwieństwie do Vitani i Nuki. Z drugiej strony Zira wtedy nie mogła być też matką dla Nuki, ponieważ kiedy umarł, to ona powiedziała Kovu:
- Zabiłeś własnego brata!
Nie może to być błędne tłumaczenie, gdyż w oryginalnej wersji powiedziała "You killed your own brother!" Z Kovu historia jest bardzo skomplikowana.


:ok:  "Przeszłość często boli... można od niej uciekać, lub też wyciągnąć z niej, jakieś wnioski!"  :ok:
8498814.png

Offline

#64 2013-03-14 19:07

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Historia Kovu

Moja teoria jest taka:
Kovu mogła urodzić jakaś inna lwica, i Skaza pomyślał, że byłby on odpowiedni na jego następcę. Nie chciał, żeby królem był Nuka, bo on miał coś z głową. Nie chciał, żeby była to Vitani, ponieważ była płci żeńskiej (w naszym prawdziwym świecie, królowie też woleli męskich potomków). Czyli Kovu był adoptowany. Mogło to być np. kilka dni przed śmiercią Skazy.
Jeśli chodzi o relacje rodzinne, to: Zira nazywa Kovu swoim synem i bratem Nuki, ponieważ na adoptowane dzieci też się na ogół mówi syn albo córka. A adoptowany brat (poprawna nazwa to przybrany), to też jest brat (tak przynajmniej jest w nazewnictwie relacji rodzinnych).
Z kolei jeśli chodzi o relacje rodzinne między Kovu a Kiarą, to Kovu był wujem (tak naprawdę to stryjem) Kiary, a kuzynem Simby i bratankiem Mufasy. W naszym prawie jest dopuszczalny ślub bratanicy ze stryjem, ale dziwnie to by wyglądało i dlatego twórcy filmu w ostatniej chwili, zrobili z Kovu adoptowanego syna Skazy.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#65 2013-05-25 14:44

Moon
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-02-21
Liczba postów: 72

Odp: Historia Kovu

Ja uważam, że cała trójka (Nuka, Vitani i Kovu) to dzieci Ziry, ale nie dzieci Skazy. Mimo tego, że obaj synowie są do niego bardzo podobni to nie oznacza, że są jego. Partner Ziry mógł mieć brązową sierść, nos Vitani, grzywę brązowo-czarną i (tutaj chyba najdziwniejsze) dwukolorowe oczy (zielona i niebieska tęczówka). Wtedy można by go było uznać za ojca, prawda? Tylko dlaczego w KL2 Zira ubóstwiała Skazę? Ja uważam, że Skaza mógł przyjąć ją, jej partnera i dziecko, (Zira była w ciąży, a Nuka już się urodził) a kiedy Simba powrócił, mógł również pozbyć się niewygodnego drugiego samca, by być jedynym przywódcą. Kto wie czy musiało chodzić tylko o Skazę? To tylko moja osobista teoria.

Ostatnio edytowany przez Moon (2013-05-25 14:45)


"Każdy człowiek jest jak Księżyc.
Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."
~Mark Twain

Offline

#66 2013-11-29 23:15

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Historia Kovu

Jeśli chodzi o narodziny Kovu to mam jedną prostą teorię. Zira jest jego matką, a jego ojciec jest już nieznany. Tadam ! XD
Nie będę się bardziej rozpisywać, bo nie ma po co...


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#67 2014-05-24 17:51

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Historia Kovu

Czyżby w filmie dla dzieci pokazali zdradę?


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman