Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2010-10-15 15:33

Swala
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-10-13
Liczba postów: 957

Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Jak w temacie, zagłosujcie i uzasadnijcie swoje odpowiedzi.
Moja ulubiona to "Król Lew"  oryginalna polska wersja ta co na początku była na VHS  (może to sentyment ;)).


5ovx5j.gif

Offline

#2 2010-10-15 19:37

Nimara
Użytkownik
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Data rejestracji: 2010-06-08
Liczba postów: 187

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Oczywiście pierwsza część. Druga nie powiem,że zła...ale drażni mnie to jak zmienili Simbe :/  I chociaż większość uważa,że 3 część jest najgorsza...w moim ''rankingu'' jest na drugim miejscu :D .
Btw. o ile się nie myle ten temat dawno był już omówiony...


Login na FH : Nadra5

Offline

#3 2010-10-15 19:42

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Lokalizacja: Odwróć się powoli :>
Data rejestracji: 2010-07-20
Liczba postów: 3,697

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Safura chyba nie zrozumiałas tematu - choci o wydania KL1.
Ja uważam że najlepsza jest pierwsza, oryginalna. Nie wiem dlaczego - po prostu ją kocham. Następne, niby się nie różnią, ale jednak dla mnie to już trochę co innego :)


Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

                                                           ~Dżem

Offline

#4 2010-10-15 19:45

Swala
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-10-13
Liczba postów: 957

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Też tak sądzę ;) , ale mi chodzi o wydanie pierwszej części "Króla Lwa" (np. Specjalna).
Edit: Lori uprzedziłaś mnie. :)

Ostatnio edytowany przez Swala (2010-10-15 19:46)


5ovx5j.gif

Offline

#5 2010-10-15 22:56

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Hehehe... jak widzę wszyscy preferują wersję z "klimatem"... A może nala ma rację i umówmy się kiedyś na oglądanie filmu i komentowanie a gg ^^


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#6 2010-10-15 23:23

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Popieram, Nal - ty to umiesz porwać swoją mową ;d

Ostatnio coraz bardziej zwracam na to uwagę. Że chyba byliśmy ostatnim pokoleniem, które korzystało jeszcze z trzepaków i baz... a w "policjantach i złodziejach" "strzelało sie" z kijów...
Teraz żeby zarobić trzeba coś zmienić, a koncernów nie interesuje,że to zmiana na gorsze...

a Disney przewraca się w grobie... ;(


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#7 2010-10-15 23:45

Mika
Weteran
Data rejestracji: 2009-12-12
Liczba postów: 1,006

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Oj Kiara nie płacz :) Może to i prawda, ale pamiętaj, że nadal to wszystko co było, jest jeszcze, i w naszych sercach, i w naszych głowach, a w dodatku na płytach :D Może i Disney jest już stary, ale to przez nowych reżyserów i innych managerów. to oni wszystko psują, a dopóki to się nie zmieni trzeba się cieszyć tym c było kiedyś :)


Żyj tak, aby twoja wolność nie była więzieniem...

Offline

#8 2010-10-16 08:41

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

włączam sobie CNa a tu potwór pozera małe dzieci

A Baba Jaga to co? Nie chciała? Ale tak - teraz przemocy w bajkach jest zbyt dużo i jest nieuzasadniona (właściwie to często jest głównym elementem scenariusza bajek) a humor coraz częściej przypomina ten ze Slapsticków.

Ostatnio coraz bardziej zwracam na to uwagę. Że chyba byliśmy ostatnim pokoleniem, które korzystało jeszcze z trzepaków i baz... a w "policjantach i złodziejach" "strzelało sie" z kijów...

A może i nie? Chociaż niestety nie widuje się dzieciaków "bazach".

Nawet dziś przeglądając  swoją videotekę  natkńelam się na DBZ movie   z 2000 roku

Ach ci niedoinformowani dorośli :3 Gdyby wiedzieli, że Anime to nie są bajki dla dzieci to pewnie by tego nie pokazali xD
Ale że widzieli pewnie jedynie wersję Francuską, którą dubbingowali i która była baardzo ocenzurowana to skąd mogli wiedzieć, że w oryginalnej wersji Bulma była pokazana kilka razy nago a bohaterowie pokazywali sobie "faka"? :P
Ale cóż nawet z cenzurą to była chyba najbardziej niegrzeczna bajka/animacja, którą wtedy pokazywali - i to była rzadkość wtedy... a co to niby jest przy takich "Władcach Much", których mój 7 letni (!) kuzyn ogląda bardzo często bo rodzice mu pozwalają!

? Nie ważne jaki gatunek  stare rzadzą i dzielą a nowe 3d  jest  do bani

Nie tylko 3d ale też "animacje" komputerowe dla dzieci, które wyglądają nie tylko jakby te dzieci je rysowały ale i wymyślały scenariusz (vide - świnka peepa). Dziwne, skoro kilkanaście lat temu kilkuletnie dzieci oglądały sobie bajki takie jak "Kaczor Donald" czy "Gumisie" i je rozumiały to czy teraz dzieci nagle się zmieniły i maja obniżony poziom inteligencji żeby musiały oglądać bajki w takim stylu? Nie sądzę...
TVP też już nie nadaje dobrych bajek, ale cała nadzieja w TV Puls, która to stacja nadaje np. "Piotrusia Pana i Piratów" a skoro puszczają którąś to już bajkę to im się to opłaca i chyba jeszcze jest nadzieja ;)

Wiem że to bardzo duży offtopic, ale gdzie go nie ma? :3


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#9 2010-10-16 11:37

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Lokalizacja: Odwróć się powoli :>
Data rejestracji: 2010-07-20
Liczba postów: 3,697

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Naczytałam się waszych opinii i chyba nie mam nic do dodania... Czasem gdy widzę co dzisiaj nazywa się Disney'em chce mi się płakać.  A co do tego, że jesteśmy ostatnim pokoleniem... Z przykrością patrzę jak bardzo różnią się moi znajomi o rok młodsi ode mnie. Niektórzy nawet nie wiedżą co to jest KL. Sciany w pokojach obklejone plakatami Miley.. :( Ciężko mi na to patrzeć. Tylko rok młodsi a tak inni. Jedyne co mogę teraz zrobić to puszczać moim młodszym siostrom naprawdę piękne bajki. Pokazać co to jest jest prawdziwy Disney. I mieć nadzieję, że za dziesięć lat będą umiały odróżnić prawdziwą bajkę od gó**a.


Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

                                                           ~Dżem

Offline

#10 2010-10-17 02:21

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Cóż, owszem - kto ma rodzeństwo, młodsze powinien wziąć na siebie obowiązek odpowiedniego ukierunkowania go w tj kwestii.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#11 2010-10-17 11:17

Mika
Weteran
Data rejestracji: 2009-12-12
Liczba postów: 1,006

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

O nie ja mam młodszego brata =.="


Żyj tak, aby twoja wolność nie była więzieniem...

Offline

#12 2010-12-31 15:03

Camille
Weteran
Lokalizacja: Za siedmioma rzekami...
Data rejestracji: 2010-12-31
Liczba postów: 2,834
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Polska, oryginalna. Chociażby ze względu na piosenkę `Krąg Życia`. No i przede wszystkim sentyment.


3d jakoś do mnie nie przemawia. Może jestem staromodna, stara dupa w końcu ze mnie i tak dalej, ale jednak nie ma to jak proste filmy, nie żadne komputerowe badziewia. Do dziś mam parę kaset VHS, mimo, że magnetowid zepsuty. Król Lew to pierwsza kaseta, którą zakupiłam. Leży na honorowym miejscu ; )) .


<3
:dusi:  Samiii! Kocham Cię za TO :dusi:
A tutaj galeryjka:
x X x X

Offline

#13 2011-03-29 19:12

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

A mi zawsze w oryginalnej wersji porannego raportu (tzn. bez piosenki) brakowało czegoś po słowach "No to dawaj!" edycja specjalna nie wypełnia tego czego mi brakowało a jedynie... zapycha bo sama w sobie nie jest zbyt dobra i jednocześnie brakuje sceny, w której Mufasa każe Zazu się odwrócić. A jednak moje odczucia nie są nieuzasadnione:

"The Morning Report" was originally a scene planned for the theatrical film but never made it past the storyboard stage. It was later cut and the song lyrics were written to be used for the live musical version of The Lion King instead.[19] It was later added, with an accompanying animated sequence, to the 2002 IMAX rerelease. Sung by Zazu (Jeff Bennett), Mufasa (James Earl Jones) and young Simba (Evan Saucedo), the song is an extension of the scene in the original film where Zazu delivers a morning report to Mufasa, and later gets pounced on by Simba.

zwyczajnie dziwne mi się wydawało to że Mufasa mówi głośno i energicznie swoje "No to dawaj!" a potem następuje tylko ciche blablablabla Zazu


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#14 2011-03-29 22:43

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Fakt, masz rację. Ciekawa informacja, jednak mi wystarczy ta piękna scena "w której Mufasa każe Zazu się odwrócić" ^_^


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#15 2011-04-14 13:02

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

W tej wersji poranny raport nie jest śpiewany a mówiony, piosenka krąg życia jest inna ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#16 2011-04-14 15:37

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

VHS to nazwa na kasety wideo ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#17 2011-04-14 15:58

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Więc tak:

Nea napisał/a:

Otóż pszczoły bzyczą,że dziki zdziczały już do reszty

Tak :D

Nea napisał/a:

Wieczny życia Krąg,co prowadzi nas...

Jest ta wersja: http://www.youtube.com/watch?v=Xb_IPbuwZOM :D //Początek starej edycji (z linkami do kolejnych fragmentów, potem się dźwięk psuje koło CYFTLT a naprawia się po scenie z duchem Mufasy (dźwięk przesunięty względem obrazu o ok. 2 sekundy :( )//

Nea napisał/a:

A Skaza pod koniec sceny Cmentarzysko Słoni stoi nieruchomo i nie odwraca łba za odchodzącymi lwiątkami?

Nigdy nie zauważyłem tu różnicy. //Teraz celowo zobaczyłem w obu wersjach tą scenę... Jest nieruchomo (jak to wypatrzyłaś? xd)//


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#18 2011-04-15 17:11

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Obiecane kiedyś przeze mnie porównanie starych wersji w necie:

Najłatwiejsza do znalezienia: PL, VHS, Divx 3, ponad 400MB, zepsute synchro:
vhspl.png

Dostępna małej liczbie osób: PL, VHS, XVID, ponad 700MB, dobre synchro, złe framerate, by foxx:
vhsplbyfoxx.png

Ciężka do znalezienia: EN, Laser Disc, DIVX, ponad 700MB, złe aspect ratio (poprawione na screenie):
ldeng.png

Ciężka do znalezienia: EN, DVD, MKV, ponad 1GB:
dvdeng.png

Niestety nie ma jeszcze wersji HD :(


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#19 2011-04-15 18:30

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Nie wszystkie, dałem tu tylko screeny ze starych (albo jak w przypadku ostatniego screena - specjalnej ale ze starym nieśpiewanym porannym raportem).
Napisy oznaczają, np:
1. Ciężka do znalezienia: 2. EN, 3. Laser Disc, 4. DIVX, 5. ponad 700MB, 6. złe aspect ratio (poprawione na screenie):
1. Dostępność w internecie
2. Język
3. Nośnik oryginalny
4. Kodek do którego jest zgrany z nośnika
5. Rozmiar filmu
6. Błędy powstałe przy zgrywaniu ;)

Pierwsze dwa to screeny z ""Król Lew" - wersja polska oryginalna (z kina i VHS)"
trzeci z "The Lion King" - wersja angielska oryginalna"
ostatni ""The Lion King: Special Edition" - wersja angielska" ale z wybraną opcją starego porannego raportu (czyli w sumie różnice w angielskiej wersji po wyłączeniu raportu ograniczają się do 2 drobnych w animacji)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#20 2011-04-17 10:54

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Niestety wciąż nie jest to Full HD (1080p), nawet nie HD Ready (720p) tylko DVD (576p). Ale jakość dobra - zrobiłaś screena ze swojego DVD czy znalazłaś w internecie? ^^

Znalazłem kolejną wersję:
EN, VHS, H264, ponad 1,6GB, dobre synchro, dobre framerate:
vlcsnap2011041710h53m55.png
na tej wersji na foxx lisek oparł swoją wersję ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#21 2011-04-19 20:11

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Wiesz... powiększyłem to "full hd" ale jest niewyraźne... (a mam mały monitor laptopa) to chyba rozciągnięte do rozmiaru hd... skąd zresztą te czarne pasy po bokach by się wzięły? prędzej na górze i dole by były...). W full hd jest Krąg Życia na YT o ile się nie mylę.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#22 2011-04-24 01:27

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Wolę pierwszą oryginalną, bo:
1. Byłem na niej w kinie z pięć razy :D
2. Stary "Krąg życia" ma w sobie to coś (... aby dojść do tych dróg, własnych i pisanych...)
3. Obraz nie jest ostry jak żyleta tylko miękki i ciepły
4. Bo tak, bo to moje dzieciństwo :p

Jeśli ktoś chce to tu jest kawałek po kawałku stara wersja z VHS:
http://www.youtube.com/watch?v=Xb_IPbuwZOM

A tak w ogóle to właśnie ogarniam sprzęt do zgrywania kaset i spróbuję zrobić HD ze starej wersji:D


2z59cac.gif

Offline

#23 2011-04-24 09:56

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Nie da się... VHS ma rozdzielczość 240p (a SVHS ma 480p ale na nim była chyba tylko ES)


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#24 2011-04-24 10:26

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Ma 240p w przybliżeniu, bo to format analogowy. Nie można tego dokładnie przeliczyć na piksele ;)
Ale można za to zgrać VHSa w takiej jakości (tzn. bez strat na jakości w porównaniu do tego co jest na taśmie) że będzie wyglądał jak oryginał i bez zgrywania na VHSa można go odtworzyć na kompie i poczuć dawny klimat :)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#25 2011-04-24 14:50

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

W sumie na pewno lepiej będzie wyglądało niż cyfrowe 240p (na monitorze kineskopowym) bo to hmm... bardziej kompatybilna technologia. (Brak mi słów, by to opisać, ale kasety zawsze mi lepiej wyglądały na kineskopie niż na LCD, nawet jak miał tą samą przekątną).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#26 2011-04-24 15:16

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Wiadomo. Ale w sumie można sobie zrobić wersję VHS z tych dostępnych w sieci, czyli "prawie oryginał" xD
Koniec OT ^^


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#27 2011-04-24 19:48

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Ja właśnie liczę na to, że z analoga da się wycisnąć więcej. Zastanawiam się po prostu czy jest tak jak ze zdjęciami z kliszy, możesz uzyskać teoretycznie nieskończoną rozdzielczość, bo nie ma czegoś takiego jak próbkowanie (w tym przypadku pikseli). Każdy cyfrowy format jest obarczony tzw "szatkowaniem", ma skończoną jakość.

Zobaczę co z tego wyjdzie, najtrudniej jest zgrać dźwięk i obraz ze sobą, ale będę walczył.


2z59cac.gif

Offline

#28 2011-04-24 20:19

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

Niestety po zgrywaniu w wyższej rozdzielczości niż faktyczna (przybliżona) obraz nie będzie co prawda rozpixelizowany jak to jest na np. płytach VCD ale rozmyty. Wyżej masz przykład
(Najłatwiejsza do znalezienia: PL, VHS, Divx 3, ponad 400MB, zepsute synchro
vs
Dostępna małej liczbie osób: PL, VHS, XVID, ponad 700MB, dobre synchro, złe framerate, by foxx)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#29 2011-04-28 00:28

Sufuria
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 87

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

A ja tak do tematu. Pierwsza czesc TLK jest najlepsza wedlug mnie. Oczywiscie polska wersja. Nie ogladalam wersji specjalnej... ale nie interesowala mnie. Mialam nawet 2 gratisowe bilety na ta czesc do kina.... no i... nie poszlam.... Teraz jak sobie przypominam, to widze smutek i rozczarowanie w oczach taty. Dopiero po latach zrozumialam, ze on uwielbial Krola Lwa.  :( A ja nie chcialam isc, bo dla mnie to byl bezsens.. chyba balam sie takze, ze polubie bardziej ta czesc niz poprzednia... Czasem jestem taka beznadziejna... mam zal do siebie i obrzydzenie do swersji.  :P Jesli chodzi o oryginalna wersje... nie moge przebolec dubba... matko, co za zawod.... Szczegolnie przy Skazie...


PS: Brak polskich literek.. jakby, co ;P

Offline

#30 2011-04-28 00:52

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Najlepsza wersja "Króla Lwa"

A wiesz że wygląd Skazy był częściowo wzorowany na osobie podkładającej mu głos w oryginale? Gdyby nie on, kto wie jak by wyglądał Skaza ^^


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman