Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#31 2011-06-19 18:37

Arizona
Użytkownik
Lokalizacja: Bydgoszcz
Data rejestracji: 2011-06-18
Liczba postów: 46

Odp: Historia Kovu

Zgadzam się. Tu widać błąd Disneya, chcącego za wszelką cenę zachować polityczną poprawność. Gdyby Kovu był synem Skazy, historia byłaby logiczniejsza, a jego nawrócenie- donioślejsze. To, że byłby kuzynem swej partnerki, nie byłoby istotne, nie rzucałoby się w oczy. Dzieci nie zwróciłyby nawet uwagi. No ale jest jak jest.


You think Scar's up there?

Offline

#32 2011-06-20 00:42

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Historia Kovu

Ale zwrócili by na to uwagę tacy walnięci ludzie jak jeden pan, który nie pamiętam gdzie, ale wśród jakichś śważnych osobistości przemawiał i pokazywał jak to Disney ukrył w swoich bajkach zbereźnie podteksty.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#33 2011-06-20 00:48

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Historia Kovu

True. Rodzice jeszcze by się domagali odszkodowań za demoralizację dzieci :O


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#34 2011-06-20 11:27

Damu
Użytkownik
Lokalizacja: Koszalin
Data rejestracji: 2011-06-18
Liczba postów: 32

Odp: Historia Kovu

Wiem że to dziwnie zabrzmi ale kovu mógłby być spookojnie kuzynem Kiary, moja babcia i mój dziadek to kuzyni, tylko siebie nie znali tak jako rodzina,nawet o tym nie wiedzieli i jakoś mają ślub kościelny i dzieci,wnuki,pra wnuki tak! i nikt nie nazywa tego kazirodztwem  :/


damu.jpg

Offline

#35 2011-06-22 14:39

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Historia Kovu

Arizona napisał/a:

A co, myślicie, że stary Mufi był monogamistą?  :D )

Skoro zmienili Kova na nie syna Skazy, by nie był ze swoją kuzynką, to myślę, że nie zrobiliby już Mufasy poligamisty i Nali-przyrodniej siorki Simby. -_- Z resztą to bajka, gdzie lwy mają rónież cechy ludzkie. A Mufasa wyglądał na wiernego Sarabi.
A co do Kovu to mogliby mu chociaż trochę zmienić wygląd by nie wyglądał jak klon Skazy. :|

Offline

#36 2011-06-22 23:45

Arizona
Użytkownik
Lokalizacja: Bydgoszcz
Data rejestracji: 2011-06-18
Liczba postów: 46

Odp: Historia Kovu

To oczywiście żart, choć z drugiej strony niczego nie możemy być pewni. W prawdziwym lwim stadzie tak waśnie jest. Zira przecież też 'z nie jednego pieca chleb jadła', mimo wielkiego przywiązania do Skazy... Cóż, wychodzą luki w fabule, ale widać to dopiero, jak się ktoś interesuje.


You think Scar's up there?

Offline

#37 2011-06-22 23:49

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Historia Kovu

"Zira przecież też 'z nie jednego pieca chleb jadła'"
a to wcale nie jest pewne, to tylko przypuszczenia. W końcu Zira, nawet na standardy Złej Ziemi do najpiękniejszych lwic nie należała (i to łagodnie powiedziane xD)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#38 2011-06-24 08:57

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Historia Kovu

Cóż, nie zawsze chodzi o urodę. :D Nit, kiedyś pokazałeś nam rozmowę jednej z artystek DA z twórcą Króla. Pisał tam, że Zira nie była żoną Skazy i jej dzieci były w ogóle dziećmi kogoś innego. Tak to wszystko się znowu zmienia.

Offline

#39 2011-06-24 09:24

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Historia Kovu

Tia... chyba już wiem czemu Zira była cały czas taka w...nerwiona //xd// po prostu ostatni raz była z jakimś lwem przed stworzeniem Kovu, a cóż... potem on dorósł, był z Kiarą w Upendi //nie bardzo wiadomo, co tam robili bo teledysk wyglądał, jakby Rafiki im czegoś dosypał do jedzenia xd// a ona dalej była sama... może ześwirowała z samotności...


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#40 2011-06-24 16:21

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Historia Kovu

Czy raczej z rządzy zemsty. Oprócz spełnienia jego celów, pomszczenia go i przejęcia władzy, o niczym innym nie myślała. No i to sama wpajała Vit, Nuce i Kovu.

Ostatnio edytowany przez Kora (2011-06-24 17:03)

Offline

#41 2011-06-28 15:51

Szympi
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-06-01
Liczba postów: 66
WWW

Odp: Historia Kovu

Ja to widzę tak:
Pod koniec rządu Skazy żadne z lwic nie chciały polować, więc Skaza (który chciał pozostać na Lwiej Ziemi) dowiedział się o wyrzutkach. One obiecały mu polowania w zamian za przyjęcie do Stada. Skaza je przyjął, wsród nich była Zira z noworodkami: Vitani i Nuką. W wyrzutkach był jeden samiec, który był z Zirą. Po jakimś miesiącu urodził się Kovu (z tym samcem z wyrzutków), ale Zirze zaczął imponować Skaza więc zabiła swego chłopka. Zira zaproponowała Skazie zostanie ojcem swych dzieci, ten jednak odmawia, ale Zira staje się jego ulubienicą. Skaza wybiera Kovu na następce tronu, ponieważ to on był najbardziej poszkodowany po stracie ojca. Potem przychodzi Simba, Timon, Pumba i Nala i totalna rozruba.
To moje wytłumaczenie. Całkiem logiczne chyba.
BTW, w książce o THL2 Polish jest napisane, że Kovu jest synem Ziry. A, że jest synem Skazy nie ma wzmianki.

Offline

#42 2011-07-26 12:41

MrsKimiko
Użytkownik
Lokalizacja: Chojnice
Data rejestracji: 2011-07-25
Liczba postów: 20

Odp: Historia Kovu

"Nie był moim ojcem, ale ciągle żyje we mnie"-Kovu o Skazie

Offline

#43 2012-01-04 22:33

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Historia Kovu

Naviceya napisał/a:

To dlatego, że dopiero w ostatnim momencie producenci tego filmu zauważyli, że gdyby Kovu był synem Skazy to jego "dziewczyna" Kiara byłaby jego... kuzynką!!

Jakim tak kuzynem ! Wujkiem ! :P


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#44 2012-01-05 16:33

Koy
Użytkownik
Lokalizacja: Magiczna Ziemia
Data rejestracji: 2011-11-05
Liczba postów: 1,241
WWW

Odp: Historia Kovu

Vita napisał/a:
Naviceya napisał/a:

To dlatego, że dopiero w ostatnim momencie producenci tego filmu zauważyli, że gdyby Kovu był synem Skazy to jego "dziewczyna" Kiara byłaby jego... kuzynką!!

Jakim tak kuzynem ! Wujkiem ! :P

To ma  jakiś sens, ale raczej byłby pra wujkiem, ponieważ Skaza w końcu był starszy od Simby to i Kovu, musiał się wcześniej urodzić niż Kiara, a wliczając do tego trochę logiki rzeczywiście wychodzi, że Kovu byłby bratankiem Mufasy i zarazem wujkiem Simby, czyli dla Kiary byłby to chyba pra wujek (czy coś)


46714.png
27xkrbc.jpg ZAPRASZAM!
Życie to ciągłe zmiany...

Offline

#45 2012-01-05 17:15

Des
Weteran
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Data rejestracji: 2011-11-06
Liczba postów: 1,179

Odp: Historia Kovu

Mufasa i Skaza to jedno pokolenie skoro tak można sądzić że Zira to to samo pokolenie więc Simba i Kovu to jedno pokolenie więc dla Kiary (Kovu) jest wujem.  A co do ojca Kovu moim zdaniem zostało to owiane tajemnicą po to byśmy się  nad tym zastanawiali (ja zawsze słyszałam wersje o Tojo) :D  ;)  :)


tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

Offline

#46 2012-03-15 14:31

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Historia Kovu

Myślę, że ojcem Kovu jest Chumvi.

Offline

#47 2012-05-09 19:06

Matumaini
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-24
Liczba postów: 4

Odp: Historia Kovu

Cóż, według mnie Zira ze Skazą miała Nukę, a nim Skaza został zjedzony przez hieny znalazła sobie... eee...  Jakiegoś lwa i z ich związku urodzili sie Vit i Kovu, a potem Skaza zdechł. Zira może sie obwiniała, że go zdradziła i chciała zabić Simbę i zdobyć tron, żeby jej wybaczył itp. itd.


Łza...

Offline

#48 2012-05-15 21:48

Shayen
Użytkownik
Lokalizacja: Mazury, że.
Data rejestracji: 2011-07-07
Liczba postów: 110

Odp: Historia Kovu

Cóż... A ja mam całkiem odrębną teorię.
Moim zdaniem Zira WCALE nie była związana jakąś szczególną więzią ze Skazą. Po prostu uważała go jako wielki autorytet, ot.
No więc; zakładam iż Nuka będąc jeszcze lwiątkiem razem z Zirą i Kovu oraz Vitani, którzy byli dopiero noworodkami, zamieszkiwali na Lwiej Ziemi pod prawie koniec panowania Skazy.
Pewnie ten, nie mając kogo wybrać na swojego zastępcę - postanowił jako dziedzica wyznaczyć Kovu.
Albo... Zira po prostu sobie wszystko wymyśliła, aby mieć powód do odzyskania władzy. Chociaż to by nie pasowało...


Shayen

I did my best, it wasn't much I couldn't feel, so I tried to touch
I've told the truth, I didn't come to fool you And even though it all went wrong
I'll stand before the Lord of Song With nothing on my tongue but Hallelujah

shay33.png

Hallelujah...

Offline

#49 2012-05-16 06:47

Serpeen
Weteran
Lokalizacja: Gdzieś na Lwiej Ziemi
Data rejestracji: 2011-07-17
Liczba postów: 1,243
WWW

Odp: Historia Kovu

Wg mnie Zira miała ze Skazą Nukę, a Kovu i Vitani z Chumivim. Mogła ona mieszkać ze swoimi dziećmi, do końca panowania Skazy, a potem została ona ze swym stadem wygnana z LZ.
//Usunąłem bezsensowny post kopy (nick niezgodny z regulaminem). Ibilis//


Dawny nick: Tanabi.

Mam pozwolenie na pisanie w grze inaczej niż w regulaminie.

Offline

#50 2012-05-16 16:02

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Historia Kovu

Mi to wszystko pasuje, ale ... No właśnie, w Królu Lwie zawsze znajdzie się ale. Bo mógł być inny lew, chociaż ja obstawiam Chumviego.

Offline

#51 2012-08-15 11:40

Althea
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2012-08-12
Liczba postów: 3

Odp: Historia Kovu

Szczerze mówiąc, rozważam trzy wersje:
1. Wszystkie lwiątka SĄ dziećmi Skazy i Ziry, a ich wygląd brał się od przodków. Przecież, nie wiemy, jak wyglądała Uru, ani rodzice Ziry, więc nie możemy wykluczyć tej opcji, dziedziczenia kolorów i wyglądu.
2. Skaza jest tylko ojcem dla Nuki, a Kovu i Vitani, to dzieci Tojo. W końcu, Vitani mogłaby odziedziczyć swój wygląd po nim, a Kovu, po matce Toja.  A tu jest jej zdjęcie: http://www.deviantart.com/download/9503 … gPride.jpg
Ta brązowa lwica, na ostatnim obrazku, to przeważnie mama Toja.
3. Nuka i Vitani to dzieci Skazy i Ziry, a Skaza potrzebował następcy i to szybko. A ponieważ Skaza, nie za bardzo po narodzinach Vitani, przejmował się Zirą, więc ta szukała pocieszenia u innego lwa i akurat spotkała Chumviego. Zaszła w ciążę, a kiedy wróciła na Lwią Skałę, Skaza już nie żył. Mógł jednak zdążyć jej powiedzieć, że gdy urodzi się chłopczyk, to żeby on był następcą (jeżeli nie okaże się, być głupszy od Nuki). Nala również zaszła w ciążę, urodzili się Fluffy, Kopa i Kiara, wówczas kiedy Kovu, mógł mieć np. tydzień. Zira zabiła Kopę, Simba ją wygnał, coś się stało, że zniknął Fluffy i została tylko Kiara.
Tak wiem, sporo namieszałam, ale nie wiem która wersja jest najbardziej odpowiednia.


:aplaus: " Dopóki tutaj jesteś, ważne jest kim jesteś... Kiedyś to zrozumiesz!" :aplaus:

Offline

#52 2012-08-15 13:21

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Historia Kovu

No cóż zagadka historii Kovu nie jest łatwa do wyjaśnienia i łamię głowę niejednemu fanowi.
Ja myślę, że skoro Skaza nie miał dzieci (mimo iż był z Zirą) to zaadaptował Kovu (tak jak mówi Nuka). Nasuwa się zatem pytanie - dlaczego nie mógł zaakceptować Nuki jako syna swojej małożonki i mianować go swoim zastępcą.
Jak już wcześniej Nitrol powiedział , że Skaza nie miał własnych dzieci , a cudzych (Vitani / Nuka) nie chciał zaakceptować sam wybrał sobie lewka ( Kovu ) który odziedziczyłby po jego śmierci władzę. No w sumie Kovu też był dla niego obcy , ale może chodziło o podobieństwo i w wyglądzie i w charakterze.
Podejrzewam też , że Zira ślepo zakochana zrobiłaby wszystko co kazał jej zrobić Skaza i odtrąciła od tronu Nukę , robiąc miejsce Kovu.
Można jeszcze uruchomić fantazję i wysnuć następującą myśl:
Skaza nie miał dzieci , poznał Zirę i wiedział że ma ona dzieci - Vitani i Nukę. Sam był impotentem toteż było już mu obojętnie z kim Zira będzie miała dziecko. Ważne żeby urodził się lewek. I tak narodził się z nieznanego lwa i Ziry Kovu.
Zira też mogła mu go podrzucić pod nos mówiąc, że znalazła wyrzutka, a Skaza go zaadoptował nie wiedząc ,że jest synem Ziry.
Ponaddto Kovu nigdy w filmie nie mówi do Ziry mamo, w przeciwieństwie do Nuki czy Vitani.
No cóż, Kovu mógł w ogóle być adoptowany przez Zirę i Skazę. Wtedy i tak mówi się do dziecka synu czy córko - mimo iż nie są jego biologicznymi dziećmi.


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#53 2012-08-15 17:49

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Historia Kovu

Ariz napisał/a:

Ponaddto Kovu nigdy w filmie nie mówi do Ziry mamo, w przeciwieństwie do Nuki czy Vitani.
No cóż, Kovu mógł w ogóle być adoptowany przez Zirę i Skazę. Wtedy i tak mówi się do dziecka synu czy córko - mimo iż nie są jego biologicznymi dziećmi.

Zira sama przecież powiedziała: Znacie już mojego syna-Kovu?
To,że nie mówł do niej ''mamo'',nie miało znaczenia.  Nie wspomniała kto jej jego ojcem. Natomiast Nuka i Vitani prawdopodobnie musieli być dziećmi Skazy,bo w filmiku przedstawiający wycięte klipy z drugiej części Króla Lwa Kovu's bug Nuka pyta się: Skaza? Gdzie jest Skaza?  A Vitani mu odpowiada: Skaza nie żyje. Gdyby byłby dla nich obojętny to Nuka,nawet by nie przejmował się jego śmiercią. Sama już nie wiem w co wierzyć a w no nie. Możemy jedynie gdybać. Sama Zira natomiast nigdy nie wymawia imiona ojca swoich dzieci.

Ostatnio edytowany przez Rarity (2012-08-15 19:23)


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#54 2012-08-24 00:13

Pokemonka
Użytkownik
Lokalizacja: Tego nie wie nikt...
Data rejestracji: 2012-08-23
Liczba postów: 75
WWW

Odp: Historia Kovu

Hmmm...

a może Zirę ktoś zgwałcił? xD
Możliwe też ze Zira była w stadzie Skazy taką niańką dla lwiątek innych samic, sama nie polowała tylko zajmowała się młodymi, Dzieci mogły mówić do niej ,,matko'' bo się nimi opiekowała i wbrew pozorom je nawet kochała. Uznała je za swoje (może ich prawdziwe matki nie żyły? albo cuś) A Sakza wśród tych sierot wytypował sobie nowonarodzonego Kovu na następcę, bo był, może dla niego najładniejszy (xD) No a potem zmarł, a Zira postanowiła być krwiożerczą bestią pragnąca zemsty.

Trzymałoby sie nawet kupy...


We are one.

Offline

#55 2012-08-26 19:08

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Historia Kovu

Pokemonka napisał/a:

a może Zirę ktoś zgwałcił? xD

Jakby był to Simba to by Kovu miał z Kiarą ciekawe relacje xD

A jak idzie o drugą teorię... to dość ciekawa.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#56 2012-08-28 17:01

Azra
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-08-28
Liczba postów: 31

Odp: Historia Kovu

Według mnie rodzicami Vitani mogliby być Tama i Tojo, bo po Toju mogłaby odziedziczyć kolor oczu, a po Tamie grzywkę... Jeśli chodzi o Kovu to ja mam taką wersję: Kiedy Skaza umierał kazał Zirze urodzić zdrowego lwa i podobnego do niego i nazwać go Kovu. ;)


Oni i my to jedno.  :ok:

Offline

#57 2012-08-28 18:03

Pokemonka
Użytkownik
Lokalizacja: Tego nie wie nikt...
Data rejestracji: 2012-08-23
Liczba postów: 75
WWW

Odp: Historia Kovu

A Zira zaczarowała swój brzuszek tak by lwiątyko było podobne do Skazy xD


We are one.

Offline

#58 2012-08-30 11:58

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Historia Kovu

Skaza nigdy nie widział Kovu na oczy. Świadczy o tym cytat Ziry. ,, Kovu przyszedł na świat tu zaraz po tym jak nas stąd wypędziłeś i skazałeś na głód i brak wody " Oznacza to, że Kovu narodził się na Złej Ziemi po śmierci Skazy. Myślę, że to było tak, że Nuka jest synem Skazy. Skaza przed śmiercią widział , że jego syn jest marnym kandydatem do tronu. Powiedział więc Zirze, żeby urodziła kolejnego syna, który ma być traktowany jak jego własny syn i ma zostać przyszłym władcą. Mógł jej to powiedzieć wtedy gdy został strącony ze Lwiej Skały przez Simbę ( wtedy Zira musiała by go obronić przed hienami). Skaza mógł też zauważyć, że niedługo lwice mogą się zbuntować i wtedy na na wszelki wypadek powiedział to Zirze.

Ostatnio edytowany przez Salina (2012-08-30 11:59)


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#59 2012-09-10 17:50

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Historia Kovu

Ja mam znowu inne twierdzenie, chociaż powyższe nawet ma sens.

Zira miała romans z jakimś lwem za plecami Skazy i zaszła w ciążę z Kovu. Skaza zauważając, że Zir ma "brzuszek" rozwścieczył się na Zirę ale kiedy mu przeszło powiedział, że jak dziecko będzie chłopcem, niech odziedziczy tron po Skazie.

W ogóle to mnie dziwi, dlaczego Skaza wybrał Kovu na króla, skoro nie wiedział, że urodzi się samcem ? :/ Cytuję: "Kovu przyszedł na świat tu zaraz po tym jak nas stąd wypędziłeś..." Simba musiał ich wypędzić po śmierci Skazy, więc Skaza nie doczekał się narodzin Kovu.


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#60 2012-09-20 18:20

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Historia Kovu

W zasadzie Vita to twoja teoria jest bardziej prawdopodobna niż moja. Tylko, że ja chciałam pogodzić moją teorie z teorią istnienia Kopy. Bo w twojej Kopa nie mógłby się urodzić, ponieważ Kovu byłby o wiele starszy od Kiary.


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman