Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie


Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

Umarł 2020. Niech żyje 2021!!

Wszystkiego Dobrego i normalności w 2021 życzy administracja Stada Lwiej Ziemii!

#1 06.09.2019 18:35

Sumu
Użytkownik
Data rejestracji: 11.08.2019
Liczba postów: 31

Problem seksizmu ???

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w klasie mojej koleżanki pojawił się problem seksizmu. Na godzinie z wychowawcą zaczęli wybierać nowy samorząd klasowy gdyż 3 chłopaków z zeszłego roku totalnie olało sprawę i fakt faktem to dziewczyny wszystko organizowały. Także w tym roku na wybory do samorządu klasowego zdecydowały się kandydować dziewczyny, od razu na samym początku przy wyborze gospodarza klasy posypały się komentarze od męskiej części klasy w stylu, tu cytuję "Kobiety, nie mają prawa głosu, do kuchni!" oraz "Nie masz jaj (w znaczeniu dosłownym) to się nie wypowiadaj na forum klasy!" , "Feministki!" za każdym razem kiedy dziewczyny na prawdę znajdowały fakty o złym zachowaniu chłopaków, o tym ze nie wywiązywali się ze swoich obowiązków. Całą lekcję sypały się takie właśnie komentarze. Koniec końców cały samorząd klasowy obrały 3 dziewczyny zwyciężając sprawiedliwie - ilością głosów, więc to nie tak ze nauczyciel się nad nimi zlitował i od tak dał im we władze samorząd klasowy. Co gorsza wychowawca (mężczyzna) śmiał się razem z resztą męskiej części klasy. Była to ostatnia lekcja tego dnia (t.j. wczoraj 05.09) więc kiedy dziewczyny przyszły na przystanek po 45 minutach słuchania takich komentarzy nie jedna miała łzy w oczach a moja koleżanka była właściwie cała zapłakana tak jak 4 inne dziewczyny z jej klasy, które widziałem.

Chodzimy do liceum, do szkoły średniej, która powinna jakoś się prezentować ale po czymś takim to nawet nie wiem co myśleć o tej szkole. Chciałbym jakoś pomóc dziewczyną z tej klasy, skoro do wychowawcy nie mogą się zgłosić. Może też byliście w takiej sytuacji lub znacie kogoś kto miał podobny problem. Może nie byłoby to dla mnie to takie ważne ale w tej samej klasie są moje dwie kuzynki, które nie chcą nawet rozmawiać na ten temat i moja koleżanka, która jest strasznie wrażliwa i za każdym razem ma łzy w oczach jak o tym wspomina.

Wiem, że na pewno dziewczyny chciałyby uniknąć jakiś prac integracyjnych od strony pedagoga/psychologa szkolnego lub ciągnięcia wszystkich do dyrektora szkoły, więc jeśli wiecie co można by zrobić aby poprawić sytuację tej klasy bardzo proszę byście się wypowiedzieli na ten temat, bo aktualnie jedyne co robię to stanowię oparcie dla kilku tych dziewczyn i ich ramię do wypłakania.

Offline

#2 06.09.2019 20:53

Tasmar
Użytkownik
Data rejestracji: 01.08.2019
Liczba postów: 58

Odp: Problem seksizmu ???

Może pomoże, jak powiesz im, by nie przejmowały się pustymi słowami, stereotypami wypowiedzianymi przez intelektualne szympansy. Może łatwo mi to stwierdzić, bo ja jestem w technikum i u nas jest inne myślenie, nikt się nie obraża, mamy dystans, lub po prostu w przeciwieństwie do tamtych, potrafimy zamknąć mordę. Zresztą u nas w klasie są sami faceci, więc proszę byś potraktował to, co napisałem z przymrużeniem oka.

Offline

#3 08.09.2019 19:39

Maro
Moderator
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 448
WWW

Odp: Problem seksizmu ???

Jestem zawiedziona, że dziewczyny mają w klasie nauczyciela, który nie zareagował na komentarze, które opisałeś. Doskonale rozumiem, że teraz bardzo modne są takie żarty, czarny humor ostatnio jest spotykany wszędzie, memy o śmierci, o tragediach, o papieżu, rasiźmie i kobietach to teraz nowy nurt humoru. Prawda jest taka, że wiele osób, w tym kobiety, potrafią sypać takimi żartami jak z rękawa i nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że jeszcze ktoś potraktuje to poważnie. Taki żartowniś widzi w swoich wypowiedziach głównie wspomniane memy i nawet nie zakłada tego, że ktoś moze ich nie kojarzyć tak dobrze by po samym cytacie widzieć w głowie obrazek i wiedzieć, że to jest niepoważne.
Oczywiście są też tacy, którzy zupełnie nieironicznie wypowiadają takie poglądy, ale o nich się nie nalezy martwić- daleko raczej nie zajdą i będą nieszczęsliwi oraz samotni.
Zapewnij swoje kuzynki i ich koleżankę, że mogło być tak jak opisałam, a niekoniecznie chłopaki im tak źle życzą.
Inna sprawa, że teraz mamy czasy, w których na takie zarty powinno się działać, przecież teraz seksizm i brak tolerancji to są problemy naświetlone chyba najmocniej od początku istnienia naszego świata, a nawet się z ich rozwiązywaniem przesadza! To są czasy w których zwalnia się cheerleaderki bo "pokazują kobiety w złym świetle, jako ozdoby" (mimo, że przeciez same podjęły decyzje na temat swojej drogi zawodowej, co jest paradoksem bo w "obronie kobiet" sie odbiera im moc decyzji xD)

Doskonale rozumiem co czują te opisane dziewczyny bo kiedy miałam 14 lat, siedząc na religii coś tam powiedziałam do koleżanki, jak to dzieciaki w tym wieku. Nagle poczułam, że coś uderzyło o moją głowę. I znowu. To kreda, którą rzucił we mnie katecheta. Kiedy spojrzałam na niego pytającym tonem, ten obwieścił:

BABA JEST JAK DRZWI OD SAMOCHODU.
JAK NIE TRZAŚNIESZ TO SIĘ NIE ZAMKNIE.

Wszyscy zaczęli rechotać przez dobre pół minuty, najgłośniej chłopaki, a ja męczyłam się tą sprawą jeszcze przez tydzień, zanim powiedziałam mamie co zaszło. Ta jak poszła do szkoły to narobiłą rabanu stulecia.

Jak mają postrzegać kobiety ci chłopcy, którzy byli swiadkami tej sytuacji? Ten nauczyciel mimo bycia katechetą był również autorytetem bo słynął z czarnego humoru, grania na gitarze, jeżdżenia na motorze i bycia charyzmatycznym gościem. Wiadomo, że 14 letni chłopcy chcieliby w jakiś sposób naśladować go. Tymczasem zamiast czegoś wartościowego, zostali na tamtej lekcji nauczeni ignorancji i usprawiedliwiania chamskich zachowań żartami.
Takie rzeczy się zdarzają i niestety Twoje kuzynki będą musiały się na to uodpornić, bo doświadczą tego jeszcze wiele razy...

Offline

#4 10.09.2019 18:05

Sumu
Użytkownik
Data rejestracji: 11.08.2019
Liczba postów: 31

Odp: Problem seksizmu ???

Na szczęście sprawa już się uspokoiła bo dziewczyny nie wytrzymały i na jakiejś lekcji zaczęły ryczeć i zwierzyły się innemu nauczycielowi, bodajże na wfie bo same dziewczyny wtedy były i męska część klasy dostała kazanie od jednego z nauczycieli i każdy po kolei będzie musiał podejść do pedagog/ psycholog szkolnej aczkolwiek jak o tym usłyszałem to na prawdę nie dowierzałem z początku ze ktoś mógłby powiedzieć coś takiego w dzisiejszych czasach

No i gratuluje księdza, będzie opowiadam o tym przed Bogiem czy w cokolwiek on tam wierzy.

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman