Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

#1 29.08.2019 17:04

Maks0308
Użytkownik
Data rejestracji: 29.08.2019
Liczba postów: 20

Kontrowersje w Królu Lwie 1, 2, 3 i 2019

W Królu Lwie nie zabrakło (przynajmniej moim zdaniem) momentów kontrowersyjnych. Jak jakieś znajdziecie to piszcie ;)

Ja zacznę. Moim zdaniem trochę... No dobra. Dość mocno kontrowersyjny jest moment w TLK1 podczas "Be Prepared", kiedy Hieny maszerują przed Skazą. Bardzo mi to przypomina maszerujących przed Hitlerem w III Rzeszy... Kiedyś tego nie zauważałem, ale ostatnio bardzo mi to wpadło w oko...

#2 29.08.2019 17:44

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,815

Odp: Kontrowersje w Królu Lwie 1, 2, 3 i 2019

Wiem co masz na myśli i nawiązanie w tej scenie faktycznie istnieje, ale nie przeszkadza mi umieszczenie tego w filmie. Ot - zawsze tak było, kiedyś mi to nie przeszkadzało to czemu ma teraz. Chcieli pokazać Skazę z jak najgorszej strony, to im się chyba udało. :P

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#3 29.08.2019 18:44

Maks0308
Użytkownik
Data rejestracji: 29.08.2019
Liczba postów: 20

Odp: Kontrowersje w Królu Lwie 1, 2, 3 i 2019

Kiara 0 napisał/a:

Wiem co masz na myśli i nawiązanie w tej scenie faktycznie istnieje, ale nie przeszkadza mi umieszczenie tego w filmie. Ot - zawsze tak było, kiedyś mi to nie przeszkadzało to czemu ma teraz. Chcieli pokazać Skazę z jak najgorszej strony, to im się chyba udało. :P

Mi też to nie przeszkadza, ale trochę dziwi jak na bajkę dla dzieci. Ale małe dzieciaki jeszcze nie mają aż takiego pojęcia, więc jest OK ;) Po prostu dziwi mnie to, że nikt się tego nie doczepił (bo w wielu bajkach doczepiają się nawet drobnych szczegółów jak użycie broni w jednym z odcinków Pokemonów). A faktycznie pokazali Skazę tak, że ciężko go lubić. Widać, że jest "tym złym" nawet przez detale, takie jak stałe wyciągnięte pazury (lwy wyciągają je tylko w gotowości do walki, więc Skaza wydaje się być cały czas gotów do zabicia Mufasy i Simby) i tu naprawdę Disney odwalił świetną robotę. W filmie z 2019 jest dużo mniej groźny (chociaż i hieny nie są tak prymitywne, tylko stanowią grupę z Shenzi na czele, a Skazę poznają po raz pierwszy), ale jak traktować poważnie antagonistę z głosem Ojca Mateusza? ;P

Ostatnio edytowany przez Maks0308 (29.08.2019 18:50)

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman