Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Król Lew znowu w kinach!

Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

#1 26.07.2019 09:33

Pinky Panda
Użytkownik
Data rejestracji: 15.07.2012
Liczba postów: 376

Rzeczy, za którymi tęsknimy

Moja odpowiedź na temat Maro o rzeczach, za którymi nie tęsknimy. :-D

Tak jak wspominałam na czacie, chyba już miesiąc temu... Przez swoje rozbiegane oczy, nie doczytałam tytułu tematu i byłam święcie przekonana, że jest o rzeczach, które kiedyś były nam bliskie, ale już ich nie ma. Wyobraźcie sobie jakie było moje zaskoczenie jak zaczęłam się zagłębiać we wpisy w wątku. X'D

Tak czy siak, na pewno każdy z nas ma coś takiego, na czego wspomnienie uśmiecha się nostalgicznie i sobie myśli "Ech, to już nie wróci!".
Myślę, że fajnie byłoby się podzielić takimi skarbami, bo może tęsknimy za czymś podobnym?

Jeżeli chodzi o mnie to jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą mi do głowy są... płatki (a dokładnie cornflakesy) z mlekiem.
Wiem, brzmi dziwnie, bo przecież i jedno i drugie można dostać w sklepie na półce po lewej ręce. X'D Magią tego wspomnienia jest to, że było mleko ze sklepu, a takie wiejskie. (: Moi dziadkowie mieli krowę (i byli też fanami płatków X'D), więc jak przychodziłam do nich w wakacje to często na kolację dostawaliśmy cornflakesy zalane gorącym, dopiero przegotowanym mlekiem z wieczornego udoju. Zdaję sobie sprawę, że wielu osobom nie smakuje taka breja, ale jak dla mnie była super. (:
Albo gorące mleko, które piliśmy z dużych, plastikowych kubków. Przez to, że były rozgrzane, miały taki śmieszny zapach. :-D
Dodam, że nie sądziłam, że powiem kiedykolwiek, że tęsknię za kożuchem. X'D

Nie wiem czy ktoś z was spotkał się w dzieciństwie z soczkami z wbudowaną słomką - jakie były super! Albo draże pomarańczowe lub różowe, też ich wieki nie widziałam. Nie mówiąc o czekoladowym serku homogenizowanym i jogurtach pitnych w kubeczkach z wieczkiem z mleczarni z Sanoka. :)
Ktoś pamięta jeszcze Kubusia w szklanych butelkach w tym starym designie, kiedy nosił ogrodniczki? :-D

Ooo... I te wszystkie gazetki Kubusie Puchatki, Barbie, Witche czy Kaczory Donaldy... Teraz się zaczęłam zastanawiać czy obecnie ktoś wydaje takie czasopisma dla dzieci czy teraz to tylko internety? O! Albo Przyjaciele z zielonego lasu!

I wiecie jeszcze za czym tęsknię? Za końcem roku szkolnego. Serio, ten ostatni dzień zawsze miał coś w sobie magicznego, błogą wizję leniuchowania dwa miesiące. I choć studenckie wakacje są dłuższe to jakoś nigdy nie miałam podobnego uczucia po ostatnim egzaminie. ;P

Mam wrażenie, że to co napisałam jest bardzo chaotyczne... Ale chyba taki jest urok wspomnień, nie? :-D
Dobra dobra, póki co to tyle ode mnie. A teraz pytanie do Was:
Za czym Wy tęsknicie? :-D

tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

#2 26.07.2019 21:17

Des
Weteran
Data rejestracji: 06.11.2011
Liczba postów: 1,334

Odp: Rzeczy, za którymi tęsknimy

O! O!

Kiedy byłam mała moi rodzice mieli krowy, pozbyli się ostatniej kiedy miałam jakieś jedenaście lat. Uwielbiałam przychodzić do stajni kiedy je dojili, miałam ze sobą mały kubeczek z "arkoroku" i czekałam na takie świerze mleko, cieplutki i pachnące. Lubiłam zalewać nim chleb z cukrem, jadło to się zamiast płatków.

A wracając do samych krów, kochałam przesiadywać z cielakami, nie mogłam być w oborze jak się rodziły, ale zawsze następnego dnia rano mogłam pójść obejrzeć nowego członka rodzinki i wymyśleć mu imię. Był Łatek (zdrobnienie od Łatysława), Karmel, Karmen, Kuzko i moja ulubienica, Misty. Ta ostatnia już jako kilku miesięczna, wielka jałówka dawała mi się głaskać po rogach, a była 4 razy większa ode mnie.

Za zabawą z chowanego, berka i wszystkimi wygłupami wymyślonymi z nudów na poczekaniu.
Tęsknie też za tym jak łatwo się wtedy żyło, jeszcze zanim się poszło do szkoły. Zanim ktoś zaczął dokucza, kiedy nie było obowiązków. Ech, to były czasy...

tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
To the stars who listen — and the dreams that are answered.
Sarah J. Maas – A Court of Mist and Fury

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif
deviantArt    Tumbrl

#3 28.07.2019 10:59

Maro
Moderator
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 440

Ja niezbyt tęsknię za dzieciństwem, nie chciałabym wrócić do tamtych czasów kiedy było się jak taki robot na poleceniach rodziców.
Zauważyłam jednak, jak bardzo zmieniło się to w jaki sposób u dziecka i u dorosłego pracuje wyobraźnia.
Dziecko grając w brzydką grę nadrobi sobie wszystkie graficzne braki dziecięcą fantazją xD A czytanie książek to była znacznie większa przygoda niż teraz. Czytałam mnóstwo książek, czasem w ferie zimowe cały dzień nie robiłam nic prócz czytania Harrego Pottera, aż do nocy kiedy oczy mi się męczyły. Czytałam ile tylko mogłam, w nocy przy lampkach choinkowych, w dzień leżąc w randomowych miejscach w mieszkaniu na podłodze z książką.
Teraz też trochę czytam...jak mam czas...ale juz nie wyobrażam sobie tak szczegółowo każdej najdrobniejszej pierdoły, twarze bohaterów w mojej wyobraźni kiedys były dopracowane z każdą zmarszczką a teraz to tylko takie ogólne zarysy. Może to przez brak czasu, takie poczucie z tyłu głowy, że jest x rzeczy do zrobienia a ja czytam...I to tak psuje mi zabawę?
Oprócz książek było prawdziwe życie roleplayami na forach, a teraz chcąc dołączyć się do takiej pisanej gry czuję się jakoś tak głupio.

Z takich jedzeniowych rzeczy to akurat nic mnie tak nie rusza, wszyscy, z którymi poruszałam temat mówią, że im się teskni do dziecięcych przysmaków takich jak chleb z cukrem czy bułka w mleku, ale dla mnie to były tylko takie...zapychacze bo nie ma nic lepszego i takie byle co. Za to pamiętam, że kiedyś były takie gwiazdki milky way i były świetne, a teraz w sumie tez gdzieś widziałam ale sa bardzo drogie xD

#4 28.07.2019 22:55

Ignis123
Użytkownik
Data rejestracji: 14.10.2017
Liczba postów: 71

Może i stara nie jestem, ale znajdzie się parę rzeczy, za którymi tęsknię... Przede wszystkim, głupie i bezsensowne zabawy z moim Przyjacielem, które już nie wrócą (biedaczyna nie żyje już pół roku ;-; ). Niektórzy powiedzą, że powinnam przestać żyć przeszłością, ale ja ciągle tęsknię za tym co nie wróci... Z mniej poważnych rzeczy mogę wymienić m.in. gry komputerowe. A co z nimi nie tak? Dawniej zdobycie jakiejś gry dawało mi tak wielką satysfakcję, byłam młodziutką ''piratką''. Przeszukiwałam wszystkie darmowe źródła, zdobycie działającej gry to było takie ''Wow!''. Teraz mam każdą na wyciągnięcie ręki, znam wystarczająco stron, żeby nie musieć szukać po kilka godzin (teraz zajmuje mi to góra 10 min). Pamiętam, jak się cieszyłam, kiedy spiraciłam PhotoShopa CS6, albo kiedy ściągnęłam za darmo pierwszy film...

Ostatnio zatęskniło mi się do zwyczajnej, dziecięcej beztroski i postanowiłam zrobić coś głupiego, dziecinnego i bezsensownego. A że nudziłam się na wakacjach w bloku u dziadka, to wzięłam karteczki i zupełnie bez planu sklejałam. Wiedziałam tylko tyle, że chcę mieć Czarną Perłę z ''Piratów z Karaibów'' (taaak, team Jack Sparrow) w wersji 3D. Klocki Lego były drogie (kurde, 1400 zł za stateczek!), chińska firma mnie nie przekonała, na modelach i ich sklejaniu się nie znam. Nie miałam przy sobie nawet kleju, więc zrobiłam własny z mąki i wody (jaka adrenalina, żeby tylko dziadek nie przyłapał na marnowaniu mąki... xD). I wiecie co? Moja Czarna Perła z karteczek ma coś koło metra długości. Zostało mi ją pomalować, zrobić armaty z mokrego papieru toaletowego, zamontowć maszty i żagle, i jeszcze przymocować koło od steru. A później... Może kupię do niej figurkę Jacka z allegro :p

,,Hakuna Matata!'' :D ,,Patrz poza tym, co widać'' :D

❤ Wiem, że nie jesteśmy nieśmiertelni, ale kiedyś powiedziałeś:
Kiedy nie pozostanie już nic, stanę się aniołem - tylko dla Ciebie.
Każdej ciemniej nocy będę Ci się ukazywać... - Tokio Hotel ❤

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman