Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie


Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

Umarł 2020. Niech żyje 2021!!

Wszystkiego Dobrego i normalności w 2021 życzy administracja Stada Lwiej Ziemii!

#1 18.10.2017 22:58

Maro
Moderator
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 448
WWW

07-Ghost

Wczoraj skończyłam oglądać to anime. Ma 25 odcinków i bardzo porywa fabułą. Jest ona tak wciągająca, że wybaczamy tej produkcji niektóre błędy i dziwne sytuacje. 07-Ghost zawiera w sobie elementy takie jak magiczne moce, walka magii z technologią, ciekawe relacje między postaciami. Główny bohater jest zagubionym młodym chłopakiem, który w armii jest trenowany do zabijania, jednak w skutek nieprzewidzianych wydarzeń trafia do kościoła gdzie spotyka się z ludźmi, którzy o niego dbają, okazują empatię i pomagają mu odnaleźć siebie w tym wszystkim. Bohater nie pamięta nic ze swojej przeszłości, próbuje odzyskać pamięć. Nie myślcie sobie jednak, że jak trafił do kościoła to będzie nudno, bo sama religia jest tam przedstawiona zupełnie inaczej niż jakakolwiek nam znana. Bycie biskupem w tamtym świecie oznacza też walkę z demonami by ratować dusze owieczek.
Religia przedstawiona w anime jest ciekawą hybrydą różnych znanych nam wiar i ideologii, coś jest dodane, coś zmienione... Uogólniając, dużo jest mowy o pozytywnym myśleniu nieważne co nas spotka.
Sama technologia też jest ciekawie przedstawiona, samoloty to intrygujące hybrydy wyglądające jak zmieszane z ptakami.
Podejście do "magii" także inne niż zwykle. Zamiast lodu, ognia i innych standardowych mocy mamy słowa, które przyjmują fizyczną formę i mogą leczyć oraz zadawać obrażenia. Nie martwcie się, to nie spoilery.

Zalety (moim zdaniem)
-niestandardowe podejście do wielu rzeczy (religia, magia, technologia).
-barwne postacie, wyraźna różnica charakterów
-CUDOWNE UROCZE ZWIERZĄTKO
-wciągająca fabuła
-porusza mocne tematy
-niewiele wymuszonych na siłę scen humorystycznych, które są charakterystyczne dla anime.

Wady
-Szybko rzuca nam się w oczy, że anime jest trochę...niskobudżetowe. Widz jest w stanie odkryć, że na początku sceny są wykorzystywane kilka razy. Mało zróżnicowane otoczenie, problem z poruszającymi się obiektami poza postaciami. Muzyka się często powtarza, mało utworów. Odnoszę jednak wrażenie, że to ustępuje w miare rozwoju akcji... Oprócz muzyki. Ona jest bardzo monotonna.
-Brak konsekwencji. Jak ktoś się walnie to oczekuję żeby miał ranę albo jakiekolwiek efekty :/
-Dziwne relacje między postaciami...niektóre postacie bezsensownie są złe jak potrzeba mieć jakiegoś złola pod ręką. Autorzy mogliby się wysilić i dać niektórym jakiś powód do bycia nieprzyjemnym.
-Ubogie efekty tych "mocy"... moze tylko brak budżetu sprawil ze moce nie są jakies konkretne, a są to tylko "latające słowa".

Neutralne
Rzeczy, które mogą być wadą lub zaletą, zależy od spojrzenia.

-Relacje między postaciami są nietypowe, coś co my byśmy odebrali za chamskie tam jest spoko i odwrotnie.
-Geje. Ja nie mam nic przeciwko ale TAM CHYBA KAZDY NIM JEST WTF (ale moze to wynika z tłumaczenia bo oni sobie mówią że sie kochają w kontekscie "kocham Cię przyjacielu" - co jednak jest uzywane często i człowiek nie wie kto tam romansuje, kto sie tylko szanuje a kto sie lubi xD
-To mnie triggerowało. Dziwne przedstawienie kobiet. Wiecie, faceci to ci co tam działają, są ogarnięci, nawalają sie a kobiety takie głupie, ciagle piszczą i się przewracają. Mają być słodziutkie i nieporadne a wyglądają jak wyrośnięte przedszkolaki.


Mimo wad i dziwnych relacji między postaciami, jakby ktoś szukał fantasy anime z krótkimi odcinkami, można się pokusić o obejrzenie 07-Ghost.
Łamie ono stereotypy, jest przyjemnym odświeżeniem, postacie dają się polubić i przywiązać sie do nich. Bohater ma słabosci, nie jest supermanem nie do zdarcia. Dużo mówienia o uczuciach, o tym, że każde nasze działanie ma swoje konsekwencje i nawet te złe sytuacje doprowadziły nas do tego gdzie teraz jesteśmy, więc nie warto rozpamiętywać przeszłości i się za nie obwiniać. Wszystko nas buduje - a to bardzo sie pokrywa z moim myśleniem na takie tematy.

latest?cb=20110808172732&path-prefix=07ghost

719484325e9297914a392acb904c8d0c.jpg

07-ghost-10-1.jpg

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman