Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie


Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

#1 17.10.2017 23:22

Ibilis(Ibilis)
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,501
Autor/ka awatara: KujonekZombiVitri
Mów mi: Ib, Ibek, Ibcio ;)
Wiek postaci: Dorosły lew
Cechy szczególne: Trzy blizny na prawym poliku

Genezy naszych postaci

O ile już istnieje temat w którym można przedstawić swoje postaci [LINK], to cel tego tematu jest nieco inny. Ten wątek powstał by opisać genezy swoich postaci, ale z naszej perspektywy. To ma być archiwum w którym po latach będziemy mogli sprawdzić jak zmieniały się nasze postacie, skąd pochodzą ich cechy charakterystyczne, kto (o ile) pomagał je projektować i być może przedstawić ewolucję avatarów. Można pokusić się o przedstawienie kalendarium wszelkich zmian cech postaci.

By ułatwić sprawę przedstawię nieoficjalny przykład (można pisać w miarę luźno, ale warto przedstawić zawarte tu informacje i zachować w miarę przejrzysty podział na wygląd i charakter postaci, warto rozdzielić okresy większych zmian).

Era Iba łupanego(16.10.2010)
Imię: Ibilis
Wygląd: Początkowo wygląd mojej postaci nie był zbytnio sprecyzowany, opierałem się głównie o "ogólne wyobrażenie lwa", jako avatarem posługiwałem się zdjęciem z wikipedii [ZDJĘCIE] (ponieważ jest na licencji Creative Commons i nikogo w ten sposób nie okradałem).
Charakter: Nie był jeszcze zbytnio sprecyzowany.

Stopniowe określanie wyglądu, charakteru i miejsca w Stadzie (wiosna 2010- zima 2011)
Z wolna poznając różnych członków (i przede wszystkim członkinie ;P) Stada ustaliłem wstępny charakter mojej postaci. Wczesny Ibilis był dość nieśmiałym lwem (choć stopniowo uległo to znacznej zmianie... xD) który przede wszystkim stawiał na dobrą zabawę i lojalność wobec przyjaciół (tu się raczej za wiele nie zmieniło). Poznawszy Mikę dość szybko skończyłem w kajdankach obrączce. Ponadto moja postać (oraz postać Miki) adoptowały Hale.
Na skutek ówczesnego eventu (w którym między innymi niektóre osoby miały halucynacje) w okolicach grudnia 2010 została moja postać dotkliwie podrapana przez ówczesną małżonkę. Uznałem, że będzie to doskonała cecha charakterystyczna (trzy bruzdy po pazurach na lewym prawym poliku), która powinna zagościć na stałe w wyglądzie Ibilisa.
Z czasem stwierdziłem, że "każdy ma taki fajny avatar w stylu filmu, też tak chciałbym wyglądać", a i blizna średnio pasowała
do tego zdjęcia. Postanowiłem "na szybko" dostosować swój wygląd i opierając się na klatkach z filmu (wtedy jeszcze z Galerii Mufasy, pridelands.eu to była dopiero pieśń przyszłej przyszłości ;P) opracowałem dość toporny montaż [LINK] który jednak na stałe zdefiniował ogólne cechy mojego wyglądu. Kolor grzywy wynika w sumie z trzech powodów. Po pierwsze: nie chciałem być po prostu "klonem Simby", po drugie sam mam ciemne włosy, a po trzecie u lwów im ciemniejsza grzywa tym atrakcyjniejszym jest lew z punktu widzenia lwic (a czemu by nie być przystojnym?).

Lekko wyboista droga do obecnej postaci (zima 2011 - 2013)
Imię mojej postaci (mimo ówczesnej mody na skracanie imion) nie uległo zmianie, jedynie na międzynarodowych stronach zaczęło być uzupełniane o sufiks określający stado (IbilisSLZ).
Po tym jak Mika zniknęła z forum moja postać nieco się tułała po Klubie dla samotnych gdzie odwalały się różne akcje... pogodziwszy się z tym, że Miki raczej prędko nie zobaczę (wróciła na forum bodaj w 2012 na jakiś czas) postanowiłem, że moja postać może nieco poszaleć :hyhy: (wystarczy zerknąć na to jak jest moja postać umiejscowiona na drzewku genealogicznym w okolicach 2012 [A Ib się znowu haremi~Nitrol]).
Wygląd mojej postaci właściwie był już ustalony (złociste futro, nieco jaśniejsze na podbrzuszu/pysku, ciemna, niemal czarna grzywa, bursztynowe oczy, blizna), tymczasowo posługiwałem się avatarem narysowanym przez Sacharę [LINK], ale nieco odbiegał on od mojego wyobrażenia Ibilisa. Ze względu na tą różnicę za zebrane na DeviantArcie punkty zamówiłem u MadKakerlaken (aka KujonekZombiVitri) avatar [LINK] którego używam do dziś (celowo nie ma blizny, bym mógł go stosować lustrzanie i w razie potrzeby samemu dorysować bliznę z właściwej strony).
Ponadto ze względu na ówczesną popularność gierki Feral Hearts stworzyłem na jej potrzeby skórkę w której prezentuję się tak: [Yay, Ib w 3D].

Ibilis współczesny (2013 - obecnie)
W sumie wygląd mojej postaci nie ulegał już żadnym zmianom.
Charakter się nieco zmienił, moja postać stała się nieco bardziej sarkastyczna i cyniczna, lecz nadal mimo wszystko jest raczej osobą dość przyjacielską (a że uszczypliwą, to już co innego XD).

//A teraz głosu udzielam Królowej Maro ;P *wystawia rękę z mikrofonem w stronę drzwi wejściowych.*//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (18.10.2017 17:45)


Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

Offline

#2 18.10.2017 13:45

Maro(Maro)
Moderator
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 448
Mów mi: Maro
Partner/ka: Shnee
WWW

Odp: Genezy naszych postaci

Bardzo mi się podoba temat :D Mam nadzieję, że więcej osób napisze takie posty. Chciałabym się dowiedzieć o ewolucji wielu postaci z forum :)

Pierwsza Maro- 09.03.2006

Historia imienia i wyglądu

Maro powstała kiedy miałam 12 lat i zaczęłam pisać na oficjalnym forum Lwiej Ziemi. Moje pierwsze konto nazywało się Weronika12 a na avatarze miałam jakiś przypadkowy screen z Nalą. Szybko zauważyłam, że nikt nie ma w nicku swojego imienia i że fursony innych ludzi mają masę charakterystycznych cech.
Kiedy chodziłam do podstawówki, mieliśmy zadawane bardzo dużo pracy domowej. Do dziś się dziwię, że takim małym dzieciom zadawano masę czytania i pisania na dobre 2-3 godziny po szkole. Jak nietrudno się domyślić, mózg mi po prostu parował, i pewnego dnia złapałam się na tym, że patrzę się na tekst w ksiażce od historii i nic z niego nie rozumiem. Czytałam jedno zdanie 8 razy ale nic z niego nie wynikało, byłam już tak zmęczona, a mój wzrok zatrzymał się na słowie "Maroko". Patrzyłam się w to słowo zrezygnowana tak długo, że w końcu wryło mi się w podświadomość. Następnego dnia postanowiłam założyć konto nazwane lepiej niż "Weronika12" i dumając kilka minut nad nickiem wpisałam Maroko.  Następnie nie wiedząc co czynię, ukradłam czyiś obrazek z lwiczką z DeviantARTu i pokolorowałam go po swojemu. Wykadrowałam pyszczek i wyszedł z tego avatar, którego potem dość długo używałam.

W tamtym czasie rosła moja fascynacja tworzeniem na komputerze, namiętnie oglądałam oekaki i zafascynował mnie efekt "futerkowania", którego postanowiłam spróbować w corelu. Moje prace nie były jednak tak dobre jak ta kradziona, więc jeszcze została jako avatar.

maroko_by_fuzzymaro-dhxgxc.png new_by_maroko13.png

Długo próbowałam dać Maro coś charakterystycznego, jakąs ozdobę, akcesoria, ale nie miałam pojęcia jak się za to zabrac.
Czegoś mi brakowało.

Charakter

W tamtym czasie byłam dzieckiem, więc i Maroko nie była zbyt dojrzała. Próbowałam podlizywać się ludziom z forum, którzy byli w mojej ocenie fajni. Wtedy bardzo lubiłam RP i dużo pisałam na forum, bawiłam się nawet w posiadanie forumowej rodzinki. Maro chciała być przyjaciółką wszystkich.

Pierwsze zmiany

Nie minął nawet miesiąc, a wygląd Maro wydał mi się nudny. Poprosiłam mamę, żeby przy okazji rozjaśniania sobie włosów zrobiła mi jedno jasne pasemko. Wtedy to było bardzo modne i buntownicze XD
Maro została upodobniona.

new_maroko_1_by_maroko13.png maroko_xd_by_maroko13.png

W końcu zauważyłam, że ja mam to pasemko jednak po prawej stronie i Maro też powinna. Przy okazji robiłam ponad 10 rysunków dziennie co mocno się przełożyło na styl. Zrobiłam błyskawiczne postępy w rysowaniu i lwy zaczęły wyglądać trochę bardziej jak lwy.

i_znowu_maroko_by_maroko13.png
Róznica między tym rysunkiem a pierwszym to niecałe 2 miesiące.

Listopad 2006
maroko_character_sheet_2_by_maroko13.png

Bardzo chciałam by Maro była bardziej oryginalna, ludzie na DA rysowali piękne akcesoria a ja nie mogłam wymyśleć nic ponad proste bransoletki. Sama potem nie miałam chęci rysować ich na nowych pracach.

Maj 2007

i_can_stay_on_two_paws_by_maroko13.png

Po stworzeniu tego obrazka uznałam, że nareszcie zaczęłam odczuwać trochę satysfakcji z moich prac. Był on dla mnie ważny bo przy nim nauczyłam się nowych rzeczy w programie. Była to jakaś przemiana dla mojej galerii, głównie zaczęłam porzucać pikselowe kontury. Wreszcie zaczęłam rysować cienie.

Maroko miała na szyi krzyż, wtedy bardzo próbowałam być wierząca. Ten krzyż został z nią przez dłuższy czas.

bored_maroko__character_sheet_by_maroko13.png

Ostatnia zmiana Maro kiedy była lwicą. Od tej pory zmiany nie będą aż tak intensywne.
Wreszcie można też powiedzieć coś więcej o charakterze i historii.

Pokochałam anime, byłam zafascynowana tytułem Fullmetal Alchemist. Bransoletka którą Maro dostała nawiązywała do mocy, którą posiadali bohaterowie serialu. Maro zaczęła być postacią buntowniczą, zaczęła mieć jakieś przygody. Rysowana była w scenach walk z potworami z anime, były także fanarty z nią oraz bohaterami serialu, na szczęscie (uff) pozostały w szufladzie.
Gdzieś tam w międzyczasie z pasemka na włosach naprawdę zrobiło się u mnie pół blond czupryny.
Nit mnie jeszcze taką pamięta :D

31.08.2007
world_with_puzzles_by_maroko13.png

Ostatni rysunek z Maro-lwicą. Poznałam wtedy osobę, z którą bardzo się zaprzyjaźniłam, ale i łapałam przez nią doły. W tamtym czasie pojawiło się trochę "smutnych" obrazków.

20.10.2007

the_new_maroko_by_maroko13.png

Totalna zmiana Maro. Uszy zainspirowane grą Impressive Title, łapy zainspirowane hybrydą, która wystąpiła w Fullmetal Alchemist. Zostały do dzisiaj.
Koleżanka zrobiła dla mnie avatar na DeviantART z Maro z uroczo sterczącym do góry futerkiem pod szyją. Zostało do dzisiaj.
Wtedy jeszcze był czas kiedy dużo bawiłam się w pisane RP na forach czy Gadu-Gadu. Z jednego z nich pisanego dla śmiechu wynikło, że Maro jest wampirem. Nie pamiętam o co chodziło, ale goniła jakąs postać by ją ugryźć tym śmiesznym zębem (nie oceniajcie mnie, w 2007 roku miałam 13 lat).
Szalik miałam naprawdę a tatuaże powstały bo podkreślić jaka Maroko była "krejzi". >.<"

Coraz bardziej walnięta Maro

Wiecie, jak to jest...kiedy dzieciak dorasta, lubi się popisywać. Teraz jak o tym wspomnę to mi głupio, ale pozowałam na takiego śmieszka, wariata i głupola. Niestety ważne jest by wspomnieć ten okres kiedy mówi się o przemianie Maro. Na szczęscie szybko przestała być "wampirem".

look_here_by_maroko13.png

Bardzo lubiłam eksperymentować z jej ekspresją i obsadzać ją w różnych głupawych rolach. RPG na powaznie też mi się nudziło. Poza tym ktoś mnie do niego bardzo zniechęcił napastując mnie z erotycznymi "RPgami" z różnych numerów gg. Chyba wtedy Maro zmieniła swoją rolę, była już postacią, która służy jako moje artystyczne alter-ego. Jako dzieciak miałam mnóstwo problemów w domu a ona stała się też "wymyśloną przyjaciółką". Rysując ją jak robi to co ja, może czułam jakbyśmy robiły to razem? Wtedy stała się bardzo ważna, może nawet ważniejsza niż kiedykolwiek.
Niewykluczona, że pomogła mi się uporać z pewnymi sprawami mimo, że była tylko wyobrażeniem. Może stworzenie postaci odważnej, żartującej, nie przejmującej się opinią innych, tylko robiącej z siebie głupka i śmiejącej się z siebie pomogło mi poradzić sobie z wyśmiewaniem w szkole. Czasem myślałam "co zrobiłaby Maro" i przestawałam się przejmować złośliwościami. Bo Maro poszłaby zrobić sobie kanapkę i zeżarłaby ją w łóżku a potem usnęła w okruszkach czy coś.

crazy_guitarist_by_maroko13.png

Miałam w tamtym czasie elektryczną gitarę, oczywiście Maro musiała zostać z nią uwieczniona. Rysowałam ją kiedy przeżywałam wazniejsze lub mniej wazne rzeczy. Nawet godzinna lekcja na basie musiała zostać narysowana.


bass_by_maroko13.png

Warto wspomnieć, że Maro przeżywała ze mną też młodzieńczy bunt. Jak nosiłam pieszczochy i obroże, to ona także.

you_don__t_want_to_meet_me_by_maroko13.png

20.09.2010

Tak jak mówiłam, zmiany nie były już takie częste. Dopiero 3 lata później kombinowałam z gatunkiem Maro, z jej ukrytymi umiejętnościami. Bardzo fascynowały mnie wtedy modyfikacje ciała, ludzie którzy robią sobie rozdwojone języki i inne cuda. Maro miała wiec różne ogony w zależności od nastroju i ten język.

other_version_of_hybrid_by_maroko13-d2z4o71.png
evil_face_by_maroko13.jpg

Chodziłam wtedy na koncerty, mocno się wkręciłam w ten świat "metali", jeździłam do ludzi których poznałam w internetach i siedziałam u nich ile sie dało. Niektórzy mieli rodziców, którzy nie mieli z tym problemu, cieszyli się że jakaś koleżanka przyjechała na 2 tygodnie i nie muszą organizować wakacji swoim dzieciakom xD
Moi rodzice byli zajęci wrzeszczeniem na siebie czy coś, szczerze to do dziś nie wiem jak moje przypadkowe zniknięcia przeszły.

drifting_thoughts_by_maroko13-d3bjhop.png

Maro normalniała a ja odnajdywałam swój wewnętrzny spokój. Nie musiałam się przed nikim popisywać bo klasa do której trafiłam w plastyku bardzo mnie lubiła. Siedziałam w szkole do zamknięcia, nie chciałam wracać do domu.
lions_by_maroko13-d4sml4c.png

Choć Maro nie była juz jakims dziwnym wampirem, warto wspomnieć, że od 2008 roku konsekwentnie trzymałam sie takiego jej rozmiaru jaki sobie ustaliłam. Miała mieć 140-150 cm wysokości i to zostało aż do dziś.

6.12.2012

love_by_maroko13-d5nbxex.png

Po walniętej czy mangowej Maro nie ma już śladu. Stała się bardziej dziewczęca bo i ja taka zaczynałam być. Od jakiegos czasu byłam w związku a rysunki zaczęły być bardziej romantyczne, urocze. W 2011 zaczęłam rozmawiać z moim chłopakiem o furry, fursonach i innych tego typu rzeczach, na co on wyraził chęć posiadania własnej postaci.

17.06.2013

changes_by_maroko13-d69fdgs.jpg
maro_by_maroko13-d6bmxu5.png

Zmiana włosów. Nie zamierzałam tego robić ale okazało się, że po zmianie własnych kolorów nie mogłam się utożsamić z Maro jak kiedyś.
Zaczęłam myśleć o jej budowie ciała, by stworzyć jakąs unikalna tylko dla niej. I bardziej naturalną.
Wtedy też okresliłam, że Maro jest hybrydą niezidentyfikowanych gatunków, ale głównie wyróżnia się w niej lwa, tygrysa i psa. Tak, psa też. Maro potrafi szczekać jeśli chce.
Warto też dodac, że w tym czasie kiedy Maro zyskała czerwone włosy, wreszcie zmieniłam nick na FuzzyMaro (z Maroko13) i zaczęłam się starać by nie nazywano tej postaci Maroko, lecz po prostu Maro.

let_s_make_a_snowman_by_fuzzymaro-d89hgfv.png


2015

Unikalna budowa ciała Maro zaczęła powstawać dopiero w 2015 roku.
Moje rysowanie było do tej pory "na czuja" bez pomyślunku i logiki. Dopiero po plastyku miałam czas na dokładne studiowanie cudowy ciała dzikich kotów, uczenie się jak to wygląda.


Puchatość

meow__by_fuzzymaro-d96p5g8.png

Dalsze zmiany u Maro to jedynie szlifowanie jej budowy ciała i przede wszystkim dodawanie puchatości. Zaczęło mi na niej bardzo zależeć. Duże zmiany przeszedł także ogon.

2016 -2017

maro_by_fuzzymaro-da6hzx3.png

fuzzzzzzzzzzzzzzzy_by_fuzzymaro-da090tp.png

fuzzy_maro_laminated_two_sided_badge_by_fuzzymaro-db5tkdj.png
Aż tu nagle...
PERFEKCJA
playful_maro_by_fuzzymaro-dbaug5g.png

Myślę, że teraz mogę powiedzieć, że wiem jak Maro mogłaby wyglądać gdyby istniała. Wiele osób krytykowało jej ogon, że przecież żadne zwierze by nie mogło z takim wielkim ogonem swobodnie się poruszac. Ja jednak wychodzę z założenia, że skoro Maro jest postacią istniejącą w wyobraźni i na rysunkach, to niech sobie ma nierealistyczny ogonek, który pięknie wygląda, a jest niepraktyczny.


Nie wiem czy ktoś przebrnie przez ten post. Jeśli ktoś zdołał to dziękuję.

__at___magi_trainer__by_themarchef-db9f9z4.png

Offline

#3 22.10.2017 22:01

Kiara 0(Kiara 0)
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,815
Autor/ka awatara: Maroko The Great
Mów mi: Kiara
Partner/ka: Ibilis
Wiek postaci: Dojrzała dorosła
Cechy szczególne: dwukolorowe włosy, jasne pasy futra na przednich łapach
Inne nicki: Sayansi
Gatunek: lew
WWW

Odp: Genezy naszych postaci

Ogólnie to tak... moja postać ma już około 10 lat. Od zawsze utożsamiałam się z nią w taki sposób, że jesteśmy jedną i tą samą osobą. Nigdy nie była dla mnie osobnym bytem, wymyśloną przyjaciółką itd. - lwica-Kiara 0 to po prostu inny wygląd osoby-Aleksandry.
W związku z tym mój charakter to jej charakter.

Imię: Kiara 0
Dawno, dawno temu znalazłam i zarejestrowałam się na forum Maroko (liones.fora.pl), niestety nie jestem w stanie sprawdzić czy był to 2006 czy 2007 rok, ale gdzieś w tych okolicach. Wspominam o tym dlatego, że zostałam Kiarą Zero, ponieważ samo "Kiara" było już zajęte. :P

Mała ciekawostka - zanim trafiłam na forum Maro i błąkałam się po internetach, to parę razy podpisałam się jako Kovu, bo wydawało mi się, że można po prostu używać nazwy lubianej postaci. Później wpadłam na to, że jednak nick powinien być związany z płcią. xD


Okres: 2006/2007 forum Maroko
Wygląd: Jeszcze właściwie go nie było, ale pomyślałam, że skoro nazwalam się Kiarą, to wypada coś z niej wziąć. Tak też widząc, że Maroko rysuje poprosiłam o pierwsze przedstawienie mojej postaci. Z pewnością powiedziałam wtedy, że "wyglądam jak Kiara z filmu, tylko z brązową grzywką i tatuażem z lwem w słońcu na piersi" (pierwotnie ten pomysł nie miał żadnej przyczyny).
P4Q6KxG.png

Potem próbowałam powtarzać i rozwijać wygląd zaproponowany przez Maro, oczywiście na swoim poziomie:
swDX7CC.pngc8T5tZR.png

Charakter: Pamiętam, że postrzegałam wszystkich na forum jako zgraną paczkę znajomych i tak się zachowywałam, żeby mnie wszyscy polubili.


Okres: od 04.02.2007 założenie forum
Wygląd: Przez długi czas nic nie zmieniałam, w końcu mój opis był bardzo prosty. Po jakimś czasie próbowałam wytłumaczyć skąd wziął się mój tatuaż, poprzez tworzenie historii Kiary (miał to być rodowy znak przekazywany z pokolenia na pokolenie).

Charakter: Na początku forum Stado było po prostu zgraną paczką znajomych i to przez dłuugi czas wyłącznie damską (pierwszym lwem w historii został Hassan, drugim Kowu, a trzecim Nit). :P Kiara bawiła się ze wszystkimi jak równy z równym. 


Okres: 2008-2009 - okres avatarów z IT
Wygląd: Odkryliśmy Impressive Title i zauważyłam, że dzięki temu, że możemy tam tworzyć postaci, to screeny świetnie będą nadawać się na avatar, taki jak ten:
1ecR7LJ.png
W gruncie rzeczy mój wygląd się nie zmienił, ale IT pozwalało na eksperymentowanie, dlatego też na ujęciu powyżej mam gruby ogon i blizny na zadku. :D Do dziś uwielbiam rogi! :good:
W tym okresie, także dzięki IT powstała druga - zła wersja mojej postaci:
ssv3ccF.jpg

Charakter: Stado zaczęło się rozrastać. Jako admin czułam się odpowiedzialna za forum, ale forum = Stado i zaczęłam postrzegać i być postrzegana jako królowa. Nie ukrywam, że bardzo mi się to podobało, nawet jeśli nie starałam się wykorzystywać swojej pozycji to jednak w końcu znalazłam grupę, w której czułam się ważna.


W ramach wyjątku pozwolę sobie przedstawić art Hassana, ponieważ jest to jedyna praca ze mną w wersji anthro:
XhbOHAW.jpg


Okres: 04.2011 - Roleplay w Krainie Nocy
Wygląd: Podczas jednej z przygód w Krainie Nocy znaleźliśmy tajemnicze jeziorko. Jeśli spojrzeć na taflę wody lub co gorsza się w nim wykąpać, to osoba zmieniała płeć. Nie poprzestałam na samej zmianie płci, bo chciałam mieć trzy wersje. xD Moja normalna z grzywką zamieniała się w zwykłą lwicę bez grzywki i dopiero ta w lwa, co też natchnęło mnie do próby przedstawienia siebie w męskiej wersji, która przez długi czas służyła za av:
gtNJFND.png
Nawet Sambirani zrobiła mi portrecik z tej okazji: :good:
0hym93m.jpg

W związku z długim trzymaniem przeze mnie męskiego ava, Maro się zlitowała i na szybko narysowała poniższą pracę:
jdSyFZR.png
Dopiero teraz zauważyłam że nie zgadzają się kolory, bo oczy powinny być niebieskie, a nos różowy, ale najwyraźniej nigdy mi to nie przeszkadzało. :P

Charakter: Bo ja wiem... Stado zawsze było dla mnie bardzo ważne. Była chwila kiedy nieco zaczęło mi przeszkadzać, że robi się różnorodne, bo nie zawierające wyłącznie lwów, ale w sumie... niech każdy ma fursonę, jaką czuje. :)


Okres: 03.02.2013 - 12.04.2014 - Zniknięcie
01.2013 - odświeżenie wyglądu przed powrotem

Wygląd: Pomyślałam, że może warto by coś w sobie zmienić, po tylu latach i oczywistym było dla mnie, że zmianę tę powinna przedstawić Maro jako autorka mojego pierwszego portretu. Dzielnie pracowała nad zaprojektowaniem np. moich włosów, bo nie miałam sprecyzowanej wizji. Dałam do zrozumienia tylko, że chcę przestać być tak mocno pomarańczowa oraz, że chcę dodać do postaci mój prawdziwy kolor włosów (jestem blondynką), ale i zachować trochę dotychczasowego brązowego.
Żeby jeszcze był jakiś bajer to poprosiłam o paski jasnego futra na nogach, tak, jakby wychodząc od palców oplatały przednie łapy. [Pro tip dla osób chcących mnie narysować - te paski powinny zawijać się w przeciwne strony, nie w tą samą - drobny błąd Maro].
I tak, Maro chyba chciała mi zrobić niespodziankę i już po opublikowaniu rysunku poinformowała mnie że moja fursona jest gotowa i publicznie dostępna.
Weszłam i trochę się zaniepokoiłam bo jednak nie takie było moje wyobrażenie (choć dzis podejrzewam, że winą rozbieżności w naszym spojrzeniu na pierwszą wersję arta mogła być różna kolorystyka monitorów, na których go oglądałyśmy). Zgłosiłam więc małą reklamację i poprosiłam o skorygowanie kolorów.
Przedstawiam obydwa arty dla porównania:
8RmNQtk.png YT4vzjF.png
Póżniej moja nowa wersja zostałą także uwieczniona w artach z okazji urodzin od Sambirani: (dzięki za nastoletnią wersję :D )
1BOpO9s.png
i Maroko:
7tV4Sbn.jpg
i w ramach Pocztu adminów i moderatorów:
SMf0IyR.png

Charakter: W trakcie zniknięcia bardzo brakowało mi Stada. Chciałam znaleźć choć jego namiastkę i przez jakiś czas udzielałam się na futrzaki.org.
Teraz Kiarze jest trochę smutno, że Chat zamarł na rzecz Telegrama i ma wrażenie, że jej przyjaciele stali się tam bardziej fandomem futrzaków niż Stadem.  :|

Offline

#4 23.10.2017 16:40

Ognik(Ognik)
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 12.03.2013
Liczba postów: 5,546
Autor/ka awatara: Maro
Mów mi: Jak chcesz
Wiek postaci: 23 lata ludzkie
Inne nicki: FireLion
Gatunek: Lew
WWW

Odp: Genezy naszych postaci

18.04.2013
Powstał mój pierwszy awatar na forum, który z czasem posłużył mi za wygląd mojej postaci. Jasny lew z rudą grzywą, rudym pyszczkiem i niebieskimi oczami. Posiadał bliznę na lewym oku. Kolorystyka inspirowana kolorami mojego owłosienia oraz oczu (z powodu ograniczonych możliwości, użyłem innych odcieni, bardziej standardowych). Został stworzony w kreatorze lwiątek i wyglądał tak:
1.png

13.06.2013
Napisałem pierwszego posta moją postacią, więc uznaję, że to dzień, w którym ta postać powstała. Jako, że na awatarze miałem lwiątko, to postanowiłem, że postać będzie w tym wieku. Za imię posłużył mi ówczesny nick na forum.

Imię: Fantlk.
Wiek: Lwiątko (w podobnym wieku, co Simba w filmie).
Charakter: Wzorowany na mnie. Jednak zdecydowanie bardziej towarzyski oraz w przeciwieństwie do mnie, nie był nieśmiały. No i był zdecydowanie dojrzały jak na swój wiek.
Historia: Uciekł ze swojego stada i przybył na Lwią Ziemię.
Wygląd: Tak jak wyżej. Jasny lew z rudą grzywą, rudym pyszczkiem i niebieskimi oczami. Posiadał bliznę na lewym oku.

Rysunki postaci wykonane przez artystów z forum:
GoldenLion:
2.png
Sambirani:
3.png
Madame Carotte:
4.png
Rysunki stadne:
24.jpg
25.png

16.10.2013
Pierwsza zmiana wieku postaci. Stał się nastolatkiem (w latach ludzkich był w wieku ok. 15 lat). Na moją prośbę, Sambirani narysowała, jak wyobraża go sobie w tym wieku. I taki wygląd od tej chwili posiadał. Nie różnił się jednak bardzo. Był większy i miał trochę dłuższą grzywę (w tym fragmenty na klacie). W podobnym czasie zostały również wprowadzone zmiany do charakteru. Stał się podejrzliwy i bardziej złośliwy.

Rysunki wykonane przez artystów z forum:
Sambirani:
5.png
GoldenLion:
6.jpg
Madame Carotte:
7.png
Souri:
8.jpg

30.12.2013
Zmiana imienia postaci. Souri stwierdziła, że na rysunku wykonanym przez nią, grzywa mojej postaci wygląda jak ogień. Z tego powodu będzie go nazywać FireLion. I takie imię mu po tym nadałem.

26.02.2014
Została zmieniona historia. Chociaż można powiedzieć, że została uzupełniona, bo ówczesna zawierała bardzo mało informacji. Powstała jednocześnie pierwsza KP (jako, że nie mam dostępu, do całości, to odtworzę ją częściowo, pomijając informacje, które są oczywiste, takie jak rasa).

Imię: FireLion.
Wiek: Nastolatek (w ludzkich ok. 15 lat).
Charakter: Miły, pomocny, podejrzliwy, unika konfliktów.
Historia: Urodził się jako syn przywódców pewnego stada i miał w przyszłości sam nim zostać. Niestety, gdy był lwiątkiem, jego stado zostało zaatakowane przez wrogie lwy, które były silniejsze i bardziej wyszkolone. Zabili całą jego rodzinę i pozostałych członków stada. On sam cudem uciekł i tym samym uniknął śmierci. W owym zdarzeniu otrzymał bliznę na lewym oku.
Wygląd: Tak jak na rysunkach.

Rysunki wykonane przez Swahili:
9.png
10.png

29.06.2014
Oficjalnie zostaje ogłoszone, że jest biseksualny.

07.09.2014
Na forum KL PBF zacząłem zgrać tą postacią w pełnoletnim wieku (ok. 20 lat). Wygląd dorosłej postaci został wymyślony przez Souri. W wyglądzie zmieniła się długość grzywy. Teraz grzywa była pełna. Powstał również pierwszy rozbudowany opis charakteru.

Charakter: Na ogół jest miły, przyjazny i stara się zawsze pomóc w miarę swoich możliwości. Gdy się z kimś pokłóci, potrafi być mściwy, potrafi jednak bardzo szybko przebaczać. Lubi wszelkie przygody. Jest również podejrzliwy w stosunku do innych.

Rysunek wykonany przez Souri:
11.jpg
Lineart pokolorowany przeze mnie, a pocieniowany przez Licho:
12.jpg

07.04.2015
W grze Impressive Title powstała wersja postaci, która była rzeczywiście ognistym lwem. Jego wygląd jednak różnił się kolorem pyszczka, który był jasny.
13.jpg

08.09.2015
Kolejna zmiana imienia. Tym razem na Ognik. Jest to skrót od nicka OgnistyLew, którego używałem w Feral Heart i Impressive Title.

22.11.2015
Zmiany w historii i charakterze. Ówczesna historia została przeze mnie całkowicie odrzucona i zastąpiona nową. Natomiast charakter został maksymalnie zbliżony do mojego (z małymi różnicami). Na potrzeby KP, aby być jak najbardziej obiektywnym, poprosiłem kogoś o opisanie mnie wg jego odczuć, co następnie po drobnych moich poprawkach trafiło do rubryki charakter.

Imię: Ognik.
Wiek: Nastolatek.
Historia: Urodził się w lwim stadzie. Jednak nie odpowiadało mu życie stadne i wolał spędzać czas w samotności. Gdy tylko osiągnął wiek, w którym był już samodzielny, odszedł ze stada. Jednak z czasem samotność zaczęła mu przeszkadzać.
Charakter: Jest nieśmiałym osobnikiem, bardzo nieufnym, który uważnie rozważa każdy swój krok. Nie ufa innym, jest zamknięty w sobie, jednak potrafi się otworzyć, jeśli nabierze do kogoś zaufania, co zajmuje naprawdę wiele czasu. Uważnie strzeże swoich tajemnic i stara się, aby nikt nie wiedział o nim zbyt wiele, z ostrożności. Zawsze jest gotów pomóc osobnikowi, który akurat tego potrzebuje. Jeśli już komuś zaufa i się przed nim otworzy, jest bardzo miły, aczkolwiek często sarkastyczny.

2016
Kolejna zmiana wieku postaci. Od teraz postać ma ten sam wiek, co ja i starzeje się razem ze mną. Oficjalnym wyglądem stał się ten z pełną grzywą.

Screeny z IT:
14.jpg
15.png
Wersja z jasnym pyszczkiem wykonana przez Rukię z IT:
16.gif

15.05.2016
Powstała pierwsza wersja anthro. Krótsza grzywa niż w wersji feral.

Rysunek wykonany przez Ikovank z IT:
17.png

20.09.2016
Powstał rysunek postaci feral z trochę mniejszą grzywą. Z wyglądu zniknęła blizna na oku.

Rysunek wykonany przez Leah:
18.png

05.11.2015

Wersja anthro wykonana przez Leah:
19.png

19.07.2017
Grzywa postaci została oficjalnie skrócona. Na postawie sugestii Leah został też zmieniony kolor pyszczka na jasny.
20.png

30.07.2017
Został ujednolicony wygląd postaci feral i anthro.
21.png

Screen z IT:
22.PNG

Aktualny wygląd feral i anthro:
Anthro:
Rysunek wykonany przez Maro, Madame Carotte i Cynkę:
23.png

Feral:
Rysunek wykonany przez Maro:
26.png

Ostatnio edytowany przez Ognik (07.10.2018 14:28)


"Wszyscy jesteśmy złączeni w wielkim kręgu życia" - Jego Wysokość Król Mufasa
Lwia Ziemia i okolice, Nowe Tereny - feral, Schizy - anthro

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman