Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie


Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

Umarł 2020. Niech żyje 2021!!

Wszystkiego Dobrego i normalności w 2021 życzy administracja Stada Lwiej Ziemii!

#1 15.09.2017 10:34

Ashera
Użytkownik
Data rejestracji: 15.04.2015
Liczba postów: 163

Janja

Przywódca klanu hien ze Złej Ziemi, arcywróg Kiona. Wiecznie głodny. Tworzy wiele planów (wszakże jego imię znaczy "przebiegły"), lecz do tej pory żaden z nich nie wypalił. Co o nim sądzicie?

Mi osobiście jest żal Janjy i jego klanu. Może i jest chciwy, ale najczęściej poluje po prostu z głodu - na Złej Ziemi nie ma żadnej zwierzyny łownej. Niektórym hienom nawet widać wystające żebra :/ Czy Lwia Straż nie mogłaby pilnować, żeby hieny nie polowały za dużo zamiast całkiem im tego zabraniać, nawet gdy jakaś zwierzyna wejdzie na ich terytorium?

tumblr_o25c53rGA61sui0xlo6_r1_500.gif
Swoją drogą Janja jest zaskakująco przystojny jak na postać z Disney Junior xD

Ostatnio edytowany przez Ashera (15.09.2017 13:49)

Offline

#2 15.09.2017 13:02

Kravariss
Użytkownik
Lokalizacja: Królestwo Siedmiu Władców
Data rejestracji: 27.09.2016
Liczba postów: 257
WWW

Odp: Janja

Nie jestem za bardzo w serialu jako tako, ale wydaje mi się że to głównie ze względu na fabułę. Kion potrzebuje wrogów, żeby mieć jakieś przygody, które wciągnęłyby widownię, a zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie - choć moim zdaniem rzeczywiście logiczne i właściwie o wiele bardziej sprawiedliwe - ograniczyłoby konflikty z hienami. A konflikty to siła napędowa niemal każdej historii, w końcu widzowie nie lubią się nudzić. [Drrrama]
To właściwie klasyczny wzór bajek dla dzieci: ten zły obmyśla plan jak przechytrzyć dobrego, dobry zamiast tego przechytrza złego albo wykorzystuje zły plan antagonisty przeciw samemu antagoniście, dobry wygrywa, zły obmyśla kolejny plan i tak dalej. I fabuła idzie do przodu.
Mogę się mylić, w końcu znam serial tylko pobieżnie.
Może dopiero pod koniec serialu zrobią coś podobnego do Twojej propozycji, kto wie? W końcu hieny to naturalni bywalcy Afryki, zresztą też bardzo potrzebni dla ekosystemu. Ponoć ktoś właśnie pozwał Disneya za to, że w KL tak negatywnie przedstawiono te zwierzęta XD

... Zgadzam się, jest przystojny :DDD


Hey, is it hot in here or is that just me?

Offline

#3 15.09.2017 18:29

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 22.04.2011
Liczba postów: 570

Odp: Janja

Ashera napisał/a:

Mi osobiście jest żal Janjy i jego klanu. Może i jest chciwy, ale najczęściej poluje po prostu z głodu - na Złej Ziemi nie ma żadnej zwierzyny łownej. Niektórym hienom nawet widać wystające żebra :/ Czy Lwia Straż nie mogłaby pilnować, żeby hieny nie polowały za dużo zamiast całkiem im tego zabraniać, nawet gdy jakaś zwierzyna wejdzie na ich terytorium?

A czy to rzeczywiście jest tak jak to tu opisujesz? Jasiri opisywała wszystko z nieco innej strony -> hieny aż tak nie głodują bo "sprzątają po lwach" i zjadają resztki, które zostawiają inne drapieżniki. Nikt nie zabrania nikomu zapolować o ile naprawdę to musi zrobić by przeżyć i jest to jedyny warunek do przestrzegania Kręgu Życia.
Za to Janya i jego ekipa, dbają tylko o samych siebie. Nie polują ile muszą, a tyle ile chcą. To nie tak, że Kion zabrania hienom polować na zwierzęta, które zawędrują na ich terytorium. Po prostu Janya i jego paczka zabiją każde zwierze, które zawędruje na ich terytorium nawet gdy nie będzie głodny. Oni robią dokładnie to samo co Ed, Shenzi i Banzai, a efekty działań hien na LZ można było zobaczyć za panowania Skazy gdzie ostatecznie zabrakło jedzenia dla drapieżników.

Jeśli chodzi o jego osobowość to może i jest przebiegły, ale bystrością to on nie grzeszy. Jego plany można przyrównać do sprzedawania lodówek gdzie klientem docelowym są Inuici. Jego plany może i są dobre, ale nigdy nie bierze pod uwagę wszystkich możliwości i ostatecznie zawsze przegrywa.


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman