Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#31 07.10.2017 16:18

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 374

Odp: Galeria Krävariss

By oswoić kolory najlepiej jest duzo malowac, mieszac je. Malowanie farbami moim zdaniem lepiej pozwala je okiełznać niz na komputerze. W digitalu jednak tez sie da. Najlepiej raz dziennie otworzyc sobie jakieś ładne, wyraźne zdjęcie i malować tzw speedpainting. 20-40 minutowy szkic malarski. Pokażę to na przykladzie Meorow z Da.

Dawniej rysowała pełne sceny przesycone detalami, chciala pokazać wszystko naraz, wprowadzala chaos.

in_london_by_meorow-d8f72qv.jpg

white_by_meorow-d9ey774.jpg

Później jednak jej styl bardzo się zmienił. Postanowiła podejsc do malowania jak impresjonisci, którzy chcieli pokazywać na obrazie to co ich urzekło, wyróżniać np promienie słońca które pieknie sie na czymś ułożyły, albo skupic sie na kompozycji, nie dajac innym elementom obrazu takiej uwagi.
To była bardzo dobra decyzja, meorow bardzo okiełznała kolory i światłocien, jej prace stały się o wiele lepsze i bardziej ujmujące. Nabrała wprawy robiąc codziennie 1 speedpainting.

7c8097136b80658652d739f99b58ebdd-dboo87f.jpg

c0bdd978f499812aba87f29ec4e978b3-dbii0wk.jpg

98bcf2dc4d9727fe81fa6c1133fc4ff6-dbfy2kw.jpg

a8a13d556af9b7c1f23794decce75ebe-db70ves.jpg

Bardzo polecam Tobie i każdemu kto rysuje i maluje spróbowania takiego podejścia aby znacząco podniesc swoje umiejętnosci. Sama moge potwierdzic ze to dziala. Kiedy byłam w plastyku, raz w roku wyjezdzalismy na plener malarski na 2 tygodnie robiac dokladnie to  samo ale farbami, no i oczywiscie cwiczac widoki oraz architekture zamiast zwierzat, z wiadomych względów. Choc przed tymi wyjazdami wiele lat malowalam, dopiero na nich zrozumialam jak operowac kolorem.

#32 07.10.2017 16:40

Kravariss
Użytkownik
Data rejestracji: 27.09.2016
Liczba postów: 176

Przykłady które podałaś są przepiękne, jednak bardzo odbiegają od tego, co próbuję osiągnąć jeśli chodzi o moje umiejętności artystyczne. Malowanie farbami to zupełnie nie moja bajka, musiałabym mieć odpowiednie narzędzia i miejsce w domu. Digitalpainting ciągnie mnie bardziej, niż malowanie tradycyjne ;) Ponadto w swoim stylu chciałabym wyrobić pewną, ostrą kreskę oraz cienie, w obrazkach stosować dość intensywne kontrasty, typowo bajkowe. Podam przykłady trzech artystów, których pracami i stylami się inspiruję, żeby pokazać, co mam na myśli c;

the_hanging_tree_by_skailla-dboh5vt.png
over_the_darktide_and_ahead_by_skailla-dblhgsg.png
down_the_west_side_by_skailla-day6saq.png
saudade_by_skailla-dawpqxa.png

let_the_rain_fall_over_me__by_mlle_kamichat-d6358tu.png
co__till_i_find_you_by_mlle_kamichat-d62vd17.png

ebc__peak_by_kaisertiger-d4uk3k1.png

Można mnie znaleźć na DA pod nickiem KravaLioness c;

#33 09.10.2017 11:07

Maro
Użytkownik

To ja to rozumiem ale zachęcam do robienia również takich speedpaintow by zrozumieć kolory. A te prace "główne " robić w taki właśnie sposób jaki Ci się podoba.

#34 09.10.2017 20:48

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,678

Piękne prace przedstawiłaś, Maruś, choć myślę że osiągnięcie umiejętności dowolnego ze wspomnianych tu artystów było by dla nas wszystkich bardzo pożądane. :good:

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#35 20.10.2017 23:20

Kravariss
Użytkownik

Lecą obrazki ;3 Niestety ostatnio mam niezwykle mało czasu na jakiś porządne arty z tłem i szczegółami ;/

Ukryta treść

Pierwsza prawdziwa próba wykreowania własnego stylu (dlatego też ma tyle usterek ;P ):

comic_style_luka____shiny_luka__by_kravalioness-dbojoo0.png

Symbol Zachodniej Lwiej Straży:

the_west_lion_guard_symbole_by_kravalioness-dbpkjn4.png

Cover do planowanego komiksu mojego autorstwa:

tlk__forgotten_story___ramsay_s_reign_cover_by_kravalioness-dbpw1uc.png

Portret jednej z moich postaci:

vath_by_kravalioness-dbqo3wl.png

... I kolejny portret ;3 Tym razem ta sama lwica, ale z zapiętymi włoskami:

luka_augzoyowa_by_kravalioness-dbr6yrb.png

#36 21.10.2017 12:19

Kiara 0
Administrator

W pierwszej postaci bardzo podobają mi się tylne łapki, choć w porównaniu do nich przednie wydają się napakowane.
Kolega Ramsay wygląda dobrze, choć łapa którą trzyma wydaje mi się za mała, i musiałam się trochę zastanowić co to jest to białe, bo myślałam że to jakiś kryształ. Przypuszczam, że ptaki umiesz mniej niż lwy, więc jeśli ten kruk był jedną z pierwszych prób to wyszedł świetnie. :)

Przedostatni obrazek - uważam że nie ma się do czego przyczepić, choć nie przepadam, za rysowaniem tego co jest pod włosami. :P
Fajna ta spinka, choć trochę creepy. Tutaj jednak chciałabym zwrócić uwagę na dolną szczękę - moim zdaniem jest za mało podkreślona, przez co wygląda na tyłozgryz.

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg

#37 21.10.2017 12:39

Kravariss
Użytkownik

Bardzo dziękuję za opinię! Rzeczywiście ogólnie nad łapkami muszę trochę popracować, heh c": Zawsze mam z nimi problem. Kruka rysowałam pierwszy raz, więc tym bardziej bardzo mi miło, że Ci się spodobał :D Za to nie za bardzo rozumiem, co miałaś dokładnie na myśli kiedy wspomniałaś o rysowaniu tego, co jest pod włosami. Chodzi o ten koralik i piórka? Za spineczkę służy czaszka surykatki z Ziemi Wyrzutków, więc jak najbardziej ma być creepy ;)

Tutaj nieco poprawiłam tę dolną szczękę, czy teraz wygląda lepiej, czy powinnam uwydatnić ją jeszcze trochę?
untitled94_14_by_kravalioness-dbr8ug6.png

#38 21.10.2017 20:49

Maro
Użytkownik

Rysujesz piękne i bardzo charakterystyczne pyszczki. Podziwiam też zgrabne linearty :D

#39 22.10.2017 12:33

Kiara 0
Administrator

Poprawa szczęki poszła w dobrym kierunku, dalej nie namawiam, bo to jednak Twój styl.  Co do rzeczy pod włosami - chodzi mi o to że zaakcentowałaś kontur oka i brwi, które powinny być całkiem niewidoczne pod włosami.

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg

#40 20.11.2017 18:08

Kravariss
Użytkownik

nuka__stop_torturing_my_ear__by_kravalioness-dbst5lx.png

a_very_different_nadra_fanart_by_kravalioness-dbtnhhd.png
(Autorką designu tej postaci jest Nadra - https://hydracarina.deviantart.com/art/ … 419803547)

kirra__outlander_luka__reference_2017_by_kravalioness-dbu6sri.png

fish_hunter_by_kravalioness-dbu86vg.png

#41 20.11.2017 20:18

Des
Weteran
Data rejestracji: 06.11.2011
Liczba postów: 1,223

Kovu z rybką jest taki uroczy! :)
Po za tym uwielbiam jak robisz grzywy/włosy wyglądają świetnie!

tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

#42 20.11.2017 20:38

Kravariss
Użytkownik

Dziękuję! ^///^

#43 22.11.2017 00:40

Maro
Użytkownik

Bardzo mi się podoba ten czysty i piękny ref sheet, ale i ten portret z rozwianymi włosami :) Super!

#44 06.01.2018 22:52

Kravariss
Użytkownik

Nowości c;

Ukryta treść

anna_blue_by_kravalioness-dbxdh60.png

ti___a_gift_for_happah_dappah_by_kravalioness-dbwfje5.png

we_all_need_changes_by_kravalioness-dbwyywn.png

I na koniec zaktualizowana wersja poprzedniej refki, z poprawionymi proporcjami i nieco zmienionymi kolorkami. Luka ma tu mniej pyzaty pyszczek ;P

luka__reference_sheet_2018_by_kravalioness-dbz18p5.png

Stara wersja: kirra__outlander_luka__reference_2017_by_kravalioness-dbu6sri.png

Ostatnio edytowany przez Kravariss (06.01.2018 23:01)

#45 07.01.2018 15:08

Nit
Administrator
Data rejestracji: 31.12.2008
Liczba postów: 10,031

Jestem pod szczerym wrażeniem. Tak jak napisała Maro - te rozwiane włosy są świetne. Miałaś jakiegoś refa? ^^
I Kovu z rybką. <3

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#46 07.01.2018 15:09

Camille
Weteran
Data rejestracji: 31.12.2010
Liczba postów: 2,868

O kurczę... Boskie!
*wmurowało ją więc nie napisze niczego więcej*

:dusi:  Samiii! Kocham Cię za TO :dusi:
A tutaj galeryjka:
x X x X

#47 07.01.2018 16:01

Kravariss
Użytkownik

Aww, dziękuję Wam! ^^

Miałaś jakiegoś refa?

Jedynie ten obrazek, do którego link wcześniej podałam ;P

#48 08.01.2018 14:18

Kiara 0
Administrator

Co do refa - twarz się zmieniła na lepsze, ale uważam że poprzednie włosy były fajniejsze.

Sądząc po zmniejszonym ciele to trochę się odmłodziłaś?  :P

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg

#49 08.01.2018 17:21

Kravariss
Użytkownik

twarz się zmieniła na lepsze, ale uważam że poprzednie włosy były fajniejsze.

Ale ona nadal ma tą poprzednią upiętą fryzurkę ;P Dlatego właśnie refka jest jakby "rozszerzona" po linii przerywanej. Luka na samym początku ff ma grzywę rozpuszczoną, a dopiero od odcinka siódmego, gdy postanawia wydorośleć, zaczyna ją spinać c;

Sądząc po zmniejszonym ciele to trochę się odmłodziłaś?  :P

Chyba nie do końca rozumiem...

#50 08.01.2018 17:38

zagaa
Użytkownik
Data rejestracji: 25.12.2017
Liczba postów: 11

Świetne rysunki !!! c;
Ale zastanawia mnie jedno: Jak Ty to robisz? Masz może tableta graficznego?

Po moim av'ku widać, że nie do końca mam talent... {pierwsze podejście do gimpa...}

Ostatnio edytowany przez zagaa (08.01.2018 17:39)

As long as you live here, is important who you are...
You are a LION.

#51 08.01.2018 17:45

Kravariss
Użytkownik

Dziękuję ;D
Owszem, mam tableta graficznego, ale od niedawna. Wcześniej używałam normalnego tableta z systemem Android do rysowania i zdecydowana większość mojej tutejszej galerii jest właśnie na nim wykonana (ale ile nerwów się najadłam przez kijowy sprzęt i kijowy program to aż szkoda gadać )

Hej, każdy może nauczyć się rysować c; Ja zaczęłam stosunkowo niedawno, gdybyś tylko zobaczyła moje prace sprzed tego czasu... Aż włos siwieje ;P Ale warto próbować iść do przodu, bo po jakimś czasie naprawdę widać efekty ^^ I jestem pewna że tak i będzie w Twoim przypadku.

Ostatnio edytowany przez Kravariss (08.01.2018 17:45)

#52 09.01.2018 10:06

Kiara 0
Administrator

Kurcze, zgadzam się, że najważniejsza jest praca nad sobą, regularne rysowanie dzień po dniu. Brak mi do tego zapału od dawna. :<

Co do zmniejszonego ciała - oglądając wczoraj ten temat na telefonie miałam wrażenie że na nowym refie zmniejszyłaś ciało, pozostawiając głowę tej samej wielkości i wyglądało mi to na odmłodzenie postaci. Choć i tak nie jestem pewna z jakim wiekiem identyfikujesz swoją postać.

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg

#53 15.02.2018 22:17

Kravariss
Użytkownik

Ugh... dawno niczego nie wrzucałam (głównie dlatego, że miałam potwornego art blocka, bleh), dlatego tego wieczoru wrzucę moją dzisiejszą zwyczajną stronę ze szkicownika. Ponieważ ostatnio na pełnowymiarowe obrazki nie mam zbytnio siły, a wyszłam trochę z wprawy, postanowiłam przyjąć taki challenge - podobno bardzo pomagają się rozwijać szybkie, luźne szkice i od kilku dni zapełniam jedną stronę szkicownika randomowymi obrazkami, na żadnym z nich nie skupiając się więcej niż piętnaście-dwadzieścia minut. Powiem szczerze, że na razie działa to bardzo dobrze. Na dzisiejszej stronie są same znane Wam postacie z KL, dlatego pomyślałam, że ją tutaj wrzucę c; Przy okazji będę miała też motywację na kolejne strony, bo konstruktywna krytyka zawsze daje mi jakiegoś tam kopa.

stronaszkicownika_by_kravalioness-dc39yq6.jpg

Ta surykatka po prawej to postać z serialu Timon i Pumba, choć nie pamiętam jej imienia ;o

Swoją drogą miał ktoś kiedyś właśnie coś podobnego? - W sensie chwilową niechęć do rysowania? I jeśli tak, to jak sobie z tym, radziliście?

Ostatnio edytowany przez Kravariss (15.02.2018 22:18)

#54 15.02.2018 22:52

Nit
Administrator

Wooo, świetną kreskę sobie wyrobiłaś! Tak trzymaj, widać że szkicowanie daje ci boosta. ^^

Ja co prawda nie mam doświadczenia z rysowaniem, ale może to rutyna? Proponuję spróbować jakiś innych technik, pobawić się stylem lub podjąć się narysowania innych rzeczy niż zazwyczaj.

Krytykę mam tylko jedną - a gdzie coś z pełnym ciałem? :D

#55 15.02.2018 23:01

Kravariss
Użytkownik

Dziękuję, Nit! c;
Stylem bawię się cały czas, bo wciąż próbuję odnaleźć swój... własny, niepowtarzalny ;) Myślę, że to nie tyle kwestia rutyny, co zniechęcenie. Miałam kilka ciekawych pomysłów na arty, ale kończyło się na tym, że usuwałam cały szkic, bo za chiny ludowe nie chciało wyjść tak, jak tego oczekiwałam. I potem brałam ołówek/rysik w garść od razu z myślą, że zapewne i tak nie wyjdzie jak powinno. Dlatego teraz skupiłam się na szybkich rysach, żeby skupić się na szybkim oddawaniu tego, co mam w głowie. Wtedy nawet gdy mi nie wyjdzie, to nie flustruję się z tego powodu, bo i tak nie poświęcam wiele czasu na jeden szkic ;)

Krytykę mam tylko jedną - a gdzie coś z pełnym ciałem?

Na innych stronach :D

Swoją drogą - to był Twój 10 000 post! Gratuluję! :DDD

#56 16.02.2018 11:12

Samburu
Użytkownik
Data rejestracji: 12.01.2012
Liczba postów: 292

Mam dużą słabość do ołówka, cieszą moje oko, a biorąc pod uwagę że zrobione przez ciebie szkice "na szybko" są bardzo ładne to poleciłbym ci narysować coś wolniej a większego - pisząc slangowo "grubszego"  :bigsmile:
Mnie inspirują komiksy - rysuję coś ołówkiem, skanuję i nanoszę kolory na kompie; może też coś takiego byś zrobiła?

Taste my Tails!

#57 16.02.2018 18:40

Kravariss
Użytkownik

Może wkrótce spróbuję jakiś większy szkic zrobić, kto wie ;) Choć zazwyczaj prace, które wymagają dużo pracy robię na komputerze w digitalu, ponieważ łatwiej jest nanieść w razie czego poprawki. Ale jeśli podsuniesz mi jakiś ciekawy pomysł, to mogłabym wykonać taki porządny szkic w szkicowniku c;

Mnie inspirują komiksy - rysuję coś ołówkiem, skanuję i nanoszę kolory na kompie; może też coś takiego byś zrobiła?

Szczerze mówiąc to za komiks zabieram się już od dłuższego czasu - mam zamiar zrobić angielski webcomic zatytułowany Ramsay's Reign - czyli komiksową wersję prequelu, który właśnie piszę (nazywa się Historia Ramsaya). Z szesnastu rozdziałów jestem akuratnie na dwunastym i chciałabym najpierw skończyć to opowiadanie, a potem zabrać się za pisanie angielskiego scenariusza na podstawie dialogów w tym opku. Mam już nawet okładkę, chyba publikowałam ją gdzieś we wcześniejszych postach tutaj:

tlk__forgotten_story___ramsay_s_reign_cover_by_kravalioness-dbpw1uc.png

Choć samo opowiadanie jest nie tylko o Ramsayu, ale też częściowo o jego młodszej siostrze... Zirze c;

Pierwszą stronę również mam już narysowaną i opublikowaną na DA, ale po napisaniu storyboardu będę ją przerysowywać, bo ma sporo usterek.

#58 16.02.2018 21:35

Samburu
Użytkownik
Data rejestracji: 12.01.2012
Liczba postów: 292

Kravariss napisał/a:

Może wkrótce spróbuję jakiś większy szkic zrobić, kto wie ;) Choć zazwyczaj prace, które wymagają dużo pracy robię na komputerze w digitalu, ponieważ łatwiej jest nanieść w razie czego poprawki. Ale jeśli podsuniesz mi jakiś ciekawy pomysł, to mogłabym wykonać taki porządny szkic w szkicowniku c;

Gdyby wypalił pomysł z książką to może okładka i co najmniej pierwsza ilustracja powieści?? ;].

Kravariss napisał/a:

Szczerze mówiąc to za komiks zabieram się już od dłuższego czasu - mam zamiar zrobić angielski webcomic zatytułowany Ramsay's Reign - czyli komiksową wersję prequelu, który właśnie piszę (nazywa się Historia Ramsaya). Z szesnastu rozdziałów jestem akuratnie na dwunastym i chciałabym najpierw skończyć to opowiadanie, a potem zabrać się za pisanie angielskiego scenariusza na podstawie dialogów w tym opku. [...]

Zacieram ręce, ale nie wywieram presji. Mi by się przydała taka presja, bo nie mogę ukończyć swojego rysunku :/

Ostatnio edytowany przez Samburu (16.02.2018 21:36)

Taste my Tails!

#59 19.02.2018 23:30

Nit
Administrator

Z ciekawości, myślałaś może nad uruchomieniem płatnych komiszy? ^^

#60 20.02.2018 00:18

Kravariss
Użytkownik

Tak, ale to w dalekiej przyszłości, kiedy (i jeśli) moje prace będą na tyle dobre, że nie będę rumienić się na ich widok i by ktokolwiek w ogóle chciał je kupić.

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman