Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

Umarł 2020. Niech żyje 2021!!

Wszystkiego Dobrego i normalności w 2021 życzy administracja Stada Lwiej Ziemii!

#1 07.06.2017 21:44

Ibilis
Administrator
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,510

Kolorystyka

Jak zapewne wszyscy, którzy oglądali obie części Króla Lwa (Hakuna Matatę pominę), zauważyli obie części różnią się stylem graficznym. Prócz uproszczeń wynikających z niższego budżetu Czasu Simby (wystarczy porównać dziwaczną anatomię postaci w kontynuacji, np długie szyje Nali i Kiary z okolic tego kadru simbas_pride_2599_thumb.jpg akurat dokładnego kadru brak, ale chyba większość kojarzy o który mi chodzi) w oczy rzuca się inna kolorystyka. Jakby nie patrzeć postacie występujące w obu częściach różnią się kolorami np. tlk_hd_5157_thumb.jpeg vs simbas_pride_2327_thumb.jpg (starałem się wybrać sceny o zbliżonym oświetleniu).
Tutaj: [link] i tu [link] natrafiłem na nieco bardziej wnikliwą analizę różnic kolorystycznych (np. o nałożeniu niebieskiego filtra na KL2 by uzyskać "mroczniejszą" atmosferę... co raczej okazało się słabym efektem).
Jakie są Wasze opinie na ten temat?

//Rany, coraz trudniej ostatnio znaleźć ciekawy temat na który się nie prowadziło już dyskusji... chyba, że przeoczyłem w swej sklerozie poprzednią dyskusję na ten temat.//

Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman