Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie


Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

#31 10.05.2019 09:20

Kamui
Użytkownik
Data rejestracji: 26.07.2018
Liczba postów: 83

Odp: Jaki film ostatnio widzieliście?

Wybaczcie post pod postem, ale chcę się z wami podzielić moim zaskoczeniem miesiąca!

Tegoroczny Escaperoom obejrzałam wczoraj, w sumie niechcący i, bynajmniej, nie z własnej woli. I powiem wam, że to był ostatni raz, kiedy oceniłam film książkę po okładce.
Moim zdaniem, Escaperoom jest... niezły O.o Przemyślany. Dzięki temu, na tle filmów grozy, jakie pojawiają się w ostatnich latach wypada wręcz fantastycznie!
Owszem, widać było ukłon w stronę Piły, Oszukać Przeznaczenie i Cube, ale, o dziwo, film nie był nawet przesadnie krwawy... Właściwie krwi było tyle, co z rany postrzałowej i rozbitej głowy xd I myślę, że to właśnie ujęło mnie najbardziej - śmierci poszczególnych bohaterów są jakieś takie... Dobrze ujęte. W sensie widzisz, że umierają na różne sposoby, ma to nietandetną, odczuwalną, dramatyczną otoczkę, ale nie jest tak, jak w przypadku Piły, że masz fantomowe bóle i odruch wymiotny.
Co prawda postacie narysowane zostały grubą kreską, fabuła należy do tych dość szablonowych, a ostateczny motyw utarł się już nieco na przestrzeni lat...
Ale ja bawiłam się bardzo dobrze :D Nie potrzeba było trzygodzinnej tyrady, dłużących się ujęć i irytujących monologów, żeby odczuć konsternację, niepokój, desperację, aż wreszcie prawie zwierzęcy lęk bohaterów (których nawiasem mówiąc można całkiem polubić). Każdy z nich ma jakąś historię i motywy działania, które określają go jako osobę i w trakcie akcji układają się jak puzzle.
Pomijając zakończenie, które zawsze jest kwestią gustu, Escaperoom, okraszony przyjemną dla oka scenografią i efektami to miła odmiana od hektolitrów krwi i nudy w kinie.
Także polecam, jeżeli ktoś ceni sobie nieco mocniejsze filmy ;]

Offline

#32 17.10.2019 22:39

BiP
Użytkownik
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 30.07.2019
Liczba postów: 41

Odp: Jaki film ostatnio widzieliście?

Niedawno byłem na filmie "Legiony" w kinie i po spoko piosence i zapowiedzi nastawiłem się na spoko film. Niestety, ale okazał się mega średni, bez piosenki z teledysku i melodii z zapowiedzi, a do tego wątek historyczny związany z legionami i walką o niepodległość Polski, został odsunięty na dalszy plan, bo sporo "akcji" toczył się wokół kobiety, której partner idzie na front i obiecuje jej powrót, potem jego kompania zostaje wybita przez Rosjan, a ona zakochuje się w innym sądząc, że on zginął. Niestety ale on wraca i robi jej mini awanturę, że ta już go zastąpiła. Ogólnie to film był raczej średni, a zakończenie takie trochę z dupy, które od tak nagle się pojawia i napisy końcowe, a tuż przed nimi, krótkie podsumowanie, że "legiony wywalczyły niepodległość dla Polski" .


CBDPMFl.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman