Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie


Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

Umarł 2020. Niech żyje 2021!!

Wszystkiego Dobrego i normalności w 2021 życzy administracja Stada Lwiej Ziemii!

#31 11.01.2014 21:24

Mabaya
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 11.01.2014
Liczba postów: 4

Odp: W jakiej epoce chcielibyście żyć? ;>

Prehistoria. Czemu? Nie wiem. xD Kiedyś ludzie byli inni... :(


Evil rules the world

Offline

#32 11.01.2014 22:41

Tiga
Użytkownik
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Data rejestracji: 26.12.2012
Liczba postów: 71

Odp: W jakiej epoce chcielibyście żyć? ;>

Moim zdaniem odpowiada mi ta epoka w której żyjemy wszyscy w tej chwili, najlepiej wciąż tutaj w Polsce. Niczego praktycznie nie brakuje, a człowiek jest istotą dominującą, której praktycznie nic nie zagraża. Jest nam ciepło w naszych domach oraz nikt w tej chwili nie boi się zwykłej grypy, że umrze, bo medycyna jest na wysokim poziomie. Oczywiście nie mówię tutaj o krajach trzeciego świata, w których sytuacja ma pewne problemy z poprawą. Bardzo mi się podoba w naszym kraju, może i jest skromnie, nie ma pracy, bo w np. do Warszawy zjeżdżają się ludzie z Łodzi etc.
Średniowiecze wydaje się być ciekawym okresem, ale należy pamiętać, co się wtedy działo. Liczne mordy, kradzieże w niektórych krajach były na porządku dziennym, wierzenie w zabobony i spory religijne. Palenie na stosach, tortury, znachorzy... od samych tych kilku wyrazów, aż telepie człowiekiem. Należy również pamiętać o tym, że przeszłości ludzie umierali na głupią próchnicę, a ostre migreny trzymały się człowieka klika dni.
Przyszłość wydaje się być również kuszącą epoką, ale niczego nie możemy być w niej pewni. Wszystko tak na prawdę z roku na rok może się gwałtownie zmienić i może być nawet i kilka scenariuszy.
Naukowcy cały czas informują o globalnym ociepleniu, ale ludzie mało co robią w kierunku poprawy. Nasz klimat może się znacząco zmienić. Lodowce się roztopią do końca i morze będzie zalewać tereny różnych nadmorskich państw, prze co ludzie będą musieli się wycofać wgłąb lądu. Tereny zaczną się pomniejszać i rozpoczną się kolejne wojny. Rozwój nauki pozwolił na wytworzenie bomb atomowych, więc najprawdopodobniej nasza planeta zamieniła by się jedynie w postapokaliptyczne zgliszcza rodem z Fallout-a 3 czy Metro2033.
To był jeden z ciemniejszych scenariuszy naszej przyszłości, w którym mogła mnie jedynie ponieść czarna fantazja, ale mam nadzieje, nie wydarzy się taka sytuacja przez następne stulecia, a jedynie rozwój technologi pozwoli ograniczyć spalanie CO2 i spowolnić proces globalnego ocieplenia. :)


"Technika czyni zawodnika, a nie szlifowane zanika"

Offline

#33 09.06.2014 12:36

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 12.03.2013
Liczba postów: 5,546
WWW

Odp: W jakiej epoce chcielibyście żyć? ;>

Mabaya, byli inni. W prehistorii ludzie byli bardzo zacofani.


baner.png
Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#34 26.02.2015 22:49

Torrez
Użytkownik
Lokalizacja: Suwałki
Data rejestracji: 03.09.2014
Liczba postów: 45

Odp: W jakiej epoce chcielibyście żyć? ;>

Ja chciałbym się przenieść na ziemie Polskie kilkadziesiąt lat przed chrzestem Polski i dogłębniej zbadać słowiańską wiarę.
Drugim miejscem jest starożytny Rzym lub Grecja, lubię tamtejsze klimaty :)
Trzecim miejscem jest po prostu ziemia w epoce dinozaurów, chce znaleźć dowód na istnienie smoków :D

//"Chrzestem" -> "chrztem". ~FL//

Ostatnio edytowany przez FireLion (27.02.2015 12:07)

Offline

#35 01.04.2015 08:27

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,817
WWW

Odp: W jakiej epoce chcielibyście żyć? ;>

Czytając poprzednią stronę zastanowiła mnie wypowiedź Nita i swoje pytanie kieruję do niego i tych z was, którzy też mieliby ochotę skoczyć w przyszłość:
Jeśli "chcieć żyć w jakieś epoce" rozumiemy jako "teleportujemy się teraz w wybrany czas" to czy wybranie przyszłości na pewno jest dobrym pomysłem? Nawet jeśli 100 lat w przód nie jest jakąś dużą odległością to ja bym się bała nieznanego. Ok, można trafić w czas spokoju i dalszego wielkiego rozwoju techniki, a można też w sam środek jakieś wojny światowej czy kryzysu ekonomicznego...


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#36 01.04.2015 13:51

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 08.03.2014
Liczba postów: 874

Odp: W jakiej epoce chcielibyście żyć? ;>

Ja najbardziej chciałabym żyć w Londynie za czasów epoki wiktoriańskiej albo tuż po niej. Wiem, że ludzie uważali, że od mycia się w wodzie można umrzeć, pacjenci w szpitalach leżeli po czterech na jednym łóżku, ludzie w nich umierali najczęściej przez to, że lekarze nie myli rąk po sekcji zwłok, bo nie wiedzieli o czymś takim jak drobnoustroje, a pionier światowej antyseptyki - Semmelweis w końcu skończył w psychiatryku, bo kazał pielęgniarzom myć ręce. Wiem, że Londyn był tak przeludniony, że ludzie musieli sobie wykupywać miejsca na łóżku i piętnastoosobowe rodziny mieszkały w jednym pokoju, oraz, że był tak zanieczyszczony, że w smogu z tych wszystkich fabryk nie widziałeś własnych stóp. Wiem, że nie istniało coś takiego jak renty albo ubezpieczenia zdrowotne, no i, że  tak w sumie to robotnicy nie mieli żadnych praw i pracowali za grosze od rana do nocy. Ale pomimo tego jakoś strasznie chciałabym mieszkać w tamtych czasach. Obserwować jak rozwija się przemysł, technika, powstają pierwsze kina, telefony, auta, samoloty. No i ten klimat tamtych czasów... Jazda dorożkami i chodzenie po targach tuż przed Bożym Narodzeniem.
Drugą epoką, w której mogłabym mieszkać są Stany Zjednoczone między rokiem 1865, a początkami XX wieku. Jednym z powodów jest to, że strasznie podobają mi się sukienki noszone przez kobiety w tamtych czasach (oczywiście białoskóre kobiety), a drugiego nie chcę zdradzić.
Trzecią epoką jest Polska za czasów PRL-u, bo jakoś tak oraz dwudziestolecie międzywojenne, też bo jakoś tak.
Co do przyszłości... Po przeczytaniu pewnej książki Lema raczej nie chciałabym tam się znaleźć :D


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#37 01.04.2015 14:47

Des
Weteran
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Data rejestracji: 06.11.2011
Liczba postów: 1,375

Odp: W jakiej epoce chcielibyście żyć? ;>

Ja najchętniej zamieszkałabym w starożytnym Egipcie. Na dworze jednego z faraonów, np. Echnatona lub Ramzesa. Jednak najchętniej to podczas rządów którejś z królowych jak Hatszepsut albo Kleopatry.

Kolejnym miejscem, byłaby Grecja. Życie w czasach rozwoju filozofii i demokracji. Wspaniała architektura, mitologia i kulty bogów. Zwłaszcza bogini Hekate, magia i w ogóle. Choć minusem jest fakt, że kobiety nie miały żadnych praw. Chyba, że Spartanki, mogły one sprawować wszelką pieczę nad dobytkiem męża kiedy był na wojnie.

Ostatnim wyborem byłby Rzym, w końcu wszystkie drogi tam prowadzą. Za czasów kiedy był wielkim imperium. Życie w cieniu Forum Romanum, Senat, świątynie; oraz - ponownie - wierzenia. Znów pojawia się tu Hekate Trivia, Mars Gradivus i Jupiter Optimus Maximus.


tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
To the stars who listen — and the dreams that are answered.
Sarah J. Maas – A Court of Mist and Fury

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif
deviantArt    Tumbrl

Offline

#38 01.04.2015 19:06

Venon Yakani
[class=r][b]Fiery Heart[/b][/class]
Lokalizacja: włochy
Data rejestracji: 05.05.2013
Liczba postów: 1,706
WWW

Odp: W jakiej epoce chcielibyście żyć? ;>

Ja bym chciała, żyć w epoce, na podstawie gry Asssasin's, ponieważ gdy oglądałam filmiki na youtube, to po prostu ta epoka mnie zainteresowała. Chciałabym spróbować, jak bym  mnie się w tej epoce żyło oraz jak bym sobie z niej radziła. Trzeba byłoby tak spróbować, ale to jest nie możliwe...Nie da się cofnąć czasu... Ale możemy żyć własną wyobraźnią oraz rozmyślać o tych różnych epoka, w którym chcielibyśmy żyć.  Albo jeszcze chciałabym, żyć w takim świece, gdzie by była magia, miecze, wszelka pierwsza broń palna - oraz ta teraźniejsza i istoty nie z tego świata.  Ale tylko takie rzeczy może nam udostępnić nasza wyobraźnia.  ;)


newtechno-france-hololens.gif
Och, nie doceniasz tego, co masz nie, ani trochę nie doceniasz tego, co masz dopóki tego nie stracisz. - motto Venona.                    klaussmile.gif
Dawniej Eragon905.
Postacie, którymi gram: ( JWS- RP -Drakon) Dziewczyna- Lena, Smok- Furio.)

Offline

#39 14.08.2019 19:37

Tasmar
Użytkownik
Data rejestracji: 01.08.2019
Liczba postów: 58

Odp: W jakiej epoce chcielibyście żyć? ;>

W teraźniejszej epoce żyje się fajnie, ale tylko ze względów, że technologia jest na tym poziomie. Ciekawie byłoby żyć w epoce od wiktoriańskiej (włącznie z nią) do dwudziestolecia międzywojennego (też włącznie z nim).

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman