Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-04-20 23:10

Source
[center][img]http://img62.imageshack.us/img62/9482
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Data rejestracji: 2012-02-26
Liczba postów: 1,943

Świat Dysku

Cykl fantasy napisany przez mojego ulubionego autora, Terrego Pratchetta. Bardzo cyniczne i zabawne książki, opisujące życie, kulturę i mieszkańców, tytułowego dysku, czyli świata dźwiganego przez przez cztery słonie, stojące na grzbiecie wielkiego żółwia A'tuina. Cała seria składa się z paru głównych wątków, oraz niezależnych opowieści. Wyszczególnić możemy cykle o pechowym magu Rincewindzie, Susan oraz jej dziadku, czyli Śmierci [sic!], o trzech czarownicach z Lancre, czy o Kapitamie (później Komandancie) Samuelu Vimsie, ze straży miejskiej Ankh-Morpork. Jeżeli lubicie parodie współczesnego świata i slapstickowy humor, to zdecydowanie polecam te książki.

Przygodę ze światem dysku (żeby się nie zrazić co trudniejszymi pozycjami) polecam zacząć od np:

-"Wiedźmikołaj"
-"Zbrojni" lub "Straż! Straż!"
-"Mort"
-"Blask fantastyczny"
-"Trzy wiedźmy"
-"Piramidy"
-"Humor i mądrość świata dysku."

Polecam też "Carpe Jugulum.", bo choć jest to kontynuacja, to nie ma w samej książce nic nie zrozumiałego....a jeżeli czytaliście "Zmierzch" to po prostu padniecie. :D


thinbannerrhea.png     tU4DV     NyQD0
thinbannerbuwaro.png     hQrhb     TJYJc
thinbannerkieri.png     c5P7h

Offline

#2 2012-06-29 09:17

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Świat Dysku

Powiem Ci, że tytułowy DYSK nasunął mi skojarzenia o jakiejś techno-informatycznej opowieści, no ale teraz wiem, że to coś ambitniejszego. Jak dorwę w końcu pana Pratchetta to się w niego wczytam. Jesteś trzecią osobą, która go poleca, wiec coś w tym musi być :D

Offline

#3 2012-08-06 12:45

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Świat Dysku

Też miałam zacząć tę serię. Wiem, że ksiażki nie mają połączenia, ale z kolei ktoś mówił mi żeby zacząć od "Koloru magii". Czy jest choćby jeden element wg którego można by ustalić najlepszą kolejność czytania książek? Jeśli mam do czynienia z obszerną serią, to nie lubię czytać jej w losowej kolejności.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#4 2012-08-07 00:52

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Świat Dysku

Wiesz co, ja też lubię jak wszystko jest po kolei ale tutaj rzeczywiście ma znaczenie pierwsza książka.
Ja zaczynałem od Kosiarza i Równoumagicznienia. Kosiarza polecam ;)
Znajomi polecają:
Straż! Straż! i Ruchome obrazki

Przy czym Pratchetta najlepiej się czyta przy dobrym obeznaniu ze sceną społeczno polityczną oraz podstawami w zakresie historii Anglii. Chodzi o moc odniesień z których notabene składają się jego książki ;)


2z59cac.gif

Offline

#5 2012-08-08 23:05

Source
[center][img]http://img62.imageshack.us/img62/9482
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Data rejestracji: 2012-02-26
Liczba postów: 1,943

Odp: Świat Dysku

Książki Pratchetta najlepiej czytać po obejrzeniu wszystkich kultowych filmów i przeczytaniu najpopularniejszych książek, żeby mieć pełną zabawę z porównań i pastiszów. x3

Jeśli chodzi o kolejność to tutaj jest to nieźle opisane http://www.pratchett.pl/porzadek-czytan … dysku.html , ale to tylko schemat, którego nie trzeba brać sztywno. Najlepiej wybrać książkę, która wyda nam się interesująca. ;)


thinbannerrhea.png     tU4DV     NyQD0
thinbannerbuwaro.png     hQrhb     TJYJc
thinbannerkieri.png     c5P7h

Offline

#6 2012-08-08 23:17

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Świat Dysku

Akurat w tej kwestii sądzę że jestem dobrze wyedukowana.
Zaczynam niestety od "Świata finansjery"bo akurat to było w bibliotece.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#7 2012-08-08 23:21

Source
[center][img]http://img62.imageshack.us/img62/9482
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Data rejestracji: 2012-02-26
Liczba postów: 1,943

Odp: Świat Dysku

Nie ma się czym przejmować! :D To naprawdę świetna książka, pełna dobrego humoru i niewymagająca aż tak znajomości innych pozycji.


thinbannerrhea.png     tU4DV     NyQD0
thinbannerbuwaro.png     hQrhb     TJYJc
thinbannerkieri.png     c5P7h

Offline

#8 2012-08-10 03:26

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Świat Dysku

Och tą część muszę koniecznie przeczytać ^ ^ Polecają ją wszystkim na lub po ekonomicznych xD


2z59cac.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman