Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Król Lew znowu w kinach!

Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

#3871 02.04.2019 16:09

Des(Des)
Weteran
Data rejestracji: 06.11.2011
Liczba postów: 1,348
Autor/ka awatara: Ja! :D
Mów mi: Dessy ♥ Desia
Partner/ka: Zobaczymy co przyniesie cas.
Wiek postaci: 3 - feral; 20 - anthro
Inne nicki: Destini
Gatunek: Lwica

Odp: Wodopój

*Nie odpowiedziała lwu, tylko zeskoczyła ze skały i dumnie podążyła za towarzyszką.*

- No to prowadz, Shad.

z.t.
//Mnie to pasuje./

#3872 02.04.2019 21:14

Ibilis(Ibilis)
Administrator
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,484
Autor/ka awatara: KujonekZombiVitri
Mów mi: Ib, Ibek, Ibcio ;)
Wiek postaci: Dorosły lew
Cechy szczególne: Trzy blizny na prawym poliku

*Słysząc burczenie brzucha Shad i widząc jej lekkie zakłopotanie chciał się zaśmiać. Znając jednak dumę lwicy i ceniąc to, że ma tylko jedną bliznę i oboje oczu - zachował kamienną twarz.*

- Skoro znasz takie miejsce, to żal by było z niego nie skorzystać.

*Ruszył za lwicami podziwiając przyciągające wzrok widoki.
Lwia Ziemia jest piękna, nawet późnym wieczorem, szkoda, że tak dawno jej nie zwiedzał, zwłaszcza w miłym (acz uszczypliwym) towarzystwie.*

Z.T.
//Mi też.//

Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

#3873 09.04.2019 20:53

Kiara 0(Kiara 0)
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,807
Autor/ka awatara: Maroko The Great
Mów mi: Kiara
Partner/ka: Ibilis
Wiek postaci: Dojrzała dorosła
Cechy szczególne: dwukolorowe włosy, jasne pasy futra na przednich łapach
Inne nicki: Sayansi
Gatunek: lew

*Nie zauważyła kiedy znów przysnęła, tym razem na trochę zbyt długo. Zauważyła oddalające się głosy lwów, przeciągnęła się i powoli potuptała za nimi w odpowiednim oddaleniu.*
//Z tematu//

#3874 16.03.2020 14:55

Herd(Herd)
Użytkownik
Data rejestracji: 16.03.2020
Liczba postów: 15

*przychodzi odrobię zdezorientowany, siada obok niedużego kamyczka i rozgląda się dookoła*

dzień dobry n.n

#3875 16.03.2020 21:11

Ibilis(Ibilis)
Administrator

*Jakoż nie przebywał tu od dłuższego czasu, zaś wieść gminna niosła iż ktoś tu przebywa, przypadkowo zjawił się w okolicy.*
Pochwalony.

#3876 17.03.2020 11:28

Herd(Herd)
Użytkownik

Pochwalony!

Ktoś głodny? Naszła mnie niesamowita ochota na jajecznicę *otwiera duży wór jaj* *szuka czegoś co może mu posłużyć za patelnię i źródło ognia*

/Tutaj raczej nie znajdziesz patelni bo w tym dziale jesteśmy tradycyjnymi feral lwami. Chcesz więcej swobody, zapraszamy do tematów z (S) w tytule. :)
Chyba że kminisz nad rozgrzanym kamieniem... To spoko. :D Ib jest lwem nauki, na pewno Ci pomoże. ~Kiara 0/

Ostatnio edytowany przez Herd (17.03.2020 12:07)

#3877 18.03.2020 11:34

Shadow(Shadow)
Użytkownik
Data rejestracji: 20.04.2009
Liczba postów: 838
Autor/ka awatara: Sambirani ^^
Mów mi: Shad, Shav
Wiek postaci: Dorosła

- Czołem, Panowie!

*Czarna postać wyłoniła się nagle z pobliskich zarośli. Szczerząc w wesołym uśmiechu swoje białe zębiska, przenosiła zaciekawiony wzrok z jednego samca na drugiego.*

- Co to za zgromadzenie?

*Zapytała z entuzjazmem, z gracją otrzepując futro z przyczepionych do niego licznych, choć niechcianych ździebeł suchej trawy, które kalały - w opinii lwicy - jej nieskazitelny wygląd. Trzeba było bowiem wiedzieć, że samica prawie cały poranek spędziła na pielęgnacji i czyszczeniu swojego cielska. Cóż, od czasu do czasu trzeba było zadbać o swoją aparycję, zwłaszcza, jeżeli ostatnie tygodnie spędziło się w zakurzonej jaskini.*

#3878 18.03.2020 12:42

Herd(Herd)
Użytkownik

Hejo  :tak:  *macha Ibilisowi i Shadow*

*zeskoczył z kamyczka i przeturlał się pod niewielkie drzewko tuż obok wznosząc znaczną ilość kurzu, ale zyskując przyjemny cień* :3

#3879 18.03.2020 13:33

Shadow(Shadow)
Użytkownik

*Skrzywiła się mimowolnie, widząc jak tumany kurzu wzniesione przez lwa suną ku niej, a później osiadają na futrze, tym samym mącąc jej "idealny" i nieskazitelny wizerunek dnia dzisiejszego. Otworzyła pysk, najwyraźniej chcąc coś powiedzieć, kiedy w tej samej chwili pyłki kurzu przepuściły szturm na jej nozdrza, wdzierając się do środka. Prędko przetarła łapą nos, niwelując drażniące łaskotanie i powstrzymując kichnięcie. Następnie przerzuciła wzrok na nieznajomego jej samca. W jej spojrzeniu bynajmniej nie było żadnych oznak wyrzutu, co znaczyło, iż najwyraźniej pogodziła się z myślą, iż w tym dniu niedane jest jej być czystą.*

- Jesteś tu nowy, prawda?

*Uśmiechając się przyjacielsko, poczłapała w jego stronę i położyła się niedaleko - naturalnie w cieniu. Zamruczała, kiedy ogarnęło ją błogie uczucie chłodu. Czarne futro było o tej porze dnia istnym przekleństwem.*

- Jestem Shad.

*Przedstawiła się nieśmiało, po czym po chwili zastanowienia postanowiła nawiązać dalszą interakcję z przybyszem.*

- Jaka jest Twoja godność? Przybywasz z daleka?

*W tym momencie zmarszczyła brwi, jakby coś właśnie do niej dotarło. Na jej pysku wykwitł nieco zawstydzony i speszony uśmiech.*

- Wybacz za gradobicie pytań, ale od dłuższego czasu nie miałam zbytniej sposobności na rozmowy z kimkolwiek.

Ostatnio edytowany przez Shadow (18.03.2020 13:35)

#3880 18.03.2020 14:32

Herd(Herd)
Użytkownik

- Zgadza się

*siada i podaje łapę*

- Mawiają a raczej mawiali na mnie Herd, bądź Herdek, ewentualnie Herdus. Większość swego życia spędziłem na wędrówkach i tułaczce, bo jestem typem samotnika, a przynajmniej tak mi się do tej pory wydawało. Kiedy samotność zaczęła mi zbytnio doskwierać postanowiłem przycupnąć gdzieś na stałe i tak oto trafiłem tutaj, wodzony śladami lwich łap i zapachami.

*przeciąga się i rozprostowuje ogon*

- Miło mi Cię poznać

*strzepuje łapą kurz ze swego białego (jak się okazuje) brzucha*

- Nie mam nic przeciwko, miło otworzyć do kogoś pysk bo takim długim czasie

*wyszczerz*

#3881 18.03.2020 15:28

Shadow(Shadow)
Użytkownik

*Przekręciła nieznacznie łeb na bok, z uwagą i żywym zainteresowaniem słuchając wypowiedzi samca. Na jej pysku kwitł nieustannie lekki, acz życzliwy uśmiech. Co jakiś czas poruszała na boki puszystą kitą ogona, co stanowiło jej częsty, choć na szczęście nieszkodliwy nawyk.*

- Cała przyjemność po mojej stronie, Herdziu.

*Uśmiechnęła się figlarnie, jednak przez krótką chwilę można było dostrzec na jej licu wyraz zawstydzenia. Mimo wszystko Shadow nie należała do zbyt pewnych siebie istot, chociaż próbowała za wszelką cenę nie dać tego po sobie poznać, co wychodziło jej z różnym skutkiem - raz lepiej, a raz trochę gorzej.*

- Więc mówisz, że byłeś samotnikiem. Hm, życie w pojedynkę chyba nie należy do najłatwiejszych? Wieść gminna głosi, że inne stada lwów raczej nie są ustosunkowane przyjaźnie do obcych, zwłaszcza samców.

*Zagadnęła.*

Ostatnio edytowany przez Shadow (18.03.2020 15:29)

#3882 18.03.2020 18:47

Herd(Herd)
Użytkownik

*wyszczerz zanika*

- samotność sama w sobie nie jest zła. Chodzisz gdzie chcesz, robisz co chcesz, jest to pewien sposób na życie, jednak w pewnym momencie zaczęło mi brakować innych. Domyślam się, że mogę nie zostać przyjaźnie przyjęty, jestem tego w pełni świadom.

*układa się zawijając ogon na bok* *kładzie łeb na łapach i delikatnie wzdycha*

- z natury nie jestem groźny, nie przybywam również w złych zamiarach. Nie lubię nikogo zmuszać, ani naciskać. Chcę jedynie mieć do kogo otworzyć pysk i mieć gdzie spać, to wszystko.

*trąca pazurem niewielki kamyczek w stronę lwicy*

#3883 18.03.2020 19:13

Shadow(Shadow)
Użytkownik

- O tak, wszystko ma swoje dobre, jak i mniej przyjemne strony.

*Odparła zamyślona, najwidoczniej analizując w duchu słowa, które usłyszała. Nie minęło jednak zbyt wiele czasu, a z powrotem była pogodna.*

- Jeżeli szukasz swojego miejsca na ziemi i towarzystwa do rozmów, to trafiłeś w odpowiednie miejsce.

*Rzuciła beztrosko, trącając go delikatnie ogonem. Uśmiech na jej pysku nabrał pełniejszego kształtu. Zręcznie przejęła łapą kamyk, a po krótkiej chwili zastanowienia pchnęła go z powrotem ku lwu.*

- Pewnie przeżyłeś wiele przygód i równie wiele widziałeś, prowadząc życie samotnika. Opowiedziałbyś mi kiedyś jakąś historię? Oczywiście, jeżeli znajdziesz czas.

*Zreflektowała się pośpiesznie.*

#3884 18.03.2020 22:32

Ibilis(Ibilis)
Administrator

*Tak jaby Ibilis się zamyślił na czas ich dotychczasowej rozmowy. Ocknął się jednak ze swojego przymulenia.*
Nie masz się co martwić, nasze Stado jest raczej otwarte i nie reagujemy wrogo na nowych.

*Usiadł tam, gdzie stał.* Ibilis jestem.
*Spojrzał w kierunku czarnej niczym sadza lwicy.* Shadow, w sumie to się dawno nie widzieliśmy.

//Edit: „tam gdzie stał”, nie „tam gdzie siedział” XD//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (19.03.2020 20:57)

#3885 19.03.2020 00:38

Herd(Herd)
Użytkownik

-ahh, poczułem się jak za dawnych lat :tak: jasne, że opowiem. Kiedyś na pewno 

*łapie kamyk łapą i go chowa*

*wstaje, podchodzi do lwa i podaje mu łapę po czym wraca pod drzewko, przewraca się na grzbiet bo uwielbia spać brzuchem do góry, spogląda na czyste i rozgwieżdżone niebo i w końcu zamyka ślepia*

#3886 19.03.2020 06:10

Shadow(Shadow)
Użytkownik

- Wobec tego, na pewno się przypomnę!

*Zaśmiała się, wyraźnie zadowolona, choć nieco zawiedziona z powodu kompletnej utraty kamyka. Słysząc głos drugiego z samców, obróciła ku niemu łeb.*

- I niezwykle nad tym ubolewam, drogi Ibilisie.

*Wyszczerzyła kły w szerokim uśmiechu.*

- Nie czułam się zbyt dobrze w ciągu ostatnich dni. Chyba zebra, którą zjadłam była nie pierwszej świeżości.

*Odparła żartobliwie, ruszając ogonem w górę i w dół.*

- Może opowiesz mi coś interesującego?

*Przekrzywiła łeb, co było niechybnie oznaką ciekawości.*

#3887 19.03.2020 22:59

Ibilis(Ibilis)
Administrator

*Widząc układającego się do snu Herda vel Herdusa szepnął ku Shadow.*
Sądząc po tempie w jakim postanowił udać się na spoczynek, ewidentnie był nieźle zmęczony.

*Wstał i skierował swe kroki ku lwicy, oddalając się jednocześnie nieco od zasypiającego samca (coby go nie budzić rozmową).*
Ja również nad tym ubolewam, acz miast ubolewać nad przeszłością lepiej uradować się teraźniejszością.
Co do zebrzej niestrawności, nie brzmi to zbyt przyjemnie, jeśli owe dolegliwości są mocno dokuczliwe *jego wzrok wyrażał współczucie dla swej przyjaciółki* możemy poszukać w okolicy ziół które mogłyby wspomóc twe trzewia w walce z ową przekąską.

#3888 20.03.2020 12:03

Shadow(Shadow)
Użytkownik

- Chyba masz rację. No, to teraz tydzień odsypiania niewyjęty... chyba, że go wcześniej padlinożercy wybudzą.

*Zażartowała niewinnie, zerkając kątem oka w stronę Herda. Następnie skierowała całą swą uwagę na Ibilisa i oddała się całkowicie rozmowie z nim. Słysząc i widząc u samca autentyczne przejęcie się jej sytuacją, uśmiechnęła się z wdzięcznością i życzliwością.*

- Dzięki, ale chyba moje nieszczęście już minęło. Niemniej sądzę, iż możemy udać się na spacer po okolicy. Porozmawiamy na spokojnie, nie budząc naszego nowego współtowarzysza.

*Wstała powoli, starając się zachować wokół siebie jak największą ciszę. Rzuciła raz jeszcze przelotne spojrzenie w stronę - jak sądziła - śpiącego przybysza. O tak, sen i spokój z pewnością mu się przydadzą, zwłaszcza po tylu trudach samotnego życia.*

- To co, idziemy?

*Zwróciła się do Iba, uśmiechając się kącikami pyska.*

#3889 22.03.2020 21:57

Ibilis(Ibilis)
Administrator

*Odparł szeptem.*
- Pewnie że idziemy.

*Uniósł swe lwie ciało i powoli ruszył w kierunku smolistej lwicy.*

- Bo inaczej zaryzykowałbym przyrośnięcie do gruntu.
*Zażartował.*

- Rad jestem słyszeć, że już Ci twój przewód pokarmowy przestał doskwierać. 

*Uniósł kąciki pyska w uśmiechu, gdy zbliżył się do Shadow.*

Którędy Twym zdaniem warto by się przejść, aby spacer rozpocząć w odpowiednio zacny sposób?

#3890 23.03.2020 09:25

Shadow(Shadow)
Użytkownik

*Zachichotała cicho, spoglądając na Iba rozbawionym wzrokiem.*

- O nie, wystarczy, że już nam jeden chwilowo do niego przyrósł.

*Nieustannie się uśmiechając, wskazała ogonem w stronę Herda.*

- Nie możemy pozwolić na większą liczbę ofiar. W drogę.

*Zawyrokowała ze śmiechem, ruszając powoli przed siebie. Swoje kroki stawiała ostrożnie, starając się stąpać cicho i delikatnie. Była niczym cień sunący bezdźwięcznie pośród suchych traw, oświetlany słabym blaskiem srebrnego sierpa księżyca.*

- Spacerujmy tak, żeby mieć go w razie czego na oku. Nie chciałabym, żeby pierwszy dzień nowego życia zakończył się dla niego w paszczy krokodyla czy czegokolwiek innego.

*Szepnęła do swojego towarzysza, równocześnie spoglądając w niebo. Gwiazdy lśniły tej nocy wyjątkowo jasno.*

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman