Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Król Lew znowu w kinach!

Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

#1 21.09.2011 11:41

Aisha
Użytkownik
Data rejestracji: 24.01.2009
Liczba postów: 493

O czym mógłby być Król Lew 4?

Nie miałam gdzie zamieścić ten temat, więc zrobiłam go tu.
Jak myślicie o czym mogłaby być czwarta część Króla Lwa.
Ja mam 3 wersje:
Sequel - Czyli wydarzenia po królu Lwie 2
Interquel? - Czyli o dziejach Kopy
Prequel - Czyli o dzieciństwie Mufasy i Skazy (Taki)

2ytpm3s.png
Kocham Cię Himsi...

#2 21.09.2011 13:19

Nit
Administrator
Data rejestracji: 31.12.2008
Liczba postów: 10,124

Odp: O czym mógłby być Król Lew 4?

Przeniosłem do odpowiedniego działu :)

A więc - koniecznie preuel: w przód nie ma co kontynuować historii bo by zrobił się z tego tasiemiec, mieszanie między KL1 i KL2 wprowadzi jeszcze więcej niedomówień i błędów w fabule. Zdecydowanie historia Mufasy i Skazy za młodu byłaby ciekawa :)

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#3 21.09.2011 18:24

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Data rejestracji: 20.07.2010
Liczba postów: 3,697

Popieram Nitrola: moim zdaniem preuel byłby o wiele lepszy! I na pewno większość z nas chętnie by go obejrzała niż Sequel. Film o dzieciństwie o dorastaniu Mufasy oraz Taki mógłby rozwiać wszelkie wątpliwości fanów, a może nawet sprawiłby, że wszyscy inaczej spojrzeliby na Skazę i jego chore pragnienie przejęcia władzy...? Może wreszcie każdy z nas mógłby odpowiedzieć sobie na dręczące od zawsze fanów pytanie: skąd tak naprawdę ta blizna u Taki?

Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

~Dżem

#4 21.09.2011 18:47

pawlo600_45
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 19.09.2011
Liczba postów: 8

Też tak sądzę kolejna część mówiąca o dzieciństwie Mufasy i Skazy była by napewno interesująca. Może dowiedzielibyśmy czemu oni się nie potrawią dogadać i pogłębić czemu Skaza czuje taką nienawieść do Mufasy   :P

simba600_45.gif

ZAPRASZAM SERDECZNIE WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW  :)

#5 21.09.2011 19:52

Naelia
Użytkownik
Data rejestracji: 07.09.2011
Liczba postów: 89

ja bym chciała żeby stworzyli jeszcze co najmniej 3  części i każda by była jednym z tych tematów wszystko jedno w jakiej kolejnosci,ale 4 wolałabym również dzieciństwo Mufasy i Skazy

Czy istnieje życie bez życia? Czy istnieje śmierć bez śmierci?
Stary nick: FankaKrólaLwa

http://krol-lew-4-wedlug-mnie.bloog.pl/ - Zapraszam na mojego bloga o KLu.

#6 21.09.2011 19:58

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 18.08.2011
Liczba postów: 500

Również jestem za stworzeniem prologu o Mufasie i Tace.Dużo powstało na ten temat blogów/opowiadań forum.Powinni wybrać tylko jeden i na tej podstawie sfilmować film.Moim najlepszym zdaniem będzie:
http://taka-scar-story.blog.onet.pl/

Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

#7 22.09.2011 00:18

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 22.04.2011
Liczba postów: 570

A ja będę oryginalny i napiszę, że najchętniej to bym obejrzał prawdziwy midquel przechodzący w interquel ;)

Co prawda to twórcy zaserwowali nam już jeden midquel, ale chyba każdy potwierdzi, że było to żałosne. Co prawda są tam ciekawe sceny z życia nastoletniego Simby, ale jest tego naprawdę mało. Sam KL pozostawił wiele wątków nigdy nie pokazanych np. Lwia Ziemia za panowania skazy, początek suszy i podróży Nali w celu znalezienia pomocy, okres przywracania życia na Lwiej Ziemi. Początek KL2 i koniec KL1 dodały jeszcze więcej wątków bez odpowiedzi - pojawia się Zira z potomstwem, znika syn Simby i Nali tak samo jak znika Sarabi i Sarafina.
Taki inter-midquel byłby świetną okazją do wciśnięcia historii Skazy i Ziry, wygnania "armii" hien, początki rządów Simby i nauka rządzenia. Chyba nie trudno wpaść na to, że jeśli Simba od dziecka był wychowywany by leżeć do góry brzuchem i niczym się nie przejmować to rozpoczął rządy z wielkimi trudami. :P

"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

#8 26.09.2011 12:42

Naelia
Użytkownik
Data rejestracji: 07.09.2011
Liczba postów: 89

FankaKrólaLwa napisał/a:

ale czemu wszystko ma niby kęcić sie wokół jedynki? racja najbardziej rozbudowana coś się dzieje ,,za kulisami'',ale jak wszystko bd wchodzić w jedynke to to zrobi się nudne.

Ib poprwaiając FankęKrólaLwa napisał/a:

Ale czemu wszystko ma niby kręcić się wokół jedynki? Racja najbardziej rozbudowana, coś się dzieje ,,za kulisami', ale jak wszystko będzie wchodzić w jedynkę, to to zrobi się nudne.

//:oczy: Zlituj się nad nami i pisz poprawnie. Ibilis//

Czy istnieje życie bez życia? Czy istnieje śmierć bez śmierci?
Stary nick: FankaKrólaLwa

http://krol-lew-4-wedlug-mnie.bloog.pl/ - Zapraszam na mojego bloga o KLu.

#9 28.09.2011 19:36

Kora
[center][img]https://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Data rejestracji: 05.09.2010
Liczba postów: 3,813

Ja bym chciała coś typu.. Parę pokoleń później albo.. Pierwszy Król Lwiej Ziemi. "Złoty Początek" :D

#10 19.01.2012 16:07

Vita
Virus Szczęścia
Data rejestracji: 31.07.2011
Liczba postów: 1,248

Ja bym wolała prequel o Mohatu i Zauditu :D

ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹

Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

#11 19.01.2012 16:50

Nimara
Użytkownik
Data rejestracji: 08.06.2010
Liczba postów: 187

Vita napisał/a:

Ja bym wolała prequel o Mohatu i Zauditu :D

Zauditu to wymysł fanów (Black_Cat bodajże) .
Mohatu nigdy oficjalnie nie miał partnerki.

Login na FH : Nadra5

#12 11.07.2013 17:38

Ognik
Fan TLK
Data rejestracji: 12.03.2013
Liczba postów: 5,544

Ja bym chciał, żeby był to prequel, o dzieciństwie Mufasy i Skazy.
Ale to, o czym pisał Feo też byłoby ciekawe.

Mogłyby np. pwstać 2: prequel i inter-midquel. Ale to byłoby chyba za dużo.

banerit2.png
Gram w FH, IW, DD, LM, IT PL, WS pod nickiem Ognik
Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

#13 15.07.2013 17:22

Ognik
Fan TLK

Nimara napisał/a:

Mohatu nigdy oficjalnie nie miał partnerki.

Partnerkę miał na pewno, tylko nigdzie nie było o niej nic wspomniane. Gdyby nie miał partnerki, to jak by się urodził Ahadi?

banerit2.png

#14 15.07.2013 21:02

Darkness
Użytkownik
Data rejestracji: 28.02.2013
Liczba postów: 464

A ja szczerze mówiąc wolałbym sequel. No bo kurcze, po dwójce mam niedosyt. Co się dalej działo z Kovu i Kiarą ? Jak wyglądały potem reakcje Simby i Kovu ? Co by się stało, gdyby Zira przeżyła upadek ? Nie będę wypisywał więcej pytań, bo i tak nikt ich nie będzie czytał :)
W dodatku, ze względu na to, że zajmuję się fandubbingiem, zaczynam się niepokoić tym, że zaczyna mi brakować scenek w których mógłbym podłożyć głos Kovu. W dodatku Kovu to moja ulubiona postać, więc ciut zirytowało by mnie to, gdyby był tylko w jednej części.
Bardzo chciałbym sequel...

"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

#15 31.07.2013 15:26

dewil
Użytkownik
Data rejestracji: 31.07.2013
Liczba postów: 162

A ja mam takie propozycje.|Wy wybierzcie:
    a)|Król Lew o wszystkich częściach.
    b)|Król Lew kontynuacja II.

//Może lepiej zapoznaj się z podstawami gramatyki i ortografii? Nazwy własne piszemy zaczynając DUŻĄ literą, zdania kończymy kropką. Po kropce stawiamy odstęp (tekst jest dużo czytelniejszy). Ib//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (31.07.2013 16:11)

możesz mi zaufać, jestem dosłownie jak lew najważniejsza jest stado  :dusi:

P.S.Moja kuzynka Claudia dała mi to konto,bo twierdzi że król lew jej się znudził i teraz jestem ja.Mam proźbę,usuńcie to co ona dodała bo ja dopiero zaczynam.

#16 31.07.2013 15:39

Ognik
Fan TLK

dewil napisał/a:

A ja mam takie propozycje.Wy wybierzcie
    a)król lew o wszystkich częściach
    b)król lew kątynuacja II

Mi się wydaje, że to miała być TWOJA opinia, a nie zgłoszenie do jakiegoś konkursu.

Jak już każesz wybierać, to:
a) O wszystkich częściach? To chyba trochę niemożliwe. Chyba, że ja się nie znam.
b) To już byłoby lepsze.

banerit2.png

#17 01.08.2013 10:26

dewil
Użytkownik
Data rejestracji: 31.07.2013
Liczba postów: 162

Niedawno czytałam bloga, w którym wszyscy mówili o Królu Lwie i ktoś napisał że w 2013 roku około sierpnia wyjdzie król lew 4 i będzie o Skazie i Mufasie. :D

możesz mi zaufać, jestem dosłownie jak lew najważniejsza jest stado  :dusi:

P.S.Moja kuzynka Claudia dała mi to konto,bo twierdzi że król lew jej się znudził i teraz jestem ja.Mam proźbę,usuńcie to co ona dodała bo ja dopiero zaczynam.

#18 01.08.2013 18:24

Ibilis
Administrator
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,471

Pożyjemy, zobaczymy. Na blogu to każdy może sobie napisać co chce...
//Jakby to był oficjalny komunikat Disney'a to nie byłbym taki sceptyczny.//

Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

#19 18.08.2013 23:51

Mamao(Kiara 0)
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,797
Autor/ka awatara: Carotte
Mów mi: Mamo ;P
Wiek postaci: młoda dorosła

Jest ważny problem - pomyślcie sobie, jak mógłby wyglądać prequel zrobiony WSPÓŁCZEŚNIE. Dla współczesnego odbiorcy. Coś spodziewam się uproszczenia fabuły, albo głupich tekstów... albo co gorsza GRAFIKI 3D.

// Trzy kropki stanowczo wystarczą, więcej nie trzeba. ;) ~Nit//
/Nie. :F /

Ostatnio edytowany przez Mamao (05.09.2013 21:34)

#20 19.08.2013 00:14

Leah
Użytkownik
Data rejestracji: 04.03.2013
Liczba postów: 307

Najbardziej chciałabym, żeby to był midquel przemieniający się w interquel, czyli to, co zaproponował Feothar. Podoba mi się też pomysł o zrobieniu prequel o Mufasie i Tace. Gdyby miał powstać, to żeby nie był w 3D. Części o Kiarze i Kovu nie przetrawiłabym już.

Ostatnio edytowany przez Leah (19.08.2013 00:14)

>> deviantART>> KoziolTerrorysta

Lwo0CTF.giftumblr_lwqc52SwJS1r4zr2vo1_r2_500.gif

#21 19.08.2013 11:18

Ognik
Fan TLK

Mamao napisał/a:

Jest ważny problem - pomyślcie sobie, jak mógłby wyglądać prequel zrobiony WSPÓŁCZEŚNIE. Dla współczesnego odbiorcy. Coś spodziewam się uproszczenia fabuły, albo głupich tekstów... albo co gorsza GRAFIKI 3D.

Właśnie tego się boję.

banerit2.png

#22 25.12.2017 22:21

zagaa
Użytkownik
Data rejestracji: 25.12.2017
Liczba postów: 21

Ten post jest przoszony z tematu "Witamy Nowych ! :D". Ibilis

Wydaje mi się, że na jedno pytanie można odpowiedzieć, bez zakładania osobnego wątku:
Czy będzie kolejna część (nie koniecznie kontynuacja) TLK? Szukając czegokolwiek po forach, stronach i innych czeluściach internetu, natknąłem się na zupełnie sprzeczne info. Jedni twierdzą, że pojawi się w 2019 inni, że w ogóle?
Jak to w końcu jest? Czego możemy się spodziewać?

PS. Dzięki za przeniesienie, jeszcze nie do końca ogarniam mechanikę forum.

Ostatnio edytowany przez zagaa (26.12.2017 16:59)

As long as you live here, is important who you are...
You are a LION.
Płytkie? -Może
Ale ty nie zapomnij nigdy, że jesteś tylko (i aż) człowiekiem i że dobro i zło zawsze wraca.

#23 25.12.2017 23:04

Ibilis
Administrator
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,471

//Nie trzeba zakładać takiego tematu, bo taki istnieje (acz jest dość stary).//

Osobiście to nie wiem, ale myślę że jeśli coś na ten temat wiadomo, to któryś z forumowiczów będzie wiedział ;).
Przypuszczam, że serial LS może w przyszłości otrzymać pełnometrażowy film (tak jak odcinek pilotażowy, który był średniometrażową 45-minutową produkcją), np. jako tzw. finał. Oczywiście to wszystko będzie zależało od Wytwórni z Myszką w Logo.

Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

#24 25.12.2017 23:17

Nit
Administrator
Data rejestracji: 31.12.2008
Liczba postów: 10,124

Obecnie za swojego rodzaju kontynuację można uznać serial Lwia Straż (The Lion Guard).
Dodatkowo w 2019 roku wyjdzie reboot (czyli wyobrażenie na nowo, tak jak było to w przypadku Księgi Dżungli) Króla Lwa.

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#25 02.01.2018 19:58

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 07.08.2010
Liczba postów: 195

Ibilis napisał/a:

Przypuszczam, że serial LS może w przyszłości otrzymać pełnometrażowy film (tak jak odcinek pilotażowy, który był średniometrażową 45-minutową produkcją), np. jako tzw. finał.

Nit napisał/a:

Dodatkowo w 2019 roku wyjdzie reboot (czyli wyobrażenie na nowo, tak jak było to w przypadku Księgi Dżungli) Króla Lwa.

A teraz połączcie w jedno powyższe wypowiedzi. To tylko moje BARDZO luźne przypuszczenia, które nie muszą mieć pokrycia w rzeczywistości... Aczkolwiek z drugiej strony nie wydaje mi się, aby Disney miał się wycofywać z założeń stawianych w Lwiej Straży, które niekoniecznie pasują do oryginalnego Króla Lwa. Pierwsze lepsze - wyobrażacie sobie Skazę jako przywódcę Lwiej Straży, posiadający zdolność ryku przodków? Ja osobiście, mimo wszystko niezbyt. Traktuję to trochę z takim dobrotliwym uśmiechem. I odnoszę wrażenie, że nie tylko ja, sporo ludzi traktuje TLG i TLK jako dwie różne historie (lub całkowicie odrzuca TLG, ale to w tej chwili mnie nie interesuje), które niekoniecznie są powiązane ze sobą i można je traktować coś jak... Alternatywne uniwersa? Wiecie, o co mi chodzi. Zatem, skoro Disney robi reboot - dokładnie, reboot, wyobrażenie na nowo, wydaje mi się, że spokojnie w mniejszym lub większym stopniu uczyni to tak, aby wciągnąć bardziej swoją inną produkcję, czyli właśnie serial. Mogę się mylić. Mogę nie mieć zupełnie racji.

sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

#26 29.08.2019 20:19

Sumu
Użytkownik
Data rejestracji: 11.08.2019
Liczba postów: 31

Sądząc po tym co zrobili w TLK2019 wydaje mi się że mogli by się skupić na czasach za młodu Mufasy i Taki/Skazy. Z jednej strony została nam wyjaśniona blizna złego lwa. I to jest mega, pokazali że Skaza stał się zły a nie że był taki od początku. A jak już wyjaśnili jedną sprawę to teoretycznie mogli by zabrać się za Król Lew -1 ? Nie wiem jak to nazwać. Z drugiej strony mogą się nie cofać i zrobić film o panowaniu Kiary, jednak ciężko tu o jakiś pomysł gdyż wydawać by się mogło ze wszystkie złe postaci zniknęły. W 2 części króla lwa nie ma hien a złe lwice dołączyły do stada lwiej ziemi. Pozostałoby tylko stworzenie nowego wroga lub niesamowite zdolności do przetrwania  dla Ziry. Jeśli chodzi o losy Kopy to chyba nie mamy o czym myśleć. Wraz z pojawieniem się Kiona jako drugiego dziecka Simby Disney pokazał że nie kupuje pomysłu z Kopa a szkoda. A jeśli już chodzi o TLK4 to myślę że ciężko będzie Disneyowi zrobić coś takiego. Oczywiście król lew cieszy się wielką popularnością jednak ostatnio skupili się oni zbytnio na odnowieniu wszystkich rysowanych filmów jako life-action. Teraz pracują nad Zakochanym kundlem i szczerze wątpię żeby zmierzali ku zaprzestaniu odnawiania tych wszystkich bajek. Rzecz jasna miłe jest to że odnawiają jakieś filmy ale moim zdaniem te rysowane bajki wychodziły im dużo lepiej niż filmy life-action. Może moje podejście nie jest zbyt entuzjastyczne ale mam cichą nadzieję ze niedługo z tym skończą i naprawdę ruszą z jakimiś nowymi bajkami.

#27 29.08.2019 21:35

Maks0308
Użytkownik
Data rejestracji: 29.08.2019
Liczba postów: 20

Jakby miał być Król Lew 4, to moim zdaniem KONIECZNIE sequel. Kopę Disney porzucił, a poza tym wolę pewien porządek chronologiczny. Pod koniec TLK2 Zira wpadła do wody i nie jest jasne, czy przeżyła (a z Disneyowską logiką to jest możliwe). Pytanie czy czwórka byłaby za rządów Simby, czy Kiary i Kovu. Bardzo proszę swoją drogą o odpowiedź kogoś, kto zna dzieła Szekspira, bo na nich oparte są filmy Król Lew. Macie jakiś pomysł czym Disney mógłby się zainspirować?

#28 30.08.2019 09:55

BiP
Użytkownik
Data rejestracji: 30.07.2019
Liczba postów: 41

Moim zdaniem Simba w czwartej części pewnie stałby się postacią tła jak Nala w drugiej, gdy już nie była główną postacią, a jedynie pojawiła się w kilku scenach z paroma zdaniami. I najpewniej, fabuła toczyła by się wokół potomstwa Kiary i Kovu, ale to by było zbyt podobne do KL2, więc raczej ten scenariusz odpadłby.

CBDPMFl.gif

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman