Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Król Lew znowu w kinach - nowa wersja tuż tuż!

Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Po premierze prawdopodobnie pojawi się cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

#31 03.03.2019 22:04

Shadow
Użytkownik
Data rejestracji: 20.04.2009
Liczba postów: 818

Odp: Wasze kolekcje Króla Lwa

Kurczę, gdy tak obserwuję Wasze karteczkowe zbiory, to mam ochotę odszukać swoje segregatory i coś powrzucać, chociaż w porównaniu z kolekcją Animy (oczy mi się zaświeciły z wrażenia), to moje zdobycze są "biedackie", niezbyt imponujące. xd

,,Jestem człowiekiem, który jeśli mówi tak, to jest tak, jeśli mówi nie, to jest nie, a jeśli nie mówię nic, to albo nie mogę, albo nie chcę powiedzieć prawdy." - gen. Władysław Sikorski

#32 04.03.2019 00:35

Samburu
Użytkownik
Data rejestracji: 12.01.2012
Liczba postów: 338

Kravariss napisał/a:

I pomyśleć że wyrzuciłam wszystkie moje karteczki, bo uznałam że po pierwsze dziecinne, po drugie nikt już nie zbiera. :c

Też tak uważałem, bo tak jak napisała Anima moda na to minęła i to dawno temu, ale ja jestem taki że przywiązuje się bardzo do tego typu rzeczy i choć wiele mi mówiło - weź to wyrzuć to i tak robiłem swoje ;]. Zresztą ja po drugie primo to i tak chyba zawsze będę dzieckiem...

Anima napisał/a:

Fajnie, że wciąż masz te karteczki. Całkiem niezła kolekcja  :up: Ja też swoje wrzucę w tym tygodniu.

Swego czasu marzyłem, żeby mieć wszystkie Kaczora Donalda z tej serii z miniaturkami (pierwsza kartka).

A z tym muzeum to na pewno byłaby fajna sprawa, albo chociażby z taką osobą, która na prawdę zajmowała się tym całym zbieractwem Króla Lwa od początku. Chyba nigdy to gadżeciarstwo Króla Lwa nie było u nas tak szeroko rozpowszechnione i wiele rzeczy odeszło w zapomnienie bądź jeszcze wala się gdzieś po szopach, w pudłach z zabawkami czy przedszkolach.

Shadow napisał/a:

Kurczę, gdy tak obserwuję Wasze karteczkowe zbiory, to mam ochotę odszukać swoje segregatory i coś powrzucać, chociaż w porównaniu z kolekcją Animy (oczy mi się zaświeciły z wrażenia), to moje zdobycze są "biedackie", niezbyt imponujące. xd

Oj tam wszystko może być imponujące tylko zależy kto na to patrzy a myślę że wśród takich jak my to każda tego typu rzecz jaka by nie była ma jakąś wartość (a jeśli nawet nie to dla samego siebie chociażby sentymentalną). A dla kogoś innego to może mieć większą wartość niż nam się w ogóle wydaje - sam kiedyś sprzedałem swoje zbiory tazosów z pokemonów za satysfakcjonującą mnie cenę, a nigdy jakoś nie byłem wybitnym fanem tej bajki. I zastanawiam się nad tym samym w przypadku dunkin shockys ale raczej sentyment weźmie górę i przeleżakują sobie jeszcze następnych paranaście lat w piwnicy ;].
Tak więc śmiało zarzucaj jeśli chcesz!! ^^

#33 04.03.2019 22:15

Nit
Administrator
Data rejestracji: 31.12.2008
Liczba postów: 10,115

Swoją drogą. Będę uszczuplał nieco swoją książeczkową kolekcję. Na pewno duplikaty i rzeczy, których już od dawna nie czytałem. Ktoś byłby chętny podarować dom kilku książeczkom? ;)

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#34 05.03.2019 01:09

Matyldzio
Użytkownik
Data rejestracji: 03.03.2019
Liczba postów: 21

@Nit ja z wielką chęcią.  ;)

#35 05.03.2019 01:30

Nit
Administrator

Jasne :)

Dziś wieczorem zerknę dokładnie co tam mam do oddania i napiszę ^^

#36 05.03.2019 05:49

Matyldzio
Użytkownik

Ok czekam.

#37 05.03.2019 22:05

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,776

Zazdroszczę, że nawet narzekasz na duplikaty. :P Moja kolekcja jest bardzo mała i jednostkowo to najwięcej mam karteczek do zbierania. Poza tym 3 książeczki, które mam jeszcze z dzieciństwa, pakiet kolorowanek, figurkę i gdzieś upchniętego pluszaka.

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#38 06.03.2019 09:28

Nit
Administrator

Pluszakow oraz figurek u mnie nie brakuje. I ich raczej pozbywal sie nie bede ;)
Książeczki traktuje nieco inaczej. Raczej nie bede do nich wracał, wiec jeśli ktoś inny chciałby je przeczytać/obejrzeć to zrobi z nich lepszy użytek niż ja.^^

#39 06.03.2019 10:01

Matyldzio
Użytkownik

Ja z wielką chęcią, tylko mam prośbę. Podeślij zdjęcia tych zbiorów.

#40 06.03.2019 10:36

Nit
Administrator

Jasne, wczoraj nie znalazlem chwili. ^^"

#41 08.03.2019 22:09

Anima
Użytkownik
Data rejestracji: 24.02.2019
Liczba postów: 10

Shadow napisał/a:

Tak jak Samburu napisał, wrzucaj co masz! Każda najmniejsza karteczka czy figurka jest cenna. Tym bardziej, że tego już się nie produkuje i to są niemal muzealne eksponaty :)

"Samburu napisał/a:

A z tym muzeum to na pewno byłaby fajna sprawa, albo chociażby z taką osobą, która na prawdę zajmowała się tym całym zbieractwem Króla Lwa od początku. Chyba nigdy to gadżeciarstwo Króla Lwa nie było u nas tak szeroko rozpowszechnione i wiele rzeczy odeszło w zapomnienie bądź jeszcze wala się gdzieś po szopach, w pudłach z zabawkami czy przedszkolach.

Też mi się wydaje, że w innym krajach to zbieranie gadżetów z Króla Lwa było popularniejsze, i dlatego nie łatwo byłoby o muzeum. Jak jednak sobie pomyślę ile zapomnianych gadżetów, w tym karteczek leży gdzieś tam zapomnianych po jakiś szafach, piwnicach czy strychach to aż żal się robi...

Nit napisał/a:

Swoją drogą. Będę uszczuplał nieco swoją książeczkową kolekcję. Na pewno duplikaty i rzeczy, których już od dawna nie czytałem. Ktoś byłby chętny podarować dom kilku książeczkom? ;)

Jak coś zostanie to ja również jestem chętna ;)

#42 23.03.2019 16:22

Skawa27
Użytkownik
Data rejestracji: 23.03.2019
Liczba postów: 6

Cześć wszystkim :)
Jeśli chodzi o karteczki do segregatora to mogę podzielić się wiedzą i informacjami, jestem wieloletnim kolekcjonerem. Jesli chodzi o Króla Lwa mam wszystkie jakie tylko zostały wydane, włącznie z najnowszą Lwia Strażą.
Co do karteczek notesowych, też coś wiem, ale jeszcze mam duże braki. Jeśli chodzi o Z&Z Sulejówek to oni wydali 72 wzory, ale mamy karteczki pełno kolorowe, i karteczki blade z tego samego wzoru. Niektóre z logiem, niektóre tylko z napisem, ale trafiają się w dwóch wersjach z logiem i bez. Są też karteczki z wydawnictwa Jawa, Goetz, nomico oraz derform. A także nieznane mi jeszcze wydawnictwa. Dużo by pisać. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania, to chętnie pomogę :)

#43 28.03.2019 22:11

Anima
Użytkownik

Witaj Skawa27,
co za wiedza! Skąd masz takie dokładne informacje jak ilość wydanych karteczek? Sama też zauważyłam, że można spotkać różne wersje tych samych karteczek. Na pierwszej stronie tego wątku zamieściłam swoją kolekcję karteczek z Króla Lwa. Czy wiesz może czy te w pełni kolorowe i blade z piątego i szóstego zdjęcia to też od Z&Z Sulejówek?
No i gratuluję karteczek do segregatora. Myślisz, że znajdziesz czas i ochotę by się z nami podzielić zdjęciami swojej kolekcji? Uważam, że wszyscy zaglądający na to forum chętnie je zobaczą, w tym ja :)
Poniżej zamieszczam zdjęcia kilku karteczek nomico, to też jest Król Lew? Bo jakoś mam wątpliwości :)

20190328_214252.jpg
20190328_214300.jpg20190328_214316.jpg20190328_214225.jpg20190328_214325.jpg20190328_214218.jpg

#44 30.03.2019 08:37

Skawa27
Użytkownik

Hej :)
Blade karteczki w Twojej kolekcji akurat są z wydawnictwa Jawa. Kolorowe odpowiedniki również. One są lekko większe od tych z z&z. Jeśli chodzi o karteczki z nomico, to mówimy na to "podróbka Króla Lwa", nie są to oryginalne postacie ale na pewno wzorowane na Disneyu. Firma TNN jeszcze wydała karteczki z inną podróbka Króla Lwa oraz Dalmatyńczyków. Nie chcieli pewnie płacić za licencję więc zrobili swoją wersję.
Karteczkami oczywiście interesowałam się za dzieciaka, ponownie wróciłam do kolekcjonowania w 2012 roku. Wiedzę jaka mam posiadam tylko i wyłącznie z doświadczenia i obserwacji przez ostatnie 7 lat. Zdjęcia muszę się nauczyć dodawać :) najłatwiej też będzie mi z pocztówkami, bo jeśli chodzi o notesowe czy do segregatora będę musiała je powyciagac z foli o albumu.

#45 31.03.2019 22:14

Anima
Użytkownik

Dzięki za info Skawa27! W końcu mam jasną sprawę z tymi karteczkami. A co do tych podróbek to tak właśnie kiedyś słyszałam że po prostu się wzorowali na Królu Lwie, ale nie byłam na 100% pewna. Jak napisałaś o karteczkach od TNN to przypomniałam sobie o tym, że mam 3 takie:
20190331_224930.jpg20190331_224940.jpg
Karteczki z Dalmatyńczykami również mam, nawet jedna podróbka od Nomico się znalazła:
20190331_225055.jpg

Skawa27 napisał/a:

Karteczkami oczywiście interesowałam się za dzieciaka, ponownie wróciłam do kolekcjonowania w 2012 roku. Wiedzę jaka mam posiadam tylko i wyłącznie z doświadczenia i obserwacji przez ostatnie 7 lat. Zdjęcia muszę się nauczyć dodawać :) najłatwiej też będzie mi z pocztówkami, bo jeśli chodzi o notesowe czy do segregatora będę musiała je powyciagac z foli o albumu.

A więc stąd ta wiedza! Podziwiam :) A już myślałam że może miałaś jakiś kontakt z producentami :) A jeśli będziesz chciała dodawać zdjęcia a nie będziesz wiedziała jak to pisz - ja też się chwilę nad tym głowiłam. Muszę przyznać że z takim systemem dodawania obrazków na forum zetknęłam się po raz pierwszy. No i nie martw się wyciąganiem karteczek z albumu - sama też wyciągałam te wszystkie karteczki ale nie jest tak źle :)

#46 01.04.2019 17:21

Skawa27
Użytkownik

Bardzo mało korzystam z komputera. Głównie z telefonu, i też na nim mam większość zdj. Próbowałam coś wrzucić ale niestety nie wychodzi... :(

#47 15.04.2019 20:49

Skawa27
Użytkownik

Zdjęć nie udało mi się wstawić, ale zrobiłam filmik i wrzuciłam na YouTube.
https://youtu.be/kK61Z5BBCFg
To jest cześć kolekcji. Resztę dodam wkrótce :)

#48 05.05.2019 23:00

Matyldzio
Użytkownik

Przed Wami przedstawiam moją kolekcje, którą w ciąż powiększam. Kupiłem ostatnio kilka rzeczy, które jeszcze do mnie idą, wiec jak dojdą to wstawię.

Na początek zdjęcie nr. 1 na którym widać: komiks Króla Lwa De Agostini chyba z 2011 roku ale nie jestem pewien; dalej kolekcja kaset VHS, czyli KL 1 w dwóch wersjach, KL 2 też w dwóch wersjach i KL 3; kolejne to dwie te same kasety magnetofonowe z 1994 roku z oryginalną polska ścieżka dźwiękowa z filmu; i ostatnie dwie rzeczy to pakiet wszystkich części na DVD, oraz tylko KL 1 na Blu-rayu ( zwykłym i 3D ).

RrqfwSe.jpg

Zdjęcia nr. 2 i nr. 3 to ulotka z kina z 2011 roku kiedy do kin weszła zremasterowana cześć pierwsza Króla Lwa oraz w wersji zwykłej oraz 3D.

JSrAhup.jpg

PVyh55R.jpg

Zdjęcie nr. 4 to kolekcja popularnych kiedyś karateczek. Te, które ja mam pochodzą około z drugiej połowy lat 90, produkcji Z&Z Sulejówek z charakterystycznym falowaniem na dole. Ciągle znajduję i kupuje egzemplarze, których nie mam.

ZokMJdR.jpg

Zdjęcie nr. 5 to kolekcja pocztówek. Mam ich chyba 43 sztuki, w tym kilka powtórek.

PaHuA0g.jpg

I jak na razie na koniec puzzle.
Pierwsze dwa egzemplarze z Trefla z tej samej serii. Wydaję mi się, że są z lat 90, ale nie jestem pewien.

x4FqLtv.jpg

VWP095L.jpg

I te z innej firmy, ale bardzo ciekawy model, w którym mamy kilka scen z całego filmu.

p5NjD4F.jpg

#49 10.05.2019 09:28

Kamui
Użytkownik
Data rejestracji: 26.07.2018
Liczba postów: 83

@Matyldzio, Twoja kolekcja wygląda jak moje dziecięce marzenia! :D *Melancholijne heavy breathing*

#50 12.05.2019 00:33

Matyldzio
Użytkownik

Więc ciąg dalszy.
Na początek rzecz, która mi umknęła poprzednim razem nie wiem jakim cudem a jest chyba najlepszą i najcenniejszą w mojej kolekcji. Mowa o kalendarzu na rok 1995. Kalendarz został wyprodukowany w 1994 pewnie jakoś po premierze filmu. Jest to oryginalny wyprodukowany przez Z & Z Sulejówek na licencji Disneya. Tej samej firmy, która zrobiła karteczki, które pokazałem w poprzednim poście.
zlabH6v.jpg

sR4NnfB.jpg

Następnie mamy coś dosyć nietypowego, chodzi o płytę CD z Storytellerem. Powiem szczerzę, że jeszcze jej nie puszczałem, ale jest to pewnie opowieść KL czytana przez kogoś.

MUTR8Ds.jpg

GT29g69.jpg

Następnie dwie talie kart. Nowe nieodfoliowane. Nie mam bladego pojęcia z którego roku.

eE48Eab.jpg

XGXhqco.jpg

Teraz dwie gry komputerowe. Działają one na miedzy innymi Windowsie 95 i 98 więc są na prawdę stare.

2yPYAQ1.jpg

ZTyaN07.jpg

nVYxIzb.jpg

QR8g3WC.jpg

Teraz ostatni element dzisiejszego posta, mianowicie książki. W sumie 4 nowe.
Na początek książka z 1995 roku.

zZrcaQx.jpg

3SniUe4.jpg

Następnie taka niebieska.

HJb9o9e.jpg

Potem z tej samej serii co w poprzednim poście tylko, że o Królu Lwie 2.

Mxr93mb.jpg

I ostatnia, najmłodsza ze wszystkich, bo jest z roku 2016.

IbNAmaT.jpg

#51 12.05.2019 19:57

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 07.08.2010
Liczba postów: 191

Mam pierwszą grę, tylko z inną okładką, Gamebreak. Grałam w nią w dzieciństwie, a idzie ją uruchomić na nowszych systemach, jeśli uruchamiasz w trybie zgodności z 98 chyba. :D Na Windowsie 8 poszło elegancko.

Labirynt moja ukochana minigierka.

EDIT: Kurdę, przyjrzałam się dokładnie i obydwie gry z ww kolekcji to tak naprawdę to samo, tylko jedna jest okrojona. I okładki inne. xD

Ostatnio edytowany przez Cynka (12.05.2019 19:59)

sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

#52 12.05.2019 20:36

Matyldzio
Użytkownik

Nie wiem Cynka jeszcze nie włączałem ich, ale jeśli podobne to trudno. Mają inna okładkę. A to jest ważne. xD

#53 11.06.2019 21:25

Maro
Moderator
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 410

Niesamowita ta Twoja kolekcja, Matyldzio :) Największe wrażenie robi na mnie kolekcja karteczek i ten super kalendarz.

#54 11.06.2019 22:55

Matyldzio
Użytkownik

Kurde zabieram się do zrobienia tych zdjęć już od 2 tygodni. Jutro postaram się zrobić. To wstawię tutaj z opisem. :)

#55 14.06.2019 18:29

Matyldzio
Użytkownik

To już trzecia aktualizacja.
Zaczynimy więc bez zbędnego pitolenia ;).

Na początek kolejny plakat reklamujący nowa wersję Króla Lwa na DVD z 2003 roku. Posiadam również tą wersje DVD, która jest reklamowana.
q22OUFK.jpg

e5O1VVD.jpg

Następnie zakup z którego się bardzo ciesze. Są to dwie "broszki"? Nie wiem jak to nazywać, to takie przypinki do ubrania.

k59NO8P.jpg

W końcu też opakowałem swoje karteczki w folie ochronne. I ułożyłem je w całą historie zgodnie z filmem.

uz2WiBV.jpg

Doszło też 5 nowych karteczek.

F8yHb9w.jpg

Oraz dużo, bardzo dużo nowych książek Król Lew.

GQCTQJB.jpg

DI8htMn.jpg

dfmg4dH.jpg

0lcPVBF.jpg

rAXfJ36.jpg

4ZfE9ge.jpg

WVznqMn.jpg

7HoMkQw.jpg

Teraz czas na puzzle. Takie dokupiłem.

fM6gOgu.jpg

Oraz dwie wersje Króla Lwa na DVD.

2Z1doIY.jpg