Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 02.10.2015 23:44

Nit
Administrator
Data rejestracji: 31.12.2008
Liczba postów: 10,086

Kaczor Donald, Myszka Miki, Gigant i Don Rosa - o kaczych komiksach

Ostatnio dorwałem w swoje ręce więcej niż jedno wydanie Giganta i całkiem przyjemnie się mi je czytało... ale nie aż tak dobrze, jak je wspominałem.

Jednakże Giganty szybko naprowadziły mnie na coś innego, co uwielbiałem - komiksy Dona Rosy.
Don Rosa był autorem, m.in. komiksu "Życie i Czasy Skenrusa McKwacza". Gdy tylko go wyciągnąłem z szafki po latach od razu przypomniało mi się za co pokochałem jego komiksy. I kreskę. Bo zarówno to i to stoi w jego komiksach na wysokim poziomie.
Dla mnie najlepsze komiksy w uniwersum w którym znajduje się Kaczogród to właśnie te jego autorstwa.
Szczegółowe (polecam przyglądać się każdemu kadrowi - można wypatrzyć sporo smaczków), piękne i zabawne ilustracje (a ta mimika, uwielbiam!) oraz oczywiście fabuła, która jest o wiele, wiele lig wyższa of standardowych "kaczych" komiksów. Jeśli ktoś nie miał styczności to szczerze polecam.

Teraz szukam po aukcjach jego komiksów... a wy jakie komiksy z tego uniwersum najbardziej lubicie? :)

Ostatnio edytowany przez Nit (03.10.2015 00:35)

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#2 03.10.2015 08:50

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,720

Odp: Kaczor Donald, Myszka Miki, Gigant i Don Rosa - o kaczych komiksach

Widzę, że grono jego wielbicieli w moim otoczeniu wciąż rośnie - ostatnio i Maru wspominał, że szuka jego dzieł.
[Tylko zalogowani mogą zobaczyć ukrytą treść.]

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#3 03.10.2015 14:13

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 10.03.2012
Liczba postów: 5,228

Oj Nit, ja też szukam i to od paru lat. Szczególnie przypodobał mi się komiks gdzie występował koleś zwany superintendentem. Tytułu ani tomu niestety nie pamiętam :/

EDIT:
Posiedziałem, pomyślałem, pogrzebałem w necie i znalazłem. Tytuł komiksu to "Dwa serca w Jukonie". Można o nim trochę poczytać tutaj: http://www.donrosa.cba.pl/komiks.php?id=53
A tutaj komentarz Dona Rosy: http://wdcs.fanzindipol.pl/index.php?op … lumaczenia

Ostatnio edytowany przez Maru (03.10.2015 23:12)

rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

#4 20.02.2018 14:56

Nit
Administrator

Udało mi się nabyć trzeci tom przygód Sknerusa autorstwa Dona Rosy. :D

Teraz tylko "Kaczogród: Don Rosa" i moja kolekcja będzie kompletna. ^^

#5 20.02.2018 19:13

Samburu
Użytkownik
Data rejestracji: 12.01.2012
Liczba postów: 314

W nazwie tematu brakuje mi dwóch wyrazów - Carl Barks! Gdybym miał zdecydować, którego komiksy podobają mi się bardziej; jego czy Dona Rosy to zdecydowanie wybrałbym tego pierwszego.
Kaczora Donalda polubiłem oczywiście dzięki wieczorynce, ale niedługo potem, jeszcze w latach 90-tych zacząłem czytać komiksy w tygodniku "KD". Będąc mały jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, ale z wiekiem zauważałem, że wśród kilku komiksów w numerze, zawsze wyróżniał się dla mnie ten jeden, który mi się najbardziej podobał. I zawsze miał on kod W/WDC + cyferki. Oczywiście należały one do nie nikogo innego, tylko do Carla Barksa. Jeśli miałbym wskazać powód, dla którego bardziej je lubię od np. komiksów Dona Rosy, to zdecydowanie byłoby to połączenie humoru, przygód i historii, z której można było wyciągnąć nawet jakiś morał. W samym tygodniku Don Rosa miał chyba niewiele komiksów, dlatego też nie chciałbym niczego naciągać, niemniej do samego Dona Rosy nigdy mnie nie paliło, choć w pamięci mam taki jeden jego komiks: "Meandry Architektury". Nie przesadziłbym, gdybym powiedział, że to mistrzostwo!

Strzelam, że nie zbierałeś nigdy tygodnika "Kaczor Donald" więc o jakieś ewentualne opchnięcie mi numerów nie mam co pytać? ;D Ja zbieram tylko te z lat 1994-1999 i to zbieranie niemal dobiega ku końcowi, ale niestety - jak to z tymi końcami bywa, teraz jest najtrudniej. Z kilkuset brakuje mi tylko dwudziestu ;/.

#6 20.02.2018 19:31

Nit
Administrator

Zbierałem, ale niestety kiedyś wszystkie Kaczory Donaldy oddałem kuzynom, a sobie zostawiłem wyłącznie duże tomy (Sknerus, Giganty i inne).

Barksa będę musiał w końcu kiedyś nadrobić, ale "Kaczogród" z jego pracami wcale nie jest tańszy. ^^'

#7 21.02.2018 00:34

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 07.08.2010
Liczba postów: 185

Mam sentyment do Gigantów, czytałam je w dzieciństwie. Dona Rosy nie czytałam, kiedyś nadrobię, ale musi mi na to budżet pozwolić.

sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

#8 31.10.2018 01:00

bulaj
Użytkownik
Data rejestracji: 31.10.2018
Liczba postów: 1

Wydawnictwo Egmont Polska zapowiedziało wydanie pełnej kolekcji komiksów Carla Barksa wzorowaną na wydaniu norweskim https://inducks.org/publication.php?c=no%2FCBA
Kolekcja zbiera komplet komiksów Barksa w kolejności chronologicznej , aczkolwiek jako pierwsze wydaje zbiór jego historyjek z lat 50 , a pierwsze historyjki z lat 40 wydaje na końcu.
W Polsce okładki będą inne niż okładki norweskie.
Pierwsze dwa tomy :
- Powrót do Klondike i inne historie (256 stron) https://inducks.org/issue.php?c=no%2FCBA++1
- Moja snów dolina i inne historie (240 stron) https://inducks.org/issue.php?c=no%2FCBA++2
Trafią do sprzedaży 28 listopada 2018r. . Ich cena okładkowa wyniesie 69,99 zł . Kolejne tomy są wstępnie planowane, że będą wychodzić co kwartał jeden tom (lub częściej).

Kim jest Carl Barks ? Jest to jeden z najbardziej znanych i najlepszych twórców kaczych komiksów Disneya, który położył podwaliny, bo dużą część późniejszych komiksów z Tego uniwersum. Jest on twórcą wielu postaci, które na stałe weszły do kanony m.in.: Sknerus Mckwacza, Granita Forsanta, Johna Kwakerfellera , Diodaka, Gogusia, Magikę De Czar, Młodych Skautów, sąsiada Jonesa. W Polsce (zwłaszcza w latach 90 w piśmie ,,Kaczor Donald") dość często (w latach 90 prawie co numer) ukazało się większość jego tzw ,,tenpagerów" , czyli 10 stronicowych komiksów , najczęściej z Donaldem w roli głównej. Ciągle jednak wydano w Polsce jedynie niewielki procent długich (co najmniej 20 stronicowych) jego historyjek, bardzo często przygodowych ze Sknerusem w roli głównej.

Zapraszam do zakupu. Komiks można zamawiać już w przedsprzedaży np. :
- https://egmont.pl/Kaczogrod.-Carl-Barks … 518,p.html
- https://egmont.pl/Kaczogrod.-Carl-Barks … 519,p.html

z7gfxj572jrg_t.jpg

i2zkdqrjp4lz_t.jpg

#9 01.11.2018 11:24

Nit
Administrator

Ok, to jest jawna reklama, którą normalnie byśmy usunęli ale w sumie jest na temat. I to bardzo dobry temat, więc zostawiamy.
W sumie chyba sam sobie kupię. ;)

#10 01.11.2018 22:48

Ryks
Użytkownik
Data rejestracji: 24.03.2016
Liczba postów: 11

Jeju, Kaczor Donald.. zamiast się uczyć, to siedziałem w tych komiksach od 4 rano. Mam z pół tysiaka tego u siebie w szafie i piwnicy. Do teraz czasem otwieram sobie coś z "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", polecam :)

“My mission in life is not merely to survive, but to thrive; and to do so with some passion, some compassion, some humor, and some style”
- Maya Angelou

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman