Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 15.08.2018 10:04

Kamui
Użytkownik
Data rejestracji: 26.07.2018
Liczba postów: 46

Mówię Ci, musisz obejrzeć! - polecamy seriale

Czołem!
Trochę z racji tego, że już bardzo długo modlę się nad ostatnim sezonem Supernatural i chyba potrzebuję odskoczni, a trochę z racji ogromnego bagażu serialowych doświadczeń, który trzeba w końcu zrzucić - Zachęcam do polecania i "reklamowania" waszych ulubionych seriali, takich, które w jakiś sposób was poruszyły, lub wprost zauroczyły :)

A więc kostiumowe i nowoczesne, psychologiczne, kryminalne, animowane, każdego metrażu, dzielimy się :D

Może zacznę od czegoś, co gorąco polecam fanom historii kryminalnych i thrillerów z klimatem i dreszczykiem:

I nie było już nikogo (And Then There Were None) - miniserial z 2015 roku.

Pomimo dosłownie kilku odcinków (nie pamiętam dokładnie, ale koło 5), fabuła wciągnęła mnie jak nowiutki odpływ w muszli klozetowej i długo trzymała w takim sympatycznym, poserialowym kacu. Co prawda jest dość subtelna i raczej nie dla wielbicieli mocnego kina akcji, ale nadrabia doskonale budowanym napięciem, a obsada z Aidanem Turnerem na czele - moim zdaniem mistrzostwo gry aktorskiej.

Także polecam.

#2 15.08.2018 10:48

Huri
Użytkownik
Data rejestracji: 04.05.2016
Liczba postów: 164

Odp: Mówię Ci, musisz obejrzeć! - polecamy seriale

Polecam Wspaniałe stulecie, piękny serial historyczno-kostiumowy o Imperium osmańskim. Obecnie można oglądać "Wspaniałe Stulecie: sułtanka Kosem, Murad IV" o panowaniu Ibrahima. Można zauroczyć się w aktorach jak i pięknej muzyce :D

Refka|Głos|Anthro
CluelessSpotlessClownanemonefish-small.giftumblr_inline_mw6k4wqh5E1sr7m82.gif5b24f8ac220a5f310d1746d1.png?a=3383941765b24fa3a220a5fb10d1746d1.png?a=1159824830
~Fanka Wspaniałego Stulecia,Totalnej Porażki,Harry'ego Pottera,YGO,FMA,Miraculous,Króla Lwa,JWS i MLP

#3 15.08.2018 11:06

Pikaczo
Użytkownik
Data rejestracji: 09.01.2011
Liczba postów: 55

Polecam turecki Tylko z tobą ♡♡ Bardzo wciągający i romantyczny. To lubię.

Ostatnio edytowany przez Pikaczo (15.08.2018 11:07)

#4 15.08.2018 21:39

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 388

Jestem maniaczką seriali i robię sobie taką krzywdę, że nie umiem ich porozkładać na kilka dni/tygodni tylko męczę do upadłego.
Do teraz po obejrzeniu mnóstwa anime, seriali, kreskówek i wszystkiego moimi faworytami są Stranger Things, Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego, Rick i Morty a teraz poważnie się zastanawiam nad dodaniem do mojej listy Final Space, które obejrzałam niedawno.

Uwielbiam pokręcone historie z motywami podróży w czasie czy między wymiarami, uwielbiam głupio-mądry humor, fantastyczne stwory, obcych, jakieś tam niezwykłe moce, bohaterów którzy czegoś się dowiadują z odcinka na odcinek, uczą się i zmieniają. Dlatego to są moje naj naje jak na ten moment.

Jakiś czas temu obejrzałam też Zagubionych w Kosmosie i uwazam że również jest to serial warty uwagi. Łagodniejszy, trochę bardziej jak familijne kino, ale zrobiony świetnie i inspirowany troche Stalowym Gigantem :)

#5 16.08.2018 09:27

Kamui
Użytkownik

Maro napisał/a:

Jestem maniaczką seriali i robię sobie taką krzywdę, że nie umiem ich porozkładać na kilka dni/tygodni tylko męczę do upadłego.
Do teraz po obejrzeniu mnóstwa anime, seriali, kreskówek i wszystkiego moimi faworytami są Stranger Things, Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego, Rick i Morty a teraz poważnie się zastanawiam nad dodaniem do mojej listy Final Space, które obejrzałam niedawno.

Uwielbiam pokręcone historie z motywami podróży w czasie czy między wymiarami, uwielbiam głupio-mądry humor, fantastyczne stwory, obcych, jakieś tam niezwykłe moce, bohaterów którzy czegoś się dowiadują z odcinka na odcinek, uczą się i zmieniają. Dlatego to są moje naj naje jak na ten moment.

Jakiś czas temu obejrzałam też Zagubionych w Kosmosie i uwazam że również jest to serial warty uwagi. Łagodniejszy, trochę bardziej jak familijne kino, ale zrobiony świetnie i inspirowany troche Stalowym Gigantem :)

Stranger Things i Rick&Morty <3 No najlepiej!

Holistyczna Agencja wygląda dobrze, sprawdzę :D Za to na Zagubionych w Kosmosie nie wytrwałam, niestety Netflix jest absolutnym mistrzem w tworzeniu irytujących postaci od których krew zalewa i ma się ochotę zrobić zamach na aktora... A takich postaci jest tam po prostu za dużo. W dodatku są złe... no bo są złe, tak o, bez powodu.

Natomiast jeśli lubi się klimaty trochę nie z tego świata i uważa, że ekranizacje Kinga nie są zbrodnią, to bardzo polecam https://www.filmweb.pl/serial/Pod+kopu% … 013-555086

Ostatnio edytowany przez Kamui (16.08.2018 09:28)

#6 16.08.2018 12:58

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 388

Polecam Dirka Gentlyego, widze, że mamy całkiem podobny gust i zaryzykuję stwierdzenie, że na 100% się nie zawiedziesz :) Ja tym serialem żyłam jeszcze 2 miesiące po obejrzeniu. Jakbym mogła sobie wymazać pamięć i obejrzeć jeszcze raz to bym to zrobiła.

Co do Zagubionych zgadzam się, irytujące postaci uhhhhh, szczególnie głupi dziecior, który jest głównym bohaterem. Cóż, myslę że jest on po to by młodsi odbiorcy się z nim identyfikowali xD Nie odniosłam jednak wrażenia, że tam jest ktoś zły bez powodu. Są plot twisty i każdy ma jakąś motywację. Mimo wszystko rozumiem, że pewne elementy serialu mogły Ciebie zniechęcić. Ja w sumie zostałam głównie dla robota i ojca.

Pod Kopuła obejrzałam całe. Bardzo wciągająca historia, ale po jakimś czasie ogląda się by zobaczyc co się dalej stanie z tymi postaciami, które przywiązały do siebie widza, i trzeba mocno przymykać oko na błedy logiczne, dziwne zachowania nie pasujące do danej postaci, naciągane wydarzenia. Bardzo się rozczarowałam ostatnim sezonem, dokończyłam go trochę niczym lekturę szkolną :C

Ostatnio edytowany przez Maro (16.08.2018 12:58)

#7 23.08.2018 22:38

Des
Weteran
Data rejestracji: 06.11.2011
Liczba postów: 1,230

Nocny recepcjonista to bardzo ciekawy i wciągający miniserial, 6 odcinków bodajże. Fajna obsada, Tom Hiddleston i Hugh Laurie jako główne postaci, polecam.

Kolejnym serialem, który lubie jest The Marvelous Mrs. Maisel.

Opis z Wikipedii:
Akcja serialu dzieje się w latach 50-tych. Opowiada o Miriam "Midge" Maisel, która wiedzie wraz ze swoim mężem i dwójką dzieci perfekcyjne życie. Wszystko zmienia się, gdy jej małżonek postawia odejść do innej kobiety. Miriam odkrywa przez przypadek swój talent do stand-upu.

Dużo humoru, i kolorowe postaci. Polecam.

tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

#8 28.08.2018 14:24

Kamui
Użytkownik

Zabieram się za Recepcjonistę już chyba z pół roku, jak pies do jeża, ale mam tak chyba ze wszystkimi serialami, w których występują tacy "ikoniczni, tajemniczy samcowie", jak Cumberbatch albo Hiddleston :D Ale chyba się w końcu wezmę. A serial o Stand-upie brzmi totalnie bosko, nie słyszałam o tym *.*

A'propos Cumberbatcha, oglądał ktoś Holmesa z nim w roli głównej? Poleca ktoś? Nie poleca ktoś?

#9 24.10.2018 19:31

Des
Weteran
Data rejestracji: 06.11.2011
Liczba postów: 1,230

Nie oglądałam Sherlocka, ale znajoma go uwielbiała w gimnazjum.

Koleżanka poleciła mi ostatnio Faking it.
Obejrzałam na razie kilka odcinków, ale podoba mi się. Dwie dziewczyny w szkole otwartej na odmienność zaczynają udawać parę lesbijek, aż jedna dochodzi do wniosku, że nie udaje.

Wydaje się dość proste, ale ciekawe.

Zainteresował mnie też nowy serial Chilling Adventures of Sabrina, który jest adaptacją(?), mroczniejszym rebootem(?) Sabriny, nastoletniej czarownicy.

Widziałam tylko zwiastun, ale mnie zaciekawił.

tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

#10 24.10.2018 19:41

Huri
Użytkownik
Data rejestracji: 04.05.2016
Liczba postów: 164

To może by tak polecić jeszcze pana Potter'a? C; Jego to już wszyscy znają, więc nikomu przedstawiać nie trzeba :D

Refka|Głos|Anthro
CluelessSpotlessClownanemonefish-small.giftumblr_inline_mw6k4wqh5E1sr7m82.gif5b24f8ac220a5f310d1746d1.png?a=3383941765b24fa3a220a5fb10d1746d1.png?a=1159824830
~Fanka Wspaniałego Stulecia,Totalnej Porażki,Harry'ego Pottera,YGO,FMA,Miraculous,Króla Lwa,JWS i MLP

#11 25.10.2018 10:43

Kamui
Użytkownik

My do Pottera wróciliśmy dosłownie tydzień temu, kiedy cierpieliśmy na brak życia po obejrzeniu całego LOST:Zagubieni (polecam, a jakże, ale to kiedy indziej). Poleciały wszystkie części po kolei i teraz jestem w stanie powiedzieć to z całym przekonaniem: Potter zachwyca niezależnie od wieku! A nawet bardziej teraz niż kiedykolwiek...

A Des, o ile na ten pierwszy serial mi się oczy nie zaświeciły, bo szkolne klimaty jakoś mnie odrzucają, o tyle ta adaptacja Sabriny sprawiła, że mam na ryjku ogromnego banana... A tym bardziej "mroczna adaptacja", gdyż w takie klimaty uderzam. A Sabrina kiedyś bawiła i wychowywała, a najbardziej wychowywał Salem! Także na pewno obejrzę!

Ja natomiast ze swojej strony chciałabym ogłosić mojego zwycięzcę w dziedzinie horrorów i seriali Netflixa. Obejrzałam wczoraj kilka pierwszych odcinków i żałuję, że musiałam dzisiaj rano wstać, bo poleciałby sezon w jedną noc na pewno O.o

Nawiedzony dom na Wzgórzu (The Haunting of Hill House) jest serialem z tego roku i, przynajmniej moim zdaniem, jest też dowodem na to, że da się zrobić horror idealny, bez rozlewu krwi, obrzydliwych, "toaletowych" scen; z bohaterami, których lubisz i którzy są absolutnie fantastycznie wykreowani przez świeżą, nieopatrzoną obsadę.
Pomijam historię, która, choć z opisu może się wydawać oklepana, jest po prostu dobra i pokazana z całkiem innej strony, niż zazwyczaj... Ale ta gra aktorska! Patrzysz na dzieci, schowane w domku na drzewie i wierzysz, że naprawdę są dziećmi, chowającymi swoje sekrety. Patrzysz na siostrę karcącą młodszego brata i wierzysz, że oni naprawdę są rodzeństwem. Patrzysz na relację małżeńskie i totalnie widzisz jak na dłoni, jakimi siebie wzajemnie darzą uczuciami.

Co mnie jednak najbardziej zauroczyło, to to, że mamy szablonowy motyw z wielu filmów tego typu: Zgraną rodzinkę - Kochające się małżeństwo, dopełnione pod każdym względem i bodaj pięcioro dzieci, zżytych ze sobą i mających swoje dziecięce problemy. Oczywiście rodzinka wprowadza się do olbrzymiego, starego, niepokojącego domu, z jednym, wiecznie zamkniętym pokojem bez klucza. Oczywiście dzieciom nie podoba się dom, a w nocy dzieją się przerażające rzeczy.
Na szczęście producenci wpadli na nieoczywisty pomysł, aby z tego mdławo-słodkiego, wielokrotnie przeżutego i częściowo przetrawionego tematu zrobić serial, który rozwija dobrze znaną nam historyjkę w zupełnie świeży sposób.
I ten serial polecam! Serio!

Rozpisałam się xD

Ostatnio edytowany przez Kamui (25.10.2018 10:46)

#12 25.10.2018 20:25

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,720

@Huri, @Kamui - też uwielbiam Harrego Pottera. I ze swojej strony w tym temacie mimo wszystko polecę filmik na temat świata Pottera - https://www.youtube.com/watch?v=XfHVlmtyfXc ::)

A z seriali ostatnio obejrzałąm drugi raz w życiui polecam Avatar Legenda Aanga! ::D Serial niby prosty i kierowany do dzieci, ale nie infantylny. Można się czepiać jakości polskiego dubbingu, ale tylko dla postaci drugoplanowych. Uważam, że główni bohaterowie wyszli pierwszorzędnie.

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#13 26.10.2018 09:54

Kamui
Użytkownik

Właśnie się ostatnio chwaliłam w Galerii Des, że robię kolejne podejście do Aanga, korzystając z tego, że pojawił się na Netflixie.
God bless Netflix!
Swojego czasu byłam zafascynowana Legendą Kory i totalnie ubóstwiam avatarową kreskę i klimacik, oraz sposób budowania postaci!

#14 28.10.2018 22:51

Nit
Administrator
Data rejestracji: 31.12.2008
Liczba postów: 10,086

Potwierdzam, Avatar jest pozycją obowiązkową. ^^

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#15 29.10.2018 10:04

Kamui
Użytkownik

Lejdis und dżentelmen, mamy tu małą aktualizację w sprawie "Sabriny", gdyż wczoraj obejrzałam kilka pierwszych odcinków.

https://www.filmweb.pl/serial/Chilling+ … 018-800447

No, słuchajcie, jest dziwnie.

Szablonowa szkolna opowieść dla nastolatków, niczym domowa szarlotka w kuchni sadownika... Tyle, że okraszona naprawdę ciekawymi problemami, które nie ograniczają się do kwestii "największe ciacho w szkole, oh man, co zrobić, żeby na mnie spojrzał, moje drugie imię Przegryw!". Tak więc mamy dwa światy - świecki i czarodziejski - a każdy z nich ma swoich prześladowców, "tych złych" i "tych dobrych".
Mamy doskonałą bitą śmietanę - ładnie nakreślonych i stworzonych do rozwoju bohaterów (gra aktorska ujdzie, bez szaleństw, hardcorowej wiarygodności i naturalności, ale widywało się gorsze małpy xD)
Twórcy nie rozdrabniają się też, jeśli chodzi o rozlew krwi i przemoc, dzięki czemu mamy ciepłą polewę stosunkowo mrocznego klimatu... Moim zdaniem zepsutego przez obraz.
Tylko moim zdaniem... Ale osobiście wolę, kiedy na horrorach mamy wyraziste, nieco surowe zdjęcia z dobrze dobranymi kolorami i subtelnym oświetleniem. Tym czasem ma się wrażenie, jakby deszcz napadał im na kamerę. Wyraźne są postacie, natomiast cała reszta otoczenia najczęściej przypomina obrazek laika, który odkrył narzędzie rozmycia w photostopie O.o

Tak czy inaczej, po przełknięciu polewy, ja tę szarlotkę polecam. Fabuła się klei, postacie nie irytują (chwała bogom!), dzięki czemu z moją alergią na idiotyzmy kina przetrwałam bodaj 4 odcinki i zamierzam polecieć z całym sezonem.
Przepraszam za zbyt wybujałe opisy :P

Ostatnio edytowany przez Kamui (29.10.2018 10:07)

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman