Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 01.03.2012 13:01

Derpy
Użytkownik
Data rejestracji: 01.03.2012
Liczba postów: 427

Biały Kieł

Biały Kieł to opowieść o wilku , który wychowany w lesie zostaje nagle zabrany do Indian a jego matka użyta do spłacenia okupu . Kiedy rośnie zostaje zabrany do miasta i ...
No właśnie , co ?

To wzruszająca książka i polecam ją fanom wilków. Czytałam ją z zapartym tchem , a wy ? Czy podobała wam się ta książka ?

Ostatnio edytowany przez Derpy (01.03.2012 13:03)

:diabelek:  :diabelek:  :diabelek:  :diabelek:  :diabelek:  :diabelek:
Mów mi Derp lub Młoda .

#2 01.03.2012 18:42

Swahili
Użytkownik
Data rejestracji: 20.07.2011
Liczba postów: 603

Odp: Biały Kieł

Czytałam ją, osobiście bardzo mi się podoba. To moja ulubiona książka :3.

hydra_by_goldennove-d9lmufy.png

They all will know I bring
the joy of creation

#3 01.03.2012 21:27

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,722

Też czytałam. Piękna opowieść. W pewnym momencie zaczęła mi się nawet mylić z inną książką o psach na Alasce.. tylko co to było...

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#4 01.03.2012 21:42

Source
[center][img]http://img62.imageshack.us/img62/9482
Data rejestracji: 26.02.2012
Liczba postów: 1,943

Mmmm... to może być ciekawe, czy ktoś może podać autora? Bo tak się łatwiej mi szuka.
Nie mogę się doczekać bo cierpię na niedobór lektur.

//Nie wierzę, Kiara wrzuciła posta jak ledwo zdążył mi się wczytać temat- powolny net, no fair  :P //

thinbannerrhea.png     tU4DV     NyQD0
thinbannerbuwaro.png     hQrhb     TJYJc
thinbannerkieri.png     c5P7h

#5 02.03.2012 17:01

Ibilis
Administrator
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,399

Może Szara Wilczyca bądź Syn Szarej Wilczycy (niestety nie czytałem ich... jeszcze). Też Jacka Londona (jeśli się nie mylę).
Ja Białego Kła czytałem w takim fajnym wydaniu przedwojennym. Tłumaczenie takie dość zabawne (niektórych imion nie odmieniali XD).
Książka piękna.

Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

#6 03.03.2012 16:53

Derpy
Użytkownik

Ib mylisz się ,, Szara Wilczyca '' nie jest Londona . Sama wiem , bo mam te książkę w domu ^^ .

Mów mi Derp lub Młoda .

#7 03.03.2012 19:12

Ibilis
Administrator

To znaczy, że się mylę... ale też tamtejsze klimaty (czy tu też się mylę? XD).

#8 03.03.2012 19:27

Derpy
Użytkownik

Nie klimaty są identyczne  :P . To są niemal siostrzane książki .

Mów mi Derp lub Młoda .

#9 22.04.2012 16:24

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 13.03.2012
Liczba postów: 703

Uwielbiam Białego Kła.   :)   Komu się spodoba ta książka to polecam  Zew Krwi ( również Jacka Londona ).

#10 12.06.2012 15:22

Amstazu
ZBANOWANY
Data rejestracji: 04.04.2012
Liczba postów: 85

Owszem czytałem. Jako prezent świąteczny od babci więc przeczytałem. Dość długa i odrobinkę monotonna ta książka ale jeśli przeczyta się całą.To wymiata.

Pixie/Amstazu to jedna osoba. Ban za kradzieże artów

#11 07.01.2013 14:15

RainbowWolf
Użytkownik
Data rejestracji: 27.12.2012
Liczba postów: 18

Ukryta treść

Czytałam to, piękna powieść. Na końcu Biały Kieł zostaje oswojony do zwykłego psa i zakochuje się w suczce Lessi. :ok:

Dobre zwierzę to takie,które postępuje zgodnie ze swym zwierzęcym,naturalnym instynktem.
Avatar: http://wyndbain.deviantart.com/art/Wolf-Maker-179413339
8662108.png8662123.png

#12 07.01.2013 18:36

Tiga
Użytkownik
Data rejestracji: 26.12.2012
Liczba postów: 71

Biały kieł to faktycznie piękna książka, wszystko ładnie opisane, świetna historia.
Niestety ma tylko jedną wadę, a mianowicie wolała bym aby zakończyło się to w podobny sposób co "Zew krwi" (o ile się nie mylę), aby np.: Biały kieł uciekł od właściciela i założył własne stado/został samotnym wilkiem. Oczywiście wiem, że w "Zewie krwi" właściciel został zamordowany przez jankesów (no chyba, że mi się książki pomyliły xD), ale pies założył stado.
Pozdro!

"Technika czyni zawodnika, a nie szlifowane zanika"

#13 07.01.2013 19:42

Ibilis
Administrator

@RainbowWolf: Fajnie że piszesz takiego spojlera. Ci co tego jeszcze nie czytali baaaaaaardzo się ucieszą.
I chyba ta suczka nie miała imienia Lessi, jeśli mnie pamięć nie myli.

#14 29.01.2013 16:11

Pixie
ZBANOWANY
Data rejestracji: 28.01.2013
Liczba postów: 127

To jedna z moich ukochanych ksiazek.
Na poczatku jak przeczytalam pierwsza strone to wydala mi sie nudna wiec ja zamknelam, ale po roku znow po nia siegnelam i zaczelam czytac i czytalam w autobusie, w szkole, w domu, u kolezanki.
Po prostu wszedzie a kiedy ja przeczytalam to po prostu ja szczerze pokochalam.

Cześć :D

#15 18.09.2018 15:33

Ryks
Użytkownik
Data rejestracji: 24.03.2016
Liczba postów: 12

Teraz obecnie jest w kinach Biały Kieł, nie wiem czy fabuła podobna do książki, bo ani nie oglądałem, ani nie czytałem w sumie xd. Ale osobiście mam tak, że bardzo często najpierw oglądam / gram w coś, a potem dopiero czytam książkę/książki na podstawie których takowe coś powstało.

“My mission in life is not merely to survive, but to thrive; and to do so with some passion, some compassion, some humor, and some style”
- Maya Angelou

#16 24.09.2018 10:50

Kamui
Użytkownik
Data rejestracji: 26.07.2018
Liczba postów: 58

Damn, ja jak zobaczyłam roll-up Białego Kła w multikinie, byłam akurat po seansie Zakonnicy. I powiem wam, że bardziej wystraszyłam się tego plakatu niż samego filmu, bo książkę po prostu uwielbiam, jak z resztą całą twórczość Londona. Swojego czasu obejrzałam adaptację z 1991, która dalece odbiegała od mojego wyobrażenia, ale miała miły klimat. Była też bodaj animacja (nie pamiętam, z którego roku), która odbiegała jeszcze dalej, ale w swojej prostocie nie była wcale najgorsza.
ALE! Zobaczyłam ten nieszczęsny roll-up, a potem trailer nowego Białego Kła i tę kostropatą animację rodem z "Barbie z Jeziora Łabędziego", która przyćmiewa nawet całkiem uroczą kreskę. I pomyślałam, że zamiast oglądać film, przeczytam jeszcze raz książkę O.o

Książka jest dzika, klimatyczna, okrutnie prawdziwa i idealnie oddaje działanie praw natury. Nie można się oderwać ^^

Ostatnio edytowany przez Kamui (24.09.2018 10:51)

#17 25.09.2018 20:24

Ashera
Użytkownik
Data rejestracji: 15.04.2015
Liczba postów: 160

Książkę czytałam dość dawno temu... właściwie to przeczytałam ją w życiu już kilka razy, bo bardzo mi się podobała. Urzekło mnie zwłaszcza to, jak przedstawia punkt widzenia zwierzęcia i jego przemiany.

Co do nowego filmu... gdy po raz pierwszy zobaczyłam plakat, pomyślałam sobie "ale to będzie złe" xD Jednak w domu obejrzałam zwiastun i uznałam, że może niekoniecznie - a miałam akurat trochę wolnego czasu, więc poszłam na niego do kina.
I szczerze, mocno się zaskoczyłam! To bardzo dobry film animowany, właściwie mogłabym go postawić na tej samej półce, co "Mustanga z Dzikiej Doliny". Skupia się mocno na samym wilczym protagoniście, który nie wypowiada ani jednego słowa (nawet w myślach!), a mimo to, jego odczucia są jasno widoczne. Nie znam chyba drugiej bajki, w której by tak było.

Film nie jest w 100% wierny oryginałowi, ale zachowuje jego ducha. Żeby to mógł być film dla dzieci, trzeba było zrezygnować z przedstawiania krwi i brutalności na ekranie, jednak zrobiono to w mądry sposób: brutalne wydarzenia istnieją, tylko po prostu nie są pokazane wprost na kadrze.

Ukryta treść

(np. nie widzimy bicia psa, bo dzieje się to za drzwiami, jednak słyszymy dźwięki)

Dzięki temu film jest emocjonujący i dość poważny, ale przy tym nie jest zbyt odrażający dla młodego widza.

Animacja jak "Barbie z Jeziora Łabędziego"? Bez przesady, nie jest tak plastikowo xD Styl jest dość specyficzny, moim zdaniem wygląda on bardzo dobrze w przypadku zwierząt i krajobrazów, które wyglądają jak namalowane. Gorzej niestety jest ze zbliżeniami na ludzi.. ich twarze są mało szczegółowe i przypominały mi trochę postacie z gier komputerowych na niskich ustawieniach xd

Ostatnio edytowany przez Ashera (25.09.2018 20:24)

#18 26.09.2018 09:34

Kamui
Użytkownik
Data rejestracji: 26.07.2018
Liczba postów: 58

Gorzej niestety jest ze zbliżeniami na ludzi.. ich twarze są mało szczegółowe i przypominały mi trochę postacie z gier komputerowych na niskich ustawieniach

Hehehe, nieźle napisane :D To samo pomyślałam, jak zobaczyłam twarz w trailerze. Jakby wymieszali animacje The Blackwater Gospel z GTA V xD Ale ogólnie wrażenia mam trochę odwrotne. Po zobaczeniu plakatu pomyślałam, że może jest iskierka nadziei i animacja będzie lepsza, ale trailer... No trailer podobał mi się tylko pod względem muzyki i dosłownie szczątkowych ujęć... Ale chyba, mimo to, wybiorę się do kina O.o Jakoś mnie zaintrygowałaś tą recenzją ;]

Natomiast wstyd się przyznać, ale zawsze patrzyłam na książkę nie tyle przez pryzmat wizji dojrzewającego zwierzęcia. Dla mnie był to bardziej obraz realiów tamtejszego świata. Ogólnie przeczytanie jej po raz pierwszy dało mi odczucie zderzenia natury i dzikości z działaniem człowieka i cywilizacją. I chyba... trochę też określiło mnie jako osobę. To znaczy pozwoliło mi wybrać jedną ze stron i podporządkować jej mój światopogląd, który z resztą wyznaję po dziś dzień. Co nie zmienia faktu, że opowieść z perspektywy pół-wilka znacznie pogłębiła moją miłość do tych zwierząt ^^

Ostatnio edytowany przez Kamui (26.09.2018 09:35)

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman