Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 12.08.2018 21:33

Ibilis
Administrator
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,388

Fatalizm Kovu

Tak mniej więcej tydzień temu przeglądałem stronę tvtropes (polecam ludziom z nadmiarem czasu... potrafi zapewnić zajęcie na wiele godzin) i trafiłem na różne przemyślenia dotyczące Króla Lwa i jego kontynuacji. Jedna z nich wydała mi się naprawdę zastanawiająca.

Pamiętacie jak w drugiej części Króla Lwa Simba wspomniał o tym, że Wiem, że (Kovu) idzie w ślady swojego ojca, zaś ja muszę iść w ślady mojego. Pomijając przeoczenie scenarzystów usuwających pokrewieństwo Kovu i Kiary (a wystarczyłoby słowo "ojca" zastąpić słowem "ojczyma" ;P), zwróćmy uwagę jak trafne jest to spostrzeżenie. Kovu całe życie był szkolony by stać się Skazą. W momencie gdy zorientował się, że wcale nie chce być jak Skaza, to jest dla niego droga bez odwrotu:

• Na początku chciał (nieskutecznie, Kiara mu przeszkodziła lekcją polowania) zabić Simbę.

• Zdradził swoje Stado (Wyrzutkowie) na rzecz wroga - Lwioziemców (w przypadku Skazy były to hieny).

• Zamordował własnego, starszego brata działającego na rzecz własnej rodziny (Mufasa ratujący Simbę/Nuka chcący uszczęśliwić Zirę). My - widzowie - wiemy, że Kovu nie był mordercą. W całym panującym zamieszaniu nie było to jednak dla niego w pełni pewne, zauważcie jak zareagował na słowa Ziry - jego "NIE!" na oskarżenie o śmierć Nuki. Przyjrzyjmy się uważniej temu dialogowi:
    Kovu: Ja nic nie zrobiłem!
    Zira: Otóż to. Zdradziłeś swoje Stado, zdradziłeś SKAZĘ!
    Kovu: Nie chcę mieć z tym (ze Skazą) nic wspólnego.
    Zira: Nie wykręcisz się od tego. (to twoje przeznaczenie)
    Kovu: Nie... (nie jestem bratobójcą jak Skaza)
    Zira: Zabiłeś własnego brata!
    Kovu: NIE!!

• Wspierani przez niego wrogowie odrzucili go gdy palił mu się grunt pod nogami (jak hieny odrzuciły pokonanego Skazę) w scenie Jeden z nas.

• W tejże scenie zobaczył również podobieństwo fizyczne (dopełnione przez bliznę).

Nic dziwnego, że po zsumowaniu tych wszystkich elementów widział w odbiciu Skazę.
Można powiedzieć, że "przecież wiedział, że nie zabił Nuki, że nie jest jak Skaza", ale też zwróćmy uwagę na to że:

• Całe jego dzieciństwo to jedno wielkie pranie mózgu.

• W kilka dni cały jego światopogląd został wywrócony "do góry nogami".

• Dopiero co był świadkiem śmierci własnego brata (o którą go zresztą oskarżono, gdyż "zaniechał" podjęcia działań).

• Jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa króla (i potencjalnego teścia).

Kto nie byłby wrakiem emocjonalnym?

Żeby było jeszcze śmieszniej, ostatecznie Kovu najprawdopodobniej (choć nie jest to wprost pokazane, to przecież Kiara była córką Simby... a raczej nie pokazano innych samców w KL2) przejął władzę nad Lwią Skałą (jak Skaza). Co prawda pokojowo, ale czy nie zrealizował aby (w dość pokręcony sposób) zamiarów Ziry - by przejął władzę?

Co Wy o tym sądzicie? Ma to sens, czy też właśnie spędziłem kilka dni układając idiotyczną fan-teorię w której brakuje jedynie wklejenia swojego OC?

Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

#2 Wczoraj 20:53

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 22.04.2011
Liczba postów: 567

Odp: Fatalizm Kovu

Ibilis napisał/a:

Wiem, że (Kovu) idzie w ślady swojego ojca, zaś ja muszę iść w ślady mojego. Pomijając przeoczenie scenarzystów usuwających pokrewieństwo Kovu i Kiary (a wystarczyłoby słowo "ojca" zastąpić słowem "ojczyma" ;P)

Może to ja żyje w jakimś innym świecie (no w końcu to Pyrlandia), ale częściej przy adopcji spotykam się z "twój ojciec + twój biologiczny ojciec" niż "twój ojczym".

Ibilis napisał/a:

Żeby było jeszcze śmieszniej, ostatecznie Kovu najprawdopodobniej (choć nie jest to wprost pokazane, to przecież Kiara była córką Simby... a raczej nie pokazano innych samców w KL2) przejął władzę nad Lwią Skałą (jak Skaza). Co prawda pokojowo, ale czy nie zrealizował aby (w dość pokręcony sposób) zamiarów Ziry - by przejął władzę?

Trochę to odwrócę :P
Skoro Zira wiedziała, że Kiara+Kovu=Upendi i ostatecznie przejmie władzę to po co się rzucała na Simbe? Jej planem było przejęcie władzy przez Kovu czy pozbawienie jej Simby i postawienie w jego miejsce Skazy v2.0?

Ukryta treść

Skaza v2.0
- zwiększona siła
- zwiększona zwinność
- zmniejszony wiek

"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman