Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 10.08.2018 11:47

Huri
Użytkownik
Data rejestracji: 04.05.2016
Liczba postów: 142

Totalna porażka

Totalna Porażka (ang. Total Drama) – seria animowanego reality-show, wyprodukowana przez studio Fresh TV Inc. Akcja w każdej serii przenosi się w inne miejsce. Uczestnicy, aby wygrać główną nagrodę (1 000 000 dolarów), muszą wykonać wszystkie zadania oraz nie zostać wyrzuconym przez innych zawodników.
Prowadzącym show–od 1. do 6. serii jest Chris McLean. W 7 serii funkcję tę sprawuje Don, a w 8 serii Chef Hatchet.

Wyspa Totalnej Porażki
Akcja pierwszej serii rozgrywa się w opuszczonym obozie Wawanakwa w Muskoka, Ontario. 22 uczestników rywalizuje o główną nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów kanadyjskich. Zostają podzieleni na dwie drużyny: Wrzeszczące Susły i Zabójcze Okonie.

Plan Totalnej Porażki
W tej serii wszystko dzieje się na opuszczonym planie filmowym w Toronto. 15 uczestników walczy o nagrodę pieniężną w wysokości 1 miliona dolarów kanadyjskich. Tym razem zostają podzieleni na Trzeszczące Żarówy oraz Zabójcze Makiety.

Totalna Porażka w trasie
Trzecia seria rozgrywa się w różnych krajach na świecie m.in. w Egipcie, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych. 18 zawodników walczy w trzech grupach: Drużyna Chris jest naprawdę bardzo bardzo bardzo słodki, Drużyna Amazonek i Drużyna Zwycięzców o 1 milion dolarów. W tej serii dołącza 3 nowych zawodników: Alejandro, Sierra i Blaineley.

Totalna Porażka: Zemsta Wyspy
Kolejna seria rozgrywa się ponownie w obozie Wawanakwa w Muskoka, Ontario z całkiem nowymi bohaterami show i z jedną, dosyć istotną zmianą, a mianowicie na wyspie aktywna jest emisja promieniowania radioaktywnego. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny: Toksyczne Szczury i Zmutowane Larwy.

Totalna Porażka: Plejada gwiazd
Akcja piątej serii rozgrywa się po raz ostatni w obozie Wawanakwa z częścią bohaterów z serii 1-3 oraz z serii 4. Zawodnicy ponownie walczą o jeden milion dolarów. Czternastu zawodników (7 z pierwszej obsady i 7 z drugiej) zostało podzielonych na dwie drużyny ze względu na charakter: Bohaterskie Chomiki (Heroic Hamsters) i Nikczemne Sępy (Villainous Vultures).

Totalna Porażka na wyspie Pahkitew
Jest to szósta seria. Akcja rozgrywa się na nowej wyspie – Pahkitew. Czternastu zupełnie nowych zawodników mierzy się z trudnościami tylko po to by sięgnąć po milion dolarów. Podzieleni są na drużyny o nazwie: Pimapotew Kinosewak/Pływające Łososie oraz Waneyihtam Maskwak/Skołowane Misie.

Totalna Porażka: Wariacki wyścig
7 seria Totalnej Porażki to spin-off. Seria ta prowadzona jest przez Dona. O milion dolarów walczy 36 uczestników podzielonych na 18 par. Akcja rozgrywa się na całym świecie.

Totalna Porażka (seria 8) znana jako Total DramaRama
3 maja 2017 roku Christian Potenza i Christine Thompson ogłosili rozpoczęcie produkcji 8 sezonu. Powrócą w nim zawodnicy znani z Wyspy Totalnej Porażki: Izzy, Owen, Courtney, Duncan, Beth oraz Jude (z 6 w pracy). Prowadzącym będzie Chef Hatchet. Seria będzie miała premierę w Kanadzie 1 października 2018 roku.

Ktoś oglądał?
Ktoś zna?
Ktoś tak jak ja wielbi? :serce:

Ostatnio edytowany przez Huri (10.08.2018 12:50)

Refka|Głos|Anthro
CluelessSpotlessClownanemonefish-small.giftumblr_inline_mw6k4wqh5E1sr7m82.gif5b24f8ac220a5f310d1746d1.png?a=3383941765b24fa3a220a5fb10d1746d1.png?a=1159824830
~Fanka Wspaniałego Stulecia,Totalnej Porażki,Harry'ego Pottera,YGO,FMA,Miraculous,Króla Lwa,JWS i MLP

#2 12.08.2018 11:58

Kravariss
Użytkownik
Data rejestracji: 27.09.2016
Liczba postów: 224

Odp: Totalna porażka

Dawno temu oglądałam Totalną Porażkę, a nawet swego czasu bardzo się w nią wciągnęłam. Poprzestałam na czwartym sezonie. Później wychodziły coraz to nowsze i nowsze, ale szczerze mówiąc jakoś specjalnie mnie nie ciągnęło, żeby się za nie zabrać.

Ogólnie show wspominam dość pozytywnie, choć kiedy niedawno siostra zaproponowała mi rewatch serii, odmówiłam. W sumie mogłabym powtórzyć sezon pierwszy, bo jak dla mnie był zdecydowanie najlepszy (choć w trzecim uwielbiam piosenki), może kiedyś w przyszłości... TDI to serial bardzo specyficzny i nie dla każdego. Sama znam kilka rzeczy, za które go lubię, ale są też momenty czy wątki, które po prostu mi przeszkadzają. Ale może zacznę od tych dobrych stron ;)

Postacie. Tu TDI należą się największe oklaski. Jest ich cała masa, w każdym odcinku któraś z nich musi odpaść, a im udało się dobrze nakreślić niemal każdą z nich. A czym bardziej zagłębiamy się w show, tym rośnie nasze przywiązanie do niektórych z nich (przez cały ten wachlarz osobowości niemal każdy oglądacz znajdzie kogoś, z kim się w mniejszym lub większym stopniu identyfikuje). Ponadto bardzo podoba mi się, jak bohaterowie wcześniej czy później łamią związane ze sobą stereotypy. Myślisz, że przewidzisz ich zachowanie, a tu nagle bah! I spadasz z krzesła.

Druga wielka sprawa. Rozgrywka. Zadania są ciekawe, fabuła wciągająca, a postać prowadzącego niejeden raz ubarwi (albo kompletnie zniszczy XD ) doświadczenia w trakcie oglądania. Ponadto czym bardziej zbliżamy się do końca, tym bardziej rośnie napięcie, zazwyczaj najlepiej ogląda się wtedy z kimś, kto ma inne zdanie na temat tego, kto powinien wygrać (jak ja i moja siostra :D ). Nie chcę się wdawać szczegóły, żeby nie spoilerować, ale warto dać show szansę, bo można świetnie się bawić.

A propos świetnej zabawy. Humor. Potrafi być genialny.

Ale są też rzeczy, które nie przypadają mi do gustu albo się nie podobają. Pierwszą rzeczą jest kreska. Postacie są często dziwne, kanciaste, wręcz zdeformowane, a żadne z teł nie jest na tyle ciekawe, żeby zawiesić oko. Drugą sprawą jest... bezpośredniość show. Z jednej strony ocenzurowane przeklinanie nastolatków czy czasowe dziwne sceny z nagimi ludźmi nadają serii charakterku (czasem wręcz wiarygodności), z drugiej widok zielonych, obleśnych wymiocin, pierdów czy naprawdę obrzydliwych zadań nie każdemu będzie się podobał. Ponadto przewinie się też trochę humoru dla dorosłych, niektóre naprawdę błyskotliwe, inne dość niesmaczne.

Jest też wątek, który pojawił się chyba w drugim sezonie dotyczący Duncana i Gwen, który bardzo mknie zirytował. Ponadto moim zdaniem postać Courtney, która była jedną z najfajniejszych postaci w pierwszych sezonach, jak dla mnie strasznie się zepsuła i spłyciła.

no i ostatnia rzecz... (Uwaga! Jak serio chcesz zabrać się za show, to za żadne skarby tego nie czytaj. Zniszczysz sobie zabawę. Ostrzegałam).

Ukryta treść

Istnienie dwóch zakończeń dla każdego(?) sezonu.
Wiadomo, że w ostatniej rozgrywce o forsę muszą walczyć ostatnie dwie osoby. Ale tak naprawdę nie ma kanonicznego zwycięscy. Pamiętam, jak bardzo zdziwiłam się, gdy oglądałam zakończenie z Gwen jako zwyciężczynią, ale odcinek później mówiła, że wygrana przeszła jej praktycznie koło nosa. Nie wiedziałam jeszcze o tym fakcie i przez pół dnia kminiłam, o co jej chodziło XD Także nieważne w sumie kto wygra, w kolejnym sezonie ma się odczucie, że nastąpił swego rodzaju reset. Zwycięska postać nic się nie zmienia, ani ubiór, ani charakter, wreszcie nic nie wskazuje na to, żeby ktokolwiek jakkolwiek się wzbogacił. To... niebywale rozczarowujące.

No i w sumie to chyba wszystko, co chciałam napisać. Jestem bardzo ciekawa, Huri, jakiego jesteś zdania w tej sprawie ;3 No i zachęcam też do wypowiedzi inne osóbki!

Hey, is it hot in here or is that just me?

#3 12.08.2018 16:15

Huri
Użytkownik

Meh, myślałam, że znajdę tutaj fana/fankę Plejady gwiazd :'^ Jak dla mnie nie narzekam na Polskich zwycięzców.
Tak propos, kto jest twoją ulubioną postacią i jaki ship? :3

Refka|Głos|Anthro
CluelessSpotlessClownanemonefish-small.giftumblr_inline_mw6k4wqh5E1sr7m82.gif5b24f8ac220a5f310d1746d1.png?a=3383941765b24fa3a220a5fb10d1746d1.png?a=1159824830
~Fanka Wspaniałego Stulecia,Totalnej Porażki,Harry'ego Pottera,YGO,FMA,Miraculous,Króla Lwa,JWS i MLP

#4 12.08.2018 16:50

Kravariss
Użytkownik

Zdecydowanie Gwen :3 Dziewczyna ma głowę na karku, a pod maską nieczułej gotki okazuje się naprawdę miłą i sympatyczną dziewczyną. Ale mój ulubiony ship to Duncan i Courtney. Razem są jak ying i yang, poza tym bywa, że komiczny z nich duet :D Lubiłam też parkę z czwartego sezonu, tego gościa z kilkoma osobowościami (Mike?) i rudej dziewczyny (tej to imienia już nie pamiętam xd ). Wśród nowych zawodników moją ulubioną postacią był Scott, ale finał jego wątku był strasznie rozczarowywujący. Za to ruda dziewczyna pokazała swoją świetną stronę, bardzo lubiłam ją w jej "survival" wersji :D

#5 12.08.2018 17:16

Huri
Użytkownik

Ahh, Mike x Zoey (Zoke), również ich uwielbiam :3 Za to z postaci to bardzo przypadł mi do gustu Mal, wręcz wielbię go :serce: Co do shipu Duncney to nie mam zdania, nienawidzę tej babki i tyle :evil:

Refka|Głos|Anthro

#6 12.08.2018 18:43

Kravariss
Użytkownik

Hej, w pierwszym sezonie była całkiem fajna, nie powiesz chyba że nie :D

#7 12.08.2018 18:59

Huri
Użytkownik

Przez początek, potem ją znienawidziłam po tym ciągłym obrażaniu Gwen i straszenia każdego prawnikami >_>

Refka|Głos|Anthro

#8 12.08.2018 20:51

Ibilis
Administrator
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,392

Pamiętam jak sam to oglądałem. Bardzo mi się podobało jako parodia "tych wszystkich idiotycznych Reality Show TM". Postacie były wyraziste, mógł się z którymś zawodnikiem utożsamić (np. niektórzy "gimbusiarze" z Ezekielem ;P), a prowadzący był świetnie wykreowanym narcystycznym s... pecem od wnerwiania innych. Charaktery bohaterów (choć nie od początku jawne, niektóre ich cechy objawiały się niespodziewanie) były spójne, nikt nie zachowywał się "out of character". Ogólnie cały serial był spójny (na swój pogięty sposób). Wyspa Totalnej Porażki potrafiła również zaskoczyć niekonwencjonalnymi pomysłami (choćby samymi wyzwaniami)... Nawet pomimo (momentami) przesadnie kloacznego humoru (oraz "flashowego" wyglądu postaci) oglądało się bardzo przyjemnie.
A potem przyszedł drugi sezon... i połowa bohaterów została strasznie spłaszczona (i nie mówię tu o zmianach w dość pokracznej anatomii) oraz utraciła spójność charakterów, by móc zrealizować niektóre gagi (w końcu "tak będzie śmieszniej"). Myślę, że brak spójności (vide spoiler u Kravariss) kompletnie to dla mnie pogrążył. Może gdyby już w drugim sezonie wymienić wszystkich uczestników (i ewentualnie zostawić paru zdesperowanych przegranych z pierwszego sezonu) to by było ciekawiej? W efekcie pojawił się problem w stylu Asha Ketchuma z Pokemonów, który od 10 lat ma 10 lat i stale popełnia te same błędy (a zwyczajne wprowadzanie nowego bohatera co sezon Pokemonów mogłoby rozwiązać ten problem).
Trzeci sezon odpuściłem po dwóch odcinkach, potem nawet nie śledziłem dalszego rozwoju wydarzeń... Trochę szkoda bo śledzenie losów zawodników na Wyspie Wawanakwa (tak to się pisze?) naprawdę było emocjonujące.

Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

#9 12.08.2018 21:49

Huri
Użytkownik

W sumie twórcy chcieli dać jakąś różnorodność, dlatego dali nam generację 2,3 i 4 z Owenem, Noah'em i Leonardem. Gdyby wszystkie sezony miały być tylko z jedną obsadą, szybko by się znudziło (zwłaszcza patrząc na konflikt Courtney i Gwen o Duncana).

Refka|Głos|Anthro

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman