Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 18.07.2018 00:44

Nit
Administrator
Data rejestracji: 31.12.2008
Liczba postów: 10,091

Iniemamocni 1 i 2 / The Incredibles 1 & 2

Najnowszy film Pixara w kinach, więc pozwoliłem sobie wydać 2 dyszki i zobaczyć go na wielkim ekranie.
I muszę przyznać - było warto. Iniemamocni 2 nie tylko w każdym aspekcie dorównuje swojemu poprzednikowi, ale w kilku go prześciga.

Iniemamocni 1 zawsze, już od dnia premiery razili mnie w oczy jedną rzeczą - oprawą graficzną. Była w moich oczach po prostu brzydka.
Ponowne obejrzenie filmu nie tylko pogłębiło moje przekonanie o tym, ale też zauważyłem jak nijakie bywały kolory, kadry i praca kamery. Trochę jakby wirtualny kamerzysta zapomniał że w animacji, szczególnie tej 3D nie ma fizycznych ograniczeń. Muzyka o ile niezła to też nieszczególnie zapadająca w pamięć.
Dwójka natomiast, no w końcu! Nie tylko możliwości techniczne sprawiły, że wygląda cudownie to na dodatek widzimy świetną pracę kamery i miodną zabawę światłem i kolorystyką. No i

Ukryta treść

piosenka przewodnia dla każdego bohatera

. Brawo Pixar! :)

I żeby nie było, jedynka, pomijając wspomniane wady wizualne jest naprawdę przyjemną historią, po prostu brakowało jej tego szlifu.
Warto też wspomnieć, że pierwsza część o dużo lepiej wypada w oryginalnym dubbingu niż polskim. Oglądając ponownie warto wybrać tę wersję, choć Polska wersja dzięki Korze (która w roli Edny wypadła idealnie) ma swój urok. ;)

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#2 18.07.2018 19:06

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 389

Odp: Iniemamocni 1 i 2 / The Incredibles 1 & 2

Ta praca kamery wręcz mnie urzekła, nigdy nie zwracałam na to zbytnio uwagi w bajkach ale tym razem było inaczej. Jeszcze mi się nie zdarzyło żebym podczas oglądania jakiegoś filmu animowanego powiedziała w głowie do siebie "ale super praca kamery!"
Przy Iniemamocnych 2 mi się to zdarzyło.
Nie lubię oglądać filmów więcej niż raz ale do tego jeszcze kiedyś wrócę ?

#3 18.07.2018 19:51

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,722

Odp: Iniemamocni 1 i 2 / The Incredibles 1 & 2

Ja chyba wrócę właśnie aby ocenić film pod kątem uwag Nita. Akurat wydaje mi się że nie zwracałam uwagi na wygląd filmu, naprawdę fascynowała mnie przedstawiana historia. Nawet bez tej zachęty miałam się wybrać obejrzeć część drugą - dam znać jak tylko to nastąpi! ::D

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman