Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 28.02.2018 07:56

Nit
Administrator
Data rejestracji: 31.12.2008
Liczba postów: 10,077

Planszówki, karcianki i inne gry bez prądu

Dział ten dotąd wypełniony był głównie dyskusjami na temat gier wideo. Nie można jednak zapominać o innym typie gier - tych które co nie wymagają prądu, ale znajomych z którymi możemy zagrać. :D

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#2 28.02.2018 09:47

Kravariss
Użytkownik
Data rejestracji: 27.09.2016
Liczba postów: 221

Odp: Planszówki, karcianki i inne gry bez prądu

Aż mnie naszła ochota teraz, żeby wyciągnąć z dna szafy moje Monopoly. Niegdyś trudno mnie było w niej pokonać, ciekawa jestem, czy to się zmieniło :D

Hey, is it hot in here or is that just me?

#3 28.02.2018 09:58

Nit
Administrator

W monopoly nie gralem już całe lata, a i tak - grywalem głównie w podróbki (eurobiznes, klub biznesmena itd.). Jestem ciekaw czy faktycznie gralas z zasadami bo podobno większość osób je zmienia. Świadomie lub nie. ;)

#4 28.02.2018 10:09

Kravariss
Użytkownik

Pewnie, w 95% gra przebiegała tak, jak z instrukcją ;P Czasem jednak eksperymentowaliśmy, na przykład daliśmy sobie wszyscy mniej forsy na starcie, żeby było ciekawiej. Bo zazwyczaj pieniądze startowe - czyli na etapie gdzie wszyscy kupują gdzie tylko wpadną, żeby zaklepać sobie kolor - starczyły na całe dwa okrążenia na spokojnie, zakładając że nie dostaje się jeszcze podatków. A tak to trzeba było ryzykować czy się chce kupić ziemię czy nie, bo nóż trafi się lepsza i akurat cały kolor wejdzie w nasze posiadanie, a nóż się nie trafi...

#5 28.02.2018 10:35

Nit
Administrator

No cóż, główną nauką tej gry miało być do czego prowadzi monopol, więc w założeniach trzeba było kupować co tylko się da. :D

#6 28.02.2018 10:46

Kravariss
Użytkownik

Można mieć dużo ziem, ale w ostatecznym rozrachunku jeśli nie ma się całego koloru, to daleko się nie zajdzie. Główną nauką tej gry to umiejętność gospodarowania ziemiami, pieniędzmi i - przede wszystkim - szczęście. Najbogatszy gracz mógł w każdej chwili zbankrutować w zależności od wyrzuconej liczby na kostkach ;P Dlatego gra jest tak ciekawa.

Ostatnio edytowany przez Kravariss (28.02.2018 10:46)

#7 28.02.2018 14:47

Nit
Administrator

A z innej beczki - jakie gry imprezowe polecacie?

Voodoo i Munchkina już znam. :D

#8 01.03.2018 21:46

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,710

Nit napisał/a:

nauką tej gry miało być do czego prowadzi monopol

... nigdy na to nie wpadłam, ale to ma sens. xD

Osobiście grałam z rodzicami na nieco zmienionych zasadach, choć nie świadomie.
Polecam Jengę lub wszystkie pokrewne wersje. Ostatnio kupiłam chińską wersję z Biedronki i też się sprawdza. :D
Timeline - gra w odgadywanie kiedy było jakieś wydarzenie w stosunku do innych już położonych na linii czasu. ^_^
W biblioteczce mam też UNO, choć przyznam się że więcej w nie grałam w gimnazjum na Samsungu Monte niż na żywo jak już sobie kupiłam. ::P

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#9 05.03.2018 02:02

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 386

Ten post jest przoszony z tematu "Planszówki!". Kiara 0

Dawno nie było odpowiedzi w tym temacie...ale postanowiłam coś tu dorzucić, bo od mojego poprzedniego posta bardzo wiele się zmieniło.
Od kilku miesięcy moja sytuacja finansowa wygląda lepiej niż kiedykolwiek, mogę sobie pozwalać na kupno czegoś dla siebie, na wyjazdy i różne miłe rzeczy :) Stałam się więc planszówkową maniaczką!
Na ten moment tak wygląda moja kolekcja: https://photos.app.goo.gl/4Boil9av7xKbdraN2
Już dawno zrozumiałam, że gry planszowe to nie tylko scrabble, monopoly czy chińczyk. Teraz polegają one na zupełnie innych rzeczach. Warto też dodac, że planszówki wracają do mody. Jest coraz więcej wydarzeń, wypożyczalni i inicjatyw związanych z planszówkami.
Uwielbiam gry ładne i rozbudowane, ale nie na tyle aby człowiek się głowił godzinami jak interpretować instrukcję. Podrzucę tutaj kilka opisów swoich ulubionych gier, i jakiś komentarz ode mnie :) Może kogoś zachęcę?
Zwykle kupuję gry uzywane, często na facebookowych grupach. Jest to ryzyko, ale zakładam, że miłośnicy planszówek to specyficzna grupa, w której uczciwości jest wiele. Poza tym jeśli ktoś ma profil na facebooku aktywny od lat, dodane zdjęcia, rodzinę, różne szczegóły- zakładam, że warto zaufać. Jeszcze się nie przejechałam, ale preferuję allegro. Czasem jednak ceny są kuszące.

Lista moich ulubionych gier:

Kanagawa: opis
Na razie moja ulubiona gra. Jest o byciu artystą i rozbudowywaniu swojej pracowni oraz obrazu. Bardzo mi się podoba jej oprawa graficzna. Gra toczy się na planszy podobnej do bambusowej maty co daje fajny klimat :D Zdecydowanie warta swej ceny i nie nudzi się grana wiele razy (przynajmniej mi). Rozgrywka znacznie się różni w zależnosci od ilości graczy. Opiera się głównie na decyzjach czy wziąć odpowiednie karty teraz czy zaryzykować, poczekać i mieć więcej (ale ktoś może wziąć nasz upatrzony cel przed nami). Lubię gry, w których decyzja gra główną rolę (a nie rzucanie kostką i latanie po planszy). Będę zawsze polecać Kanagawę niezdecydowanym!

Szeryf z Nottingham: opis
Mój najnowszy nabytek. Niestety gra jest od 3 do 6 graczy, ale mozna się bawić ze wszystkimi, nieważne jak bardzo doświadczeni sa w planszówkach, czy znaja tylko chińczyka, czy grali w jakieś rozbudowane tytuły wymagające 6 godzin uwagi. Graliśmy w to z mamą i babcią i bawiliśmy się super xD
Graliśmy też z połową SLZ i zawsze było dużo śmiechu. Gra o uczciwości i oszukiwaniu, wyczuwaniu intencji innych graczy :D Wszystko ubrane w ładną szatę graficzną.

Dixit opis
Gra, którą bardzo lubię, ale nie każdy się przy niej dobrze bawi. Miałam kilka sytuacji, gdzie osoby zachęcone przeze mnie do gry, znudziły się szybko albo nie potrafiły myśleć na tyle kreatywnie by dopasować hasła do kart. Wszystko opiera się na wyobraźni i kreatywności, określeniu obrazka jakimś skojarzeniem i zgadywaniu. Gra także od 3 do 6 osób, dlatego mamy ją na specjalne okazje (głównie stadowe meety) i wtedy się nie boję że ktoś będzie się źle bawił :) Kochane lewki mają super wyobraźnię!

Tajniacy
opis
W sumie...mozna to określic trochę jak Dixit ale zamiast obrazków są słowa xD Opiera się na skojarzeniach i zgadywaniu. W to zabawią sie wszyscy ale jeśli chcemy zagrać z rodzicami, możemy się liczyć z tym, że nie zczają formatu dwóch drużyn xD I będa psuli grę podpowiadając przeciwnikom hasła.

Munchkin opis
Gra, w której może się zdarzyc wszystko. Nie da się opisać jak przeróżne demony wychodzą z ludzi podczas partii munchkina xD Zaryzykuję stwierdzenie, że jest to najbardziej regrywalna gra jaką widziałam. Nawet o Kanagawę się boję, że po wielu partiach mi się znudzi, ale nie mogę tego powiedziec o munchkinie! Myslę, że nawet po setkach rozegranych partii zabawa będzie przednia. Inna sprawa, ze różni gracze róznie się zachowują, niektórzy sie wkurzają i w połowie zaczynaja uwaznie studiować instrukcję, inni kantują, inni idą na tzw "yolo"... Wszystko dlatego, że jest mnóstwo różnych sytuacji, konfiguracji, wydarzeń i plot twistów. W Munchkinie do samego konca nie da się powiedzieć, że na pewno wygramy bądź przegramy. W grze tej lubię też to, że jest bardzo znana. Na konwentach zdarzyło mi sie kilka razy, że ktos wyciagnał pudełko z Munchkinem i krzyknął KTO GRA, zeszły sie totalnie nieznajome osoby i jak starzy kumple, bez żadnych objaśnien zaczęlismy grać.

Imago opis
Nie będę sie długo rozwodzić, kalambury. Także jedna z tych gier, w którą się zagra z kazdym. Bardzo dużo zabawy i improwizacji :)

Gry, których nie mam w kolekcji ale poluję:

Majestat opis
Piękna gra, ze ślicznymi grafikami i fajnym systemem. To co lubię: rozbudowywanie swojego miasteczka, decyzje, które zawsze są ważne, piękne obrazki i moim zdaniem nie znudziłaby mi się nawet po wielu partiach. Zdecydowanie przymierzam się do zakupu. Grałam dotychczas tylko dwa razy ale z niecierpliwością czekam na więcej!

Kowale losu opis
Póki co jedyny mój kontakt z grą to wysłuchanie na konwencie pana ze stoiska z grami. Bardzo barwnie i szczerze mi ją opisał, mam nadzieję, że kiedyś dołączy do kolekcji! Oglądałam filmiki na YT przedstawiające rozgrywkę i uwazam że spełnia moje wymagania. Śliczna, regrywalna i całkiem rozbudowana! Dokładnie to samo mogę powiedzieć o Takenoko opis.
Kiedyś także będę chciala ją nabyc.

WAŻNE

Wiem, że po kliknięciu w moje linki z opisami ceny mogą wystraszyć, ale nie kierujcie sie nimi. To nie są normalne ceny tych gier! Nawet na stoisku z grami na konwencie było taniej. Poza tym na allegro są znacznie tańsze, a uzywane to już w ogóle. Nie kupiłabym żadnej z tych gier w cenie podanej przez rebel.pl, nie mam pojęcia dlaczego tyle sobie za nie życzą! (Tylko munchkin ma normalną cenę)

Ostatnio edytowany przez Maro (05.03.2018 02:04)

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman