Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#91 30.12.2012 19:48

Utumu
Użytkownik
Data rejestracji: 27.11.2012
Liczba postów: 23

Odp: Kopa

Helbi napisał/a:

2. Kovu i Kiara to związek kazirodczy i zachodzi duże prawdopodobieństwo, że ich potomstwo będzie miało odchyły.

Nawet jeśli Kovu i Kiara to związek kazirodczy (choć to nie prawda, bo Skaza nie jest ojcem Kovu) to lwy mogą się wiązać "rodzinnie" czyli kuzyn z kuzynem albo bratanica z wujem. U lwów to się czasem zdarza  ;)

:ok:  "Przeszłość często boli... można od niej uciekać, lub też wyciągnąć z niej, jakieś wnioski!"  :ok:
8498814.png

#92 14.03.2013 17:35

Ognik
Fan TLK
Data rejestracji: 12.03.2013
Liczba postów: 5,544

Utumu napisał/a:

Nawet jeśli Kovu i Kiara to związek kazirodczy (choć to nie prawda, bo Skaza nie jest ojcem Kovu) to lwy mogą się wiązać "rodzinnie" czyli kuzyn z kuzynem albo bratanica z wujem. U lwów to się czasem zdarza  ;)

Nie wiem jak jest w innych krajach, ale np. w polskim prawie, takie związki też są dopuszczalne, a w prawie kościelnym, mogą być dopuszczone za zgodą biskupa. Czyli nawet gdyby był synem Skazy to nie byłoby żadnego kazirodztwa. Taka ciekawostka.

A jeśli chodzi o teorie z Kopą, to: Zira nie mogła go zabić, bo pod koniec KL2 Kiara nie chciałaby jej pomóc (dziwne byłoby gdyby pomogła morderczyni swojego brata). Wg mnie Zira została wygnana od razu po śmierci Skazy, z tego powodu, że była jego żoną. Jak wiadomo z KL2 Simba miał manię wyganiania. A Simba był wg mnie dlatego nadopiekuńczy, bo pamiętał co przydarzyło mu się w dzieciństwie i po prostu się bał. A teoria, że Kopa jest w KL2, tylko się nie pojawia jest nieprawdziwa, bo Simba mówi do Kiary, że to ona zostanie królem po Simbie.

Z kolei jeśli chodzi o to, czemu Disney dał w TLK6NA postać Kopy, a w KL2 nie, to jest na to wytłumaczenie. Czytałem gdzieś wywiad z autorem pierwszej książki z serii, że Disney dał mu całkowicie wolną rękę i to on wymyślił Kopę, a autorzy następnych części po prostu kontynuowali historię Kopy. Natomiast w KL2 nie pojawia się dlatego, że prawdopodobnie wg twórców nie pasował do fabuły. Czytałem też gdzieś, że twórcy KL2 nie wiedzieli nic o TLK6NA.

banerit2.png
Gram w FH, IW, DD, LM, IT PL, WS pod nickiem Ognik
Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

#93 26.02.2018 10:32

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 07.08.2010
Liczba postów: 182

Znalazłam przypadkiem coś takiego, bardzo zgrabne ujęcie postaci Kopy: https://panther85.deviantart.com/art/Wh … -621746223

O książkach słyszałam, ale muszę przyznać, że pierwsze słyszę o istnieniu audiobooków, w których pojawia się Kopa. Ciekawe jest też to, jak szybko powstały książeczki z Kopą - od filmu dzieliło go najwięcej równe pół roku. Może nie powinno mnie to dziwić, ale nieźle.

sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

#94 26.02.2018 14:58

Ignis123
Użytkownik
Data rejestracji: 14.10.2017
Liczba postów: 41

Moja teoria co do Kopy być może jest nieco szalona, ale wpadłam na nią przed obiadem (głodna dziewczyna to szalona dziewczyna xD).

Wszystko zaczyna się przed ucieczką Nali do dżungli. Ona ten teges ze Skazą (z musicalu wynika, że raczej nie dobrowolnie), no i zachodzi w ciążę. Ucieka, spotyka Simbę (może jeszcze sama nie wie o tym, że nosi dzieci Skazy), kultowa scena pozafilmowa podczas CYFTLT, po jakimś czasie Simba zauważa jej ciążę, myśli, że to jego dzieci/dziecko. Pokonuje Skazę, wszystko się zieleni itd. No i rodzą się dwa kociaki (Simba o tym nie wie), Vitani i Kopa. Kopa jest w miarę podobny do Simby (mógł odziedziczyć to po wuju, Mufasie (osobiście nie uznaję LG za kanon, więc Mufasa może być też ojcem Nali)), więc Nala sobie go zostawia, żeby nie wyglądało podejrzanie, że była w ciąży, a kociąt brak. Za to Vit odcieniem sierści i złoziemskim nosem zdradzała swoje pochodzenie, dlatego oddała ją Zirze, którą następnie kazała Simbie wygnać (wiadomo, jaki ma na niego wpływ ;)). Simba uważa Kopę za swojego syna, nie wie, że urodziła się też Vitani. Lwiątka podrastają i spotykają się. Vit zna prawdę, ale uznaje za swoją matkę Zirę.
Tani o ich prawdziwych rodzicach nie mówi Kopie, więc ten nie wie, że są rodzeństwem, bawią się etc.

I teraz:

a) celowo wkopuje Kopę w pułapkę matki, bo zazdrości mu sielskiego życia
b) robi to nieumyślnie, bo jednak mimo wszystko polubiła brata
c) zrobiła to niecelowo, bo nie wiedziała o planie matki

,,Hakuna Matata!'' :D
,,Patrz poza tym, co widać''

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman