Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-07-12 07:33

Luka Augzoyowa
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-09-27
Liczba postów: 35

Kiara's Reign i inne fanowskie komiksy z KL

Nie wiem już, czy było coś takiego (jeśli tak, to usunę wątek c; ), ale chciałabym podzielić się linkiem do jednego z, moim zdaniem, najlepszych fankomiksów z Króla Lwa autorstwa TC-96. Jego tytuł to Kiara's Reign, czytał ktoś już go może? :D

http://tc-96.deviantart.com/gallery/386 … ra-s-Reign
(Na język Polski przetłumaczyła go użytkowniczka Karolina Laura, o tutaj: http://od-mohatu-do-kiary.blogspot.com/p/komiks.html )

Aktualnie jest zawieszony, choć autorka coś niecoś wspominała, że kiedyś ma zamiar wrócić do fandomu i któregoś dnia dokończyć komiks. Tylko niestety na chwilę obecną niemal kompletnie zrezygnowała z KL, bo między innymi zbyt wiele użytkowników kopiowało lub przerysowywało jej prace i używało jako swoich. D;

Jeśli ktoś czyta i poleca jakieś inne fanowskie komiksy, to piszcie śmiało c:

Ostatnio edytowany przez Luka Augzoyowa (2017-07-12 10:12)

~ Granice to tylko te, które wyznaczamy sobie sami

#2 2017-07-12 11:03

Ashera
Użytkownik
Data rejestracji: 2015-04-15
Liczba postów: 115

Odp: Kiara's Reign i inne fanowskie komiksy z KL

Znam, przeczytałam kiedyś. Świetna kreska i bardzo Disneyowska fabuła, w pewnym momencie wiele młodych fanów Króla Lwa praktycznie uznawało to za kanon xD I niestety bardzo często spotykam się z kopiowaniem jej obrazków na blogach, czasem nawet bez wiedzy, kto jest ich autorką.
Teraz czytam komiks autorstwa Hydracariny "Decades of Denial" (http://hydracarina.deviantart.com/galle … -of-Denial).
Komiks cały czas powstaje. W ciekawy sposób łączy on wydarzenia z Lwiej Straży z pozostałymi częściami Króla Lwa. Skupia się głównie na młodości Skazy (który według serialu był kiedyś przywódcą Lwiej Straży).

Ostatnio edytowany przez Ashera (2017-07-12 11:03)

cw2NSOg.jpg

#3 2017-07-12 14:16

Des
Weteran
Data rejestracji: 2011-11-06
Liczba postów: 1,198

Jeśli wspominamy już o Hydracarinie, lub Nadrze jak sama się przedstawia to polecam
The First King i Heir to the Pride Rock. Oba interesujące i oryginalne, strony dodawane są rzadziej ostatnimi czasy ale autorka nie zawieszała ich o ile pamiętam.
Zdecydowanie polecam też zapoznać się z komiksami Albinoraven666 The Future of Our Past jest to cała seria komiksów o perypetiach postaci z TLK i ich przodków.

The Lion King: Echelon "Komiks zaczyna się w erze Mohatu, i opowiada historie o tym jak Sarabi została królową, jak Taka został Skazą i wszystkiego po kolei aż do narodzin Kovu i Kiary... A może i dalej!!!"
Moje tłumaczenie opisu autorki. Początek komiksu to same Ocki, ale wszystko jest naprawdę ciekawie napisane a panele komiku są według mnie śliczne.

Betrothed, ciekawy, miejscami chwytający za serce komiks o Uru. I jego sequel Brothers.

Jeśli jeszcze coś mi przyjdzie do głowy to edytuje post, ale wszystkie te komiksy utrzymały mnie w fandomie przez ostatnie parę lat i są godne polecenia.

tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

#4 2017-07-12 14:35

Luka Augzoyowa
Użytkownik

Ashera napisał/a:

Znam, przeczytałam kiedyś. Świetna kreska i bardzo Disneyowska fabuła, w pewnym momencie wiele młodych fanów Króla Lwa praktycznie uznawało to za kanon xD I niestety bardzo często spotykam się z kopiowaniem jej obrazków na blogach, czasem nawet bez wiedzy, kto jest ich autorką.
Teraz czytam komiks autorstwa Hydracariny "Decades of Denial" (http://hydracarina.deviantart.com/galle … -of-Denial).
Komiks cały czas powstaje. W ciekawy sposób łączy on wydarzenia z Lwiej Straży z pozostałymi częściami Króla Lwa. Skupia się głównie na młodości Skazy (który według serialu był kiedyś przywódcą Lwiej Straży).

Aż za kanon? Chociaż... w sumie nie miałabym nic przeciwko, chyba sami twórcy musieliby się trochę postarać, żeby wyprodukować równie dobrą bądź lepszą kontynuację. (A na kontynuację to się niestety na chwilę obecną nie zanosi). Sama też przez jakiś czas, gdy dopiero co zaczynałam aktywnie wkraczać w polski fandom, zastanawiałam się, czy nie wyszła przypadkiem półkanoniczna książka tak jak A Tale of Two Brothers, która opowiadałaby o przygodach Ashy, Kody i Leah, ponieważ dość często spotykałam się z tymi bohaterami na różnych blogach. Także TC-96 zrobiła kawał dobrej roboty!

Właściwie to problem kopiowania obrazków na różnych stronach jest niestety teraz dość powszechny, niemal każdy popularniejszy artysta z KL na DA musi wyraźnie zaznaczać, że nie zgadza się na używania jego prac, a i tak potem wszędzie się je widzi. Ale to w sumie temat, choć warty przedyskutowania, to chyba nadaje się na inny wątek.

Z tego co widzę komiks Decades of Denial zawiera też w sobie Ahadi i Uru. Dzisiaj wieczorem się w niego wgryzę, wygląda na dobry! Osobiście uważam, że temat młodości Skazy i Mufasy do wyjścia The Lion Guard przez te wszystkie lata stał już nieco oklepany. W fanowskich historiach trudno było mi znaleźć coś, co by mnie zaskoczyło, także tym bardziej jestem ciekawa, jaką wersję zaserwuje Hydracarina. To bardzo kreatywna i utalentowana artystka, więc nastawiam się optymistycznie :D

Ostatnio edytowany przez Luka Augzoyowa (2017-07-12 22:53)

#5 2017-07-12 14:39

Luka Augzoyowa
Użytkownik

Des napisał/a:

Jeśli wspominamy już o Hydracarinie, lub Nadrze jak sama się przedstawia to polecam
The First King i Heir to the Pride Rock. Oba interesujące i oryginalne, strony dodawane są rzadziej ostatnimi czasy ale autorka nie zawieszała ich o ile pamiętam.
Zdecydowanie polecam też zapoznać się z komiksami Albinoraven666 The Future of Our Past jest to cała seria komiksów o perypetiach postaci z TLK i ich przodków.

The Lion King: Echelon "Komiks zaczyna się w erze Mohatu, i opowiada historie o tym jak Sarabi została królową, jak Taka został Skazą i wszystkiego po kolei aż do narodzin Kovu i Kiary... A może i dalej!!!"
Moje tłumaczenie opisu autorki. Początek komiksu to same Ocki, ale wszystko jest naprawdę ciekawie napisane a panele komiku są według mnie śliczne.

Betrothed, ciekawy, miejscami chwytający za serce komiks o Uru. I jego sequel Brothers.

Jeśli jeszcze coś mi przyjdzie do głowy to edytuje post, ale wszystkie te komiksy utrzymały mnie w fandomie przez ostatnie parę lat i są godne polecenia.

Znam komiksy Albinoraven (chociaż jeszcze nie wszystkie ), nawet na jednym z moich blogów robię polskie tłumaczenie jednego z nich :D Zajrzałam za to na The Lion King: Echelon i powiem, że jestem zachwycona. Od razu spodobała mi się kreska Sarn-Elyren, na pewno go przeczytam. Tyle będzie dzisiaj do czytania :D

Ostatnio edytowany przez Luka Augzoyowa (2017-07-12 17:35)

#6 2017-07-13 17:31

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,559

Betrothed i Brothers miałam przyjemność przeczytać. Jest to dla mnie idealny przykład tego, że jeśli masz pomysł na dobrą fabułę i dialogi, to kreska nie odstraszy czytelników. Naprawdę miło mi się czytało. :)
Z The First King też miałam przyjemność. ^_^

Kilka pozycji, które sama chciałabym polecić:
- What if - jedna z najlepszych prac tego typu. Naprawdę ubolewam, że autor chyba nie chce już tego kontynuować...
- Untold Journey by Juffs, już w pełni zakończony
- Proud Lands - bardzo ciekawa historia obejmująca mitologię świata KL.
- Reign of Tyrrany - nie pamiętam już o co chodziło w fabule, ale na pewno do przeczytania zachęciła mnie ta strona.
- Survival - zaczyna się od momentu śmierci Skazy
- Legend of Ma Di Tau - pięknie wykonane

No i nieśmiertelny Missing Pieces by Audrey Cosmo  :shake:

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#7 2017-07-13 21:57

Des
Weteran
Data rejestracji: 2011-11-06
Liczba postów: 1,198

What if! Zawsze o tym zapominam, bardzo ciekawy pomysł, zwłasza biorą pod uwagę ten którszy czterostronicowy komiks, wspaniała kreska, gdyby autor kontynuował to napewno bym śledziła.

http://savu0211.deviantart.com/gallery/ … TLK-comics
Komiksy Savu0211 są dość popularne i ciekawe, osobiście polecam.

tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman