Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#91 2012-08-17 17:08

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Król Lew II Czas Simby

Piosenki są cudowne, fabuła wciągająca. Chociaż namieszali z wyglądem, dubbingiem, charakterem i z Kovu (w piosence One of us był nazwany synem Skazy, a Nuka mówił, że Skaza tylko go przygarnął), to i tak mi się to spodobało. Ważne, że spróbowali kontynuować TLK i w jakimś stopniu się to udało.


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#92 2012-08-24 14:11

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Król Lew II Czas Simby

Moim skromnym zdaniem "Król Lew 2: Czas Simby" w niewielkim stopniu ustępuje pierwszej części. Fabuła jest wciągająca, a piosenki łatwo wpadają w ucho. Jedyne co przeszkadza mi w dwójce, to zmiana aktorów dubbingujących (w polskiej wersji językowej) Simbę i Nalę.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#93 2012-08-26 11:20

Omega
Użytkownik
Lokalizacja: Kula Gula
Data rejestracji: 2011-01-09
Liczba postów: 37

Odp: Król Lew II Czas Simby

Hm...W 1 części jeśli chodzi o dubbing Simba i Nala mieli `młode` głosy. W 2 części byli już starsi, więc i głos się zmienił.


Zupa kapusciana wiatr

Offline

#94 2012-08-26 12:10

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Król Lew II Czas Simby

Owszem i dlatego uważam, że bardziej od zmiany głosu irytująca jest zmiana wyglądu Simby. Jakby go przypaliło na sawannie.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#95 2012-08-26 13:42

Laini
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 827

Odp: Król Lew II Czas Simby

Eee, na mój gust to Simba był właśnie przystojniejszy w dwójce xD Głos też miał przystojny :3 Tylko sam fakt tego, że zmienili, negatywnie to zabarwia, ot.

Ostatnio edytowany przez Laini (2012-08-26 14:41)


Gołębie serce. Lwia dusza. Grrrau.

Przeszłość, młodość Obeca sygna by Sachara, avatar by Vita - THX :dusi:
346mgp3.gif

500 postów -> 09.06.2012 :good:

Offline

#96 2012-08-26 21:50

Omega
Użytkownik
Lokalizacja: Kula Gula
Data rejestracji: 2011-01-09
Liczba postów: 37

Odp: Król Lew II Czas Simby

W 2 części raczej kierowali się tym, żeby wyglądał na potężniejszego lwa i był trochę podobniejszy do Mufasy, ale niezbyt im to wyszło..  :/


Zupa kapusciana wiatr

Offline

#97 2012-08-27 14:26

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Król Lew II Czas Simby

Popieram Cię, Omego! W końcu musiał wyglądać dostojnie, poważnie, królewsko.


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#98 2012-08-27 15:08

Omega
Użytkownik
Lokalizacja: Kula Gula
Data rejestracji: 2011-01-09
Liczba postów: 37

Odp: Król Lew II Czas Simby

Jak dla mnie mógł być bardziej jaśniejszy albo iść pod kolor Mohatu.


Zupa kapusciana wiatr

Offline

#99 2012-08-27 18:23

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Król Lew II Czas Simby

Powinien mieć taką jakby czerwoną grzywę, a w wielu momentach miał brązową. Mógłby także troszkę schudnąć!


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#100 2012-08-28 08:30

Omega
Użytkownik
Lokalizacja: Kula Gula
Data rejestracji: 2011-01-09
Liczba postów: 37

Odp: Król Lew II Czas Simby

Ja w jednej scenie nawet widziałam jego grzywę jako bardziej różową.  XD Jeśli chodzi o schudnięcie to... Mufasa też nie był chudy, ale lew też musi wyglądać na dokarmionego i potężnego..Tak jakby to ujmuje.  XD


Zupa kapusciana wiatr

Offline

#101 2012-08-28 19:43

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Król Lew II Czas Simby

Naprawdę? Różową? Nie popisali się z tym umaszczeniem!


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#102 2012-10-03 21:59

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Król Lew II Czas Simby

Przepraszam bardzo, ale wrócę jeszcze do sprawy dubbingu. Fakt, Simba w "dwójce" był starszy i głos mógł mu się zmienić, lecz w oryginalnej wersji filmu Matthew Broderick podkładał głos Simbie we wszystkich trzech częściach. Nie rozumiem więc motywu, jakim kierowali się nasi specjaliści od dubbingu.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#103 2012-10-26 23:07

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Król Lew II Czas Simby

Ja też nie wiem czemu zrobili co zrobili, ale nie mogli specjalnie poprawić filmu jeśli pierwsi twórcy go skopali (np. ta zmiana wyglądu postaci).

Niemniej jednak czuję się... zasugerowana(? neologizm) opiniami innych, ponieważ dawniej bardzo podobała mi się ta część. Nie chodzi o to, że się to teraz zmieniło, ale dawniej nie rozumiałam nawet na co można narzekać. Nie wiedziałam, że ludzie uważają Kiarę za lwicę z IQ <50, że jest tyle błędów w fabule, że zmienili postaci w stosunku do pierwszej części...

Lubię "Czas Simby", to się nie zmieniło. A najbardziej lubię Kovu, zawsze podobała mi się jego grzywa, choć ciekawe jak była by imponująca w przyszłości (na filmie widać, że to "nastoletnia" grzywa). Zwykle płakałam też na "One of Us". Zobaczmy czy i tym razem mi się uda...

I choć ten film nie wszedł do kin, to cieszę się po prostu że go stworzyli. Dzięki temu, dzięki brakom i niedociągnięciom mamy o czym dyskutować ^_^  :good:


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#104 2012-10-27 19:36

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Król Lew II Czas Simby

Dzisiaj jest rocznica premiery Król Lew II Czas Simby. Wspominam ten film jako jeden z moich ulubionych we wczesnym dzieciństwie. Do teraz wracam do niego i go oglądam. Dzisiaj, w ramach uczczenia rocznicy premiery, obejrzę wraz z rodzinką tą animacje i wyciągniemy wnioski na przyszłość, tak jak dawniej. Na dodatek mój pies zrobił mi rankę podobną do tej, którą miał Kovu (moja jest pod prawym okiem). Szybko się zagoiła, ale jednak to jakiś symbol. Mój piesek ma zabawkę, lewka, na którego mówię Simba (jest podobny do nastoletniego Simby). Bardzo lubi tego lewka i chowa go nawet przed deszczem. Mówię do mojej Hari, żeby przyniosła mi Simbę, a ona wie, o co chodzi. Jest z nim bardzo związana i zabiera go wszędzie. To właśnie symbole mojej więzi z trylogią TLK.


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#105 2013-01-12 17:37

LauvaTai
Administrator
Lokalizacja: Stolica
Data rejestracji: 2013-01-04
Liczba postów: 821

Odp: Król Lew II Czas Simby

Co do KL2 to mam mieszane uczucia. Cieszę się, że powstał ale zawsze mógłby być lepszy. Zgadzam się z niektórymi zarzutami Nostalgia Chick(nr 5. od 1:30 do 5:45) (choćby o "fanfikowości" i dużych brakach w powiązaniu z poprzednią częścią), jednak przymykam trochę oko na te niedociągnięcia :).


"And then one day you find
Ten years have got behind you
No one told you when to run
You missed the starting gun"
Lauva w wersji lwiej (dzięki Caro!)

Offline

#106 2013-03-13 16:25

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Król Lew II Czas Simby

Mi się KL2 podoba, ale jednak wolę KL1.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#107 2013-05-04 23:46

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Król Lew II Czas Simby

Mi szczerze mówiąc najbardziej podoba się druga część Króla lwa. Może to ze względu na wspaniałą muzykę, albo na nowe postacie ( Kovu też ma tu swój udział ;) ). Nie wiem. W każdym razie to jest bajka którą uwielbiam i będę ją oglądał do końca życia. Nie ma mowy, żebym o niej zapomniał  :)


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#108 2013-09-05 21:24

Leah
Użytkownik
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior!
Data rejestracji: 2013-03-04
Liczba postów: 306
WWW

Odp: Król Lew II Czas Simby

Hm... Dwójka... W sumie może być. Gdyby nie denerwujący głos Kiary i Simby, zmiana kreski i zmienienie kolorów, dostałaby ode mnie wyższą ocenę. Lubię w tej części piosenki, oprócz "Jeden Z Nas". Szkoda, że twórcy zostawili tyle pytań bez odpowiedzi. Bardziej by mi się podobał sequel z Kopą.


>> deviantART>> KoziolTerrorysta
''Every place you've ever imagined... It's real. There's a fictional city in your mind, and you know every corner of it. Your mind is a world. Each of us is a place."/ Porter Robinson // 【=◈︿◈=】

Offline

#109 2013-10-27 14:17

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Król Lew II Czas Simby

No więc, pod względem postaci, muzyki oraz samej historii obie części są dla mnie równe. Jeżeli chodzi jednak o barwy w Królu Lwie 2, to dla mnie były one nieco... hmm irytujące? Sam wygląd był taki ponury. No ale nie zmienia to faktu, że jest to świetny film :D


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#110 2014-02-16 16:51

Liones
Nowy Użytkownik
Lokalizacja: Ponyville
Data rejestracji: 2014-02-16
Liczba postów: 1
WWW

Odp: Król Lew II Czas Simby

Lovciam ten film.  Mam wszystkie części na DVD. To mój jeden z najfajniejszych filmów jakie mam. Polecam wszystkim.


:D  :awesomecat:  :-D  :ok:

Offline

#111 2014-02-16 18:19

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Król Lew II Czas Simby

Wg mnie film mógł być lepszy. :|

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-02-16 19:53)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#112 2014-05-21 15:08

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Król Lew II Czas Simby

Też uważam, że mógł być lepszy, I byłby, gdyby włożyli w niego więcej pieniędzy.
No ale i tak uważam, że jest lepszy od KL3.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#113 2014-08-18 00:46

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Król Lew II Czas Simby

Pierwsza część zdecydowanie lepsza, ale sequel wcale nie taki zły. Może najpierw grafika: kolory były fajne, żywe, ale Nala bardzo się różniła od tej z 1-szej części, jednak podobała mi się. Za to Simba sprawiał wrażenie takiego... napompowanego xD No ale grafika 9.5/10
Piosenki: 10/10, piosenka "Jeden głos" jest świetna, fajnie że Kiara zaśpiewała jedną zwrotkę. "Duch żyje w nas" fajna, nadaje klimatu. "Miłość drogę zna" obowiązkowo musiała się pojawić piosenka o miłości : D "Upendi" wpada w ucho c: "Luli, luli laj" (nie wiem, jaki jest oficjalny, polski tytuł, sorka) zły charakter - zła piosenka, jakby inaczej!
Pomysł z wygnańcami super, szkoda tylko, że nie ma mowy o nich w poprzedniej części. Motyw "zakazanej" miłości Kovu i Kiary nieco oklepany, ale daje radę. Skopali charakter Simby, za mało Nali, nic o Sarabi ;/
No ale ogółem bardzo dobry : D


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman