Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#31 20.10.2016 16:51

Athastan
Użytkownik
Data rejestracji: 18.03.2015
Liczba postów: 270

Odp: Herbata i inne napary

Popieram. Yerba to najlepsza herbata jaką piłem, piję i prawdopodobne będę. Najlepsza jest oryginalna Andyjska yerba pita w tykwie przez bombille. Taaak, tradycje wiedzą co dobre.

,,Za odwagę trzeba płacić, strach jest za darmo"
,,Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko w tedy uda nam się pojąć jak wielkim cudem jest życie"
,,Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego"-
-gen.Robert Baden-Powell

#32 17.03.2019 10:45

Shadow
Użytkownik
Data rejestracji: 20.04.2009
Liczba postów: 818

Yerba? Piłam, ale moje kubki smakowe nie popadły w odmęty ekstazy. xd
Cóż, stosunkowo do niedawna byłam fanką jedynie czarnego Liptona z cytryną oraz owocowych herbat, ad exemplum malinowa Saga, czasami "zaświrowałam" i piłam sobie herbatę z imbirem i czekoladą. :P Jednakże ten stan rzeczy mi się odmienił, kiedy tylko spróbowałam herbaty czerwonej. Cóż mogę rzec? Miłość od pierwszego łyku. Absolutna wspaniałość. Życie naraz odzyskało wszelki koloryt, ba, świat stał się bardziej kolorowy (cicho, to wcale nie wiosna xD) i nie wyobrażam sobie ani jednego dnia bez niej.

,,Jestem człowiekiem, który jeśli mówi tak, to jest tak, jeśli mówi nie, to jest nie, a jeśli nie mówię nic, to albo nie mogę, albo nie chcę powiedzieć prawdy." - gen. Władysław Sikorski

#33 17.03.2019 10:51

Ibilis
Administrator
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,447

Ja to w kwestii herbaty jestem dość mało ambitny, żadnej yerby nigdy nie piłem. Z reguły popijam zieloną herbatę (w torebkach, by nie dławić się fusami ;P), choć ostatnio coraz częściej popijam napar z koszyczka rumianku (który jednak herbatą trudno nazwać przez brak pewnego składnika ;P).

Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

#34 17.03.2019 14:08

Des
Weteran
Data rejestracji: 06.11.2011
Liczba postów: 1,298

Moim ulubieńcem jest stale mocny Earl Grey, preferuje firmę Remsey z Biedronki. Właśnie piję o to taką herbatkę. ::shake::
Bardzo smakuje mi też grzaniec od Remseya, korzenny i śliwkowy, po świętach można myło kupić paczuszkę za 2 złote, więc była okazja. ::D

Od czasu do czasu piję coś co herbatą nie jest, podobnie jak Ib, czyli melise. Lub Rooibos, czyli napar z czerwonokrzewu, pyszny w wersji karmelowej, też z Biedry.

tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
To the stars who listen — and the dreams that are answered.
Sarah J. Maas – A Court of Mist and Fury

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

#35 17.03.2019 20:13

Shadow
Użytkownik

Przyznam, że zielona herbata jakoś nigdy do mnie nie przemawiała. Moje kubki smakowe jakoś się z nią nie pokochały, chociaż ostatnio próbowałam jej jakiś rok temu, więc kto wie, może im się pozmieniało? :P

Napar z czerwonokrzewu w wersji karmelowej? *o* Cóż to za pięknie brzmiące cudo? Chyba muszę rychło odwiedzić Biedronkę. Ciekawa jestem smaku i idącym za nim nowych doznań smakowych. xd

,,Jestem człowiekiem, który jeśli mówi tak, to jest tak, jeśli mówi nie, to jest nie, a jeśli nie mówię nic, to albo nie mogę, albo nie chcę powiedzieć prawdy." - gen. Władysław Sikorski

#36 17.03.2019 20:17

Des
Weteran
Data rejestracji: 06.11.2011
Liczba postów: 1,298

Sama też nie jestem fanką zielonych herbat, jakieś takie mało wyraziste.

Zdecydowanie polecam spróbowanie, ale nie jestem pewna czy jest teraz dostępna, na wakacjach była jakaś promocja i mieni dostępny duży wybór herbat o dość oryginalnych smakach, nadal mam w szafce herbatę jagodowo - waniliową, która mi nie przypadła do gustu.

tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
To the stars who listen — and the dreams that are answered.
Sarah J. Maas – A Court of Mist and Fury

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

#37 17.03.2019 20:42

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,765

Myślę, że doświadczenia z czymś innym niż herbata są jak najbardziej w tym temacie na miejscu, więc zmienię tytuł na "Herbata i inne napary".  ;)

Osobiście próbowałam yerby. Jestem w stanie wypić ją bez problemu bez cukru, podczas gdy z herbatą mogę to zrobić tylko gdy dolegają mi jakieś bóle żołądkowe. :P

Z herbat piję wszystko co mi wpadnie. Torebki i sypane, ale te drugie tylko z użyciem sitka.

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#38 18.03.2019 22:27

Madame Carotte
Weteran
Data rejestracji: 30.05.2012
Liczba postów: 2,187

Propos herbat. Jakiś czas temu byłam w Poznaniu w jednej takiej trochę hipsta kafejce i tam podają herbatę z glonami. Myślałam, że będzie fujka, a tutaj niespodzianka- to jest całkiem smaczne :D

#39 18.03.2019 23:22

Shadow
Użytkownik

Herbata z glonami? A sądziłam, że nic mnie już w życiu nie zaskoczy. :D Hm, czyli generalnie po wypiciu takowego specyfiku człowiek nie wyjdzie z traumatycznym doświadczeniem, rzutującym na resztę życia? xd

#40 18.03.2019 23:45

Madame Carotte
Weteran
Data rejestracji: 30.05.2012
Liczba postów: 2,187

No własnie nie! Ona ma taki delikatny posmak taki hmm.. gorzki? Podobno wspomaga trawienie, więc w dodatku zdrowa xD

#41 10.04.2019 15:11

Ignis123
Użytkownik
Data rejestracji: 14.10.2017
Liczba postów: 57

Kocham Earl Graya, rumiankowe napary (z koperku czy melisy również, także różne ziołowe mieszanki  :D) i zieloną herbatę o smaku grapefruita. Ogólnie lubię próbować nowych smaków, Roiboosa piłam miodowego. Smaczny, ale mało wyrazisty. Piliście kiedyś herbatę o smaku ciasta truskawkowego z kruszonką? Albo muffinki jagodowej? Ja kiedyś to kupiłam (chyba w Biedronce albo w Tesco), niestety firmy nie pamiętam. Były dobre, ale trochę mało wyraziste.

W domku robię sobie taką:
W połowie kubka wody parzę mocnego Earl Graya, drugie pół kubka wlewam soku z pigwy (oczywiście kwasielca domowej roboty babci), dodaję dwie lub trzy stołowe łyżki miodu i czasami plasterek pomarańczy.

Mój tata nazywa to ulepkiem (rzeczywiście jest trochę gęste i ma bardzo... Specyficzny i wyrazisty smak). Co o tym sądzicie? Wypilibyście? Kto pokusi się, żeby spróbować? Gwarantuję moc doznań dla waszych kubków smakowych  :D

,,Hakuna Matata!'' :D
,,Patrz poza tym, co widać''

#42 19.04.2019 08:40

Kamui
Użytkownik
Data rejestracji: 26.07.2018
Liczba postów: 81

@Madame Carotte, chętnie dowiem się co to za hipsta kafejka, bo będę niedługo w Poznaniu a herbata z glonami jakoś do mnie przemówiła :D

@Ignis123, ja zimą produkuję i piję taśmowo coś bardzo podobnego, tylko zamiast soku z pigwy daję malinowy + goździki i imbir ^^ I, tak, jest to coś wspaniałego!

Natomiast ogólnie, jeśli chodzi o temat herbaty, to jakoś przyzwyczaiłam się do zielonej i białej liściastej i ogólnie jestem na etapie gromadzenia ciekawych zaparzaczy. A ostatnio totalnie zafiksowałam się na punkcie herbaty jaśminowej, tylko trudno dostać dobrą. Gdyby miał ktoś jakiś namiar na sklep, to niech się podzieli :D

#43 20.04.2019 20:22

Szafira
Królewna Śnieżka
Data rejestracji: 24.09.2015
Liczba postów: 102

Earl Grey z biedry, zolty lipton oczyscie bez dodatkow.

spierdolonez 1.6ohv abimex el'pe'dzi [tyl 2x180wat, przod 2x160wat, tuba 300wat + mostkowany  wzmacniacz, stacja multimedialna/navi 7'', fela alu 195.65.r15 ]

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman