Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#31 2012-10-09 01:37

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Mesh proszę Cię jednak o zdjęcie tego spawnu ze wzgórza. Nie wiem czy to wina tego spawna czy czegoś innego ale nie mogę nic budować w pobliżu, również w podziemiach. Uziemiło mi to kilka projektów...

Poza tym... mieszkanie ponad chmurami jest na pewno fajne i w sumie nie mam nic przeciwko. Jednak nasilona podniebna ekspansja powoduje, że coraz częściej wychodząc z podziemi zastanawiam się czy rzeczywiście z nich wyszedłem, bo dookoła ciemno i niezależnie od pory spawnują się moby. Rozmawiałem lub będę rozmawiał z osobami fundującymi obecnie mordor we wiosce, jednak fajnie by było gdyby nikt więcej nie wpadał już na takie pomysły, bo dzień będziemy na zegarkach rozpoznawać.


2z59cac.gif

Offline

#32 2012-10-09 08:25

Mesho
Użytkownik
Lokalizacja: Białystok
Data rejestracji: 2009-09-23
Liczba postów: 553
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Fakt zapomniałem o tym zabezpieczeniu. Już poprawiłem, wyniosłem trochę za obszar działania.

Offline

#33 2012-10-09 09:34

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Z przykrością przyznam że grając na największej jasności nie zorientowałam się ze jest problem.
Niestety przyznaję też ze planowaliśmy rozbudowę jeszcze kilku latających wysp. Po prostu spróbujemy je skierować w miejsca gdzie wioska się nie rozbuduje.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#34 2012-10-09 16:17

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

No faktycznie ten Mordor, to niemały problem obecnie (zwłaszcza, że gram na jasności "klimatyczna"), a i moby się spawnią.
Btw. mam pytanie. Zauważyłem, że mój dom leży tuż obok basenu i właściwie nie ma sensownego dojścia do mostu. Lepiej bym się przeprowadził, przeniósł lekko basen, czy zostawił wszystko jak jest?

A i mam jeszcze drugie pytanie (pomyślałem o tym przez wczorajszy dialog Kiary i Moracza XD) czy taki mod: [link do moda dodającego płeć żeńską], to nie jest aby taki zły pomysł xD


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#35 2012-10-09 19:11

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Mod jest super, ale żeby działał, musi go admin wgrać na serwer?

możesz zmniejszyć basen z jednej Albo Z drugiej strony ALBO go usunąć. to ostatnie najlepsze na koniec zrobimy sobie gdzieś saunę.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#36 2012-10-10 00:27

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Ja za basenem w takim kształcie i o takim położeniu tęsknić nie będę, więc róbcie co chcecie.

Mod fajny, ale wprowadza żeńskie zombie, dziewczyny przecież bić nie będę xP


2z59cac.gif

Offline

#37 2012-10-10 00:53

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Hahaha a niby czemu to, to i tak idzie do ciebie aby wyżreć mózg  :-D

Basen możecie zlikwidować... a  , Mesho - mógłbyś przydzielić uprawnienia admina komuś kto trochę częściej jest w grze? np Helbiemu lub Ibowi. I przeczytaj tabliczki nad swoją skrzynią w domu.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#38 2012-10-10 15:15

Mesho
Użytkownik
Lokalizacja: Białystok
Data rejestracji: 2009-09-23
Liczba postów: 553
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Dobra poprawiłem to że nikt nie mógł używać wiaderek, nie żebym robił na złość - były zablokowane domyślnie. Dałem dla Helbiego opa. Sorki że po czasie ogarniam sprawy ale nie wyrabiam się czasowo.

Ostatnio edytowany przez Mesho (2012-10-10 15:17)

Offline

#39 2012-10-11 11:14

cysiek
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-09-10
Liczba postów: 19

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Ja bym wał chętnie pomógł. Bardzo lubię grać w minecrafta. Sam zrobiłem całe Maczu Pikczu, Atlantydę i Egipt. Bym mógł spróbować wam pomóc zrobić ten serwer.

Offline

#40 2012-10-11 19:24

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Mamy już 7 osobową grupę a slotów jest 5 i mimo że jak na razie nie grają wszyscy na raz to z czasem myślę że mogą  się robić problemy z przyjmowaniem kolejnych osób.  :/


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#41 2012-10-11 21:42

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Ja byłbym za wywaleniem pewnej osoby, która do stada NIE NALEŻY.
W końcu to serwer dla Stadowiczów, a nie dla ich znajomych...


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#42 2012-10-11 21:44

Wasi
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-18
Liczba postów: 660

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Popieram Nita. To miał być serwer dla nas.. kto chce ze stada niech gra.


1186661-designstyle-mango-l.png

by Sami klik! | by Goldi klik! | by Caro klik!

Offline

#43 2012-10-12 02:19

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Ekhm, serwer powstał do gry w minecraft w doborowym gronie. Inicjatywa zawiązała się na SLZ, ale to nie znaczy, że tylko gracze z SLZ mogą grać. Wymóg jest prosty: budować tak by nie szkodzić innym i angażować się we wspólne akcje. Slotów jest mało ale i rzadko spotykamy się w większym gronie. Jednakże każda kolejna osoba zwiększy szansę, że w końcu nie będą w stanie zalogować się wszyscy chętni w danej chwili gracze.
Chciałem również nadmienić, że początkowo grać miałem ja, mój brat i znajomy oraz Mesho, zaraz potem zgłosiła się Kiara. Inicjatorem pomysłu jest w zasadzie Mesho. Ale ponieważ panuje demokracja, czekam na wypowiedź innych graczy.

Ewentualnie w miarę możliwości kupimy serwer z większą ilością slotów, ale musi być więcej chętnych, chętnych gotowych opłacić swoje miejsce.

Póki co współpracę obecnej ekipy oceniam nieźle, choć odnoszę wrażenie, że obiekty użyteczności publicznej poza mną wykonała jedynie Salsia. Ogólnie chyba nie bardzo mamy pomysł na dalszy WSPÓLNY rozwój. Niby jest równany teren ale jeszcze nie padała żadna propozycja. Wypowiedzcie się więc na ten temat. Czy to ma być park, czy ciasna zabudowa miejska, czy coś innego. Kiarr, Ty coś mówiłaś o sadzeniu drzew....


2z59cac.gif

Offline

#44 2012-10-12 08:17

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Mam na myśli, że jak już się wszystko wybuduje to fajnie było by coś posadzić bo tak bez drzew to będzie smutno.
Zabudowa zależy od tego czy zamierzamy kiedyś udostępnić serwer szerszej publiczności? Chcemy? to możemy zrobić Hotel, możemy zrobić szkołę. ...


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#45 2012-10-12 12:56

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Jak chodzi o budowę publiczną, to mosty wykonałem ja (chyba są pewnym lekkim ułatwieniem w komunikacji, nie?). Aktualnie buduję linię kolejową do expiarki (zrobi się przystanek przy kościele, bo jest po drodze) tunele i mosty są gotowe, zostało mi wydobyć chorą ilość żelaza na tory (i też dość sporą ilość złota na boostery).

Jak idzie o graczy: póki ktoś jest w porządku, to nie mam nic przeciwko danej osobie, najwyżej kupi się droższy serwer (o ile płatność dalej w takiej formie jak obecnie).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#46 2012-10-12 13:29

Mesho
Użytkownik
Lokalizacja: Białystok
Data rejestracji: 2009-09-23
Liczba postów: 553
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Wiecie, wpuszczać kogoś ot tak bo kolega kolegi kolegi to tak jak skazać cały serwer jak łaskę i niełaskę tej osoby. Za dużo miałem do czynienia z gostkami, którym dałem wolną rękę do działania a ci zrobili wielką kupę którą ja musiałem sprzątać i świecić oczami przed swoimi graczami. Po to powstał serwer bez zabezpieczeń żeby wpuszczać tylko zaufane osoby, jakoś mi się nie uśmiecha robić sztywny freebuild z poblokowanymi skrzyniami, działkami etc.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba dodania slotów - nie ma problemu, nawet gdyby ktoś zrezygnował, pukawka w razie czego daje możliwość zmniejszenia ilości. Można to zrobić od 2 dni przed końcem okresu wynajmu do 14 dni po jego zakończeniu.

Offline

#47 2012-10-12 14:46

Wasi
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-18
Liczba postów: 660

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Salsia zrobiła exparkę a ja kończe grider. A poza tym kościół św.Mufasy to przeróbka mojego nie udanego fortu. Ja zbudowałam go ogólnie a Salsia urządziła. Ib zrobił mosty a Moracz fabrykę kamienia. Mesho ostatnio kombinował przy świątyni. Zgrany Team :ok:

Możemy również zrobić coś na wodzie. W końcu za górką jest morze. Możemy stworzyć port i obok niego jakiś statek i karczmę czy cokolwiek innego.

Ostatnio edytowany przez Wasi (2012-10-12 14:48)


1186661-designstyle-mango-l.png

by Sami klik! | by Goldi klik! | by Caro klik!

Offline

#48 2012-10-12 16:22

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

A słusznie, myślę że  port to dobra rzecz, skoro dookoła jest sporo wody. Był by postój dla łódek... czy skrzynia z wędkami i takie tam.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#49 2012-10-13 21:36

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Dałoby może radę zwiększyć szanse na spawny Slime'ów? Ich śluz przydałby się do bardziej złożonych konstrukcji.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#50 2012-10-14 11:37

Salsia
Użytkownik
Lokalizacja: Sawanna
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 56

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

I ostatnio powstała skrzynia ogólnodostępna dzięki Ib nowi gracze bd mogli mieć już coś na start ; ) , tylko czasami trzeba coś do niej dodawać .. , ja Dałam luk i strzały , XD

Offline

#51 2012-10-14 13:08

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Dobra dobra, ja widzę co kto robi i nikt się nie leni. Ale chodzi mi o większy projekt.

I właśnie rozpocząłem jego realizację. Nie ma sensu ogradzać na nowo rozbudowującej się wioski. Powiedzmy, że mamy już jakby jedną dzielnicę, której granicę wyznaczają: domy Wasi, Iba, Hermesa oraz wzgórze świątynne i most. Poza znajdują się domy Salsi, Mesha i mój.
Postuluję więc wybudować całkowicie nową dzielnicę, utrzymaną w jednym stylu. Bardzo spodobał mi się pomysł z portem. Zbudujmy więc port i miasteczko portowe z kamienicami i drewnianymi chatami nad brzegiem. Coś w starym stylu. Podpatrzcie jak wyglądają starówki w waszych miastach, bądź najbliżej was i spróbujmy zrobić takie stare miasto na terenie pomiędzy wzgórzem świątynnym a morzem. Poczyniłem już wstępne przygotowania i wybudowałem przejście do drugiej dzielnicy wraz z duktem nad samo może, gdzie może powstać port. Obowiązuje zabudowa w starym stylu. Maksymalnie 4 piętra (na razie). Przy morzu budynki niższe. Duże kamienice posiadają podwórka wewnątrz. Spróbuję postawić jakiś przykładowy budynek.

Co o tym sądzicie?


2z59cac.gif

Offline

#52 2012-10-14 20:02

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

To bardziej na materiały budowlane było XD (jak komuś po budowie zostanie nadmiar np. cegieł niech może udostępnić innym).

//Te liście w środku, to na żywopłoty//

Pomysł Helbiego popieram w 100% postaram się tym zająć.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#53 2012-10-15 00:24

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Pomysł ruszył i tak jak zapowiadałem, wybudowałem kilka przykładowych kamienic. Jednak 4 piętra to będzie za dużo, na razie ograniczamy się do 3. Oczywiście mogą być niższe budynki. Raczej nie używajcie wymyślnych form.
A i bardzo ważne!!!! Jeżeli budujecie przy wzgórzu świątynnym to budujcie tak, by budynki nie były wyższe niż wzgórze i żeby się z nim nie stykały ani w żaden sposób nie umożliwiały wejście na górę. Wzgórze ma pozostać niedostępne. Wzdłuż duktów budujcie chodniki. W sporej części już to zrobiłem. Ważne by ująć właściwą szerokość ulic przy lokacji budynków. Teren jest górzysty więc oczywiście budujemy schodkowo. kamienice mogą być względem siebie na różnych poziomach.


2z59cac.gif

Offline

#54 2012-10-24 15:30

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Jakie IP ma server i czy jest płatny? Proszę o odpowiedź na PW.


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#55 2012-10-29 17:43

Mesho
Użytkownik
Lokalizacja: Białystok
Data rejestracji: 2009-09-23
Liczba postów: 553
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Za 7 dni kończy się ważność serwera, pytanie do Was - przedłużamy dalej?

Jeżeli tak, to trzeba będzie przeprowadzić procedurę smsową jak niecały miesiąc temu. Nie śledzę co się dzieje na serwerze w "związku ze związkiem" braku czasu. //Oj kanter strajkt to zuo!!//

Jak nie, mogę jedynie zaoferować opcję ściągnięcia tej mapy, aby każdy mógł sobie odpalić na singlu - tyle.

Btw.
Wyszła aktualizacja 1.4.2, nie śledziłem co w niej jest ale póki co nie ma jeszcze stabilnych wersji bukkita. Jak wyjdzie poinformuje że aktualizuje serwer, żebyście w porę mogli zaktualizować klienta gry :)

Ostatnio edytowany przez Mesho (2012-10-29 17:52)

Offline

#56 2012-10-29 17:48

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Tak przy okazji, czy ktoś w ogóle wchodzi i (to bardzo ważne) coś robi na serwerze obecnie? Bo mam wrażenie, że najbardziej aktywne są obecnie zombiaki i creepery...


2z59cac.gif

Offline

#57 2012-10-29 17:55

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Mnie często serwer po prostu wywala, to się chwilowo wziąłem za single, zwłaszcza, że samemu (z creeperami/zombiakami), to tak trochę nudno grać.
O ile inni wpłacą, to i ja wpłacę.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#58 2012-10-29 17:56

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Przykro mi to mówić ale faktycznie na początku Mine pochłaniał mi tyle czasu, że zaczęłam bać się o naukę.
Kwestia jest taka - czy np dało by się zgrać pliki z serwera, potrzymać trochę na kompie i zamówić serwer jeszcze raz, kiedy to w wykupowanym miesiącu będzie spora dawka wolnego? Np święta czy ferie.


Ja bym wpłaciła i za siebie i może za Moracza, ale przelewem do Mesho, który sam dałby większą kwotę.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#59 2012-10-29 18:01

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

No to miło by było, żeby wypowiedziały się jeszcze Wasi i Salsia. Ale generalnie wszystko wskazuje na to, że nie przedłużamy wykupu serwera na razie. No i rzeczywiście fajnie by było zrobić kopię zapasową, pytanie czy się da?


2z59cac.gif

Offline

#60 2012-10-29 18:25

Mesho
Użytkownik
Lokalizacja: Białystok
Data rejestracji: 2009-09-23
Liczba postów: 553
WWW

Odp: Minecraft'owa Lwa Ziemia

Kopia zapasowa jest dostępna bez problemów, można załączyć nawet z danej chwili i po 5 minutach jest gotowa paczka do pobrania. Pod koniec tygodnia pobiorę, chociaż nie wiem ile to będzie się wrzucało z powrotem 177MB przy moim uploadzie 12KB/s:D

Ja pierwszą wpłatę wpłaciłem z haczykiem (5 polskich pesos) więc w sumie mi to wszystko jedno. Co do opłat nie-smsowych, w razie potrzeby poinstruuje na gg jak wykonać żeby wsio grało (Helbi już próbował).

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman